Zavrieť

Porady

Prerabka prevadzkarne.

Prosim Vás kto by mi vedel poradit, zacinam podnikat a potrebujem si prerobit a upravit miestnost na predajnu, toto vsetko by mi vedel urobit moj partner, ktory vsak nema zivnost a nevedel by mi dat fakturu o vykonanej jednorazovej praci, potrebujem ju , lebo som dostala dotaciu z UPSVR a podla zameru by som mohla zaplatit za prerabku 1000 Eur, ako by som tuto sumu vedela vyplatit ? Treba Dohodu o vykonanej praci? Alebo Cestne prehlasenie, potvrdene notarom, alebo nieco ine prosim vas o radu budem vdacna za kazdu odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ta dohoda o vykonani prace sa mi zda vhodna. Neviem, si predstavit ako by si na zaklade cestneho prehlasenia zauctovala do vydavkov pracu toho cloveka...

    Materialove blocky si zauctujes ty ako vlastny nakup.

    rektora je offline (nepripojený) rektora

    rektora
    Dakujem pekne za odpoved, ale ked ja spravim s nim dohodu o vykonani prace, akym sposobom ho mozem vyplatit? Ak ho vobec mozem z dotacie ESF?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A čo tak zmluva o dielo?

    rektora je offline (nepripojený) rektora

    rektora
    Dakujem pan Kovacs, ale vobec neviem ako to funguje? Som uplna zaciatocnicka, plati tato zmluva o dielo aj pri vydokladovani na UPSVR?

    rektora je offline (nepripojený) rektora

    rektora
    Prosim Vas, najde sa tu niekto , kto by ma spravne nasmeroval na tuto temu, lebo ako hledam, tak hledam, odpoved na moju otazku som zatial nenasla, dakujem velmi pekne.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Tu je vyhladavanie: http://www.porada.sk/search.php, skus si zadat klucove slova, najde ti to pribuzne temy. Mozno najdes odpoved aj na svoje otazky.

    Nerozumiem celkom otazke v prispevku c. 3. "Dohodar" ma statut zamestnanca - podnikatel sa musi ako zamestnavatel prihlasit do socialnej poistovne a na danovy urad na dan zo zaviskej cinnosti (ak uz nie je prihlaseny na tuto dan). Zaroven najneskor v den nastupu do "zamestnania" prihlasis do socialnej poistovne aj dohodara. Z dohody zamestnavatel odvadza 0,8% + 0,25% poistne do socialnej poistovne. Zamestnancovi sa zo mzdy zraza len dan. Mesacne posielas vykazy do Socialnej poistovne, kvartalne na danovy urad. Okolo zamestnancov, aj dohodarov, je dost administrativy.

    Dohodu o vykonani prace upravuje § 226, http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...-1-2009-a.html - ide o pracovnopravny vztah.

    Zmluvu o dielo upravuje DIEL IX, http://www.porada.sk/t16766-obchodny...-1-2009-a.html - ide o obchodnopravny vztah.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Toto vsetko je super ale neslo by to jednoduchsie? Napr. tak, ze Tvoj znamy to urobí a vyfakturujete to cez iného známeho so živnosťou?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    A ten "iny znamy":
    - bude z toho platit dan? (+vplyv vysky zakladu dane na znizenie odpocitatelnej polozky)
    - a nasledne aj pripadne zvysene odvody?
    - alebo kvoli tomu "nahodou " prekroci obrat a bude sa musiet stat nedobrovolnym platitelom DPH?
    - a co rucenie, prip. zodpovednost, vady, reklamacie?
    - ... atd.

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Prepac Lianka, nedomyslel som to celkom... Mal som skor na mysli spojit sa s niekym co to robí a praca dvoch ludi je rychlejsia, okrem toho ak ten zivnostnik nema vela roboty, mozno by mu to aj bodlo...

    Dalsia varianta (už si ju spomenula) a síce: všetok materiál zaučtovať ako náklady pri rekonštrukcii prevádzky a dalsiu cast prispevku rozdelit medzi iné náklady: telefon (na ičo) 50eur/mesiac, ekonomka 30e/m, odvody cca 40e/m ...

    Ked to zratam za mesiac sa da z prispevku vyuzit 120 Eur co je za dva roky 2880 Eur, len na najdolezitejsie vydavky, ktore živnostnik musi urobiť.

    Naklady v prevadzke: Ak ide o rekonstrukciu objektu, mozes urobit nove omietky, obklady, dlazby ale pozor - nemozes vyuctovat nieco ak to budes doplnat, napr. okna, dvere...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.