Zavrieť

Porady

vyskočená platnička

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Počula som, že je nová metóda liečby chrbtice pri vyskočenej platničke. Liečba ozónom. Malo by to nahrádzať operačnú liečbu, ale našla som len malý článoček na nete.
Neviete niekto o tejto liečbe niečo bližšie?
Prípadne, ako sa dá obísť operácia pri vyskočenej platničke v driekovej oblasti?
(tuším je to S5)
Manžel už vyskúšal všetky možné kombinácie liekov, čo mu predpísali, spolu s infúziami, obstrekmi, rehabilitáciou... už sa to ťahá pol roka a nechce sa platnička umúdriť...
Pod nôž by ešte ísť nechcel, ale neustále sa dopovať liekmi tiež nie je to pravé.
Ako si s tým poradiť?
Ďakujem.
Usporiadat
video1983 video1983

video1983 je offline (nepripojený) video1983

muž
tak vyskusaj, ked nepomoze ozvi sa mi do ss
0 1
evire evire

evire je offline (nepripojený) evire

som zena -:)))
ozonterapiu som absolvovala, mne to velmi nepomohlo
ale poznam priatelov, ktorým to dokonca v ťažkom stave pomohlo. Ja osobne ju doporučujem, treba ale CT, MRI dať posúdiť lekarovi a ten, kto ozonterapiu vykonava, urcite zváži, či vo Vašom prípade to pomôže. Samotný úkon sa dá vydržať -- oproti tým bolestiam ...
Ked chcete vediet trošku viac vykonávaju viaceré pracoviská -- aj súkromne jeden lekar v BA.
Vyhladajte si Nemocnicu Dunajská Streda -- tam sa vykonáva a je tam myslím niečo o tom popísané. Tiež sa robí v Žiline
Prajem skore uzdravenie.
0 0
tomasjuve tomasjuve

tomasjuve je offline (nepripojený) tomasjuve

video1983 Pozri príspevok
tak vyskusaj, ked nepomoze ozvi sa mi do ss
ok
0 0
redie redie

redie je offline (nepripojený) redie

Hlavne začať....
Ozonotrapiu by som odporucila isto vyskusat, kym si lahnete pod noz chirurga. Moj znamy chodi na ozon uz asi aj 3 roky. Vzdy mu to na isty cas pomoze a ked sa mu stav zhorsi, ide opat. Vyliecit uplne to nevylieci, ale spon netreba ist na operaciu. Uspesnost, pripadne sposoby aplikacie najdete aj na chrbtica.eu.
Hlavne ale odporucam cvicit a hybat sa.
0 0
ianok ianok

ianok je offline (nepripojený) ianok

Vie niekto podrobnejšie informácie o ozónoterapii chrbtice v Železničnej nemocnici v Bratislave? Lekár, ako dlho sa čaká, či je to pod CT, spokojnosť...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ianok Pozri príspevok
Vie niekto podrobnejšie informácie o ozónoterapii chrbtice v Železničnej nemocnici v Bratislave? Lekár, ako dlho sa čaká, či je to pod CT, spokojnosť...
http://www.zdravie.sk/sz/510/t11835/...noterapia.html
http://www.znap.sk/ba/o-nas/aktuality/ozonoterapia/
0 0
ianok ianok

ianok je offline (nepripojený) ianok

V Železničnej nemocnici robí ozónoterapiu platničiek Dr. Mrlík, v Dun. Strede to robí Dr. Koník. Je v tom nejaký rozdiel? Vie to niekto porovnať na základe skúseností? O Dun. Strede sa píše veľa, ale o tom, že sa ozónoterapia pri problémoch s chrbticou robí aj v Železničnej nemocnici, a informácie o nejakých skúsenostiach s touto nemocnicou je na internete veľmi ťažko nájsť (ja som našiel len naiki tu na porade.sk), prečo?
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o osobné skúsenosti s ozónovou terapiou, tému som čítala celú, ale chcem vedieť od konkrétnych ľudí, čo zákrok absolvovali, ako to u nich prebiehalo po terapií, či pocítili hneď zlepšenie, alebo po nejakom čase, alebo dokonca zhoršenie, ja som štvrtý deň po prvej aplikácií ozónu a zatiaľ veru žiadne zlepšenie, dokonca prvú noc som ani nevydržala bez tlmenia bolesti, čo som dovtedy nemala, bolesti sú zatiaľ rovnaké, možno ešte horšie ako predtým, viem,že je to individuálne, len ma zaujíma priebeh stavu po aplikácií ozónu, ďakujem veľmi pekne, Margot.
0 0
ianok ianok

ianok je offline (nepripojený) ianok

Ja som absolvoval podanie ozónu vpichom ku poškodenej platničke (hernia s extrúziou) pod CT práve v Železničnej nemocnici, cca pred 3 týždňami. Zákrok netrvá dlho. Tak 5-10 min sa pod CT zameria miesto, kam má ísť vpich. Miesto sa označí na chrbte. Toto samozrejme nebolí. Potom lekár urobí lokálne znecitlivenie pichnutím nejakej znecitlivujúcej látky injekciou - asi mezokaín. To tiež nebolí, len mierne pichne. Následne sa zavedie ihla tak, aby sa priblížila k postihnutému medzistavcovému disku, čím bližšie, tým lepší liečebný efekt možno čakať. Mňa to vôbec nebolelo. A nakoniec sa vtlačí ozón (zmes s kyslíkom). Nevidel som na to, keďže som ležal na bruchu, ale mal som pocit, že je to len rýchle, krátkodobé vtlačenie (vfúknutie?), tak 1/2 sekundy. Pri tom to zabolelo výraznejšie, ale len na zlomok sekundy. Je to vlastne reakcia sedacieho (ischiatického) nervu, ktorý je utláčaný platničkou, na zvýšenie tlaku v jeho okolí po natlačení ozónu. Procedúra vpichu je krátka, odhadujem cca 5 min celá - aj so zavádzaním ihly.
Hneď po zákroku som zišiel z ležadla CT, obliekol sa a čakal 10min v čakárni, či sa mi nepriťaží. Nejaké ležanie hodinu na pozorovaní, či mi nepríde zle, neprebehlo.
Po zákroku som v podstate necítil žiadne zhoršenie ani zlepšenie stavu, možno trocha úľavy, keďže opadol stres z neznámej procedúry. Bol som prekvapený, že to prebehlo tak rýchlo a nekomplikovane.
V priebehu nasledujúcich 3 týždňov som nezaznamenal žiadne zreteľné zmeny stavu, ani zhoršenie ani zlepšenie - či už bolesti, tŕpnutia či pohyblivosti nohy, ktorú mám postihnutú ischiasom od platničky. Môj stav sa zlepšoval len po mikrokrôčikoch, ale to nepripisujem ozónu. Prvý deň či dva po zákroku som cítil trocha zvýšený tlak v oblasti chrbta, kam mi vpichli ozón, ale bolesťou by som to nenazval. Užívam naďalej analgetiká a myorelaxanciá a snažím sa opatrne cvičiť. Prvých 5 dni po zákroku som cvičenie úplne vypustil ("nech si ten ozón nevyfúknem").
Účinok sa údajne môže dostaviť aj do 1 mesiaca, uvidím, príliš s tým nerátam, teda s nejakým prudkým skokovým zlepšením. Chcem si zákrok zopakovať, dostal som odporúčanie, že nie skôr než cca po 1 mesiaci. Zákrok robila MUDr Belániková.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Ianok, ďakujem veľmi pekne, ten priebeh aplikácie ozónu bol u mňa presne taký istý ako opisuješ, len ja som bola v Žiari nad Hronom a pred 5 dňami, počula som, že zlepšenie môže nastať tak do dvoch týždňov až mesiaci, tak trpezlivo čakám, lebo tie bolesti sa fakt nedajú opísať, ani si to nikto nevie predstaviť, keď to nezažil, to je pochopiteľné. Osobne poznám človeka, čo mal veľké problémy cca 3 roky a po podaní ozónu asi do dvoch týždňov bolesti prešli, tá dotyčná na to nedá dopustiť, bola tiež v Žiari nad Hronom. Ale je mi jasné, že každý sme individuálny a aj výsledok tomu bude zodpovedať, tak zatiaľ veľa trpezlivosti si želajme, Margot.
0 0
lubela lubela

lubela je offline (nepripojený) lubela

Aj ja som po ozonoterapii. Bola som 15.3.12 v Zeleznicnej poliklinike v BA. Este iba pred dvomi dnami, zatial nic, mam brutalne bolesti noh, ledva chodim a statie je este horsie, trva to uz 2 roky. Cvicenie, rehabky, infuzie, lieky nezabrali. Mam vyraznu protruziu L4/5. Drzim palce vsetkym co cakaju na ucinok....dufam, ze pride. Ale uz sa obavam, bo co som pocula, tak ludia hned citili istu ulavu od bolesti, ja ani kusok. Margot a Ianok citite uz zlepsenie<
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Ahoj Lubela,
tak ja sa veľmi teším, cca na 6 deň po aplikácií ozónu mi bolesť začala ustupovať, na 7. deň som už fungovala bez analgetík, dnes je to 11. deň a cítim a oproti pôvodnému stavu omnoho lepšie, povedala by som, že je to zlepšenie o 80%, však oni dávaju čas na zlepšenie 3 mesiace, až potom by sa mala podávať ďalšia ozónoterapia, takže ešte dovtedy uvidím. Nie je to ešte úplne dobré, keď dlhšie kráčam, tak ma to trochu boli, ale inak bolesti vobec nemám, takže to je obrovský pokrok, oproti tým sústavným bolestiam predtým. Ja som tiež počula, že niekomu to zaúčinkuje okamžite, ale aj postupne, takže ja sa teším, že som ten druhý prípad, takže držím palce, dúfam, že Ti to pomôže, daj vedieť, M.
2 0
lubela lubela

lubela je offline (nepripojený) lubela

Jej, Margot, to sa tesim s Tebou, super. Verim teda, ze to este moze pomoct. Dnes som 4.den a skriabem stenu od bolesti, zatial absolutne nic. Teraz trochu lepsie / Lyrica zabrala. Mam ist na kontrolu o 7 az 10 dni k neurologovi.
0 0
lubela lubela

lubela je offline (nepripojený) lubela

Margot, prosim Ta, ako dlho Ta predtym nervy....nohy, boleli?
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

No mne ta platnicka vyskocila presne 20.januara tohto roku, takze teraz su to presne 2 mesiace, je to cim dalej, tym lepsie, ale predtym, nez som isla na tu ozonku som bola u jednej panej, co ju noha bolela 3 roky, mala ju uz uplne ochabnutu, co ju len vlacila za sebou a jej ta injekcia uplne pomohla, teraz ma uz 3 roky od aplikacie a ma pokoj, trochu to citi len pri nejakej fyzickej namahe ( rylovanie a pod. ) a tiez jej ta bolest prestala tak cca do dvoch tyzdnov. Dovtedy absolvovala tiez vsetko mozne, trochu jej pomohla akupunktura, ale nie nadlho.
Tak hore hlavu a dufaj, mne sa to tiez nezdalo, ze by mi to mohlo pomoct od tej strasnej bolesti, hlavne, ked sa prve dni po pichnuti ten stav este mierne zhorsil, ale na 6 den to bolo o trolilinku lepsie a postupne kazdy den. A chcem sa spytat, spominala si, ze Ta bolia obidve nohy, davali ti tie injekcie na obidve strany?
0 0
lubela lubela

lubela je offline (nepripojený) lubela

Dik Margot. No, .....tak dufam. Si mala stastie, ze Ta tak dobre zdiagnostikovali...rychlo. Mojim trvalo takmer rok a pol kym prisli na to, ze to nie su kolena, ale chrbtica! Smola...operovali koleno. Pichali mi iba do jednej strany....kde MRI ukazala vacsi utlak na nervy a ktora noha viac boli. Bolia od polky stehna az po prsty. Bolest pomaly na nevydrzanie, ako keby mi lyzickou kosti oskrabaval, plus brnenie, mravcenie,...palenie. Ach jaj. Dnes mam 5 dni od ozonu. Tak este dufam.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Tak to je sila, operovali koleno??? Ja sa veľakrát čudujem, s akou neochotou pristupujú k doporučeniu pacienta na CT vyšetrenie, veď tam sa ukaže všetko, ja som mala podobné bolesti, na nevydržanie, ale pomohlo to, nie je to ešte ako predtým, ale to že nemám bolesti je pre mňa teraz podstatné, časom sa ukáže, ja som už k obvosnej prišla s tým, že mám asi zápal sedacieho nervu, podľa príznakov som si naštudovala na internete, ako inak...:-), tak ona mi to len potvrdila a poslala k ortopédovi, neurológovi a už to išlo. Tak držím palce, ozvi sa ako pokračuješ, M.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Na Lyricu nedám tiež dopustiť , tiež vďaka nej ako taký spánok a nejaká úľava, ale musím sa priznať, že som sa od 2008 dopracovala, že som bola minulý týždeň operovaná na krčnú chrbticu - a zatiaľ či pomohlo, nuž neviem bolieť bolí, hučanie zostalo, nohy unavené ostali, ruky kľavé tiež, akurát tak nebolia ako predtým ALE HÝBEM SA A NEOCHRNULA SOM... vraj mám mať trpezlivosť... pozvoľná rehabilitácia vraj skorá jeseň... takže .. ? a potom jasné kúpele...
.. keď čítam príspevky no viem o čom hovoríte a dobre to poznám ... ja som okrem novej platničky dostala ako bonus osekanie stavcov a nakoľko som mala aj kompresiu miechy báli sa , že mi opuchne, ale musím pochváliť lekárov v Nitre, že vysvetlili pred a aj po operácii, odpovedajú na všetko čo chcete vedieť a úľava bola, že som bola človek a nie kus mäsa - naozaj s dôrazom na etiku a ľudskosť .. Ja som pochopila, že po viac ako troch rokoch možno- nemožnej liečby ( ale ozon som neskúsila) pri zhoršovaní okrem rúk aj nôh mi inú alternatívu nedali .
Držím palce !
P.S mne ako hypermobilnej by chiropraktik len ublížil, ale dočasne mi zmiernili problémy kúpele- naozaj som sa v 2009 pár mesiacov cítila lepšie ! išla som na Bčko - takže aj to doporučujem.
(ospravedlňujem sa za prípadné preklepy a chyby hold ruky a krk nepustia )
Naposledy upravil Bionda : 21.03.12 at 19:25
0 0
ianok ianok

ianok je offline (nepripojený) ianok

Ja som už viac ako mesiac po vpichnutí ozónu. Žiadne výrazné zlepšenie, ktoré by som mohol dať do súvisu s ozónom, som nezaznamenal. Je mi síce lepšie - bolesť nohy a jej tŕpnutie je menšie a pohyblivosť je väčšia než pred mesiacom, ale to prišlo po mikrokrôčikoch, nič skokové. Trocha "závidím" margot157, že jej to tak krásne zabralo.
Môj pokrok je skôr založený na systematickom jemnom cvičení a potláčaní zápalu a bolesti voltarenom. Časť tých cvikov je na zosilnenie hlbokých brušných a chrbtových svalov okolo driekovej chrbtice - tak mi to aspoň vysvetlil fyzioterapeut. Absolvoval som tiež 10 dní infúznej trapie. Chcem skúsiť aj 2. dávku ozónu - uvidím, možno sa veci pohnú výraznejšie pozitívnym smerom. Pre mňa je najhoršie sedenie, potom státie, znesiteľnejšia je chôdza, tá má asi aj liečivý účinok, keďže podporuje prekrvenie v oblasti drieku.
Celkom rád by som si tu prečítal aj príspevok od nejakého platničkára, ktorý mal ischias (bolesť vystreľujúcu do nohy) spôsobený herniou disku, a to po niekoľkých rokoch od akútneho stavu alebo od operácie. Nejako sa v diskusiách takéto prípady neobjavujú - myslím prípady úspešného vyliečenia, kedy sú bývalí pacienti v poriadku aj po viacerých rokoch.
Všetkým trpiacim prajem veľa síl, úľavu od bolesti a čo najskoršie uzdravenie.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

Ianok a ty už koľko sa s tým morduješ? Ale ja poznám pani, teda osobne som sa s ňou rozprávala, čo mala problémy už cca 3 roky a nič iné jej nezaberalo, s výnimkou na krátky čas akupunktúra a po prvej ozónke jej bolesti asi do dvoch týždňov prešli, ale ona mi nevedela povedať, čo konkrétne jej bolo, len príznaky mala podobné ako ja, teda ukrutná bolesť vystreľujúca do dolnej končatiny, noha ochabnutá, oslabená a teraz má cca 3 roky po aplikácií a stále je v pohode, to ma veľmi potešilo, ja tiež cvičím, ale cvičila som aj predtým a vyslovene ako ty píšeš, len mikrozlepšenie, sedenie hotové galeje, mne bolo dobre len v ležatej polohe, ale nemôže človek stále ležať, pravda, aj chôdza mi robila dosť veľké problémy, teraz som úplne v pohode, ale čo som doteraz čítala, že keď nezaberie prvá aplikácia ozónu, tak už druhá pomôže váčšine pacientov, takže vyskúšaj ešte raz, poprípade by si mohol skúsiť niekde inde, potom uvidíš, veľa šťasia a hlavne zdravia, M.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať