Zavrieť

Porady

Ako podnikať a neutopiť sa v kríze

jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Podnikám od začiatku až do teraz (1991 až 2009) a vždy sa našiel nejaký ten problém. Problémy boli vždy, ale vždy sa našlo nejaké to riešenie a išlo sa ďalej. Za tie roky som spoznal veľa ľudí, dodávateľov, zákazníkov, kolegov aj konkurentov.
V poslednej dobe som sa viacerých popýtal na ich názor, ako ďalej. Nikto nič nevie, alebo nepovie. Posťažoval som sa, že mi už akosi dochádzajú dobré nápady a riešenia a že sa cítim vyhoretý. Každý mi hovorí, že je blbá doba a že u mňa sa o vyhorení uvažovať nedá. Vraj treba počkať, čo bude ďalej a uvidíme.
Som komunikatívny typ a preto nemám problém debatovať aj o chúlostivých otázkach.Viem sa pobaviť aj s konkurentom o zákazníkoch, ako si konkurenciou navzájom znižujeme zisk, ako nám ubúdajú končiaci zákazníci, ako pribúda nová garážová či obývačková konkurencia. ( konkurencia, ktorá nemá náklady )

Vedel som sa pre istotu preorientovať aj na ďalší odbor. Pri tom som zistil, že beriem zárobok iným, že tým podporujem konkurenciu a znižujem im marže. Mne to trochu pomáha, ale im to niekoľkonásobne škodí. Vidím, že to nie je tá najsprávnejšia cesta. ( sú náklady, ktoré je nutné pokryť pre chod a rozvoj )

Trh sa nafúknuť nedá a ten trh čo máme, sa nám ešte aj zmenšuje.

Poznáte nejaké východiská, ako to prečkať a pritom nezbankrotovať? Straty narastajú a kapitál ubúda každý deň. Keď nič neurobíme, príde nula a potom mínus. Z ničoho sa ťažko začína, ale z mínusu ešte ťažšie. Viem, že je aj hranica, z pod ktorej je to nemožné.
Naposledy upravil jar88 : 11.03.09 at 11:58 Dôvod: doplnenie v zátvorkách
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Danila Pozri príspevok
A čo iné ostáva, veď predchádzajúci šustri rozšustrovali toho viac, ako nasľubovali.

A čo keby si skúsila porovnať sľuby a skutky novátorov. Dúfam, že si neočakávala, ako namiesto meteoritov budú padať pečené kačice na naše stoly.
Nesľubovali snáď slušnosť a odbornosť? Neopľúvali ste tu "zbohatlíkov a zlodejov" Ficovej vlády?
Nechýba dnes triezva objektivita?
Kto nám vládne?
Pani premiérka za dve a pol minúty zhodnotila prácu SIS. Poverila odborníka v poľnohospodárstve jej velením.
Ostatné rezorty si si tiež po odbornej stránke nevšimla.
Ministerstvo hospodárstva riadi 37 ročný euromilionár s poslednou lízingovou splátkou jachty na Jadrane. Doktor filozofie. Neskúmate aká to bola poctivá drina?
Minister práce a sociálnych vecí je smutný zo stavu financií v sociálke. Akými že to radami - hladko, obratko, nahodiť - na konci roka, na začiatku roka, s jednodňovým pracovným pomerom, odišlo zo sociálky požehnané sústo? Vtedy Vám neprekážalo?
Pán Sulík dal na net obstarávanie rekonštrukcie hradu. Vraj nemá čas čítať. Vraj, keď niečo občan zistí, nech dá vedieť. Vraj potom povie, čo s hradom... No a mohli by sme pokračovať. Argumentami. Nie pľuvancami, ako na doterajších........Dúfam, že si neočakávala, že Ti znížia odvody a mesačne budú posielať blahoprajné telegramy, že si živnostník.[/QUOTE]
Danilka ja nie som živnostník. A k tým, ktorých si volíme. Mali sme už aj takých, čo odchádzali z vlády len s jednou Korzičkou, či kozičkou a nakoniec ani to nebola pravda, tak ja neviem, nám obyčajným už nie je dobrý asi nik. Bohatý ani chudobný. Ale mne sa nepáči jedno, ak v politike nie je slušnosť, a to žiaľ v predch. 4 rokoch nebolo. Priamo do očí sa chechtali, nútili nás počúvať opilecké reči, klamali, kydali na redaktorov, na všetkých, čo sa čo i len trochu dotkli ich v úvodzovkách cnosti.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Milé dámy.
Nemá žiadny význam dokazovať, koľko minulá vláda dokázala prešustrovať.
Tiež nemá žiadny význam špekulovať, či štát potrebuje vybrať viac na daniach a odvodoch.
Jednoducho potrebuje vybrať viac peňazí, lebo kasa je prázdná a dokonca aj zadĺžená. Problém je v tom, že už nieje koho zdaňovať. Zostáva už len DPH ktorú zaplatia bežní ľudia. No ale aj tu je problém, lebo na platenie DPH treba aj výplatu a na výplatu treba niekde na niečom zarobiť.
-----------------------------------------------------------------------
Možno je aj iná možnosť.
Nech si štát na sociálne dávky, podpory v nezamestnanosti a dôchodky požičia. Snáď sa ešte niekto, niekde na svete nájde, kto požičia niekde nejakému štátu, ktorý to aj tak, nebude mať z čoho vrátiť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja neviem, čo sa v tejto téme dá ešte rozobrať, resp. poradiť. Vlákno pravdy sa pletie medzi príspevkami, dva nicky ju mali odvahu zverejniť. Pár nickov pridalo súhlasy.
Tam je odpoveď na svetovú krízu, naša krajina sa môže zatiaľ iba zmietať pod jej tlakom ako červík.
Neviem kto zaviedol termín "chechtáky", ale je to vystihujúce. Niekto sa poriadne chechce nad výsledkom.

A tiež spomeniem naivitu niektorých nickov - neveriacich Tomášov, pokiaľ to na ostatných nehrajú.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BLINDSIDE Pozri príspevok
Samí bojovník proti kríze...
Sa mi to páči...
Keďže sa Secret valí už aj z políc Tesca, tak predpokladám, že už je zasecretované celé Slovensko, len si ho vžiť.
Takže nebojovať proti kríze (všeobecne proti ničomu), ale byť za rozvoj.
Naposledy upravil korela : 22.07.10 at 02:56
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V zadaní témy je veta : "Trh sa nafúknuť nedá a ten trh čo máme, sa nám ešte aj zmenšuje."
.
Neviem aký časový úsek poskytli dobrovoľne na oddialenie krízy krajiny bývalého východného bloku po jeho zrútení krajinám západnej Európy. Valilo sa sem všetko. Staré vraky áut, potraviny, PC, ľudia si preorientovali pohyb v cestovnom ruchu tiež najmä na západ. Vpustili sme si sem hneď cudzie banky, investorov, atď. Nikto nás nezachraňoval, ale my ich. V ošiali "slobody" sme sa vrhali na nové jogurty ako diví, akoby naše kravy boli menejcenné. Keďže nás považovali za negramotných, na výstave v Inchebe - niečo okolo potravín, a to ani nebolo tak dávno, si človek mohol vypočuť Talianov - doslova - sem môžeš doviezť všetko, oni to kúpia (hovorili o cestovinách). Nesmierne ponižujúce, ale pravdivé. Nie je v nás za mak patriotizmu v správnom zmysle slova, ako obyvateľa tohto územia.
Pritom sa robili kampane ako Kupujme slovenské výrobky, ale my sme, zdá sa, nepoučiteľní. Málo sa snažíme udržať pre svoju výrobu aspoň nejaké percentá.
.
Zaužívaný chodník. Nie a nie vybočiť.
.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
jar88 Pozri príspevok
Milé dámy.
Nemá žiadny význam dokazovať, koľko minulá vláda dokázala prešustrovať.
Tiež nemá žiadny význam špekulovať, či štát potrebuje vybrať viac na daniach a odvodoch.
Jednoducho potrebuje vybrať viac peňazí, lebo kasa je prázdná a dokonca aj zadĺžená. Problém je v tom, že už nieje koho zdaňovať. Zostáva už len DPH ktorú zaplatia bežní ľudia. No ale aj tu je problém, lebo na platenie DPH treba aj výplatu a na výplatu treba niekde na niečom zarobiť.
.
Vidis jardo, ked sa vyhybaš slnku, tak aj pekné a rozumné vety napíšeš.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tweety Pozri príspevok
Mali sme už aj takých, čo odchádzali z vlády len s jednou Korzičkou, či kozičkou a nakoniec ani to nebola pravda, tak ja neviem, nám obyčajným už nie je dobrý asi nik. Bohatý ani chudobný. Ale mne sa nepáči jedno, ak v politike nie je slušnosť, a to žiaľ v predch. 4 rokoch nebolo. Priamo do očí sa chechtali, nútili nás počúvať opilecké reči, klamali, kydali na redaktorov, na všetkých, čo sa čo i len trochu dotkli ich v úvodzovkách cnosti.
Lenon zaviedol grobianstvo do spoločnosti.
V 98 -om ten fuzaty cyklista s modrou bolševickou sebrankou zacali tvrdiť, že ak dostanu dôveru, tak sa život občana zlepší. Nezlepšil, prešvihli to.
Zaviedli klientelizmus, vypredali všetko. Aj teraz, čo bola tzv.svadba roka - http://www.mediamenu.sk/clanky_read.php?id=139 tak štát definitivne stratil fuziou podiel na spoločnosti.
Modra bolševicka sebranka nie je lepšie riešenie. Ina je iba ich retorika. Sú líškou ( Ficko bol taky medved). Občan je u nich na poslednom mieste. Budeme platiť aj dychanie.
http://byvanie.pravda.sk/na-jesen-hr...k-bpeniaze_p01


Mikloš 2010:
18. júl 2010 Ivan Mikloš: Záchranný euroval je zle koncipovaný
Podľa Mikloša je riešenie gréckej dlhovej krízy chybné, keďže ide v podstate o záchranu bánk, ktoré “nič nezaplatia, ani euro. A pritom sú tieto úverové inštitúty spoluzodpovedné za túto krízu, pretože poskytovali gréckej vláde úvery, na ktorých zarábali veľa peňazí. Účet teraz zaplatia sami Gréci a daňoví poplatníci ostatných krajín eurozóny”.”
O.K. ma pravdu a teraz sa pozrime 9 rokov dozadu

Mikloš 2001:
Správa o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2001
„Sledovanie ohrození menového systému SR zahŕňalo predovšetkým odhaľovanie (…) korupcie zamestnancov peňažných ústavov pri poskytovaní bankových úverov…”
Z vyboldovaného výroku Ivana Mikloša poskladáme nasledovné, čo bolo platné pre ozdravovanie bánk na Slovensku cca pred 10 rokmi:
Ide v podstate o záchranu bánk, ktoré “nič nezaplatia, ani korunu. Poskytovali úvery, na ktorých zarábali veľa peňazí. Účet teraz zaplatia daňoví poplatníci!”
Účet platíme stále. Vypredanymi podnikmi, bankami. Sme dojna krava zapadu.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves Pozri príspevok

Účet platíme stále. Vypredanymi podnikmi, bankami. Sme dojna krava zapadu.
Hej.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok

Účet platíme stále. Vypredanymi podnikmi, bankami. Sme dojna krava zapadu.
Štát nie je podnikateľ. Štát nevie zarábať a nevie ani riadiť.
Úlohou štátu je udržiavať bezpečnosť na území štátu, vynucovať dodržiavanie zákona a na to vyberať dane.
--------------------------------------------------------------------------
Normálny podnik je schopný v normálnej dobe (nie v kríze) vytvárať zisk v rozpätí asi 2 až 4 percentá po zdanení. Výnimočne aj viac.
Štát pri tom od nich vyberá 30 až 50 % daní.
--------------------------------------------------------------------------
Tak sa pýtam, čo je pre štát výhodnejšie.
Vlastniť podnik a prerábať na ňom, alebo len vyberať dane zo súkromných podnikov?
(pritom nezaplatiť daň je trestný čin a prešustrovať peniaze v štátnom podniku je nepostihnuteľné)
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
To Twetty, v najmenšom som nechcela poukázať konkrétne na Teba. Je jedno či živnostník, zdieraný vždy a najviac, alebo zamestnanec, alebo občan. Pečené holuby od vlády HUMBERTO, neodbornej a ukecanej, čo nesľúbila ani za cent sľubov nebudú nikomu.
Povodne budú riešiť, až oživia nové ministerstvo. Dojemné.
Pán Mihál čistí, ako čistia všetci. Prirodzené.
Ale ak ste tu svorne pľuli nad bývalými, netreba glorifikovať súčasných až slepo, a byť im oddaní, preto, lebo....
Viem si predstaviť aj iného nominanta na poste riaditeľa sociálky ako je pán Muňko. Ale nebudem rozprávať pred kamerami ako minister o dôvodoch jeho odvolania, lebo Muňko chybil, ak neviem chyby pomenovať. Ak neviem akceptovať vplyv krízy a zvýšenie nezamestnanosti na pohromu aj v sociálke, najmä ak sám k takému stavu svojimi "sociálnymi a humánnymi" činmi prispejem. Nebudem ako minister sľubovať nemožné, ak viem dopredu, že to nemôžem splniť. Nebudem sa prezentovať, že všetko viem, ak ani neviem, ako by mala prebiehať integrácia absolventov škôl do pracovného procesu, nebudem najunikátnejší a jediný múdry, ak som obhajoval II. pilier a dnes pripúšťam zmeny v ňom. A to je podľa môjho názoru jediný minister ako - tak kompetentný pre výkon svojej funkcie. Čiže sodoma - gomora na Slovensku. A už teraz nepríde nikto zprava povedať, že sľubovaný skutek utek. Najnovší prejav demokracie Porady je okamžite uzamknúť tému, v ktorej sa názory zľava potvrdzujú. Takže tak.....Škoda reči....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

O čo ti tu ide, Danila.
Načo sem zavádzaš politiku? Máš pocit, že táto téma je o politike?
Ak áno, tak napíš ako súvisí podnikanie s politikou. Myslím podnikanie na trhu, nie na verejných zákazkach.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jar88 Pozri príspevok
O čo ti tu ide, Danila.
Načo sem zavádzaš politiku? Máš pocit, že táto téma je o politike?
Ak áno, tak napíš ako súvisí podnikanie s politikou. Myslím podnikanie na trhu, nie na verejných zákazkach.
Toto tu nemyslíš vážne? Tak odpoveď máš v ekonomike, klikni si. Alebo Ti niekto našepkáva, pokiaľ Ty driemeš, alebo si stratil akúkoľvek, čo i len minimálnu súdnosť. Aj Tebou založená téma o ekonomike, aj o kríze je súčasne témou výsostne politickou.......tak už neblúzni....cez víkend sa ochladí o 10 stupňov, verím, že pookreješ....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Danila Pozri príspevok
Toto tu nemyslíš vážne? Tak odpoveď máš v ekonomike, klikni si. Alebo Ti niekto našepkáva, pokiaľ Ty driemeš, alebo si stratil akúkoľvek, čo i len minimálnu súdnosť. Aj Tebou založená téma o ekonomike, aj o kríze je súčasne témou výsostne politickou.......tak už neblúzni....cez víkend sa ochladí o 10 stupňov, verím, že pookreješ....
Ja už dávno viem, že si presvedčená, že je dôležité, kto kurínu šéfuje.
Ja len vysvetľujem, že ak máš v kuríne 10 sliepok, je nepodstatné či šéf kurínu nariadi znášať 15, alebo 5 vajec.
Dokonca aj keď im zakáže znášať, budú znášať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať