Zavrieť

Porady

Ako podnikať a neutopiť sa v kríze

jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Podnikám od začiatku až do teraz (1991 až 2009) a vždy sa našiel nejaký ten problém. Problémy boli vždy, ale vždy sa našlo nejaké to riešenie a išlo sa ďalej. Za tie roky som spoznal veľa ľudí, dodávateľov, zákazníkov, kolegov aj konkurentov.
V poslednej dobe som sa viacerých popýtal na ich názor, ako ďalej. Nikto nič nevie, alebo nepovie. Posťažoval som sa, že mi už akosi dochádzajú dobré nápady a riešenia a že sa cítim vyhoretý. Každý mi hovorí, že je blbá doba a že u mňa sa o vyhorení uvažovať nedá. Vraj treba počkať, čo bude ďalej a uvidíme.
Som komunikatívny typ a preto nemám problém debatovať aj o chúlostivých otázkach.Viem sa pobaviť aj s konkurentom o zákazníkoch, ako si konkurenciou navzájom znižujeme zisk, ako nám ubúdajú končiaci zákazníci, ako pribúda nová garážová či obývačková konkurencia. ( konkurencia, ktorá nemá náklady )

Vedel som sa pre istotu preorientovať aj na ďalší odbor. Pri tom som zistil, že beriem zárobok iným, že tým podporujem konkurenciu a znižujem im marže. Mne to trochu pomáha, ale im to niekoľkonásobne škodí. Vidím, že to nie je tá najsprávnejšia cesta. ( sú náklady, ktoré je nutné pokryť pre chod a rozvoj )

Trh sa nafúknuť nedá a ten trh čo máme, sa nám ešte aj zmenšuje.

Poznáte nejaké východiská, ako to prečkať a pritom nezbankrotovať? Straty narastajú a kapitál ubúda každý deň. Keď nič neurobíme, príde nula a potom mínus. Z ničoho sa ťažko začína, ale z mínusu ešte ťažšie. Viem, že je aj hranica, z pod ktorej je to nemožné.
Naposledy upravil jar88 : 11.03.09 at 11:58 Dôvod: doplnenie v zátvorkách
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Len aby ste neboli veľmi prekvapení,

z tej VÍZIE planovača, či plánovačov....

Aj ten najlepší plánovač , ak chce byť dlhodobo úspešný musí svoj plán KORIGOVAŤ podľa reality.

Celosvetová TOTALITA , určite PRÍDE ,

skor, či neskor .

Nezabrali rozne vírusy, nezaberá chemtrails, nezaberá ekonomická a finančná kríza /euro ešte stale existuje/, tak sa musí nakoniec všetko prelomiť NÁSILÍM.

Mne sa to tak vidí.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Laco-monter Pozri príspevok
Len aby ste neboli veľmi prekvapení,

z tej VÍZIE planovača, či plánovačov....

Aj ten najlepší plánovač , ak chce byť dlhodobo úspešný musí svoj plán KORIGOVAŤ podľa reality.

Celosvetová TOTALITA , určite PRÍDE ,

skor, či neskor .

Nezabrali rozne vírusy, nezaberá chemtrails, nezaberá ekonomická a finančná kríza /euro ešte stale existuje/, tak sa musí nakoniec všetko prelomiť NÁSILÍM.

Mne sa to tak vidí.
Na čo je to dobré, písať takéto?
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

Bastian Pozri príspevok
Na čo je to dobré, písať takéto?
Čo by si čakal od SPLETANISTU (ako duvesko a pod ) - iba to, že to nie je IBA TAK, že to "pijú kukle" - najmä proti nám.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
vy tu nacom ficite?? ved to je uz psycho toto
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Pravidla hry určuje neviditelna sila peňazi. Pričom peniaze ako platidlo nie su a nikdy ani nemali byť cielom, iba prostriedkom výmeny tovarov. A dalsie pravidlo je určene chamtivosťou, čoby ludskou vlastnosťou. Alebo ako sa vraví, hrable hrabú k sebe, nie od seba. Ak ludstvo nepride na iné modely správania, budu existovať chudoba-bohatstvo stále.
Mám pocit, že si dorazil na finančné aj duševné dno.
Nemáš z toho náhodou depku ?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

milláčikk Pozri príspevok
To akože natriezvo predpokladáš, že :

niekto (kto je teraz pri moci) tak pripravil zákony, aby :
- boli ľudia stresovaní
- skôr zomierali
- sa masovo nedožili dôchodku
- (a asi tak odialili kolaps dôchodkového systému ?? ak bol úmysel - toto bol želaný výsledok ?? )
A to by (tie masové úmrtia ) mohli byť najskôr tak za 5 - 15 rokov.

PS
Veríš, že až takú dlhú víziu mal "plánovač" ???????????
To je tá hovadina.

Môžem ťa poprosiť, aby si špecifikoval ktorý časový úsek máš na mysli "kto je teraz pri moci"? Pretože ti takto neviem odpovedať.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Možno sa konečne zadarí aj ľuďom v Rusku.
--------------------------------------------
MOSKVA. Ruskí roľníci začínajú ohrozovať americkú dominanciu na svetovom trhu s pšenicou. Ešte v 90. rokoch musela krajina dovážať obilie zo Spojených štátov, aby mala dosť múky na chleba pre svojich obyvateľov.
V súčasnosti sa situácia zásadne mení. Iba pred pár dňami kúpil Egypt v Rusku 180.000 ton pšenice. Za tonu platil 178,50 USD (149,47 eura), čo bolo o 13 USD menej, než keby ju kupoval v USA. Kontrakt je len jedným zo signálov, ktoré naznačujú, že Rusko začína spochybňovať výnimočné postavenie Američanov na svetovom obilnom trhu.

O rusku a jeho ulohe v buducnosti nech nikto nepochybuje. Končí éra anglosasov (či anglošašov?)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Ešte jedna maličkosť Duves.
Pozri sa, ako narastá bublina v zlate.
EU 5,01 % a USA 3,7 %. To ti tiež nič nenapovie ? Z čoho je ta bublina živená.
http://www.goldprice.org/gold-price-...ear_gold_price
Trh to zráta vždy a každému.
Sám tvrdíš, že je to trh. Zlato je vzácne a ešte je živeny rast jeho ceny nejakymi falošnými fámami o pade dolara. Taka trufalosť! Americka ekonomika je zdrava, vykonna a po prijati všetkych dolarov zo sveta maju tolko tovaru, že až! To je krajina, kde zajtra znamena už dnes vážení!
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Predpokladám, že ak niečo tvrdíš, tak vieš kto to nastavil.
Tak mi to teda prezraď. Kto to je ?
kožkár Gábriš z Dolneho Výplachu a urobil to aj so svojimi dvomi synmi
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Vraj je dosť peňazí.
Kde sú tie peniaze, ktoré spomínaš ? Ak vieš kde sú, tak ich dones.
Vypáľ Poulsonovi a Sorosovi rybník.
Ak o tom nevieš, tak asi 600 bilionov dolárov je vo finančných derivátoch. Zauvažuj ako sa tam dostali. Myslíš že starý Soros je závislý na peniazoch ? Kašle ti z vysoka na ne. On to už pár rokov robí len z recesie a vždy vopred oznámi, že ďakuje sociálnym krokom vlád za ich štedré dary.
--------------------------------------
Poulson má 29 % aktív už v zlate a Soros asi 10 % v zlate.
Dones si ich sám.
Ved to, tie derivaty su smrtou zdravej ekonomiky. Pracuju iba pre špekulantov.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Dones si ich sám.
Ved to, tie derivaty su smrtou zdravej ekonomiky. Pracuju iba pre špekulantov.
Ale skús pouvažovať, ako sa tie peniaze dostali do derivátov.
Nájdi, alebo odhaľ cestičky peňazí. Príčiny, ktoré tie chodníčky vyšliapali. Odhaľ konečne základné fundamenty ekonomiky. Veď už prestaň veriť frázam o práci peňazí. Peniaze nepracujú pre nikoho a ani pre špekulantov.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Soros: Finanční krize vstoupila do druhé fáze
Finanční krize ani zdaleka neskončila a regulátoři musejí zabrzdit tendenci investorů zneužívat deriváty, řekl globální finančník George Soros......
http://www.blisty.cz/2010/6/11/art53044.html
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Jardo, tak s tymto suhlasím:
Optimální je zrušit daň z příjmu

Tato daň je přece tak komplikovaná, demotivující, a neúčelná, až to bolí. Vidíme u ní všechny negativní prvky, které lidem a firmám jen komplikují život. Stržená záloha na výplatní pásce či položky v daňovém přiznání občany neúměrně stresují, omezují jejich ekonomickou aktivitu. Navíc, výnos z daně z příjmu tak, jak budou jistě i nadále klesat daňové sazby, bude stále menší a menší, až skoro zmizí a pak už vlastně ani nemá cenu takovou daň mít, jako je tomu u daně dědické a darovací.
http://www.blisty.cz/2010/6/11/art53062.html
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Jardo, tak s tymto suhlasím:
Optimální je zrušit daň z příjmu


http://www.blisty.cz/2010/6/11/art53062.html
To že žiadna vláda nechce dobrovoľne znižovať dane a odvody, som popisoval už dávnejšie. Tiež som písal, že k tomu znižovaniu, nevyhnutne dôjde a že k tomu dôjde presne takýmto spôsobom.
Jednoducho to zariadi trh. Zariadi to bez ohľadu na politickú vôľu strán a ich voličov. Trh je vždy nad ekonomikou a aj nad politikou.
----------------------------------------------------
Dovolím si tvrdiť, že aj frázy o deformovaní trhu, sú vždy nesprávne, lebo deformovať sa môže spoločnosť, alebo ekonomické prostredie.
Nie trh - trh sa s tým vždy vyrovná.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

jar88 Pozri príspevok
To že žiadna vláda nechce dobrovoľne znižovať dane a odvody, som popisoval už dávnejšie. Tiež som písal, že k tomu znižovaniu, nevyhnutne dôjde a že k tomu dôjde presne takýmto spôsobom.
Jednoducho to zariadi trh. Zariadi to bez ohľadu na politickú vôľu strán a ich voličov. Trh je vždy nad ekonomikou a aj nad politikou.
----------------------------------------------------
Dovolím si tvrdiť, že aj frázy o deformovaní trhu, sú vždy nesprávne, lebo deformovať sa môže spoločnosť, alebo ekonomické prostredie.
Nie trh - trh sa s tým vždy vyrovná.
Ale ako...
Re: Dobré filmy
Súmrak bohov (La Caduta degli Dei, 1969)

Anglický názov: The Damned


Na Slovensku sa premietal dávno. Asi pred piatimi rokmi uviedla film TV Prima.
Vojnová dráma, Taliansko/NSR/Švajčiarsko, 1969, 146 minút

réžia: Luchino Visconti
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
To že žiadna vláda nechce dobrovoľne znižovať dane a odvody, som popisoval už dávnejšie. Tiež som písal, že k tomu znižovaniu, nevyhnutne dôjde a že k tomu dôjde presne takýmto spôsobom.
Jednoducho to zariadi trh. Zariadi to bez ohľadu na politickú vôľu strán a ich voličov. Trh je vždy nad ekonomikou a aj nad politikou.
----------------------------------------------------
Dovolím si tvrdiť, že aj frázy o deformovaní trhu, sú vždy nesprávne, lebo deformovať sa môže spoločnosť, alebo ekonomické prostredie.
Nie trh - trh sa s tým vždy vyrovná.
Nech si štát vyberie miesto dani z príjmu na ekologickej dani za extra spotrebu (spotrebna daň). Nech si spuploši zaplatia klimatizovany dom s 15 izbami a plaveckym bazenom 25x5 m. Klimatizovane limuzinky...atd atd.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Nech si štát vyberie miesto dani z príjmu na ekologickej dani za extra spotrebu (spotrebna daň). Nech si spuploši zaplatia klimatizovany dom s 15 izbami a plaveckym bazenom 25x5 m. Klimatizovane limuzinky...atd atd.
Duves, tu netreba nič vymýšľať, my tu všetko máme.
Máme rovnú daň. Stačí to pravidlo dodržiavať.
Stačila by rovná daň zo zisku (plus každého príjmu, ako mzda, odmena a pod.) (napr. 20 %)
K tomu na všetko taká istá daň z pridanej hodnoty (tiež napr. 20 %)
Plus rovná spotrebná daň na vybrané tovary (tiež napr. 20 %)
Plus poplatky - štátne a obecné
-----------------------------------------------------------
K tomu treba presne určiť, čo štát a obec musí nakupovať a platiť a rovnako presne určiť, čo štát a obec nesmie platiť a nakupovať. (jasne že zákonom, nie na báze správnych poriadkov a zaviesť do správy aj trestnú zodpovednosť - trestný zákon)
-----------------------------------------------------------
Takto by sa vygenerovala rovná daň na každý rok. Samozrejme že na základe minuloročnej spotreby. To znamená, že vždy po roku by sme vedeli, ako štát a obec spravuje naše peniaze. Jednoduchý a zrozumiteľný ukazovateľ. Čím horší správca, tým väčšia rovná daň.
-----------------------------------------------------------
Neviem prečo ťa stále ťahá myšlienka na tých zlých (spupošov) bohatých. Prečo ťa to stále zvádza k deformovaniu pohľadu na ľudí, hlavne podľa bohatstva. Veď oni nemôžu za to, že sú bohatí. Môžu za to štátne deformácie.
----------------------------------------------------------
Sám si tu predsa spomenul, že Soros volá po regulácii derivátov. Čo myslíš, prečo po tom túži? (nedávno nabádal na navýšenie sociálnych rozpočtov - tesne pred prepuknutím Gréckej platobnej neschopnosti)
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ja by som zaviedol:

Degrasivnu dan - preco by ti co zarabaju malo, tj maju mensie schopnosti, slabsie vzdelanie a menej toho produkuju pre ekonomiku, mali mat vyhody oproti tym co nieco chcu v zivote dokazat a stat z nich nieco ma? By som zaviedol 22 % z prvych 7.000 Eur, 20 % z dalsich 13.000 Eur, 17,5 % z dalsich 25.000 Eur, 15,00 % z dalsich 75.000 Eur a 10 % zo vsetkeho nad tym.

U vysoko prijmovej skupiny je hranica pri ktorej sa neoplati spekulovat pri daniach kdesi medzi 12 a 17 %. A zrazu by bolo penazi dost.

Zrusil by som vsetky mozne vynimky, obchadzky a pod.

Zaviedol by som 3 sadzby DPH:

1. sadzba: zakladny tovar nevyhnutny na prezitie (jedlo, nealko napoje, osatenie) plus literatura, lieky a vypoctova technika a vsetky restauracne sluzby a sluzby cestovneho ruchu - 5 %.

2. sadzba: tovary a sluzby standardnej povahy - 15 %.

3. sadzba: luxusne tovary - napriklad auta s hodnotou nad 30.000 Eur, sluzby cestovneho ruchu s miesto poskytnutia mimo SR v hodnote nad 200 Eur / den / osoba, cukrarenske vyrobky, alkoholicke napoje, tabakove vyrobky atd. - 25 %.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
profesional Pozri príspevok
Ja by som zaviedol:

Degrasivnu dan - preco by ti co zarabaju malo, tj maju mensie schopnosti, slabsie vzdelanie a menej toho produkuju pre ekonomiku.....
1. Nikto nepracuje len preto aby "akože" produkoval pre ekonomiku, či pre spoločnosť. To je rétorika do novembrových čias.
2. Stanov teda tabulky, koho práca je najcennejsia pre ekonomiku až po posledne miesto zostupne. Uvidime teda, kto je taký cenný. Kde sa budu nachadzať napr. učitelia s platom 400€, dalej zdravotny personal, vodiči v autobusovej doprave, ktory maju tak 600€, atd atd (zaiste tych povolaní bude viac, čo su nedoceneny) a skonfrontujme to s postami top manažerov s príjmami 5 až 10 tisic.

P.S niekedy mam dojem, že čím lepsie platený post a keby ten clovek neprisiel 3 mesiace do prace, tak si to nikto ani nevšimne.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

profesional Pozri príspevok
Ja by som zaviedol:

Degrasivnu dan - preco by ti co zarabaju malo, tj maju mensie schopnosti, slabsie vzdelanie a menej toho produkuju pre ekonomiku, mali mat vyhody oproti tym co nieco chcu v zivote dokazat a stat z nich nieco ma? By som zaviedol 22 % z prvych 7.000 Eur, 20 % z dalsich 13.000 Eur, 17,5 % z dalsich 25.000 Eur, 15,00 % z dalsich 75.000 Eur a 10 % zo vsetkeho nad tym.

U vysoko prijmovej skupiny je hranica pri ktorej sa neoplati spekulovat pri daniach kdesi medzi 12 a 17 %. A zrazu by bolo penazi dost.

Zrusil by som vsetky mozne vynimky, obchadzky a pod.

Zaviedol by som 3 sadzby DPH:

1. sadzba: zakladny tovar nevyhnutny na prezitie (jedlo, nealko napoje, osatenie) plus literatura, lieky a vypoctova technika a vsetky restauracne sluzby a sluzby cestovneho ruchu - 5 %.

2. sadzba: tovary a sluzby standardnej povahy - 15 %.

3. sadzba: luxusne tovary - napriklad auta s hodnotou nad 30.000 Eur, sluzby cestovneho ruchu s miesto poskytnutia mimo SR v hodnote nad 200 Eur / den / osoba, cukrarenske vyrobky, alkoholicke napoje, tabakove vyrobky atd. - 25 %.
Kde na také myšlienky chodíš?
V jednej spomenieš žiadne výnimky a obchádzky a odstavec nad tým rozdielne dane (skupiny od - do).
Následne rôzne zdaňovanie tovarov (ďalší guláš) pokus o reguláciu trhu. (načo je to dobré ?)
Kto by mal určovať čo je luxusný tovar ? To ako že parlament ? Veď trh jasne ocení auto na 30 či 50 tisíc eur a z neho zaplatíš dph. Nestačí ti to ?
------------------------------------------------------------------------
Povedz mi, na čo je dobré, ovplyvňovať tržné správanie ľudí. Ak je niečo zlé, nech je to trestné. Ak je niečo škodlivé a sme ochotní to podstupovať, ako tabak, alkohol, alebo spotreba produkujúca CO a iné chemikálie, na to treba spotrebné dane. Zaplatí každý, kto to chce spotrebovávať. (vlastne zaplatí daň zo zisku, plus spotrebnú daň, plus dph a cenu samotného tovaru) Čo chceš viac ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať