Zavrieť

Porady

Nečakajte, kým vám vláda zníži odvody, znížte si ich sami

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Alebo pozvánka na trojdňový seminár Jozefa Mihála

KRÍZA A ODVODY


Dovoľte mi pozvať Vás na trojdňový seminár, ktorého hlavnou témou sú odvody v Slovenskej republike. V roku 2009 Slovensko naplno zasiahla kríza. Zamestnávatelia majú problém udržať zamestnanosť, hľadajú cesty ako znižovať náklady. To isté je problémom samostatne zárobkovo činných osôb. Možno najväčším problémom Slovenska sú vysoké odvody. Cieľom seminára preto bude ukázať riešenia, ako je možné legálne a v súlade s platnými zákonmi platiť menej odvodov a tak ušetriť významnú časť nákladov zamestnávateľov či podnikateľov.

Program

Prvý deň: Kríza zasiahla Slovensko (10.45 - 15.00)
  • Príspevky na podporu podnikania a zamestnávania podľa zákona č. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti
  • Zmeny v zákonoch o dani z príjmov, sociálnom a zdravotnom poistení a v zákone o účtovníctve, platné od 1.3.2009 a 1.4.2009
  • Zamestnanecká prémia – kto má na ňu nárok, ako sa vypočíta
Druhý deň: Odvody (9.00 – 14.00)
  • Zákon o sociálnom poistení – stručný prehľad
  • Zákon o zdravotnom poistení – stručný prehľad
  • Ako legálne ušetriť pri platení odvodov – zamestnanci a zamestnávatelia, podnikatelia, študenti, dôchodcovia atď.
  • Dobrovoľné nemocenské poistenie ako spôsob na získanie vyššej materskej
Tretí deň: Ročné zúčtovanie poistného na zdravotné poistenie (9.00 – 14.00)
  • Kto musí vykonať ročné zúčtovanie za rok 2008
  • Výber tlačiva
  • Postup zamestnávateľa pri ročnom zúčtovaní
  • Ročné zúčtovanie - zamestnanec (typ A)
  • Ročné zúčtovanie - samostatne zárobkovo činná osoba (typ B)
  • Ročné zúčtovanie - súbeh viacerých činností (typ S, X)
  • Ročné zúčtovanie - študent, dôchodca, samoplatiteľ (typ C)
  • Vysporiadanie nedoplatkov a preplatkov, dopady na daň z príjmov
  • Diskusia, tipy a triky
Viac o programe sa dočítate v priloženej prihláške.

Seminár sa koná v dňoch 19.-21. mája v populárnom hoteli Kaskády, v Sielnici pri Zvolene http://www.hotelkaskady.sk/. Po prednáškach nabitých dôležitými informáciami tak môžete relaxovať v atraktívnom prostredí wellness centra s liečivou vodou z prameňov v Kováčovej.

Ak máte záujem zúčastniť sa seminára, pošlite nám prihlášku čím skôr. Pozor, kapacita je obmedzená možnosťou ubytovania na 60 osôb.

Je možné prihlásiť sa len na odborný program bez využívania ďalších služieb hotela, viď prihláška.
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Seminár je za nami, všetkým účastníkom ďakujem za prejavený záujem a verím, že ste všetci boli spokojní.

Ďalší seminár v hoteli Kaskády sa bude konať v októbri 2009, konkrétne 27-28-29. októbra 2009.

Témou bude účtovníctvo, postupy účtovania, jednoduché, podvojné, prípadne zákon o DPH. Program a prihlášku zverejním začiatkom septembra 2009.

Ak chcete byť o seminári informovaní skôr a dostať prihlášku emailom, zaregistrujte sa prosím na odber informácií o mojich školeniach na reliaba(Z)gmail.com
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Jozef Mihál Pozri príspevok
Seminár je za nami, všetkým účastníkom ďakujem za prejavený záujem a verím, že ste všetci boli spokojní.

Ďalší seminár v hoteli Kaskády sa bude konať v októbri 2009, konkrétne 27-28-29. októbra 2009.

Témou bude účtovníctvo, postupy účtovania, jednoduché, podvojné, prípadne zákon o DPH. Program a prihlášku zverejním začiatkom septembra 2009.

Ak chcete byť o seminári informovaní skôr a dostať prihlášku emailom, zaregistrujte sa prosím na odber informácií o mojich školeniach na reliaba(Z)gmail.com
Aha, tak na Kaskádach bude ďalší seminár. To je super, už teraz sa veeeeľmi teším.
V neposlednom rade sa musíme poďakovať aj my Vám, pán Mihál. Boli ste skvelý, všetko klaplo tak ako malo, a ja osobne mám veľmi pekné zážitky .
Želám pekný, slnečný deň Mária
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

My sme si tam síce boli iba oddýchnuť, ale napriek tomu musím konštatovať, že to bolo všetko na vysokej úrovni. Ochotný personál, pekný hotel, chutné jedlo, veľký bazén s úžasnou vodou, šikovní maséri...

Príjemným prekvapením pre nás bolo aj to pečené prasiatko, tombola, živá kapela a šikovné tanečnice... Verím tomu, že pre ľudí, čo tam idú nasať informácie to je akcia 2v1... že odtiaľ odchádzajú bohatší nielen o vedomosti ale aj zážitky. O tom už ani nehovorím, že je asi pre každého cťou osobne spoznať takého fajn človeka a odborníka akým je Jozef Mihál.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, práve som sa prišla pozrieť na tie chvály, myslela som na Vás celé tri dni ako si to užívate. škoda mne to nevyšlo ale možno v oktobri hoci ako pozeram na ten dátum, neviem neviem. Dame sa prekvapiť ale náplň toho seminára je veeeeeľmi veľľľlmi zaujimava takze nejak to budem musieť urobiť a dojsť. hihi. Asi dotiahnem aj manžela aby ma mal kto doviesť ja sa budem školiť a on welnesovať
A prave pozeram ze povodne mal byť seminár v septembri, no čo už bude už trocha chladnejšie v oktobri ale to na kvalite tohto školenia nemení vobec nič.
Naposledy upravil Tinika : 22.05.09 at 10:29 Dôvod: oprava chybičky
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Tinika Pozri príspevok
Dobrý deň, práve som sa prišla pozrieť na tie chvály, myslela som na Vás celé tri dni ako si to užívate. škoda mne to nevyšlo ale možno v oktobri hoci ako pozeram na ten dátum, neviem neviem. Dame sa prekvapiť ale náplň toho seminára je veeeeeľmi veľľľlmi zaujimava takze nejak to budem musieť urobiť a dojsť. hihi. Asi dotiahnem aj manžela aby ma mal kto doviesť ja sa budem školiť a on welnesovať
A prave pozeram ze povodne mal byť seminár v septembri, no čo už bude už trocha chladnejšie v oktobri ale to na kvalite tohto školenia nemení vobec nič.
Skús si to zariadiť, do októbra je ešte ďaleko. Na Kaskádach bolo fantasticky, a pán Mihál nám sľúbil, že tieto semináre nebudú ničím zaostávať . Je pravda, že už bude chladnejšie, ale nevýhoda je len v tom, že možno nepôjdeme do vonkajšieho bazéna, aj keď nepochybujem, že budú medzi nami aj dáky otužilci. Alebo zober toho manžela a budete sa zohrievať navzájom.
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

manus Pozri príspevok
Skús si to zariadiť, do októbra je ešte ďaleko. Na Kaskádach bolo fantasticky, a pán Mihál nám sľúbil, že tieto semináre nebudú ničím zaostávať . Je pravda, že už bude chladnejšie, ale nevýhoda je len v tom, že možno nepôjdeme do vonkajšieho bazéna, aj keď nepochybujem, že budú medzi nami aj dáky otužilci. Alebo zober toho manžela a budete sa zohrievať navzájom.
No ja v oktobri sa už kúpať nebudem ani vo vnútornom bazéne, bo budem mať pred sebou veľký balón to by ma stiahlo pod vodu ešte pozriem koľko by stále ubytko pre manžela aby sme neskrachovali ale som nazhavena a dufam ze sa podari dojst
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
Tinika Pozri príspevok
No ja v oktobri sa už kúpať nebudem ani vo vnútornom bazéne, bo budem mať pred sebou veľký balón to by ma stiahlo pod vodu ešte pozriem koľko by stále ubytko pre manžela aby sme neskrachovali ale som nazhavena a dufam ze sa podari dojst
to je super, blahoželám. Ale v tehotenstve sa odporúča plávanie. A mimo to, nie je tam v bazéne hlboká voda (pokiaľ nemáš 1,3m).
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

manus Pozri príspevok
to je super, blahoželám. Ale v tehotenstve sa odporúča plávanie. A mimo to, nie je tam v bazéne hlboká voda (pokiaľ nemáš 1,3m).
no trosicku viacej mam a prepač no ze sme a dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať