Zavrieť

Porady

Konsolidovana uctovna zavierka

Existuje este konsolidovana uctovna zavierka. A este drobnost- co to vlastne je? kedy ju musi PO robit?
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Konsolidovaná účtovná závierka existuje. Je to vlastne zjednodušene povedané akýsi súhrn účtovných závierok účtovných jednotiek, ktoré tvoria celok. Je to skupina, ktorá je navzájom rôzne ovládaná. Konsolidovanú závierku zostavuje účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou a je ovládajúcou osobou alebo má v inej účt. jednotke podstatný vplyv. V zákone o účtovníctve sa v prípade záujmu dočítate viac.
0 0
elPi elPi

elPi je offline (nepripojený) elPi

Konsolidovaná uzávierka sa zostavuje podľa Opatrenia MF SR uverejneného vo finančnom spravodajcovi 18/2003.
Povinnosť konsolidácie podľa zák. o účtovníctve § 22 ods 4 nie je ak sú splnené aspoň dve podmienky z troch:
a) celková suma konsolidovaného majetku je menšia ako 350 mil.Sk
b) čistý obrat konsolidovaného celku je nižší ako 700 mil. Sk,
c) priemerný počet zamestnancov konsolidovaného celku za účt. obdobie nepresiahol 250.

0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Nema nahodou niekto tlaciva v elektornickej podobe? Pomohol by aj naskenovany vzor. Ide mi o kosolidovanu suvahu a vysledovku. Dakujem vopred.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ak vo firme ktoru uctujem 10% vlastni rakuska GmbH o ktorej nic neviem, co mam robit? Ponuknut im udaje ku konsolidacii? Urobit ju sama?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Vevey, konsolidovanú účtovnú závierku musí zostavovať len tzv. materská účtovná jednotka, ktorá má v dcérskej resp. ovládanej spoločnosti vačšinu hlasovacích práv alebo právo ovládať dcérsku účtovnú jednotku. Povinnosť zostavovať konsolidovanú závierku má materská účtovná jednotka len za podmienok uvedených v príspevku č. 2 (elpi). Podľa mňa Tvoja firma nespĺňa podmienky dcérskej firmy definované v § 22 zákona o účtovníctve, takže pre GmbH nemusíš predkladať z tohoto titulu žiadne údaje, a v žiadnom prípade nemôže zostavovať takúto uzávierku Tvoja firma, keďže nie je materskou firmou (Ak by aj bola, pochybujem že má majetok 350 mil. zisk 700 mil a 250 zamestnancov ).
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Dakujem, velmi si mi pomohol, bala som sa, ze som nieco opomenula:-)
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Vevey
Ak vo firme ktoru uctujem 10% vlastni rakuska GmbH o ktorej nic neviem, co mam robit? Ponuknut im udaje ku konsolidacii? Urobit ju sama?
Konsolidovana zavierka by sa mala robit, ak je spoluucast, alebo vlastnictvo v inej firme az 20%.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Dakujem, spadol mi kamen zo srdca. Velmi ste mi vsetci pomohli.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ak potrebujete niekto konsolidovanu súvahu a kons. VZaS ozvite sa. Neviem, či má zmysel ju sem prikladať.
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Prosím Vás, potrebovala by som konsolidovanú súvahu a konsolidovaný výkaz ziskov a strát, ak môžete, poskytnite mi to. Ďakujem.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Tie vzory už budú podľa IFRS ? Lebo od 1.1.2005 by mala byť konsolidovaná závierka podľa medzinárodných štandardov.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Dúfam, že pomôžu, sú aj v angličtine. Vyplňovať iba biele riadky!!!!
Naposledy upravil účtovník 007 : 25.04.05 at 11:53
0 0
sarmantna sarmantna

sarmantna je offline (nepripojený) sarmantna

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
matuma matuma

matuma je offline (nepripojený) matuma

Potrebujem vysvetlenie ku konsolidovanej účtovnej závierke. Ak má francúzska spoločnosť 100% podiel v slovenskej s.r.o. a slovenská s.r.o.80% podiel v ukrajinskej spoločnosti tak sa podmienky na konsolid.účt.závierku sledujú za všetky spoločnosti spolu? A francúzska spoločnosť dá pokyn ostaným spoločnostiam na vyhotovenie konsol.účt.závierky?
Ďakujem.
0 0
mudroš mudroš

mudroš je offline (nepripojený) mudroš

matuma
Potrebujem vysvetlenie ku konsolidovanej účtovnej závierke. Ak má francúzska spoločnosť 100% podiel v slovenskej s.r.o. a slovenská s.r.o.80% podiel v ukrajinskej spoločnosti tak sa podmienky na konsolid.účt.závierku sledujú za všetky spoločnosti spolu? A francúzska spoločnosť dá pokyn ostaným spoločnostiam na vyhotovenie konsol.účt.závierky?
Ďakujem.
Podľa mňa by sa nemusela na Slovensku robiť konsolidácia.
Vyplýva to z § 22 ods. 8 zákona o účtovníctve, lebo fracúzka spoločnosť podlieha právu EU. Treba ale pozrieť splnenie podmienok v zákone.

Ešte by som chcel upozorniť, že od roku 2005 sa pre konsolidované závierky nepoužívajú slovenské predpisy, ale konsolidovaná účtovná závierka sa musí zostaviť v súlade s IAS/IFRS.
0 0
matuma matuma

matuma je offline (nepripojený) matuma

Lenže ukrajinská spoločnosť nepodlieha právu EU. Pozriem ešte uvedený paragraf. Ak netreba robiť konsol.závierku aké má povinnosti slov. spoločnosť vzhľadom k tomu že je materskou spoločnosťou-myslím pri účt.závierke?
0 0
and and

and je offline (nepripojený) and

ja by som sa spytala ku konsolidacii:
ak sa dcerske spolocnosti stali dcerami v priebehu kalendarneho roka - ako najlepsie zosuladit ich rozne postupy, t.j. rozne riesenia ekon.pravidiel, ktore su zadane v individualnych smerniciach a tieto postupy by sa mali zmenit podla mna az k 1.1. nasl.roka(asi by to mala metodicky usmernit matka?)
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

musi konsolidovanu uct zavierku robit spolocnost, ktora ma organizacnu zlozku v cudzine? kedze organizacna zlozka nema pravnu subjektivitu????
0 0
martinius martinius

martinius je offline (nepripojený) martinius

striebro1 Pozri príspevok
musi konsolidovanu uct zavierku robit spolocnost, ktora ma organizacnu zlozku v cudzine? kedze organizacna zlozka nema pravnu subjektivitu????
Bude robiť individuálnu.
0 0
martinius martinius

martinius je offline (nepripojený) martinius

and Pozri príspevok
ja by som sa spytala ku konsolidacii:
ak sa dcerske spolocnosti stali dcerami v priebehu kalendarneho roka - ako najlepsie zosuladit ich rozne postupy, t.j. rozne riesenia ekon.pravidiel, ktore su zadane v individualnych smerniciach a tieto postupy by sa mali zmenit podla mna az k 1.1. nasl.roka(asi by to mala metodicky usmernit matka?)
Tie postupy sa mali zosúladiť ešte predtým,ale ak sa tak nestalo,mala by si to na starosť vziať materská spoločnosť,pretože tá bude robiť konsolidáciu,aspoň u nás to tak beží.Problém vzniká,ak dcéram robia účtovníctvo externé firmy....niekedy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať