Zavrieť

Porady

občiansky zákonník

Neviem, kde by som toto mala zaradiť.Viete mi niekto poradiť v takejto ošemetnej záležitosti? Manželia majú pezpodielové spoluvlastníctvo.Manžel je spoločníkom s.r.o., s vkladom okolo mil. Manželia sú pred rozvodom, samozrejme je na pretrase otázka majetku (neprijemná).Manžel chce predať byt a peniaze z neho rozdeliť na polovice,v tom lepšom prípade-lebo vraj má väčší nárok, a firma samozrejme pripadá celá jemu, lebo je tu par.143 OZ, ktorý hovorí - veci, ktoré slúžia k výkonu povolania jedného z manželov, sa nedelia.tzn.,že manželka odchádza dobreže nie na ulicu a všetok majetok pripadá, samozrejme, podľa zákona jemu. Mne sa to zdá prinajmenšom obludné, ale, že by to bolo naozaj tak?
Ďakujem.
Usporiadat
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

amelia
Ďakujem Vám všetkým za rady, viem, že to musím ponaháňať inde, ale bola som zvedavá aj na mienku iných . V každom prípade si môže z tohto vziať ponaučenie asi viac ľudí. Počas spoločného života určite nik neráta s takýmito problémami, veď keby sme si nedôverovali, nemohli by sme spolu žiť. My sme prežili spolu 25r., takže ma to prekvapilo. Stáva sa všelilenčo.
Ď.
zazdalo sa mi vcera, ze som v prispevku zazrela aj nejaku zmienku o KDH a ich rodinnej politike, v tom zmysle, ze maju pravdu.

Nuz, aby sme si neklamali do vrecka, keby osobne, prostrednictvom pana ministra nebranili tzv. predmanzelskym dohodam, ktore uz vo velkej casti Europy, vratane nasho bratskeho Ceska, s uspechom funguju, mnohym takymto problemom by sa dalo predist este predtym, ako vzniknu. Ked uz nehladim na Teba ako na zenu, ale predovsetkym na deti, tie mozno v predmanzelskej zmluve zabezpecit tiez, a to este v case, ked este ani netusis, ci nejake a kolko budes mat.

Ale -drzim Ti, spolu s ostatnymi, vsetky palce, a predovsetkym stastnu ruku pri vybere dobreho pravnika.
NEDAJ SA!!!
0 0
amelia amelia

amelia je offline (nepripojený) amelia

[QUOTE=elli]zazdalo sa mi vcera, ze som v prispevku zazrela aj nejaku zmienku o KDH a ich rodinnej politike, v tom zmysle, ze maju pravdu.

Nuz, aby sme si neklamali do vrecka, keby osobne, prostrednictvom pana ministra nebranili tzv. predmanzelskym dohodam, ktore uz vo velkej casti Europy, vratane nasho bratskeho Ceska, s uspechom funguju, mnohym

...ale veď jasné... to som len tak napísala, aj keď musím uznať, že keď som sa vydávala, tak by som nikdy nebola bývala pripustila aj možnosť takejto situácie.Ale tá moja zmienka o politike KDH bola velice povrchná.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

My sme prežili spolu 25r., takže ma to prekvapilo. Stáva sa všelilenčo.
Ď.[/QUOTE]

Dr. Fabián to v nejakej poradni v novinách nazval syndróm prázdneho hniezda. Vraj je to časté.

/Inak, veľmi pekne radil, každý prípad zovšeobecnil, zaškatulkoval, objasnil, poradil, dobre sa to čítalo, vtedy som si povedala, že keby bolo treba psychológa,...../

Mimochodom, ešte posielajú rozvádzajúcich sa manželov do poradne alebo to už nemusia absolvovať?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A nebolo by zahodno odporucit panu ministrovi, aby sledoval tuto PORADU? Mozno, keby videl, ake problemy sa vyskytnu neprijatim, resp. odmietnutim zakona o predmanzelskych zmluvach, ze by zmenil nazor
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

[QUOTE=durisovad]A
Na to by mu uuuuplne stacilo pocuvat hlasy z praxe. Mozno nema cas....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
[QUOTE=elli]
durisovad
A
Na to by mu uuuuplne stacilo pocuvat hlasy z praxe. Mozno nema cas....
Ale niekto lepsie chape, ked vidi, ako ked pocuje.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
V tomto je najlepšie zrušenie BSM ešte počas manželstva, ale mali to riešiť ešte skôr, určite v prípade manželky by mala trvať na rovnom rozdelení , majetok bol nadobudnutý počas manželstva... iba v prípade, že by jeden z nich vedel preukázať jednoznačne, že do manželstva vstupoval s majetkom nadobudnutým pred manželstvom... určite je lepšie sa dohodnúť, ako sa ťahať za prsty...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať