Zavrieť

Porady

vyskočená platnička

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Počula som, že je nová metóda liečby chrbtice pri vyskočenej platničke. Liečba ozónom. Malo by to nahrádzať operačnú liečbu, ale našla som len malý článoček na nete.
Neviete niekto o tejto liečbe niečo bližšie?
Prípadne, ako sa dá obísť operácia pri vyskočenej platničke v driekovej oblasti?
(tuším je to S5)
Manžel už vyskúšal všetky možné kombinácie liekov, čo mu predpísali, spolu s infúziami, obstrekmi, rehabilitáciou... už sa to ťahá pol roka a nechce sa platnička umúdriť...
Pod nôž by ešte ísť nechcel, ale neustále sa dopovať liekmi tiež nie je to pravé.
Ako si s tým poradiť?
Ďakujem.
Usporiadat
andika333 andika333

andika333 je offline (nepripojený) andika333

Ahoj Heni. Ja som po operácii hernie disku mám 30 rokov. Operovali ma v septembri.Cítim sa veľmi dobre. Na ozonoterápii som bola v Dunajskej Strede. Mne to vôbec nepomohlo. Robí to Dr. Koník. môžeš si to nájsť na nete. Boli tam viacerí niektorý si to pochvalovali, ale mne to nepomoholo. Skúste možno budete mať štastie. Ja som tiež operáciu odkladala ale nemalo to význam. Ani operácia sa dá vydržať nie je to nič strašné.
0 0
qimmik qimmik

qimmik je offline (nepripojený) qimmik

Dobry den IANOK.ja len chcem zareagovat na vas clanok.ja mam problem s posunutymi platnickami,dokonca obojstranny ischias-bolest mi vystreluje od krizov,cez stehno az do lytka,je to niekedy neznesitelne.ako pisete..aj mne je tazko dlho vysediet,stat na jednom mieste dlho(a pracu mam v stoji za strojom)..este ze chodenie mi nerobi problemy.mam 3 stupen poskodenia a moja neurologicka mi odporuca operaciu..este som ziadnu inu moznu liecbu nepodstupila,tak neviem.tieto bolesti mam zhruba 3roky..len tolko
0 0
graviola graviola

graviola je offline (nepripojený) graviola

zdravím vás,dovoľte pár slov k tomuto problému.Pozrime sa na bolesti chrbtice z iného uhla ,možno vás to bude zaujimať,možno nad tým hodite rukou.Ale je demokracia,nuž takto.......telom nám prúdia energie,,energetické drahy,počuli ste určite o meridianoch...dobre...zoberme si teda drahu močového mechúra.Tá začína medzi očami,ide teda cez hlavu,kde sa hned rozdvojuje,kontroluje chrbtové vzpriamovače...!!!...,krúti sa to...táto zdvojená draha sa spája pod kolenom a končí pod maličkom na nohe.Vyznieva tzo tak,že problémy s chrbticou sú problémami močového mechúra.Len veľmi malé percento má svoj skutočný pôvod priamo v chrbtici.prtoblémy sú teda záležitosťou chrbtového svalstva,ktoré z príčiny,že cez ne prechadzajú drahy močového mechúra a už sme u toho....chrbtové svaly sú paralyzované,teda neplnia svoju funkciu tak ako by mali a teda pripusťme možnosť že do uvo&ĺneného svalu sa uvo&ľní niečo čo je pod tlakom a má možnosť vniku do priestoru,kde bol určitý odpor a už paralyzaciou nie je,alebo je menší,slabší....predppoklad herniacie...teda dôsledok je zjavný,znemožnenie pohybu ,čo pravdaže zrovna nier je príjemný pocit a aj bolí-Lenže bolesť je rozbrnkaná struna nervov,znak,že je tam neporiadok,že sa tam deje niečo,čo by sa diať nemalo.Hexenšus,úsad......Teda záležitosť svalstva ,vyššie popísaná,Chrbtica nebolí..Zhrňme to tak,že medicína produkuje takéto omyly a produkuje ich preto,že neakceptuje energetické súvislosti v tele.
Pravdaže iné je,kĎ Sú POLáMANé PLATNIčKY,KED JE úRAZ,K´D JE VE&ĹKý NEDOSTATOK VáPNIKA,DOCHáDZA K VYDIERANIU čI VZNIKA BECHTEREV.Ale to sú výnimky,naozaj veľa bolesti má pôvod ako som popísala.
Ak je problém krčnej chrbtice,tak to spravidla nie je problém krčnej chrbtice.Zdá sa vám to nelogické.V tomto prípade ide o krč šijového svalstva.Vážení,šijové svalstvo kontroluje ktorá draha?Neviete to.Je to draha žlčníka,tá vychádza zo spodiny lebečbej...teda kto má žlčník už fuč&(čo by nemuselobyť,ale je) tam sa už nič neporieši,iba vhodná preventiva.
Chcete vedieť viac,mna toto naučil jeden terapeut z Čadce,má sídlo v budove Magnum na ul.A.Hlinku.Kedže sa kontakt nermá uvádzať tak si to nájdite,ak chcete.A pomoc to bola v mojom prípade excelentná.
0 0
petra9478 petra9478

