Zavrieť

Porady

Kurenie krbom - teplovzdusne alebo teplovodne?

Dobry den,

chystam sa vybudovat krb s krbovou vlozkou a neviem sa rozhodnut, ktory sposob pouzit. Vykurovany objem je tak cca. 270 m3. Mam instalovane plynove kurenie a 9 radiatorov.

Teplovzdusne kurenie vychadza v podstate najlacnejsie aj najmenej komplikacii, len ma trochu odradza zvysena prasnost, nadmerne vysusovanie vzduchu, virenie prachu...

Pri teplovodnom kureni mam v podstate dve moznosti, pouzitie teplovodnej vlozky alebo pouzitie teplovodneho vymenniku. Tu vidim tiez niekolko nevyhod, ako napr. ci vykon bude dostatocny, bezpecnost systemu, zivotnost a volat kurenara to zas moze byt "strach a hroza". (dobra teplovodnu vlozka???)

Zaujimali by ma vase skusenosti s pouzivanim tychto sposobov vykurovania. Dakujem.
Usporiadat
qwertin qwertin

qwertin je offline (nepripojený) qwertin

Keby sme mali tie fotky ako sa to robí, tiež by sme si to radšej urobili sami a ušetrili.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

qwertin Pozri príspevok
Keby sme mali tie fotky ako sa to robí, tiež by sme si to radšej urobili sami a ušetrili.
Fotky som sem dal, z toho sa to dá pochopiť. Ak je to málo, pozri http://www.porada.sk/t103695-krbova-...ml#post1408849
0 0
filipenkobs filipenkobs

filipenkobs je offline (nepripojený) filipenkobs

Momentálne bývam u svokrovcou, ktorý majú teplovzdušné rozvody v byte z krbu. Ja osobne by som to už nikdy neriešil. Z krbu je bordel a z teplovzdušných rozvodov je spálený vzduch, nie až tak dostatočné teplo a ventilátor, ktorý rozháňa vzduch má poruchu pomaly každý rok (neviem aký majú) a dosť je to hlučné. Takže pre mňa absolútne nevhodné, radšej teplovodné.
1 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

filipenkobs Pozri príspevok
Momentálne bývam u svokrovcou, ktorý majú teplovzdušné rozvody v byte z krbu. Ja osobne by som to už nikdy neriešil. Z krbu je bordel a z teplovzdušných rozvodov je spálený vzduch, nie až tak dostatočné teplo a ventilátor, ktorý rozháňa vzduch má poruchu pomaly každý rok (neviem aký majú) a dosť je to hlučné. Takže pre mňa absolútne nevhodné, radšej teplovodné.
Zjavne to robil nejaký bradatý inžinier...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Krb je na romantiku a nie na vykurovanie domu.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

pivko Pozri príspevok
Krb je na romantiku a nie na vykurovanie domu.
Jasné že je to vhodné na chatu a/alebo sezónne prikurovanie, ale ak je to dobre urobené, tak nič nehučí, nesmrdí, nešpiní. U mňa overené 2x jeseň a 1x jar.
0 0
filipenkobs filipenkobs

filipenkobs je offline (nepripojený) filipenkobs

Šikovný krbár to robil, robota je pekná a neni stým žiadny problém, až nato že to hučí, semtam smrdí (ale nie veľmi) bordel okolo krbu (ustavičné dokladanie aj v noci ) a hlavne suchý spálený vzduch.
0 0
Erika az Erika az

Erika az je offline (nepripojený) Erika az

Zdravym... mala by som na vás otázky ohladom vykurovania krbom neviem sa rozhodnút akú formu mám voliť prieduchové alebo teplovodné s radiátormi. prikladám vam obrázok domu krb bude v obívačke za ním sú dve izby ,, ako by ste to riešili vy???? ABY TO BOLO čO NAJJEDNODUCHšIE

http://www.navrhinterieru.sk/planner...s/design/12398
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať