Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely pri zálohách

Nemám s týmto skúsenosti. Dostali sme zálohovú faktúru z Čiech, ako je to s kurzovými rozdielmi?Fa prišla do firmy 06.06. mám si nájsť kurz CZK v NBS 06.06.a zaúčtovať fa prepočítanú na SK týmto kurzom? Potom me ju uhrádzali 15.06. cez komerčnú banku, vzniknutý kurzový rozdiel zaúčtujem ako kurz. stratu alebo zisk. Je to správne?
Usporiadat
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Chcela by som Vas poprosit o skontrolovanie - mala som taky zamotany pripad a v PU nie som celkom zbehla:

V 10/2007 zaplatil spolocnik sro ceskemu dodavatelovi zalohu na pristroje nasledovne:
23.10.2007 zaplatil zalohu 19 955 EUR x 33,696 NBS = 672 403,68 SKK
29.10.2007 zaplatil zalohu 191 633,10 CZK x 1,234 NBS = 236 475,25 SKK
Uhrn tychto zaloh podla zalohovej fa. z 29.10.2007 je 726 279 CZK.

Firma vsak vznikla 21.12.2007 (neplatitel DPH).
Zalohu som zauctovala 21.12.2007 908 879 Skk na 314/365. Je to spravne? Alebo mam zalohu prepocitat kurzami 21.12. a zauctovat kurzovy rozdiel? Mam zalohu evidovat aj v cudzej mene? (Nahodila som ju len v SKK prepocitane kurzami z 10/07).

Zalohu fakturu z 10/07 som neuctovala.

Postupovala som spravne?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
posuvam
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Zial, musim opat posunut, lebo sa neviem pohnut z miesta... ono to bude mat este pokracovanie...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Správne by malo byť 314/221, účet už bol, alebo ako platila s.r.o., keď firma vznikla až v decembri ?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dakujem m.hladka, ze ste sa toho ujali. Ucet este nebol. Cast platila v hotovosti a cast zo sukromneho uctu. Preto som to dala ako 365, lebo to zaplatila z vlastnych/sukromnych penazi - este pred vznikom firmy.
Naposledy upravil Lianka : 21.03.09 at 09:28 Dôvod: doplnenie
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ale potom na akú firmu bola vystavena zálohová faktúra?
Malo by byť: 211/365 (pôžička firme)
314/211 (záloha)
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Na firmu, ktore bola len zalozena (podpisana zakladatelska zmluva) - udaje na fakture su na fimu, len bez ICA, DIC (logicky este nebolo). Ja viem, ze je to mimo zakon, ale za mnou prisli, az ked to uz mali zrealizovane. Krutila som hlavou nad tym, co sa neporadili dopredu.

m. hladka, zaujima ma, aky kurz cudzej meny pouzit. (Zaloha zaplatena v EUR a CZK). Den skutocnej platby (10/08) alebo den zalozenia firmy, odkedy zacinam uctovat firmu - 21.12.2007?

Dobre rozumiem, ze k 31.12. sa kurzove rozdiely zo zaplatenej zalohy nevycisluju (zaloha sa neprepocitava)?
Naposledy upravil Lianka : 21.03.09 at 13:09 Dôvod: doplnenie
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja by som dala kurz od založenia firmy, pretože aj iné nákladové doklady (kolky a pod.), ktoré boli pred založením sa dávajú do nákladov s dátumom založenia firmy. Takže logicky mi vychádza dátum založenia firmy.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dakujem velmi pekne, tato informacia mi velmi pomohla.

Este sa spytam: 31.12. prisla vyuctovacia faktura. Cela suma vyuctovacej faktury bola zaplatena na zaklade tej zalohy. Fakturu zauctujem kurzom 31.12. Aj platbu/zapocitanu zalohu prepocitam kurzom 31.12. a vycislim kurzovy rozdiel?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Dakujem, liba a m. hladka.
0 0
Vianocka Vianocka

Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

veselá kopa
Ja prepočítavam iba záväzok z faktúry kurzom zo dňa vystavenia faktúry. Zálohu zúčtujem vo tej výške, ako bola pôvodne uhradená, tým pádom na zálohe nevykážem kurzový rozdiel. Tento vykážem voči záväzku 321.
0 0
deni10 deni10

deni10 je offline (nepripojený) deni10

Dobrý deň,
prišla mi zálohová FA z ČR a neviem si s ňou rady..... môžte mi prosím poradiť?

1. zaplatila som PFA (17.6.2011, deň vystavenia ten istý)
- Tovar je vyčíslený v CZK, celková suma je v CZK (10714,00 Kč) , ale aj v Eur (441,18 Eur). Samozrejme bez vyčíslenia DPH. Zaplatila som teda z EUR účtu na EUR účet, tu na SR.

Účtovanie: 314/221

2. prišla ostrá FA + tovar (11.7.2011)
- Tovar vyčíslený v CZK, celková suma v CZK aj v Eur (tie isté sumy ako v PFA)
Účtovanie: 501/321
343/343
321/314

Mám to správne?
A čo kurzové rozdiely .... musím prepočítavať alebo nie, ak na FA je uvedená suma už v EUR?
Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať