Zavrieť

Porady

AMSLICO = Podvod

Práve som prišla o 80 000 Sk, či 2 700€ ? Pred 10 - mi rokmi som sa upísala Amslicu, životnému poisteniu podľa tejto zmluvy som mala po 10 ich rokoch dostať 167 000 Sk pri ročnom skoro 20 000 covom vklade. Dostala som 85 000, hoci minuloročná odkupná hodnota bola 87 000 po roku + 20 000 je to 85 000. Čudná matematika však. Práve mi bolo povedané, že ľutujú, ale bola som ich agentkou zle informovaná, i ked na zmluve mám to čo mám. Nevrte Amslicu a hádam ani iným poisťovňam. Má niekto podobné skúsenosti???
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chobot Pozri príspevok
Trochu to upresním, aby sa nevysvetlil zle pojem zaisťovne.

....Ani keby zomrelo viac takýchto osôb, tak to nespôsobí problémy poisťovni, lebo s tým rizikom pri výpočte poistného rátala.
No prave ja som bol v tom, že zaistovne istia poistovnu pri hromadnych poistnych pripadoch. Napokon, tak to tuším funguje pre neživotnych poistnych udalostiach, napr.pri rozsiahlych živelnych pohromach (povodne, zemetrasenie...). Alebo sa mylim?
0 0
samuelovic samuelovic

samuelovic je offline (nepripojený) samuelovic

Všimnite si jednu spoločnú vec pri poistkách. Všetky sú výhodné keď ich uzatvárate, až do chvíle kým netreba vyplácať. Vtedy Vám povedia, no viete to bola iná doba, iné sumy atď.
Za komančov ste uzavreli poistku, lebo o 20 rokov budete mať na učte 50 tis a kupite si byt. A teraz no viete ale čo je to 50 tis.
A keĎ teraz budem zase 20 rokov platiť po 35 eur, akú to bude mať hodnotu a čo si za to kúpim keď mi ju vyplatia o 30rokov?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

samuelovic Pozri príspevok
Všimnite si jednu spoločnú vec pri poistkách. Všetky sú výhodné keď ich uzatvárate, až do chvíle kým netreba vyplácať. Vtedy Vám povedia, no viete to bola iná doba, iné sumy atď.
Za komančov ste uzavreli poistku, lebo o 20 rokov budete mať na učte 50 tis a kupite si byt. A teraz no viete ale čo je to 50 tis.
A keĎ teraz budem zase 20 rokov platiť po 35 eur, akú to bude mať hodnotu a čo si za to kúpim keď mi ju vyplatia o 30rokov?
no a z tohoto dôvodu je indexácia, t.j. každoročné navyšovanie sporiacej čiastky, aby pri ukončení poistenia sme si mohli za cieľovú sumu niečo aj kúpiť.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mzdarka renca Pozri príspevok
no a z tohoto dôvodu je indexácia, t.j. každoročné navyšovanie sporiacej čiastky, aby pri ukončení poistenia sme si mohli za cieľovú sumu niečo aj kúpiť.
mzdarka renca, popozerajte si, ci mate indexovanu sumu po dožití. Lebo ja nemam.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
mzdarka renca, popozerajte si, ci mate indexovanu sumu po dožití. Lebo ja nemam.
Suma pri dožití sa neindexuje. Je to z jednoduchého dôvodu - poistná suma pre dožitie sa vypláca pri dožití a tvorí ju vlastne rezerva poistného plus výnosy + podiely na prebytkoch poistného. Takže nie je možné dopredu stanoviť, aká bude skutočná suma pri dožití.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
Keď počujem o Amslico, otvára sa mi žabykláč vo vrecku. A to som s nimi uzavrela zmluvu pred 13 rokmi. Z Amslico mi je zle. Je mi z nich zle. Hnus. (hotovo).
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Z Amslica aj mne, ale hlavne jednej mojej koleginke, tá ma s nimi "rozprávkovú" skúsenosť.
Našťastie naša rodina má všetky poistenia v inej poisťovni.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chobot Pozri príspevok
Suma pri dožití sa neindexuje. Je to z jednoduchého dôvodu - poistná suma pre dožitie sa vypláca pri dožití a tvorí ju vlastne rezerva poistného plus výnosy + podiely na prebytkoch poistného. Takže nie je možné dopredu stanoviť, aká bude skutočná suma pri dožití.

No ved prave, suhlasim, ale kolegyna píše:
mzdarka renca Pozri príspevok
no a z tohoto dôvodu je indexácia, t.j. každoročné navyšovanie sporiacej čiastky, aby pri ukončení poistenia sme si mohli za cieľovú sumu niečo aj kúpiť.
Fakt nerozumiem.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ja teda neviem,ale myslím že poistovna,aj životná,je preto poistovna,že ťa poistuje pre nepredvídané udalosti a to,že je tam šetrenie je fajn,ale ked budem chcieť čisto si našetriť peniaze a mať uroky,tak si vyberiem termínovaný učet,alebo ING či M konto.Tu ide hlavne o to,že ked náhodou so mnou spadne lietadlo,tak moja rodina dostane peniaze a nezostane naholo atd,atd.Mám pôžičky a leasingy a ak zostanem PN,je dobrý príjem z poistenia.Ked som tu životnu poistku uzatvárala,myslela som hlavne na toto a nie na to,že prioritne šetrím peniaze.Aj ked samozrejme aj to je dôležité,ale tie nižšie našetrené peniaze odrážaju poistovaciu funkciu poistovne.
0 0
frinceznicka frinceznicka

frinceznicka je offline (nepripojený) frinceznicka

no chobot, len si pozri ake mas vynosy. tie moje su teda dost ubohe a to mam v amslicu 2 poistky na nadstandardne sumy.
poistka ktora je spojena so sporenim je pre klienta v konecnom dosledku nevyhodna. proste setrite na dochodok oddelene a oddelene si dajte poistit rizika a urazy ktore by sa vam mohli stat a ktore by mohli negativne ovplyvnit zivot vasej rodiny. mna tiez velmi dobry kamarat navliekol do poistky, ktoru vlastne vobec nepotrebujem, verila som mu vsak som ho poznala roky, no v OVB s neho spravili vymleteho bezcharakterneho cloveka, a nie je jediny taky co ho poznam, nechali sme si radit u viacerich aj s poistkami aj s hypotekou, a vsetci nam radili nakoniec to z coho oni mali najlepsiu proviziu, nie to co bolo pre nas najvyhodnejsie. dokonca mi jeden otvorene povedal, ze mi da radu az ked mu dam kontakty aspon na 5 ludi ktorych moze oslovit s ponukou zivotneho poistenia alebo hypoteky a moze sa odkazat na mna, ze akoze ja davam referencie.....to bolo posledny raz co som sa s nim stretla.
0 0
Miriam.x Miriam.x

Miriam.x je offline (nepripojený) Miriam.x

BXLmiami Pozri príspevok
Ja teda neviem,ale myslím že poistovna,aj životná,je preto poistovna,že ťa poistuje pre nepredvídané udalosti a to,že je tam šetrenie je fajn,ale ked budem chcieť čisto si našetriť peniaze a mať uroky,tak si vyberiem termínovaný učet,alebo ING či M konto.Tu ide hlavne o to,že ked náhodou so mnou spadne lietadlo,tak moja rodina dostane peniaze a nezostane naholo atd,atd.Mám pôžičky a leasingy a ak zostanem PN,je dobrý príjem z poistenia.Ked som tu životnu poistku uzatvárala,myslela som hlavne na toto a nie na to,že prioritne šetrím peniaze.Aj ked samozrejme aj to je dôležité,ale tie nižšie našetrené peniaze odrážaju poistovaciu funkciu poistovne.
Tiež som mala poistku, ktorá ma mala chrániť v prípade dlhšej PN, a keď k tomu prišlo po 10 rokoch platenia si poistky, zistila som, že to čo mám v zmluve pre nich nie je až tak podstatné, oni majú vlastné predpisy, ktoré sú len k nahliadnutiu na pobočke. O tom sa mi samozrejme pri podpisovaní zmluvy nikto nezmienil. Nevyplatili mi nič.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

duves Pozri príspevok
No ved prave, suhlasim, ale kolegyna píše:


Fakt nerozumiem.

duves, zle som sa vyjadrila, je to dynamika. napr. v roku 2004 som si uzatvorila ŽP, cieľová suma 192802Sk a mesačná platba 600Sk. Od roku 2005 som prijala každú dynamiku a k dnešnému dňu mám cieľovú sumu 236226Sk a mesačná platba je 744Sk. Za celé obdobie sa mi mesačné platenie navýšilo o 144Sk, čo je zanedbateľná čiastka a cieľová suma sa mi zvýšila o 43424 Sk. Upozorňujem, že nemám Amslico.
0 0
majja majja

majja je offline (nepripojený) majja

Ja by som sa chcela pripojiť k výrazu AMSLICO=podvod
v r.1999 som cez MBI uzavrela exkluzívny produkt"Zabezpečenie financovania" .Poistka je uzavretá na 20rokov s čiastočnými výplatami po 10,15 a 20rokoch.. Poistenie je na poist.sumu 244 111.-skk-poistne 12 489skk. Pripoistenie pre smrt následkom urazu -poist.suma 244 111.-poistne 688.-,trv.invalidita urazom -poist.suma 244 111.- -poistne 691.-, oslobodenie od plat.poistneho 832.- Mam doteraz grafy , ktorými ma presvedčila pracovníčka MBI , že po 20rokoch pri garantovanom 5% zisku dostanem cca dalších 244 000skk (celkom 488 000.-Skk) + podiel na zisku. V navrhu zmluvy mám uvedené 1.výplata po 10rokoch 171 094,- 2.výplata po 15rokoch 211 275.- a posledná výplata po 20rokoch 284 386.-skk. Moznost poskytnutia uveru po 5rokoch 292 933.-skk. Poznamka je ,ze hodnoty sú uvádzané vrátene podielu na dodatk.zisku a dodatkovej hodnoty. K zmenám uvedených hodnôt môže dojsť aj následkom ocenenia rizík. Hodnoty nie sú garantované, pretože skut. hodnoty podielu na dodatk.zisku závisia od vývoja ekonomiky.
Teraz mi doslo od Amslica, ze mi bude uhradené:
-celk.uhradené poistné za zákl.život.poistenie 124 890.-skk
- čiastk. výplata 81 370.-skk
-podiel na výnose 2 759.-skk
PLnenie celkom 84 129.-skk
Základ dane (?? ) -40 761.- Skk
upravený základ dane (??) -40 761.-skk
sadzba dane 19% 0 Skk
daň 0 skk
položky znižujúce výplatu poistného plnenia celkom 0 skk
CELKOM K VYPLATE 84 129.-SKK

Trochu divné údaje ,ked v návrhu je písaná síce negarantovaná suma ,ale je to suma 171 094.-skk. Kde je vlastne zmizol 5% garantovaný zisk(úrok)??
Ja som vložila 12 489x10rokov= 124 890 skk a tieto peniaze mi vyrobili za 10rokov podiel na výnose 2 759.skk?? . Celkovo som zaplatila 14 700x10rokov= 147 000.-skk. Tych 22 110.skk padlo na pripoistenia.

Mám nárok na reklamaciu? Čo s tým,že vyplatená suma je cca polovica zo slubovaného? A vraj po dalsich 5 rokoch dostanem 81 370skk + cca 1350 podiel na výnose a to iste po dalsich 5.rokoch. Takze mojich cca 250 000skk zarobi v Amslicu cca 5000.-skk. TRAPNE!!!
MATE niekto k tomu nejaku skusenost? Alebo čo sa dá s tým robiť??? Od Europenzie(dostali ma ako tzv. sirotskeho klienta lebo z MBI uz nespolupracuje s amslicom) som dostala presviedčanie , že možem túto poistku pri 10-vyročí zrušiť a celú sumu -t.j. 124 890.-skk vraziť do jednorazoveho vkladu-uz ani neviem ako sa ten produkt v amslicu vola a platit po 15000skk rocne donekonecna.
Neviem ako to všetko predycham....
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
majja Pozri príspevok
Ja by som sa chcela pripojiť k výrazu AMSLICO=podvod
.......
Neviem ako to všetko predycham....
Jedine tak, že si to zaknihuješ ako extrémne zlú investíciu, alebo ako jedno zlé rozhodnutie.
Som na tom podobne. Amslico som nevedomky, z neznalosti a z podfuku akejsi podvodníčky, podporila vysokou sumou. Že je takmer celý vklad fuč som sa dozvedela 2 roky po 10. výročí zmluvy. Lepšie urobíš, ak zabudneš na celé Amslico. Ešte som sa nestretla s človekom, ktorý s Amslicom uzavrel minimálne pred 10 rokmi zmluvu a chválil by to. Z toho mi vychádza, že nielen agentom tejto poisťovne išlo výlučne o chytanie dušičiek, ale aj samotnej poisťovni. Istá pani z Amslica mi povedala, že chápe reakcie sklamaných klientov a chápe aj to, že mnohí tým zmluvám celkom nerozumeli, lebo že vraj poistným zmluvám rozumejú výlučne poisťováci. Hm!
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

my sme s manželom úspešne v marci ukončili poistky v Amslicu...
a teraz čakáme na odpoveď.......
tak snáď sa už dočkáme
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pohar Pozri príspevok
my sme s manželom úspešne v marci ukončili poistky v Amslicu...
a teraz čakáme na odpoveď.......
tak snáď sa už dočkáme
Dočkáš sa, dočkáš, dcéra sa od včera vytešuje, dostala peniažky späť.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

Tweety Pozri príspevok
Dočkáš sa, dočkáš, dcéra sa od včera vytešuje, dostala peniažky späť.
dakujem za odpoved
a kolko im to trvalo kým sa ozvali???
ja som tam volala že tak 3 mesiace až pol roka!!!

no som z toho trochu mimo, ale vždy lepšie takto ako v tom pokračovať....

po 10 rokoch sme to ukončili - a vidím že sme urobili dobre.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pohar Pozri príspevok
dakujem za odpoved
a kolko im to trvalo kým sa ozvali???
ja som tam volala že tak 3 mesiace až pol roka!!!

no som z toho trochu mimo, ale vždy lepšie takto ako v tom pokračovať....

po 10 rokoch sme to ukončili - a vidím že sme urobili dobre.
Poistku zrušila v marci s tým, že do konca mája jej podiel vyplatia, a oni kupodivu vyplatili ešte skôr.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
mzdarka renca Pozri príspevok
duves, zle som sa vyjadrila, je to dynamika. napr. v roku 2004 som si uzatvorila ŽP, cieľová suma 192802Sk a mesačná platba 600Sk. Od roku 2005 som prijala každú dynamiku a k dnešnému dňu mám cieľovú sumu 236226Sk a mesačná platba je 744Sk. Za celé obdobie sa mi mesačné platenie navýšilo o 144Sk, čo je zanedbateľná čiastka a cieľová suma sa mi zvýšila o 43424 Sk. Upozorňujem, že nemám Amslico.
Tak to máš véééééééééééééľké šťastie, radím ani si s nimi nezačínaj
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Pohar Pozri príspevok
my sme s manželom úspešne v marci ukončili poistky v Amslicu...
a teraz čakáme na odpoveď.......
tak snáď sa už dočkáme
Potom nám daj vedieť či si aj spokojná s tým čo si dostala. Som naozaj veľmi zvedavá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať