Zavrieť

Porady

Chorvatsko narychlo

KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Prosím, máte niekto skúsenost ako najlepsie a najrýchlejšie vybaviť ubytovanie v Chorvatsku?

Je lepšie využiť cestovku, nejaký lastminute alebo suktomne ist cez internet?
Usporiadat
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

GabiZ
Myslím, že najlepšie je pozrieť si stránku www.tomitour.sk, kde ak si kliknete na pobytový zájazd, vyberiete si možnosť napr. apartmán, bungalov, stan a i., tak tam nájdete podrobnejšie informácie....
Vdaka GabiZ ... mrknem to :O)...

pekny den
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

evina
Poznám dobre takmer celé Chorvátsko, dokonca aj chorvátsky viem. ...
evina a co tak hodit do placu nejaky ten rychlokurz chortvatstiny???

napr. Mate volnu izbu?

alebo ako sa pocita (to som vedela ako dieta...tusim do 15, ale nespomeniem si hadam na nic)

Dakujeme

viem, ze chlieb=kruh...prsi=pada kisa (alebo opacny slovosled) slnecno=suncanno ...

pridas nieco?
0 0
eko eko

eko je offline (nepripojený) eko

Išiel niekto do Chorvátska autom z východného slovenska?
Aké sú cesty?
Ako ste sa dostali cez Budapešť - tá nás najviac máta.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

Bubika
Dakujem. Dufam, ze to tak naozaj bude....lebo idem aj s malym "sidlom", tak by som nerada nakoniec nocovala v aute. V podstate netrvam na Brele, len ste ma na to miesto pekne navnadili :O)
My sme prišli v nedeľu z Makarskej. Bolo výborne, len nám tentokrát celkom nevyšlo počasie (tri dni sme sa kúpali, potom dva dni pršalo a ďalší deň bol hrozný vietor). Ubytovanie sme si našli cez turistickú agentúru a bolo perfektné a aj cenovo prístupné. Čo chodíme do Chorvátska, nikdy sme nemali ubytko zabezpečené vopred a vždy sme si bezproblémov našli.
Bubika, neboj, ak ti vyjde počasie, v tejto oblasti je nádherne - pláž a more krásne, výborná zmrzlina, pivko chladené...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Iveta
My sme prišli v nedeľu z Makarskej. Bolo výborne, len nám tentokrát celkom nevyšlo počasie (tri dni sme sa kúpali, potom dva dni pršalo a ďalší deň bol hrozný vietor). Ubytovanie sme si našli cez turistickú agentúru a bolo perfektné a aj cenovo prístupné. Čo chodíme do Chorvátska, nikdy sme nemali ubytko zabezpečené vopred a vždy sme si bezproblémov našli.
Bubika, neboj, ak ti vyjde počasie, v tejto oblasti je nádherne - pláž a more krásne, výborná zmrzlina, pivko chladené...
Ivetka, mohla by si konkretizovať tie ceny. Plánujeme tiež ísť do týchto končín, tak by som chcela vedieť, ako sa pripraviť. Díky.
0 0
Iveta Iveta

Iveta je offline (nepripojený) Iveta

tonkat
Ivetka, mohla by si konkretizovať tie ceny. Plánujeme tiež ísť do týchto končín, tak by som chcela vedieť, ako sa pripraviť. Díky.
Mali sme apartmán pre 5 osôb (dve izby 3 + 2) s veľkou kuchyňou a televízorom + 3 balkóny s krásnym výhľadom na prístav v Makarskej za 60,- Eur. V agentúre povedali, že to bude za 70,-, ale s domácim sme sa dohodli na menej.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Iveta
My sme prišli v nedeľu z Makarskej. Bolo výborne, len nám tentokrát celkom nevyšlo počasie (tri dni sme sa kúpali, potom dva dni pršalo a ďalší deň bol hrozný vietor). Ubytovanie sme si našli cez turistickú agentúru a bolo perfektné a aj cenovo prístupné. Čo chodíme do Chorvátska, nikdy sme nemali ubytko zabezpečené vopred a vždy sme si bezproblémov našli.
Bubika, neboj, ak ti vyjde počasie, v tejto oblasti je nádherne - pláž a more krásne, výborná zmrzlina, pivko chladené...
moje sustredenie na pracu sa pri Vasich pismenkach zhorsuje ........ taaaktoooooo sa uz tesim a dusa je uz 3 dni na dovolenke, ale prdelka sa povezie az neskor .... jupi jupi ... aj by som si zaspievala, ale aj tak by ste to nepoculi ....

dakujem

a krasny den vsetkym
0 0
eko eko

eko je offline (nepripojený) eko

Bol už niekto na Istrii začiatkom septembra?
Nie je už horšie počasie?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tak som si tu všetko preštudoval a rozhodli sme sa, že tento rok pôjdeme na poskromnejšiu dovolenku autom do Chorvátska. Vybrali sme si stredisko Baška Voda, bolo to tu dosť odporúčané, knkrétne hotel Uranija s polpenziou. Dúfam, že sme si nevybrali zle.

Ako evina poradila, vyberali sme aj podľa nástuných dní. Pôjdeme v utorok a vraciame sa vo štvrtok.

Do Chorvátska ideme prvý raz, za tú cenu nečakám žiadny luxus, ale ak by ste mali nejaké praktické rady alebo tipy na výlety, nože sa s nimi podeľte. Prípadne poraďte aké su napr. ceny v kaviarňach, ceny základných potravín, ak si pamätáte, nech som pripravený a nech si nachystám dostatočnú rezervu. Nechcem tam držať pôst, takže rátam s tým, že nejaký ten obed v reštike ma bude stáť viac ako u nás (to čítam všade).

Takže oprášme trochu túto tému, veď sezóna sa nezadržateľne blíži.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Bubika
evina a co tak hodit do placu nejaky ten rychlokurz chortvatstiny???

napr. Mate volnu izbu?

alebo ako sa pocita (to som vedela ako dieta...tusim do 15, ale nespomeniem si hadam na nic)

Dakujeme

viem, ze chlieb=kruh...prsi=pada kisa (alebo opacny slovosled) slnecno=suncanno ...

pridas nieco?

nema ništa, nema problema. - niečo ako v poriadku
natykače - šlapky na nohy
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Chobot
Tak som si tu všetko preštudoval a rozhodli sme sa, že tento rok pôjdeme na poskromnejšiu dovolenku autom do Chorvátska. Vybrali sme si stredisko Baška Voda,................deľte. Prípadne poraďte aké su napr. ceny v kaviarňach, ceny základných potravín, ak si pamätáte, nech som pripravený a nech si nachystám dostatočnú rezervu. Nechcem tam držať pôst, takže rátam s tým, že nejaký ten obed v reštike ma bude stáť viac ako u nás (to čítam všade).

Takže oprášme trochu túto tému, veď sezóna sa nezadržateľne blíži.
skus pozriet http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/ .. je tam docela dost informacii ... nasla som tam aj toto :

potravina chorvatsky nazov cena v kunách
chléb kruh 5,50 - 7,50
mléko mlijeko 4,50 - 6,50
jogurt jogurtcca 3,00
máslo maslac 9,50 - 11,00
vejce jaja 0,80 - 1,20
sýr sir 30,00 - 65,00
salám salama 60,00 - 120,00
šunka (sušená) šunka (pršut)65,00 - 150,00
kuřecí maso piletina 22,00 - 26,00
ryby riba 35,00 - 150,00
pomeranče narandže 8,00 - 10,00
rajčata rajčice 12,00 - 15,00
brambory krumpircca 3,00
rýže rižacca 7,00
těstoviny tjestenina 5,00 - 12,00
cukr šećercca 6,00

dufam, ze som ta potesila :O) .. i ked sa mi to trocha rozhodilo
Naposledy upravil Bubika : 10.05.06 at 14:01
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Ja som bola minuly rok v mestecku Brela a bolo fajn. Boli sme na vylete lodou na okolite ostrovy ... cena 20 EUR/dospelak .. ak su dvaja dospelaci,tak jedno ditko do 6 rokov bolo zdarma ... Boli sme aj na tom cipe zvanom Bol ... ale nic moc, nakolko tam bolo ohromne mnozstvo ludi, hlava na hlave ... nebolo kde ani uterak zlozit ... ale kazdemu podla vlastneho vkusu.

Prajem prijemnu dovolenku ...
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ja som našla takýto slovník. Chorvátsko už začína byť pomaly aktuálne takže postupujem záujemcom.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

S mojou rodinkou sme chodili na Hvar, boli sme vo Vodiciach a dvakrát po sebe sme boli na Brači mestečko Postira. Bolo super. Vždy máme ubytovanie v súkromí a zajednáme si vopred priamo u domáceho. Je pravda, že vlani nám nevyšlo počasie, ale aj tak bolo fajn.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Jedna rýchla otázka pre tých, kto už bol v Chorvátsku:

AKé tam majú zásuvky? Sú kompatibilné s našimi alebo treba si zobrať adaptér?
0 0
deam deam

deam je offline (nepripojený) deam

Ahoj. Moja skúsenosť je, že zásuvky sú také ako u nás.
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
Ja som bol na Brači v mestečku POSTIRA.....kľud, málo turistov, nádherné more, ticho. Podľa mňa je to jednička s hviezdičkou. Bol som síce s cestovkou ale dá sa aj súkromne. Mrknite www.brac.szm.sk

Ale ak chcete diskotéku tak musíte ísť 5 km do SUPETARU. Ale aspoň sa tam vysípte a nie je tam žiaden hmyz..komáre. ...
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Chobot
Tak som si tu všetko preštudoval a rozhodli sme sa, že tento rok pôjdeme na poskromnejšiu dovolenku autom do Chorvátska. Vybrali sme si stredisko Baška Voda, bolo to tu dosť odporúčané, knkrétne hotel Uranija s polpenziou. Dúfam, že sme si nevybrali zle.

Ako evina poradila, vyberali sme aj podľa nástuných dní. Pôjdeme v utorok a vraciame sa vo štvrtok.

Do Chorvátska ideme prvý raz, za tú cenu nečakám žiadny luxus, ale ak by ste mali nejaké praktické rady alebo tipy na výlety, nože sa s nimi podeľte. Prípadne poraďte aké su napr. ceny v kaviarňach, ceny základných potravín, ak si pamätáte, nech som pripravený a nech si nachystám dostatočnú rezervu. Nechcem tam držať pôst, takže rátam s tým, že nejaký ten obed v reštike ma bude stáť viac ako u nás (to čítam všade).

Takže oprášme trochu túto tému, veď sezóna sa nezadržateľne blíži.
Rád by som Ťa pozval na kávu (alebo niečo) v Baška Vode. Nebudeš tam náhodou po 08.08. ??
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Doporučujem si pozrieť
http://www.porada.sk/showpost.php?p=277427&postcount=10
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

STRELEC
Rád by som Ťa pozval na kávu (alebo niečo) v Baška Vode. Nebudeš tam náhodou po 08.08. ??
Peter, dobrý výber, určite budeš spokojný, Bola som tam minulý rok cez CK, bola som max. spokojná. takže ti už len zaprajem krásnu a pohodovú dovolenku

Ak sa Vám bude chcieť na prechádzku, tak skúste ísť do Breli, je tam krásna pláž. nie je to pešo až tak daleko., (ak sa pozeráš na more, tak ideš smerom do prava)

Inak sa tam organizujú rozne fishpickniky, My sme šli cez CK Koalu a naša delegátka spolupracovala s loďou MARIN, kapitán a posádka super, dostali sme dostatok rýb aj pitia, šli sme na oproti na Brač, do dedinky Povlie.
Oplatí sa. Pekný poldenný výletik.
Lode kotvia v prístave, minulý rok tam kotvila taká veľká "opacha" vysvietená večer, krásna drevená, ale nebolo nám odporúčané ísť s nimi.
( negatívne referencie)
Asi toľko z mojích skúseností
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať