Zavrieť

Porady

Navod na plnohodnotny zivot

Robotník telom i dušou
Po dnesnom telefonickom rozhovore s Poradackou Anickou (branislavp) som sa rozhodol pridat novu temu. Jej cielom bude zbierat skusenosti od starsich a naucit sa zit tak aby sme mali plnohodnotny zivot.

Prosim nech sem nepisu Ti, ktori maju zistne umysly...
Usporiadat
jozef antl jozef antl

jozef antl je offline (nepripojený) jozef antl

teraz pracujem
Na plnohodnotný život želám všetkým požehnaný advent čas očakávania príchodu Nášho pána a hlboké prežitie Kristovho narodenia nech sa zrodí kráľ lásky,radosti a nádeje zažiari lúč pravdy pre nás všetkých jediný a milosrdný nech nás nájde bdejúcich...Lebo čas sa kráti...
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
Ahojte, pekná téma.
Keďže sa po dlhšej dobe otvorila, skúsim sa zamyslieť i ja.

Ako asi každý, aj ja sa často zamýšľam, či robím veci správne, či vychovávam deti správne, či robím rada to, čo robím, či som dobrá manželka, priateľka, dcéra... Skrátka, či žijem plnohodnotný život.

Ľahko je mi napísať, že treba mať pokoj v duši, treba sa správať k druhým dobre, treba ísť za hlasom svojho srdca... Skrátka, samé dobré rady.

Ale...nie je to ľahké, robíme chyby. A akokoľvek si poviem, že toto už neurobím...ešte sa to stáva.
A tu si treba uvedomiť, že sme len ľudia, že robíme chyby. A nebáť sa ich, nebáť sa pomýliť, nebáť sa ospravedlniť, nebáť sa byť neperfektný, nebáť sa začať odznova...

Ja to skúšam takto :
pravidelne sa ozvem mojej mame a sestrám
denne sa snažím aspoň chvíľu rozprávať s mojimi deťmi
denne objímem a pobozkám svojho manžela deti
objatia pestujeme aj s priateľmi
pravidelne zvolávam stretnutia priateľov z rôznych období môjho života
denne som v kontakte s mojou najlepšou priateľkou
občas riskujem, keď chcem robiť to, čo ma baví
rehocem sa hodne nahlas
...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Hlavne nesediet stale pred telkou a PC, ako napr. my vsetci tu na Porade.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

arizona Pozri príspevok
-Tešiť sa aj maličkostí



Ja mám doma v na stene v kuchyni takýto "životabudič". Nie je to klasický obrázok, ale písané slovo :

VĎAKA

Som vďačná za syna,ktorý neumýva riad,ale sleduje telku.
Znamená to, že je doma a nie na ulici s narkomanmi...

Som vďačná za manžela,ktorý mi noc,čo noc "kradne" môj paplón,pretože je so mnou a nie niekde s inou...

Som vďačná za únavu na konci dňa, lebo to znamená, že mám stále prácu...

Som vďačná za neporiadok po oslave, lebo to znamená, že som obklopená priateľmi...

Som vďačná za tesné šaty,kopy špinavej bielizne a žehlenia,lebo to znamená, že mám čo jesť a čo nosiť...

Som vďačná za trávnik, čo treba kosiť,okná,ktoré treba umývať,okapy, ktoré treba opraviť, pretože to znamená, že bývam vo svojom dome...

Som vďačná za otravný budík,ktorý ráno musím vypnúť,lebo to znamená, že som ešte nažive...


Tento obrázok mi stačí raz denne prečítať a je mi lepšie.Je v ňom veľa múdrosti
Mne tieto citaty pripomínajú jednú neuspešnú známosť s jednou dnes uspešnou a vplyvnou ženou,
ktorá mi presne toto poslala mailom.

Ale inak tema si zaslúži aby sa v nej pokračovalo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať