Zavrieť

Porady

očkovanie

Mám päťmesačnú dcéru, ktorá bola povinne očkovaná vo februári 2009 prvou dávkou proti pneumokokom a čaká nás druhé očkovanie (dávku)koncom marca. Po očkovaní dostala moja lekárka (pediatrička) z poisťovne informáciu, že je potrebné zaplatiť túto vakcínu (poisťovňa Dôvera) s čím nesúhlasím... Môžete mi poradiť ako ďalej? Nechcem prerušiť tieto dávky, ale nechcem ani zaplatiť túto vakcínu, pretože by som malú očkovať nedala, ak by to nebolo povinné!
Usporiadat
Téma je uzavretá.
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
syrik Pozri príspevok
Môžeš byť konkrétnejší? kto v tomto prípade má pravdu a kto ho za to nenávidí??
no tak si to slovo nahraď.. slovom nesúhlasí možno že sa to slovo (nenávidí) zdá byť tvrdé...sory
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

piggos Pozri príspevok
no tak si to slovo nahraď.. slovom nesúhlasí možno že sa to slovo (nenávidí) zdá byť tvrdé...sory
Nesúhlasí a nenávidí je kapánek rozdiel....
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
tak sa už toľko na mňa nehnevaj nikto nieje dokonalý svoju chybu si priznávam ale vrátiť späť to už nedokážem maj sa pekne
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

piggos Pozri príspevok
tak sa už toľko na mňa nehnevaj nikto nieje dokonalý svoju chybu si priznávam ale vrátiť späť to už nedokážem maj sa pekne
V pohode...ja sa už tiež cítim vinná,že som si vôbec dovolila oponovať proti očkovaniu a povedať svoj vlastný názor...no čo už...
0 0
Denisa Denisa

Denisa je offline (nepripojený) Denisa

optimista
tiež o očkovaní:http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/z.../02/spasa.html
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chyba 404 - požadovaná stránka neexistuje
???
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

syrik Pozri príspevok
Nechcela som sa už zapájať do tejto debaty, lebo aj tak to k ničomu nevedie...ale jedno mi nedá...Koľké roky sa povinne očkuje a nikdy s tým nebol žiaden problém....zrazu niektoré poisťovne odmietnu preplácať niektoré očkovacie látky a zrazu sa tu vzbudí diskusia, že vakcíny sú škodlivé, spôsobujú mnohé choroby a jediné o čo tu ide je to,že farmaceutické spoločnosti na tom zarábajú...áno zarábajú...je taká doba, že veľa ľudí je odkázaných na liekoch, ale prečo??? zamýšla sa niekto nad tým, čo jeme a dýchame?? koľko svinstva je v ovzduší a koľko chémie vo všetkom,čo do seba dávame??dokonca aj tá zelenina je plná postreku...samá chémia...a potom sa čudujeme,že máme pomaly každý jeden nejaké zdravotné problémy?? no bodaj by nezarábali farmaceutické spoločnosti...a koniec koncov, komu sa nepáči,existuje aj alternatívna medicína...keď si musíme za niečo platiť, už je to škodlivé...tu sú na vine poisťovne...nebude náhodou niečo aj v tomto???
Správne toho svinstva je fakt veľa, tak prečo si pridávať ďalšie? Inak na porade nájdeš ďalšie príspevky, kde sa ľudia snažia o zmenu, napr. permakultúra, biologická ochrana rastlín a pod. Okrem toho toto vôbec nie je nová téma, možno len Ty si to zaregistrovala teraz. Napríklad ja sa tým zaoberám už niekoľko rokov.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

cathyc Pozri príspevok
Správne toho svinstva je fakt veľa, tak prečo si pridávať ďalšie? Inak na porade nájdeš ďalšie príspevky, kde sa ľudia snažia o zmenu, napr. permakultúra, biologická ochrana rastlín a pod. Okrem toho toto vôbec nie je nová téma, možno len Ty si to zaregistrovala teraz. Napríklad ja sa tým zaoberám už niekoľko rokov.
V pohode...niečo sa Ťa opýtam...keby si cestovala niekde do Afriky, dala by si sa zaočkovať proti tým všetkým ochoreniam,na ktoré sa pred cestou tam očkuje??
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Veľmi rada Ti odpoviem, ja do Afriky určite nepôjdem nikdy ma to nelákalo, ale ak by sa predsa len taká situácia vyskytla tak by som verila tak ako doposiaľ na Božiu vôľu. možno pre niekoho abstraktná a zaostalá vec, ale pre mňa dosť dôležitá.
Ver, že nechcem nikoho odhovárať od jeho rozhodnutia. Aj keď sa to tak nezdá, ja rešpektujem slobodnú voľbu každého jedinca. Len si myslím, že na to, aby sa objektívne rozhodol pre tú či onú alternatívu, mal by mať informácie z každej možnej strany. Ak sa rozhodneš dôverovať očkovaniu samozrejme Ti prajem, aby sa Ti nič zlé nestalo. Ak sa rozhodneš inak prajem Ti to isté.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

cathyc Pozri príspevok
Veľmi rada Ti odpoviem, ja do Afriky určite nepôjdem nikdy ma to nelákalo, ale ak by sa predsa len taká situácia vyskytla tak by som verila tak ako doposiaľ na Božiu vôľu. možno pre niekoho abstraktná a zaostalá vec, ale pre mňa dosť dôležitá.
Ver, že nechcem nikoho odhovárať od jeho rozhodnutia. Aj keď sa to tak nezdá, ja rešpektujem slobodnú voľbu každého jedinca. Len si myslím, že na to, aby sa objektívne rozhodol pre tú či onú alternatívu, mal by mať informácie z každej možnej strany. Ak sa rozhodneš dôverovať očkovaniu samozrejme Ti prajem, aby sa Ti nič zlé nestalo. Ak sa rozhodneš inak prajem Ti to isté.
Prečo abstraktná a zaostalá vec? viera v Boha bola a vždy bude dôležitá vec...len si myslím, že nechať všetko na BOžiu vôlu je tak trošku nezodpovedné....A keby máš dieťa, neviem, či máš už....dala by si ho zaočkovať? myslím teraz tie povinné očkovania? Alebo ak už deti máš, či si ich dala zaočkovať?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ak by som použila tvoju zvrátenú argumentáciu, tak každé a jedno dieťa je povinne očkované, lebo pôjde do Afriky?
keď sme my dávali deti očkovať, / predpokladám, že vakcíny boli menej škodlivé a vyrobené na Slovensku/ tak si nepodávali u lekárov díleri kľučku a nemali sme tie informácie, čo máme dnes
a proti očkovaniu nie sme kvôli plateniu, ale kvôli tomu, že ho nepovažujeme za potrebné
Naposledy upravil kukučka : 18.03.09 at 11:16
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

kukučka Pozri príspevok
ak by som použila tvoju zvrátenú argumentáciu, tak každé a jedno dieťa je povinne očkované, lebo pôjde do Afriky?
keď sme my dávali deti očkovať, / predpokladám, že vakcíny boli menej škodlivé a vyrobené na Slovensku/ tak si nepodávali u lekárov díleri kľučku a nemali sme tie informácie, čo máme dnes
a proti očkovaniu nie sme kvôli plateniu, ale kvôli tomu, že ho nepovažujeme za potrebné
To už bola iná otázka...nie moja zvrátená argumentácia...trošku rozmýšlaj pri tom čítaní....
To je už také chytanie za slovíčka,že to nemá logiku...ja som netvrdila,že ste proti očkovaniu kvôli plateniu....A keď to nepovažuješ za potrebné znamená to,že keby máš teraz dieťa, že ho nedáš zaočkovať?? Odpovedz mi na otázku...keď už teda máš tie informácie,ktoré máš...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Kukučkia, prečítaj si to ešte raz a potom tu prekrúcaj ..
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
Povinné očkovanie malých detí je jedna vec,a dať sa zaočkovať lebo idem do Afriky je zas druhá vec...neviem prečo to tu spájate do kopy..Keď sa niekto vyberie do Afriky (bez ohľadu na vek) tak sa dá zaočkovať proti chorobám napr(malária) ktoré by mohol dostať tam v Afrike
Naposledy upravil piggos : 18.03.09 at 13:13
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Pre informáciu, zadávateľka sa pýtala na očkovanie, ktoré bolo hodnotené ako nadštandardné ( zdarma len pre deti ohrozené a tie čo majú predispozíciu)- preto to doplácanie, v obd. keď napr. moja najmladšia bola v tom veku, kedy sa pneumokok očkuje ,sme si ho preto zaplatili ( 3 dávky ) ( okrem toho aj vírusovú encephalitídu- v NR na to zomreli asi 2 vojaci - tiež nadštandardné očk.), teraz nedávno len schválili (nie som si istá presne ), že ak dieťa dáte -ale do určitého veku zaočkovať má to zdarma , ako náhle niektoré z preočk. presiahne stanovený vek, už to zdarma nemá. Tak by to malo byť - ak sa mýlim upresnite. Zároveň si myslím, že tento vek dieťa zadávateľky presiahlo a preto to zamietli. Pre presnú info si treba zájsť do poisťovne.
Všetky nadštandardné- označenie som nevymyslela ja, sa hradia rodičmi, ktorí chcú dať dieťa zaočkovať. Niekedy sa stane, že nadštandardné očk. ( ako je tento pneumokok) stane bezplatným, avšak za podmienky , že je aplikované v období najväčšieho ohrozenia dieťaťa. ( t.j. musíte začať dostatočne dlhej dobe(3 očk. vakcíny jedna stála cca 1200,-SK), aby ste stihli do stanovenej hranici aplikovať všetky .

Vždy- ak sa rodič alebo aj dospelý sám za seba rozhodne dať očkovať, má si prečítať všetko čo sa týka nielen samotného očkovania- zloženia vakcíny, ale aj ochorení, ktoré pri neočkovaní sú a čím deti prechádzajú ,aby vedel posúdiť, či chce to podstúpiť alebo bude si myslieť, že jeho dieťa alebo on sám sa ochorením nenakazí.
Pre informáciu pridám: očkovanie aktívne sa prevádza vpravovaním oslabených alebo usmrtených tiel mikróbov na taký stupeň, aby nevyvolali ochorenie ( stačí ak sme tesne pred vypuknutím napr. chrípky- jasné, že môže nastať nejaká komplikácia!), ale len tvorbu špecifických protilátok. Preto treba byť 100% zdraví , bohužiaľ toto mnohí podceňujú.
oslabené sa používajú : TBC (BCG vakcína) , tularémii... vírus. oslab: proti detskej obrne(seibinova očk. látka) , proti osýpkam,rubeole, variole
- usmertené baktérie: proti bruš. týfu, cholere, čier. kašlu.... oslab. toxíny_ anatoxíny_ tetanus, záškrt
Existuje aj pasívne očkovanie, ktorým sa do tela vpravujú už hotové protilátky vo forme imunitných sér.. ľuďom chorým)
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

piggos Pozri príspevok
Povinné očkovanie malých detí je jedna vec,a dať sa zaočkovať lebo idem do Afriky je zas druhá vec...neviem prečo to tu spájate do kopy..Keď sa niekto vyberie do Afriky (bez ohľadu na vek) tak sa dá zaočkovať proti chorobám napr(malária) ktoré by mohol dostať tam v Afrike
Lenže princíp je ten istý....tiež tá vakcína môže obsahovať mnohé škodlivé látky...a mimochodom,už som to vysvetlovala,že to boli dve odlišné otázky..len som sa na to pýtala v jednej správe...no prepáčte...kto nechápe,nech si to prečíta viackrát...
Naposledy upravil syrik : 18.03.09 at 13:47
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Nenapádajte sa za názory, nikto pri nikom nebude stáť , či seba alebo svoje dieťa dá alebo nedá zaočkovať. Nech sa každý rozhodne " na vlastné tričko" .
Ale vždy si budem myslieť, že očkovania proti vírus. zápalu pečene typu B, TBC,besnote, proti vírusovej encephalitíde- určite napomohli v znížení jednotlivých ochorení. Na hygiene určite tieto sledovania existujú, nakoľko všetky takého sa hlásia .
Ja osobne si neviem predstaviť, ak by niektoré moje dieťa pohrýzlo nejaké divé zviera- s podozrením na besnotu, aby riešila či očkovať alebo nie. Ešte stále je to tak, že pri prepuknutí je väčšinou už len smrť.
0 0
piggos piggos

piggos je offline (nepripojený) piggos

som kto som,..človek čo má rád humor ...viac
syrik Pozri príspevok
Lenže princíp je ten istý....tiež tá vakcína môže obsahovať mnohé škodlivé látky...a mimochodom,už som to vysvetlovala,že to boli dve odlišné otázky..len som sa na to pýtala v jednej správe...no prepáčte...kto nechápe,nech si to prečíta viackrát...
Jasné to by si nebola ty keby si na všetko nereagovala.nechaj nech si každý povie svoj názor a nebuzeruj tu každého keď si tu niečo napíše..ako keby si práve ty pojedla všetku múdrosť sveta . nech si tu píšu či už majú pravdu alebo nie tiež sa môžeš v niečom mýliť a nikto nič nepovie...sedíš tu už od rána jedla si vôbec?
Naposledy upravil piggos : 18.03.09 at 14:14
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

piggos Pozri príspevok
Jasné to by si nebola ty keby si na všetko nereagovala.nechaj nech si každý povie svoj názor a nebuzeruj tu každého keď si tu niečo napíše...či už má pravdu alebo nie tiež sa môžeš v niečom mýliť a nikto nič nepovie...sedíš tu už od rána jedla si vôbec?
Ja mám nechať každého,aby si povedal svoj názor,ale ja keď si ho poviem, tak sa každý do mňa pustí anavyše poprekrúca všetko, čo poviem...no tak to pekne ďakujem...keď je tu niekto proti očkovaniu a opýtam sa,čo by robil,keď príde na lámanie chleba, tak dochádzajú argumenty a začnete ma osočovať...pretože ja ti poviem,čo by urobili...ani jeden z nich by si nezobral na zodpovednosť nedať svoje dieťa zaočkovať...to sú len hrdinské reči...a čudujem sa,že táto téma ešte nie je zablokovaná..keď tu niekto navrhne tému interupcia alebo viera v Boha alebo čokoľvek podobné, okanžite je zablokovaná...aby nedošlo k podobným výmenám názorov,ako tu..lebo je to každého vec...
A ospravedlňujem sa každému, koho som sa svojím názorom nejako dotkla...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

myslím si, že je potrebné mať informácie aj z druhej strany nielen od tých, čo ovládajú tlač a cez reklamu rozumej aj nepriamu, tzn. podstrčené odporúčania akože lekárov masovo ovplyvňujú verejnú mienku.
Som rada, že ten článok tu duves prilepil, ja som tu už v minulosti prilepila link na článok, kde sa popisovali úmrtia mladých zdravých žien po očkovaní proti rakovine krčka maternice.
moja odpoveď nie, nedala by som deti očkovať. Toto je môj názor, nikomu ho nevnucujem.
odchádzam z témy, nedám sa provokovať, hoci by som mohla reagovať na viaceré logické chyby
väčší pozor treba dávať pri písaní.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať