Zavrieť

Porady

evidencia dochádzky

Vie mi niekto zodpovedne poradiť, aká je legislatíva v oblasti evidencie dochádzky pracovníkov s nepravidelne rozvrhnutým pracovným časom? Jedná sa mi o to, či postačuje mesačný výkaz odpracovaných hodín alebo je nevyhnutná aj kniha príchodov a odchodov?
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
už tu bolo rozoberané to podpisovanie prevzatia výplatných pások, no neviem si predstaviť dávať podpisovať ešte aj toto

Raz som poslala po stavbyvedúcom papier na prevzatie OOPP a vrátil sa mi pokrčený, špinavý a neviem čo ešte. Asi by som sa hanbou prepadla, keby som im ho mala taký predložiť.

Podpisovanie prevzatia výplatných pások by dopadlo podobne.

k evidencii dochádzky:
zamestnanci mi ju nepodpisujú, ale stavbyvedúci skontroluje, či si niečo neprihodili, a následne ju on podpíše
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Tak teda ja pásky nedávam podpisovať a vlastne som sa s tým ešte ani nestretla. Takže ani naďalej to robiť nebudem. Ja každému dávam na konci roka pri ročnom vyúčtovaní dane spolu s RV aj vytlačený mzdový list, aby to mal na jednom papieri a mohol študovať...Čo sa týka evidencie dochádzky, ja si to robím sama v Exceli, vyznačím, kto mal kedy dovolenku, služobnú cestu, PN...a pripnem dovolenkové lístky, príp. PN...My nemáme klasickú knihu dochádzky, ani sa nezapisujeme. A v prevádzke, kde mám dvoch čašníkov, tam ja považujem za evidenciu dochádzky knihu registračnej pokladne - každý deň je tam podpis pri uzávierke.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Sany
Tak teda ja pásky nedávam podpisovať a vlastne som sa s tým ešte ani nestretla. Takže ani naďalej to robiť nebudem. Ja každému dávam na konci roka pri ročnom vyúčtovaní dane spolu s RV aj vytlačený mzdový list, aby to mal na jednom papieri a mohol študovať...Čo sa týka evidencie dochádzky, ja si to robím sama v Exceli, vyznačím, kto mal kedy dovolenku, služobnú cestu, PN...a pripnem dovolenkové lístky, príp. PN...My nemáme klasickú knihu dochádzky, ani sa nezapisujeme. A v prevádzke, kde mám dvoch čašníkov, tam ja považujem za evidenciu dochádzky knihu registračnej pokladne - každý deň je tam podpis pri uzávierke.
No tak ja som sa s podpisovaním výplatných pások stretla - IP Nitra to po mne chcel.
Nevidela som v tom nejaký extra problém, lebo šlo o podnikateľa ktorý mal l kus zamestnanca. Po vyhotovení a prevzatí zápisu som sa dovolila "napáliť" a položila som dotyčným inžinierom otázku - nech mi povedia predpis, ktorý "toto" upravuje. Odpoveď žiadna - oči do zeme. Takže neviem. A neviem si predstaviť ďalšieho môjho klienta, ktorý má 35 zamestnancov - kde budem tú horu papierov skladovať......
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Na záver (možno) tejto témy navrhujem vylepšenie, aby zamestnanci nielen podpisovali prevzatie výplatnej pásky, ale aby podpisom potvrdzovali aj to, že podpísali prevzatie výplatnej pásky. A to by ešte mohol (ak toho podpisovania nebude dosť) podpisovať nejaký oprávnený vedúci, že videl, že to všetko podpísali.
A aby toho nebolo dosť, nechal by som to uzákoniť, a ako hovorí klasik, za nedodržanie tohto postupu by som navrhoval obnoviť trest najvyšší -TREST SMRTI. Howgh
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
prosim vas nemate nahodou spracovanu v exceli tabulku ako je kniha prichodov a odchodov?

Dakujem pekne!
L.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

v časti tlačivá sú rôzne typy dochádzky,skús tam hľadať, daj si do vyhľadávača "dochádzka"
0 0
Candy Candy

Candy je offline (nepripojený) Candy

Lucida Pozri príspevok
prosim vas nemate nahodou spracovanu v exceli tabulku ako je kniha prichodov a odchodov?

Dakujem pekne!
L.
A čo by tam malo byť? Ja mám niečo ako dátum,príchod,odchod a vypočíta mi to hodiny. Neviem, či chceš jeden list pre jedného zamestnanca alebo spolu a či to chceš aj sumovať.
0 0
Branislav Škamla Branislav Škamla
Viem mi niekto zodpovedne dať vedieť,kto /Ministerstvo,úrad/ dáva návrh na evidenciu,resp. presna ako sa má vypisovať kniha príchodov a odchodov jej.č.500431. Pretože firmy si jej evidenciu vysvetľujú po svojom a so svojími nariadeniami a opatreniami.
Ďakujem.
0 0
shaggy shaggy

shaggy je offline (nepripojený) shaggy

Poradte:
zamestnanci sa zapisuju do knihy dochadzky ako prisli:
t.j. pani B o 06,35, pán C o 06,50 zacinaju pracovat o 07,00.
Skor to nejde, nie su v prevadzke stroje.
Ako im vykazovat dochadzku do miezd od 07,00 alebo tak
ako realne prisli?
Dakujem za odpoved
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

[QUOTE=shaggy;1816410]Poradte:
zamestnanci sa zapisuju do knihy dochadzky ako prisli:
t.j. pani B o 06,35, pán C o 06,50 zacinaju pracovat o 07,00.
Skor to nejde, nie su v prevadzke stroje.
Ako im vykazovat dochadzku do miezd od 07,00 alebo tak
ako realne prisli?
Dakujem za odpoved[/QUOT


ako majú určenú pracovnú dobu....
1 0
shaggy shaggy

shaggy je offline (nepripojený) shaggy

Dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať