Zavrieť

Porady

Najlepší personálny a mzdový software

Milé mzdárky/mzdári!

Bol by som rád, keby ste mi vedeli dať vaše odporúčania na nákup nového mzdového a personálneho počítačového systému. Určite každý s nejakým pracuje a všetci vieme, že nie vždy výsledky zodpovedajú očakávaniam.

Takže: ak by ste sa teraz rozhodovali, aký mzdový soft by ste si vybrali?
A zároveň - aký soft by ste si určite nevybrali?

A prečo?

(skúsenosti s prácou v softe, riešením problémov, rýchlosťou výpočtu...)

Dúfam, že žiadneho agenta s teplou vodou sa táto téma nedotkne :-))
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Nedokážem reagovať na príspevok pani Motyčkovej, keďže soft z jej produkcie nepoznám. Stiahni si demo a vyskúšaj si soft. Spýtaj sa sa aplikáciu výstupov z dochádzkového softu. Tie malé krabicové ti určite neodporúčam. A soft s X modulami vrátane vedenia výroby ti zase netreba.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jun2006 Pozri príspevok
Ehm, bodaj by si mala pravdu. Ale nie je to tak. Napr. Kodas nevie importovat vobec nic..
Určite všetky softvévry to nemajú, ale moja doterajšia skúsenosť hovorí, že ak potrebujem komunikovať s niektorým iným softom - zvyčajne prenos do účto - nemala som problém so žiadnym z menších softov, ak aj nemali import, tak ho urobili - všetci zadarmo. Mala som problém s prepojením do jedného softu, ktorý používa verejná služba (mali to chybne a časový horizont na opravu bol v rokoch) a do jedného z veľkých softov (cena cez milión Sk), kde za toto chceli sumu nad 100.000 Sk pre každého zákazníka osobitne.
Ak aj soft nemá import z dochádzky, myslím si že v tomto sa tvorcovia budú správať obdobne ako keď som ja potrebovala importovať mzdy, t.j. nemal by byť problém to zapracovať. Samozrejme ak sa rozhoduje o kúpe nového softvéru a o tejto požiadavke viete, treba sa o informovať aj o tejto službe.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

jun2006 Pozri príspevok
Ehm, bodaj by si mala pravdu. Ale nie je to tak. Napr. Kodas nevie importovat vobec nic..
Kodas účto importuje externé doklady. Kodas mzdy neviem.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

Jana Motyčková Pozri príspevok
Určite všetky softvévry to nemajú, ale moja doterajšia skúsenosť hovorí, že ak potrebujem komunikovať s niektorým iným softom - zvyčajne prenos do účto - nemala som problém so žiadnym z menších softov, ak aj nemali import, tak ho urobili - všetci zadarmo. Mala som problém s prepojením do jedného softu, ktorý používa verejná služba (mali to chybne a časový horizont na opravu bol v rokoch) a do jedného z veľkých softov (cena cez milión Sk), kde za toto chceli sumu nad 100.000 Sk pre každého zákazníka osobitne.
Ak aj soft nemá import z dochádzky, myslím si že v tomto sa tvorcovia budú správať obdobne ako keď som ja potrebovala importovať mzdy, t.j. nemal by byť problém to zapracovať. Samozrejme ak sa rozhoduje o kúpe nového softvéru a o tejto požiadavke viete, treba sa o informovať aj o tejto službe.

Nebudme taki neutralni. Mna skor zaujimaju skusenosti z praxe - reakcie technickej podpory, ako riesili zadane problemy a pod...

Vseobecne vyhlasenia "niekto" "urcity" a pod. nemaju ziadnu vypovednu hodnotu. Napis, kto to robil podla tvojho nazoru lepsie, kto horsie..
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Problémy boli so SAP a IVES.
0 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Zhruba pre 3/4 rokom sme presli na Human Klasik od firmy Hour. Podla zadania otazky sa mi zda, ze hovorit tu o krabicovych softoch nema zmysel. Nase skusenosti s Humanom su vyborne. Reakcie technickej podpory takmer okamzite. Soft je stale aktualny s legislativou.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

scorp Pozri príspevok
Zhruba pre 3/4 rokom sme presli na Human Klasik od firmy Hour. Podla zadania otazky sa mi zda, ze hovorit tu o krabicovych softoch nema zmysel. Nase skusenosti s Humanom su vyborne. Reakcie technickej podpory takmer okamzite. Soft je stale aktualny s legislativou.

hm, z okolia som tiez pocul na Hour velmi dobre referencie

Ma niekto skusenosti s K+K - magma?? Vraj je to podobne, dokonca estelepsie ako Human - ale nepoznam nikoho, kto s tym robi ..
0 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
jun2006 Pozri príspevok
Ma niekto skusenosti s K+K - magma?? Vraj je to podobne, dokonca estelepsie ako Human - ale nepoznam nikoho, kto s tym robi ..
Neviem, ci je to prave toto: Firma K+K svojho casu mala vo svojom portfoliu aj tento soft. Zhodou nahod je (bola, lebo teraz su verzity a.s.) pobocka v nasom meste. Vztahy mame s nimi nadstandard a len citujem sefa pobocky: radsej nie.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

jun2006 Pozri príspevok
hm, z okolia som tiez pocul na Hour velmi dobre referencie

Ma niekto skusenosti s K+K - magma?? Vraj je to podobne, dokonca estelepsie ako Human - ale nepoznam nikoho, kto s tym robi ..
Ja používam Humanet z firmy HOUR. Maximálne som spokojná, ak aj nejaký problém vznikne, vyriešia to takmer okamžite.
0 0
PetMet PetMet

PetMet je offline (nepripojený) PetMet

Human je jednotka...
0 0
uctoman uctoman

uctoman je offline (nepripojený) uctoman

Skúste aj Humanet na www.humanet.sk. Je to mladší brat Humanu. Na rozdiel od ostatných riešení to nie je klasický program, ktorý sa inštaluje do počítača, ale je to internetová aplikácia, takže ju môžete používať bez toho, aby ste museli niečo inštalovať. Funkčnosť je nadštandardná, je ľahko použiteľný takže vhodný pre malý počet zamestnancov, ale zároveň má aj veľa pokrokových funkcií, takže aj tisícky zamestnacov zvládne hravo a rýchlo prepočíta ich mzdy.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Ja používam KROS a som veľmi spokojná. Skús stiahnuť demo z internetu a vyskúšaj.
0 0
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

mozete mi prosim niekto napisat viac o humanete? musim každý mesiac zadavat zamesntnacov-to je asi blbost... možem si tam pozerat historiu výpoctu miezd, spatne talcit nejake zostavy, robit rocne statistiky a a podobne?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

danasv Pozri príspevok
mozete mi prosim niekto napisat viac o humanete? musim každý mesiac zadavat zamesntnacov-to je asi blbost... možem si tam pozerat historiu výpoctu miezd, spatne talcit nejake zostavy, robit rocne statistiky a a podobne?
neviem, nepoznám.... a prevádzkovateľa si sa skúsila spýtať?

http://www.humanet.sk/odoslat-dopyt
0 0
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

tictac7 Pozri príspevok
neviem, nepoznám.... a prevádzkovateľa si sa skúsila spýtať?

http://www.humanet.sk/odoslat-dopyt
zatial nie len prezistujem:-) 25.10 maju skolenie v Ba tak mozno zbehnem tam a dozviem sa vsetko co potrebujem.. dakujem za reackiu :-)
0 0
roman.dufek roman.dufek

roman.dufek je offline (nepripojený) roman.dufek

V Humanete nahodíte zamestnancov samozrejme iba raz. K vypočítaným mzdám sa môžete vrátiť kedykoľvek. Pozerať ich, tlačiť zostavy za ľubovoľné obdobie, mesiac, rok, za vybrané mesiace a pod. Ak nájdete chybu, tak sa môžete vrátiť a mzdy aj za minulé mesiace opraviť. Môžete tlačiť štatistiky P2-04, Trexima a pod. Okrem histórie spracovaných miezd má Humanet aj históriu iných údajov. Napríklad sa môžete pozrieť komu sa kedy a ako menil základný plat, kedy a do akej zdravotnej poisťovne sa prehlásil a pod.

Dokonca môžete mzdy vypočítať aj spätne za minulé mesiace, pretože Humanet má v sebe aj históriu legislatívy a ak by ste teda dnes počítali napríklad mzdy za rok 2009, tak Vám ich vypočíta podľa legislatívy platnej v roku 2009 a aj výkazy Vám spracuje v tvare, ktorý vtedy platil.
2 0
danasv danasv

danasv je offline (nepripojený) danasv

roman.dufek Pozri príspevok
V Humanete nahodíte zamestnancov samozrejme iba raz. K vypočítaným mzdám sa môžete vrátiť kedykoľvek. Pozerať ich, tlačiť zostavy za ľubovoľné obdobie, mesiac, rok, za vybrané mesiace a pod. Ak nájdete chybu, tak sa môžete vrátiť a mzdy aj za minulé mesiace opraviť. Môžete tlačiť štatistiky P2-04, Trexima a pod. Okrem histórie spracovaných miezd má Humanet aj históriu iných údajov. Napríklad sa môžete pozrieť komu sa kedy a ako menil základný plat, kedy a do akej zdravotnej poisťovne sa prehlásil a pod.

Dokonca môžete mzdy vypočítať aj spätne za minulé mesiace, pretože Humanet má v sebe aj históriu legislatívy a ak by ste teda dnes počítali napríklad mzdy za rok 2009, tak Vám ich vypočíta podľa legislatívy platnej v roku 2009 a aj výkazy Vám spracuje v tvare, ktorý vtedy platil.
dakujem krasen za vycerpavajucu odpoved!! :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať