Zavrieť

Porady

Nečakajte, kým vám vláda zníži odvody, znížte si ich sami

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Alebo pozvánka na trojdňový seminár Jozefa Mihála

KRÍZA A ODVODY


Dovoľte mi pozvať Vás na trojdňový seminár, ktorého hlavnou témou sú odvody v Slovenskej republike. V roku 2009 Slovensko naplno zasiahla kríza. Zamestnávatelia majú problém udržať zamestnanosť, hľadajú cesty ako znižovať náklady. To isté je problémom samostatne zárobkovo činných osôb. Možno najväčším problémom Slovenska sú vysoké odvody. Cieľom seminára preto bude ukázať riešenia, ako je možné legálne a v súlade s platnými zákonmi platiť menej odvodov a tak ušetriť významnú časť nákladov zamestnávateľov či podnikateľov.

Program

Prvý deň: Kríza zasiahla Slovensko (10.45 - 15.00)
  • Príspevky na podporu podnikania a zamestnávania podľa zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti
  • Zmeny v zákonoch o dani z príjmov, sociálnom a zdravotnom poistení a v zákone o účtovníctve, platné od 1.3.2009 a 1.4.2009
  • Zamestnanecká prémia – kto má na ňu nárok, ako sa vypočíta
Druhý deň: Odvody (9.00 – 14.00)
  • Zákon o sociálnom poistení – stručný prehľad
  • Zákon o zdravotnom poistení – stručný prehľad
  • Ako legálne ušetriť pri platení odvodov – zamestnanci a zamestnávatelia, podnikatelia, študenti, dôchodcovia atď.
  • Dobrovoľné nemocenské poistenie ako spôsob na získanie vyššej materskej
Tretí deň: Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie (9.00 – 14.00)
  • Kto musí vykonať ročné zúčtovanie za rok 2008
  • Výber tlačiva
  • Postup zamestnávateľa pri ročnom zúčtovaní
  • Ročné zúčtovanie - zamestnanec (typ A)
  • Ročné zúčtovanie - samostatne zárobkovo činná osoba (typ B)
  • Ročné zúčtovanie - súbeh viacerých činností (typ S, X)
  • Ročné zúčtovanie - študent, dôchodca, samoplatiteľ (typ C)
  • Vysporiadanie nedoplatkov a preplatkov, dopady na daň z príjmov
  • Diskusia, tipy a triky
Viac o programe sa dočítate v priloženej prihláške.

Seminár sa koná v dňoch 19.-21. mája v populárnom hoteli Kaskády, v Sielnici pri Zvolene http://www.hotelkaskady.sk/. Po prednáškach nabitých dôležitými informáciami tak môžete relaxovať v atraktívnom prostredí wellness centra s liečivou vodou z prameňov v Kováčovej.

Ak máte záujem zúčastniť sa seminára, pošlite nám prihlášku čím skôr. Pozor, kapacita je obmedzená možnosťou ubytovania na 60 osôb.

Je možné prihlásiť sa len na odborný program bez využívania ďalších služieb hotela, viď prihláška.
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Stačilo vyhrať súťaž o zahlásenie 100 000 - tisíceho člena Porady a mohla si mať Paula účasť v Kaskádach sponzorovanú nemenovaným sponzorom.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jozef Mihál Pozri príspevok
Stačilo vyhrať súťaž o zahlásenie 100 000 - tisíceho člena Porady a mohla si mať Paula účasť v Kaskádach sponzorovanú nemenovaným sponzorom.
Ja som to tesne prešvihla, ale to nevadi, aj tak sa to oplatí. A ja mam tiez sponzora
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

No Tinika určite by som šla s tebou ale práve mám skúšku z NJ dúfam že tebe to vyjde prajem Ti to .........
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

zsazsula Pozri príspevok
No Tinika určite by som šla s tebou ale práve mám skúšku z NJ dúfam že tebe to vyjde prajem Ti to .........
Tak to je veľká škoda, a nemožeš ísť na tú skúšku v inom termíne?
A bude ešte jeden seminár v septembri to by si šla? Ja už síce pred sebou budem mať balon ale ešte by som to mala zvladnuť
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

nie nemôžem ale na september sa môžme dohodnúť ale iba tak ak domov nepôjdeme traja
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Jozef Mihál Pozri príspevok
Stačilo vyhrať súťaž o zahlásenie 100 000 - tisíceho člena Porady a mohla si mať Paula účasť v Kaskádach sponzorovanú nemenovaným sponzorom.
Tak, tak...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bastian Pozri príspevok
Tak, tak...
nepamätám sa, žeby si sa pochválil ako bolo na tom, čo si vyhral ty
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

zsazsula Pozri príspevok
nie nemôžem ale na september sa môžme dohodnúť ale iba tak ak domov nepôjdeme traja
No traja určite uz tam pojdeme hihi a naspat pojdeme tiez traja
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
kukučka Pozri príspevok
nepamätám sa, žeby si sa pochválil ako bolo na tom, čo si vyhral ty
Bastian si vybral ako výhru práve Kaskády, takže ešte sa len pochváli, ako bude.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Jozef Mihál Pozri príspevok
Bastian si vybral ako výhru práve Kaskády, takže ešte sa len pochváli, ako bude.
Určite bude len chváliť
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Tinika Pozri príspevok
Určite bude len chváliť
uvidíme
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tak čo, nikto nový na seminár?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Žiaľ, záujem o seminár ktorý som plánoval na Zemplínskej Šírave 9-11.6.2009 skutočne nie je, čo mi potvrdili aj potencionálni spoluorganizátori SOPK Košice a pán Cupák z Michaloviec.

Preto zo seminára na Šírave nebude nič. Škoda, firmy na Východe mohli získať info, ako ušetriť na vysokých odvodoch.

Pripomínam, že seminár v hoteli Kaskády v termíne 19-21. mája 2009 sa koná, ak máte záujem, ešte sa môžete prihlásiť do budúceho utorka, teda do 12. mája.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Hm, nájdem zaujímavú tému... a to ...alebo pozvánka na školenie. Už nestačí zaplatiť DRAKA, treba aj školenia. No Jožko, škoda...Kaskády navštívim 30.05.2009.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Heli, všetko, čo sa bude hovoriť na akcií v Kaskádach, nájdeš v DRAK-ovi - len treba pohľadať.

Kto nerád hľadá a radšej počúva a má rád výklad, diskusiu, možnosť naživo sa spýtať - ten príde aj na školenie.

A naviac v DRAKovi sa nedá kúpať, nechať sa vymasírovať, zabaviť sa pri ľudovej hudbe a dokonca sa ani v DRAKovi nedá papať prasiatko - v hoteli Kaskády však áno.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Tak ja viem, ze tiez určite nedojdem, býva mi teraz často zle, a cesta je dlhá, možno v septembri a keď to nevyjde, mám smolu, prepadne mi výhra.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Jozef Mihál Pozri príspevok
Heli, všetko, čo sa bude hovoriť na akcií v Kaskádach, nájdeš v DRAK-ovi - len treba pohľadať.

Kto nerád hľadá a radšej počúva a má rád výklad, diskusiu, možnosť naživo sa spýtať - ten príde aj na školenie.

A naviac v DRAKovi sa nedá kúpať, nechať sa vymasírovať, zabaviť sa pri ľudovej hudbe a dokonca sa ani v DRAKovi nedá papať prasiatko - v hoteli Kaskády však áno.
To všetko sa nedá robiť v DRAKovi? Tak to som prekvapený.
No Jožko, škoda... tak radšej pôjdem na tie Kaskády...
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Bastian Pozri príspevok
To všetko sa nedá robiť v DRAKovi? Tak to som prekvapený.
No Jožko, škoda... tak radšej pôjdem na tie Kaskády...
Bastian jasne ze sa neda robiť take na drakovi
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Jozef Mihál Pozri príspevok
Heli, všetko, čo sa bude hovoriť na akcií v Kaskádach, nájdeš v DRAK-ovi - len treba pohľadať.

Kto nerád hľadá a radšej počúva a má rád výklad, diskusiu, možnosť naživo sa spýtať - ten príde aj na školenie.

A naviac v DRAKovi sa nedá kúpať, nechať sa vymasírovať, zabaviť sa pri ľudovej hudbe a dokonca sa ani v DRAKovi nedá papať prasiatko - v hoteli Kaskády však áno.
Jožko, šak som hľadala, našla a..., nechceš ma chápať abo čo?
To všetko viem, preto tam idem 30.05.
Je fakt, že Ty sľubuješ masírovanie a pod. ťažko odolávam
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nepremeškajte poslednú príležitosť prihlásiť sa na trojdňový seminár "Kríza a odvody".
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať