Zavrieť

Porady

Dlhy po zosnulom otcovi

Pomôže mi niekto ohľadom dlhov po zosnulom?

ideo to , že banky kde zosnulý dlžoby zanechal a asi nesplatil prešli na mňa, ako jedinú dedičku. Viem, že zodpovedám za dlhy do výšky nadobudnutého majetku. Banky sa neprihlásili v termíne aby som im uspokojila ich pohľadávky a odrazu po dvoch rokoch od osvedčenia sa rozhodli, že im to mám zaplatiť. Notárka ma ubezpečila, že na to nemajú nárok.
Pomôže mi niekto v tomto probléme? Ako to vlastne funguje, kto má právo a hlavne pravdu? Ja nemám chuť im niečo platiť, keď ešte úver bol poistení aj pre prípad smrti.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    No... hovori sa, ze ak chces aby deti po Tvojej smrti na Teba spominali, zanechaj im dlhy... Prepac, nezartujem iba som chcel trochu uvolnit napatie...

    Premlcacia doba pohladavok je 3 - 4 roky, podla toho o ake pohladavky ide - to sa tu uz na Porade riesilo. Na Tvojom mieste by som si s pravnikom presiel zmluvu o uvere a tiez poistenie daneho uveru. Zial aj dlhy su sucastou dedicstva a viem, ze poistovne sa dokazu vyborne z toho vykrutit, resp. hradia len nejaku cast - nejaku dobu. Preto sa Ti asi hned z banky neozvali - je mozne, ze poistovna teda cast uveru uz uhradila.

    miriamli je offline (nepripojený) miriamli

    miriamli
    Ďakujem za odpoveď aj za uvolnenie napätia, ale to sa v tomto prípade nedá. Už som v tom až po uši. Korunky sa minuli, nakoľko som sama s deťmi a zabezpečili sme si bývanie. A teraz môžem rozdávať rady ako v takomto prípade môžu asi dopadnúť aj iní ľudia s pod.problémom. Papiere od poisťovne aj od bánk mám už doma, tak počkám ako rozhodne súd alebo sa mam zastreliť?. Pá

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nezastrel, mas deti, mas pre koho zit, maju len teba. Vsetko sa vyriesi, len to chces cas a hladat sposoby, ako. Zda sa, ze ty si ich hladala. Zial, podobne situacie casto zanechaju stopy na psychike a sposobuju nedoveru a obavy do buducna. (aspon u mna) Hovori sa, co ta nezlomi, ta posilni. Podla vsetkeho si silna zena. Drz sa aj nadalej.

    miriamli je offline (nepripojený) miriamli

    miriamli
    Ahojte, ďakujem za podporu. Budem Vás informovať o tom ako to dopadne. Už som jednu dlžobu zaplatila, lebo sa mi vyhrážali exekúciou. Dúfam, že neprídeme s detmi o strechu nad hlavou, lebo ja neviem ako to ostatné zaplatím. Možno splátky? Pá

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    miriam poslal som ti sukr. spravu, ak ti neprisla daj mi vediet...

    Dlhy po zosnulom otcovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.