Zavrieť

Porady

prenajom s pravom kupy

Dobry den poradaci,ako by bolo mozne osetrit najom bytu s pravom kupi,pricom sa dohodne cena bytu,zlozi sa zaloha 10% z ceny bytu a byt bude formou najmu splacany do doby predaja a kupy bytu.
Dakujem za prispevky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Ja by som nájom a kúpu nemiešala dohromady. Samostatne by som riešila kúpnu zmluvu a samostatne nájomnú zmluvu. Inak v tom bude poriadny guláš, ktorý nemusí na záver dopadnúť tak, ako si predstavujete...

    mzdichav je offline (nepripojený) mzdichav

    mzdichav
    Je tu aj takato moznost:

    1. ako prve uzatvorit najomnu zmluvu na dobu urcitu, v ktorej by som dohodla predkupne pravo.

    2. sucasne s najomnou zmluvou uzavriete zmluvu o buducej kupnej zmluve (prilohou moze byt navrhovana kupna zmluva) v ktorej vyspecifikujete podmienky po ktorych splneni nastane ucinnost jej jednotlivych ustanoveni. ako priklad uvediem: "v pripade, ze strana xy nesplni (podmienku XX), tak mam pravo odstupit od tejto zmluvy o buducej zmluve bez akejkolvek nahrady." alebo " ak nedojde vinou predavajuceho k uzavretiu kupnej zmluvy v datume do..., je povinny ... (sankcia, najcastejsie financna, je na vasom uvazeni ci dohode)

    ja to vidim takto ze by ste boli isteny, lebo iny pravny rezim sa uplatnuje v pripade najmu a iny v pripade kupy. mixovat ich bez vyznamnejsieho dovodu dokopy je prinasa z mojho pohladu len riziko.

    spokojny? pls feedback

    azte1 je offline (nepripojený) azte1

    azte1
    Kto by vedel vypracovat tuto kombinaciu zmluv aj so specifikaciami?Su mozne aj ine alternativy?Dakujem za reakcie:-)

    prenajom s pravom kupy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.