petra9478 je offline (nepripojený) petra9478

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, prosím Vás? Po komplikovanej liečbe obličiek mi museli vymeniť obidva bedrové kĺby a čakajú ma aj ramená. Mám 34 rokov a poviem Vám nie je to bohvie čo Ale k problému, na ktorý sa chcem opýtať. Nie stále, ale už dosť často, keď vykročím pravou nohou, tak mi pukne, alebo preskočí v chrbte. Tak v nižšej polovici, nie úplne v krížoch. Normálne to počujem, je to veľmi nepríjemné. Ale nič ma nebolí. Nemám nejaké extrémne bolesti v chrbte. Najprv som si myslela, či to nie je umelý kĺb, ale to by ma pravdepodobne veľmi bolelo, keby bol uvoľnený. A robilo by to zvláštne veci aj pri iných pohyboch. Viete mi niekto poradiť o čo asi by sa malo jednať? Viem, že najlepšie je ísť opäť za ortopédom, ale chcem len približne vedieť na čo sa mám pripraviť a čo ma si čaká. Už mám pocit ako by som sa rozpadávala komplet celá. Vďaka za Vaše názory.
0 0
milada11 milada11

milada11 je offline (nepripojený) milada11

ianok..prosím ťa ako môžeš cvičiť..mne na ct diagnostikovali že mám L5/S1objemná pravostranná exstrúzia disku do 9,3mm-s útlakom DV a prís.koreňa s miernou foraminálnou propagaciou..vybrala som infuzie lieky čo mi nezaberajú a teraz už ani na WC neviem ísť a vôbec nie ešte cvičiť..a chodenie je strašný problém u mňa neviem si to vysvetliť však sa to malo zlepšovať a nie zhoršovať..som objednaná na ozonoterapiu do Dunajskej Stredy tak verím že mi to pomôže a budem už môcť začať spevňovať svaly na chrbte..ale ak by mi niekto vedel poradiť ako čo najskôr z toho von z bolestí bola by som povďačná nakolko som živnostníčka a samoživitelka potrebujem čo najskôr nabehnúť na klasický pracovný život nakolko som odstavená od prace...ďakujem
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

milada11..vo Vašom prípade by som odporučil cvičiť SM systém. Pri veľkých bolestiach sa dá začať s cvičením po sediačky kým bolesti neustúpia a potom pokračovať v stoji. Pomocou tohto cvičenia sa vybuduje svalový korzet, ktorý naťahuje chrbticu smerom dohora a uvoľňuje sa tak tlak na medzistavcové platničky. Pri každodennom poctivom cvičení sa do 1 roka odstránia problémy s platničkami. Bližšie informácie o SM systéme nájdete na webe.
0 0
ianok ianok

ianok je offline (nepripojený) ianok

milada11: Dlho som sem neprispel, videlo sa mi, že je to už mŕtva diskusia. Ja sa potýkam s bolesťou už cca rok a pol, hernia disku nie je žiadna banálna zdravotná záležitosť. Absolvoval som opichy PRT (pod CT), tie čiastočne zmiernili bolesť, ale iba dočasne (cca 1 mesiac), naučil som sa cvičiť cviky na posilnenie hlbokého stabilizačného (svalového) systému. Úroveň bolesti pomaaaličky klesala na úroveň, kedy sa dá s určitými obmedzeniami existovať, chodiť do práce, šoférovať, sedieť. Všetky tieto zlepšenia však prichádzajú veľmi (deprimujúco) pomaly. Pokiaľ ide o otázku, ako sa dá pri bolesti cvičiť, je to naozaj problém, a treba zvoliť vhodnú intenzitu. Pokiaľ sú bolesti akútne, znemožňujúce chôdzu či sedenie, zrejme sa cvičiť nedá, ak áno, tak len nejaké dychové cvičenia - tá bolesť býva takmer neznesiteľná. V takom stave som bol odkázaný na ležanie v posteli (niekoľko týždňov) a branie analgetík (Voltaren, Ibuprofen), ktoré aj potláčajú zápal, a infúzie. Mohol by pomôcť ľadový obklad, opakovane na nejakých 10-20 min., napr. balíček zmrazenej zeleniny z mrazničky. U mňa sa ukázalo, že dokiaľ (to bolo viacero rokov dozadu) nebola platnička roztrhnutá (=hernia), ale "len" s protrúziou, čo znamená, že sa vyklenovala spomedzi stavcov a tlačila na nervové korene, ale jej obal nebol prederavený, tak v prípade, že ma postihli akútne bolesti (lumbago) výborne mi pomáhali jednoduché strečingové cviky, o ktorých som písal skoršie (Whartonovci). A v tých časoch som začal s takýmto strečingom opatrne akonáhle som dokázal zliezť z postele a ľahnúť si na tvrdú podložku (zem) s pokrčenými kolenami a aspoň trocha nadvihnúť nad zem aspoň jednu nohu. Cvičil som len krátko a len s minimálnym pohybom, potom som zasa oddychoval. Mnohými sériami strečingu (10 x za deň) sa mi v priebehu niekoľkých dní darilo zväčšiť pohyblivosť v drieku a znížiť bolesť. Od kedy ma postihla hernia disku, toto už neplatí, a žiadne rýchle riešenie pre mňa, zdá sa, neexistuje. Dobré je, ak Vám dokáže fyzioterapeut ukázať niekoľko vhodných a šetrných cvikov, napr. na ten tzv. hlboký stabilizačný systém. Niekomu pomohli cviky podľa McKenzieho, mne ale vôbec nie. Niekomu pomohli vpichy ozónu, mne nie. Držím palce, aby Ťa bolesti čo najskôr opustili, a tak isto všetkým platničkárom skorý návrat do normálneho života.
0 0
jimmy1981 jimmy1981

jimmy1981 je offline (nepripojený) jimmy1981

Ahoj Ianok.
Uz je to rok, co si neprispel, tak som zvedavy, ako sa citis dnes . Precital som si celu diskusiu, a chyba mi pokracovanie . Neviem, ci sa uz vsetkym polepsilo, alebo prave naopak, ze uz nemaju naladu prispevkovat .
Ja osobne mam sirsiu herniu disku(centralne az paracentralne, a hlavne vpravo) L5/S1, krize ma nebolia, ale boli ma prava noha, hlavne rano po prebudeni, ked sa snazim postavit. Musim sa rozchodit aspon polhodku. No a najhorsie je asi sedenie. Po dlhsom ako 15 minutovom sedeni mam problem sa na tu nohu postavit.. Tiez musim chvilu pockat, kym sa ako tak spamata .
Som 2 dni po 1. ozonoterapii v KE(28.5.2014 - stalo ma to 100€), kde mi ku nerv. korenu vstrekli 10ml ozonu + 2ml Mezocain(lokalny oblbovak) + 1ml Diprophos(kortikosteroid).
Zatial ziadne zmeny, ale este je asi prilis skoro, tak uvidime. Lieky do bolesti neberiem ziadne, lebo mam problemy s pecenou, sakra . No, co uz. Cvicim aj SM-system.
Dajte vediet aj ostatni, ako sa mate, citite, atd.
Cloveka vzdy povzbudi, ked vie, ze na to nie je sam
Caute zatial a prajem co najviac hodin bez bolesti :P
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Som cvičiteľ SM systému a môžem potvrdiť, že jedine cvičenie dokáže pomôcť pri bolestiach a problémoch chrbtice. Treba cvičiť pod dozorom skúseného cvičiteľa a mať trpezlivosť lebo je to beh na dlhé trate. Treba zmeniť celý životný štýl a pohybové návyky. Nemôžete čakať rýchle výsledky (aj keď v niektorých prípadoch nastanú) keď si chrbticu ničíte niekoľko rokov. Držím palce a prajem veľa trpezlivosti pri cvičení.
1 0
raver7 raver7

raver7 je offline (nepripojený) raver7

Čaute, hľadal som na internete všetko možné, záver bol vždy rovnaký, pokiaľ je to možné - vyhnúť sa operácii. Preto stále cvičím a bojujem s herniou. Veľmi mi pomohli informácie ľudí, ktorí sú na tom rovnako, pretože som sa dozvedel aj iné možnosti liečby. Zaujímavé info som našiel napríklad na tejto stránke: www.hz.sk , dosť mi to pomohlo, hlavne niektoré veci pochopiť... Držte sa a nevzdávajme to!
1 0
aaandrea aaandrea

aaandrea je offline (nepripojený) aaandrea

ahojte, tento problem riesim aktualne aj ja, momentalne som 4.tyzden na PN paralyzovana...nemam herniu, ale extruziu, co je ale nieco podobne...
vybrala som infuznu liecbu, bez ucinku... beriem patorake tabletky, bez ucinku...
neurochirurg mi na zaklade MR odporucil ozonoterapiu v kombinacii s kortikoidmi.... kortikoidov sa bojim ako certa, preto sa snazim hladat nejake ine riesenie... ozonova terapia v kombinacii s plazmou ma pred 5 dnami zbavila aspon neznesitelnych bolesti... po nej som sa prvykrat po 3 tyzdnoch vyspala, ale to bola len jedna noc, teraz to ide mierne opat dolu vodou, aj co sa tyka bolesti.... sice uz nemusim siahat po oblbovaku typu gabapentin, ale predsa tie bolesti pretrvavaju


vygooglila som nieco o liecbe laserom, kdesi na nejakom fore pisali viaceri, ze tato liecba (tiez nie je hradena poistovnou) pomohla mnohym, co tahali svoje nohy za sebou k vzpriamenej chodzi... takze to chcem vyskusat... musim si ale najprv zistit, ci je to mozne kombinovat s ozonoterapiou... nemate niekto skusenosti?
http://www.rehabilitacia-poprad.sk/o-nas
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

akupunktura?
0 0
nina73 nina73

nina73 je offline (nepripojený) nina73

Zdravím všetkých...Moja skúsenosť..Som PN už pol roka, zatiaľ mi nič nepomohlo. Ortopéd ma liečil úplne zbytočne 3mesiace. Obstreky, rehabilitácie, všetko zbytočne. Až po mojom neustálom sťažovaní na bolesti krku, ramien, lakťov a chrbta ma ortopéd poslal na magnetickú rezonanciu. Bola mi zistená osteochondroza krčnej chrbtice, čo je laicky povedané- opotrebované stavce..potom protrúzia diskov a hernia disku C5 a C6. Som v starostlivosti neurologa, ktorý mi odporučil operáciu a ani slovom sa nezmienil aj o inej alternatíve. Sama som si našla info o možnostiach. Keďže žiadné cvičenie v mojom prípade nepripadá do úvahy, čítala som toho dosť o ozonoterapii. Chcela som vedieť názor aj neurochirurga a preto som išla na konzultáciu do NZ. Tam mi operáciu odporučili, aby som sa zbavila bolesti..a po otázke, či je vhodná ozonoterapia, mi nevedeli odpovedať..Tak som nateraz operáciu odmietla a mám za sebou prvú ozonoterapiu. Zatiaľ žiadnú zmenu necítim. Lekár mi povedal, že prvá ozono nemusí vôbec zabrať, ale druhá zvyčajne svoj účinok má. Čaká ma kontrola u neurologa a chcela by som absolvovať ďalšiu ozono..Musím však povedať, že čím dlhšie toto trvá, môj pocit je, že ma operácia neminie. Som už z toho unavená, bez analgetík nemôžem existovať. Smutné je, že lekári nemajú pochopenie a dokonca som pred dvomi mesiacmi zmenila obvodného lekára, pretože mi chcel ukončiť PN..Kto nepracuje fyzicky, nepochopí. Lekára som zmenila a uvidím, ako to všetko dopadne. Prac. zmluva mi počas PN skončila. Proste smola, som zúfalá. Už som mala mať zmluvu na dobu neurčitú a toto sa mi prihodilo...)) Všetkým s podobnými ťažkosťami držím palce.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať