Zavrieť

Porady

uhrada bankou

Prosim o radu. Ak idem uhradiť fa cez banku, nezoberie mi predkontáciu z fa. Dá mi tam z poslednej položky alebo žiadnu. To treba predkontáciu vypisovať pri úhrade ručne ? Sorry - som začiatočník
Usporiadat
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

mariab
ahoj,

som rada, že som si našla Tvoju odpoveď na overenie mojich úvah o tom účtovaní prijatých faktúr v bankovom doklade. Ja MS3 mám sotva pár dní
a dáva mi poriadne zabrať. Ešte veľmi pekne prosím o radu v JÚ, kde som začiatočník: prevzala som účtovníctvo pre klienta od inej účtovníčky a je tam min.20 prijatých faktúr za rok 2005, plátca DPH. Moja otázka znie, či mám tieto faktúry nahodiť do knihy záväzkov na tento rok. Nemám ešte žiadne minuloročné zostavy, DPH z nich určite bolo uplatnené v 2005.
Prosím, poraď mi. Veľmi pekne ďakujem.
Mária
Založ si rok 2005 a tam si nahraj len tie faktúry z minulého roku došlé aj vystavené, ktoré neboli uhradené do 31.12.2005 + prípadné ďalšie neuhradené záväzky a pohľadávky.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Dobry den,
prosim vas o radu,
mam dva bankove ucty, jeden je na podnikanie a jeden je sukromny, som dnes zistil ze nemam uhradenu fakturu ktora je splatna do dnesneho dna. Na podnikatelskom ucte nemam toklo penazi ale na sukromnom ano. A este k tomu sukromny ucet je otvoreny v tej istej banke ako mam platit. Mozem FA uhradit aj zo sukromneho uctu? Niesom platitelom DPH a uctujem v JU.
Budu s tym problemy?
Dakujem za radu
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
fizzy
Dobry den,
prosim vas o radu,
mam dva bankove ucty, jeden je na podnikanie a jeden je sukromny, som dnes zistil ze nemam uhradenu fakturu ktora je splatna do dnesneho dna. Na podnikatelskom ucte nemam toklo penazi ale na sukromnom ano. A este k tomu sukromny ucet je otvoreny v tej istej banke ako mam platit. Mozem FA uhradit aj zo sukromneho uctu? Niesom platitelom DPH a uctujem v JU.
Budu s tym problemy?
Dakujem za radu
V zásade by si nemal používať súkromný účet na podnikateľské účely. A čo keby si vybral zo sukromného účtu, vložil na podnikateľský účet (druhové členenie ako osobný vklad) a potom uhradil tú predmetnú faktúru?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

No ale to peniaze im pridu az o dva dni....
kedze podnikatelsky ucet je v inej banke ako mam platit dodavatelovi...
no takze asi ostava ze vyberiem peniaze z banky a dam na podnikatelsky ucet....hmm...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Pri použití súkr.účtu by ti vyskytol problém ako to zaúčtovať. KeĎ v programe máš zadefinový iba jeden podnikateľský účet. A ako hovoríš išlo by len o túto jednu úhradu. Ako by si to odôvodňoval pri daň.kontrole. Zadefinovanie počiatočného stavu toho nového "súkromného" účtu v účtovníctve.......

A čo keby si vybral peniaze zo súkromného účtu a vložil priamo na účet dodávateľa. V tom prípade by si mal úhradu ihneď ako hotovostnú úhradu.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

No tak ja si zajdem do banky.....a prsi k tomu.....hmm....ale inak to asi nevyriesim
diki moc Smith za pomoc.....
prajem pekny den
0 0
zuzubalu zuzubalu

zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

muzicek, tvoj navod bol super. Ulahcilo mi to pracu jak slak
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Nastavila som si všetko podľa návodu, dala aktivovať databanking. Ale keď vytvorím príkaz na úhradu, potom stlačím homebanking, pýta to odo mňa nejaké heslo, alebo EOK, čo tam mám zadať? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no mne to nejde vôbec a tiež pýta nejaké heslo, mohli by ste mi poradiť?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať