Zavrieť

Porady

Zápis v obchodnom registri

poraďte mi prosím, v roku 2000 som previedol s.r.o. na tretiu osobu, ktorá pri podpise prebrala všetko účtovníctvo a celú písomnú agendu. no až v tejto chvíli som sa dozvedel,že toto táto osoba nedotiahla do konca a tak nedošlo k môjmu výmazu z obchodného registra. Okresný súd pri predložení mojich dôkazov ich neuznal a mňa ustanovil za jediného konateľa spoločnosti, súd prebehol bezo mňa. teraz ma požiadali o všetky písomnosti s.r.o. (súvisiace s tým), no ja nič nemám ani som sa už o túto fy nezaujímal. vôbec neviem čo je s tým, bol som presvedčený že podpisom tejto zmluvy je vlastne všetko z mojej strany skončené. Poraďte mi čo najskôr ako mám ďalej postupovať. Čo mi vlastne z toho vyplýva. Vôbec neviem čo ďalej.
ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    je to zaujimavé, lebo ak si previedol obchodný podiel zmluvou o prevode obchodného podielu, v tom momente si prestal byť spoločníkom obchodnej spoločnosti aj bez vykonania zápisu v obchodnom registri. Otázka je, či si nový spoločník zvolil nového konateľa alebo sa na to vykašlal a ty si ostal stále konateľom. No to je nepravdepodobné, lebo to by nemohol bez tvojho vedomia vykonávať žiadnu činnosť. Možno samotná zmluva o prevode obchodného podielu nebola platná. Neviem aká bola úprava pred rokom 2004, no dnes musia byť podpisy na nej overené...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Akú máš v hrsti zmluvu o prevode obchodného podielu ? A čo ešte vtedy platný Dodatok k spoločenskej zmluve, resp. k zakladateľskej listine ? Muselo tam byť uvedené kedy zanikla funkcia konateľa !!! Vedela by som Ti poradiť, treba dať Návrh do OR na zosúladenie údajov.... viac info v mojom konte... Ak chceš, kontaktuj nás...

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    V dodatku spoločenskej zmluvy vôbec nemusí byť kedy zanikla funkcia konateľa, keďže obligatórnou náležitosťou spol. zmluvy sú len údaje len o prvých konateľoch a nie o ďalších konateľoch vymenovaných za pôvodných, takže vôbec nemusí dojsť k zmene spol. zmluvy.

    Zápis v obchodnom registri

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.