Zavrieť

Porady

Skončenie PP - nárok na dovolenku

Prosim Vas poradte mi, k 31.07.2005 u nas konci jeden zamestnanec, aky ma narok na dovoelenku? Podla mojho nazoru 7/12 neviem ci sa mylim alebo nie.

Ma narok na odstupne, ako ho vypocitam? Viem ze ma narok na 2 mesacne odstupne jeho priemerneho mesacneho zarobku. Co je priemerny mesacny zarobok? Je to predchadzajuci kalendarky stvrtrok, alebo posledne 3 mesiace?
Dakujem

Este by som potrebovala poradit s tym, ze ak ma narok na 7/12, co potom ak ma precerpanu dovolenku o 3 dni? ako to mam zahrnut do vyplatnej pasky? Dakujem.
Naposledy upravil jajusa : 05.07.05 at 06:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Jajusa, k Tvojim otázkam:
    "Prosim Vas poradte mi, k 31.07.2005 u nas konci jeden zamestnanec, aky ma narok na dovoelenku? Podla mojho nazoru 7/12 neviem ci sa mylim alebo nie."

    Správne.


    "Ma narok na odstupne, ako ho vypocitam? Viem ze ma narok na 2 mesacne odstupne jeho priemerneho mesacneho zarobku. Co je priemerny mesacny zarobok? Je to predchadzajuci kalendarky stvrtrok, alebo posledne 3 mesiace? "

    Na odstupné má nárok, len keď dostal výpoveď z organizačných dôvodov.
    Priemerný hodinový (nie mesačný) zárobok sa počíta z predchádzajúceho kalendárneho štvrťroka.


    "Este by som potrebovala poradit s tym, ze ak ma narok na 7/12, co potom ak ma precerpanu dovolenku o 3 dni? ako to mam zahrnut do vyplatnej pasky? "

    Ja sumu za prečerpanú dovolenku v SW Pohoda zadávam mínusom do zdaniteľných náhrad, kde uvediem, že ide o prečerpanú dovolenku.


    Ak by si ešte mala nejaký problém skús si na Porade nájsť podobné témy, je ich tu veľa.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    ešte k tej prečerpanej dovolenke...tie tri dni vyrátaš aktuálnou priemerkou a na páske to bude mínusová položka z hrubého platu...na akom mzdovom programe robíš mzdy? seriózny program by to mal zvládnuť automaticky...ak ti to nepôjde, zapípaj, znavigujeme ťa

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Na odstupné nie je nárok automaticky.



    § 76 Odstupné a odchodné



    (1) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c)
    (2) Zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru patrí odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak súhlasí so skončením pracovného pomeru pred začatím plynutia výpovednej doby z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu. Ak zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.

    jajusa je offline (nepripojený) jajusa

    jajusa
    Pracujem na MRP uz som si tam dala do mzdovych ciselnikov pridanie Dovolenka - storno vypocitala som si ju, ale neviem ako by som to mohla dostat aj z hlavicky kde mi stale figuruje -3 dni. Minusom sa mi to nijak neda. Dakujem

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    ach jaj, mrp-ka...skús vliezť tu na porade do témy Účtovné software, tam má mrp-ka svoj chlievik...hoď tam dotaz, je tam zopár borcov, mali by ti poradiť...ja osobne by som sa na tú -3 vykašlala, hlavne,že to zrazíš a vysporiadaš

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    jajusa
    Pracujem na MRP uz som si tam dala do mzdovych ciselnikov pridanie Dovolenka - storno vypocitala som si ju, ale neviem ako by som to mohla dostat aj z hlavicky kde mi stale figuruje -3 dni. Minusom sa mi to nijak neda. Dakujem
    Pozriem sa na to.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    To že si si zadala dovolenka storno je OK,
    ale zadala si MRP aby zamestnancovi skrátilo dovolenku o príslušný počet dní?

    Skončenie PP - nárok na dovolenku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.