Zavrieť

Porady

Podnikateľský a súkromný účet

Dobré ránko,
mala by som otázočku... živnostník účtujúci v jednoduchom účtovníctve má dva účty súkromný a podnikateľský, ktorý si založil neskôr. Problém je v tom, že úhrady a príjmy má na obidvoch účtoch ako to mám zaúčtovať v Alfe? Ďakujem za vaše rady
Usporiadat
adriana468 adriana468

adriana468 je offline (nepripojený) adriana468

Prosím poraďte, pred mesiacom som si založila živnosť a na začiatok podnikania som oznámila svoj súkromný účet - budem ho používať aj na podnikanie, no po prečítaní diskusií na porade som sa rozhodla, že je lepšie mať na podnikanie jeden účet a na súkromné účely druhý. Preto si chcem od zajtra (teda od 1. dňa v novom mesiaci) založiť účet, ktorý budem používať len na podnikanie. Ako mám ale zaúčtovať úhrady, ktoré som prehnala minulý mesiac zo súkromného (telefón, jedna fa) a hlavne ako zaúčtovať príjem príspevku na začatie podnikania SZČO z ÚP. Previesť príspevok znížený o úhrady z neho na nový podnikateľský účet? Samozrejme nový účet oznámim na DÚ.
0 0
Zuzka 335 Zuzka 335

Zuzka 335 je offline (nepripojený) Zuzka 335

Môj názor je, účtovať do 31.5.2010 o súkromnom účte - je nahlásený na DÚ a od 1.6.2010 nahlásiť podnikateľský účet na DÚ a účtovať už len o tomto účte. Na daňový úrad nahlásiť zrušenie súkromné účtu pre daňové účely.
Naposledy upravil Zuzka 335 : 31.05.10 at 07:08
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Dobrý večer prajem, prosim vas klientka, si od 01.05.2010 otvorila ucet, ktorý využiva v suvislosti so živnostou. mala predtym vedeny a stale ma, sukromny ucet na ktory jej prisli v priebehu mesiaca 4/2010 tri nasledovne platby:
- uhrada jednej pohladavky, / v suvislosti s prevadzkovanim zivnosti /
- dzp z dan. uradu za rok 2009
- provizia z cinnosti, ktora nie je vykonavana na zaklade zivnostenskeho opravnenia.
zivnost ma otvorenu od 02.2010. Nikdy predtym ani potom jej neprisli na sukromny ucet ani zo sukromneho uctu neodisli prevody v suvislosti s prevadzkovanim zivnosti. Prosim vas ako by ste teda zauctovali prípad - uhradu pohladavky na sukromny ucet. Ide o jeden prevod - príjem na ucet - myslite ze je povinna kvoli tomuto jednemu príjmu uctovat o sukromnom ucte? Nemôzem to nejako zakomponovat do uzavierkovych operacii? velmi mi to nepasuje, ale ....., nie je to môj styl takto to kombinovat. resp. môzem uctovat o sukromnom ucte len jeden mesiac - konkretne aríl - v ktorom prebehli uvedené operacie. zac. stav by som vedela teda ku 31.03.2010 - to by bol zaciatocny stav 01. 04. 2010 nauctovala by som vsetky pohyby - vsetky sukromne by boli príjmy a vydaje NZD. dostala by som sa ku konecnemu stavu 30.04.2010. a tu by som skoncila, s nejakym zostatkom, len prosim vas ovplyvni mi to nejako vykaz o majektu a zavazkoch? mam pocit ze ano, co s tym teraz? bude to nejaky stav majektu, ktory vsak nie je vyuzivany v suvislosti s prevadzkovanim zivnosti.
viem, ze je to velmi dlhe. dakujem za precitanie a pochopenie,

papa
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
janulka Pozri príspevok
Dobrý večer prajem, prosim vas klientka, si od 01.05.2010 otvorila ucet, ktorý využiva v suvislosti so živnostou. mala predtym vedeny a stale ma, sukromny ucet na ktory jej prisli v priebehu mesiaca 4/2010 tri nasledovne platby:
- uhrada jednej pohladavky, / v suvislosti s prevadzkovanim zivnosti /
- dzp z dan. uradu za rok 2009
- provizia z cinnosti, ktora nie je vykonavana na zaklade zivnostenskeho opravnenia.
zivnost ma otvorenu od 02.2010. Nikdy predtym ani potom jej neprisli na sukromny ucet ani zo sukromneho uctu neodisli prevody v suvislosti s prevadzkovanim zivnosti. Prosim vas ako by ste teda zauctovali prípad - uhradu pohladavky na sukromny ucet. Ide o jeden prevod - príjem na ucet - myslite ze je povinna kvoli tomuto jednemu príjmu uctovat o sukromnom ucte? Nemôzem to nejako zakomponovat do uzavierkovych operacii? velmi mi to nepasuje, ale ....., nie je to môj styl takto to kombinovat. resp. môzem uctovat o sukromnom ucte len jeden mesiac - konkretne aríl - v ktorom prebehli uvedené operacie. zac. stav by som vedela teda ku 31.03.2010 - to by bol zaciatocny stav 01. 04. 2010 nauctovala by som vsetky pohyby - vsetky sukromne by boli príjmy a vydaje NZD. dostala by som sa ku konecnemu stavu 30.04.2010. a tu by som skoncila, s nejakym zostatkom, len prosim vas ovplyvni mi to nejako vykaz o majektu a zavazkoch? mam pocit ze ano, co s tym teraz? bude to nejaky stav majektu, ktory vsak nie je vyuzivany v suvislosti s prevadzkovanim zivnosti.
viem, ze je to velmi dlhe. dakujem za precitanie a pochopenie,

papa
Tu sa nejedná o jednu položku , ale jednoducho súkromný účet používala za účelom dosiahnutia zdaniteľných príjmov.Nakoniec jej tam chodili aj provízie , nie len úhrada pohľadávky tam nabehla .

Môj názor je taký , že tento súkromný účet mala mať nahlásený na DU a účtovať o tomto účte , ako o účte používanom na dosahovanie zdaniteľných príjmov . A v čase keď si otvorila nový účet(1.5.2010) na podnikateľské účely , tak nový mala prihlásiť a ten súkromný mala odhlásiť .Tým pádom by ste už o súkromnom účte nemuseli účtovať .

Ale teraz je to na Vás , ako sa rozhodnete , buď budete o súkromnom účte účtovať a oddeľovať platby podnikateľské od platieb súkromných (VNZD) a k určitému dňu prestanete o účte účtovať napr. k 1.5.2010.Správne by sa mal aj odhlásiť , ale Vy nemáte čo odhlásiť asi , lebo nebol prihlásený .
Alebo cez UUO zaúčtujete tieto položky ,čo sa týkajú podnikania a k účtovnému prípadu priložíte fotokópiu BV. Originál výpisov treba ale archivovať , ak by si ich vyžiadala daňová kontrola .Môže to byť daňovou kontrolou napadnuté , ale aj nemusí .To Vám zaručenú odpoveď v tejto chvíli nedá nikto .

Výkaz o majetku a záväzkoch by Vám to ovplyvnilo v položke Účty v bankách , pokiaľ budete na tomto účte vykazovať zostatok .Treba s tým zostatkom niečo urobiť k poslednému dňu účtovania .

Ja osobne by som účtovala o súkromnom účte .Oznamovacia povinnosť je na SZČO , treba ju informovať o tom , ako to malo byť správne podľa zákona .
Naposledy upravil Zita5 : 27.07.10 at 04:16
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Ďakujem za reakciu Zitka,

No áno, odhlasit nema co, lebo nebol nahlaseny. Ja viem, osobne by som najradsej uctovala o tom sukromnom ucte, malo by to tak aj po spravnosti byt, lenze, vraj naco su mne jej sukromne ucty ......, vraj okrem tychto troch operacii uz jej na sukronmy ucet nic neprislo ani neodislo ani v priebehu 1,2,3, 5, az 7 2010.
Skusim to nejako vykoumat, ale ak by som o sukromnom ucte uctovala len v mesiaci 4/2010, ten zostatok ku 30.4.2010 mi ovplyvni vykaz o MaZ a ona ho uz prakticky od 5/2010 nevyuziva vôbec ale vôbec na podnikatel. ucely, ani provizie jej tam uz nechodia, chodia na podnikatelsky.

- nuz co, a este vraj, preco som jej to nepovedala, skoro som sa rozrevala a a nepricetne sa rozosmiala sucasne, akokeby som jej to nehudla od 2/2010. ze ona vraj na to nemala čas.

Zitka, ak by som sa teda rozhodla o nom uctovat len ten jeden mesiac - je to mozne? Vŕta mi stale hlavou ten zostatok na ucte napr. k 30.04.2010. Co s nim robit k poslednemu dnu uctovania.

Alebo to skusim cez UUO, a budeme sa v prípade potreby na dan. kontrolu pekne usmievat. To len na odlahcenie.

Zitka a kedze by ste uctovala o sukromnom ucte teda, myslite tym od 01.01.2010 do konca roka a poradili by ste szčo, aby nahlasila aj tento ucet na du? rozumiem tomu spravne?
Naposledy upravil janulka : 27.07.10 at 08:18
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
janulka Pozri príspevok
Ďakujem za reakciu Zitka,

No áno, odhlasit nema co, lebo nebol nahlaseny. Ja viem, osobne by som najradsej uctovala o tom sukromnom ucte, malo by to tak aj po spravnosti byt, lenze, vraj naco su mne jej sukromne ucty ......, vraj okrem tychto troch operacii uz jej na sukronmy ucet nic neprislo ani neodislo ani v priebehu 1,2,3, 5, az 7 2010.
Skusim to nejako vykoumat, ale ak by som o sukromnom ucte uctovala len v mesiaci 4/2010, ten zostatok ku 30.4.2010 mi ovplyvni vykaz o MaZ a ona ho uz prakticky od 5/2010 nevyuziva vôbec ale vôbec na podnikatel. ucely, ani provizie jej tam uz nechodia, chodia na podnikatelsky.

- nuz co, a este vraj, preco som jej to nepovedala, skoro som sa rozrevala a a nepricetne sa rozosmiala sucasne, akokeby som jej to nehudla od 2/2010. ze ona vraj na to nemala čas.

Zitka, ak by som sa teda rozhodla o nom uctovat len ten jeden mesiac - je to mozne? Vŕta mi stale hlavou ten zostatok na ucte napr. k 30.04.2010. Co s nim robit k poslednemu dnu uctovania.

Alebo to skusim cez UUO, a budeme sa v prípade potreby na dan. kontrolu pekne usmievat. To len na odlahcenie.

Zitka a kedze by ste uctovala o sukromnom ucte teda, myslite tym od 01.01.2010 do konca roka a poradili by ste szčo, aby nahlasila aj tento ucet na du? rozumiem tomu spravne?
Od 1.1.2010 nie , však vtedy ani nepodnikala . Taktiež nie do konca roka , len do 30.04.2010, nakoľko 1.05.2010 si otvorila nový účet .

Čo by som spravila s tým zostatkom ku dňu 30.04.2010 ? Asi by som zostatok , ktorý je k tomuto dňu zaúčtovala ako výdaj v banke,(VNZD) aby sa mi zostatok dostal na nulu . K tomu výpisu by som si spravila. poznámky , že prečo som to tak účtovala a prečo som tak postupovala Poznámku myslím riadne na A4, ktorú by som založila k poslednému bankovému výpisu .

K tým UUO som sa vyjadrila vyššie .

No toto je príklad toho , ako z nevedomosti vzniknú problémy z pozície takto používaného súkromného účtu na podnikanie .
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Rozumiem, rozumiem, rozumiem. a hlavne ĎAKUJEM.

teda začnem o ňom účtovať od dátumu, kedy bola otvorená živnosť do 30.4.2010, nakoľko od 01.05.2010 ma otvorený podnikateľský účet.

Ešte si to všetko utriedim v hlave, aby som mala v tom všetko jansno aj pre prípad, keď by som si to musela obhajovať, aby som vedela odôvodniť, prečo som sa rozhodla tak, ako som sa rozhodla. Aby som potom nerozmýšlala, prečo som to spravila tak a nie inak.
Naposledy upravil janulka : 28.07.10 at 06:53
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

sueh Pozri príspevok
Súkromný účet SZČO nie je potrebné nahlásiť na DÚ, pokiaľ je SZČO neplatca DPH.
Toľko z môjho dnešného telefonátu s DÚ.
Ked z osobného účtu neplatí nič na podnikanie tak ho nemusí nahlasovať

Založenie účtu
Ak sa teda podnikateľ rozhodne vo vybranej banke dobrovoľne založiť účet na podnikanie (či už osobný alebo podnikateľský), je však povinný túto skutočnosť oznámiť príslušným úradom (daňový úrad, živnostenský úrad, sociálna poisťovňa, zdravotná poisťovňa) a poskytnúť im číslo tohto účtu a banku, v ktorom si účet založil. Tak isto treba príslušným úradom zahlásiť aj prípadnú zmenu účtu, či jeho zrušenie.
6 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sueh Pozri príspevok
Súkromný účet SZČO nie je potrebné nahlásiť na DÚ, pokiaľ je SZČO neplatca DPH.
Toľko z môjho dnešného telefonátu s DÚ.
Tak toto je riadna dezinformovanosť .Platí toto http://www.porada.sk/1000460-post4.html .

Ak je súkromný účet používaný v súvislosti s podnikaním tak sa riadne nahlasuje na DU .Inak hrozí sankcia .Bez ohľadu na to , že SZČO nie je platiteľom DPH.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dan Pozri príspevok
Ked z osobného účtu neplatí nič na podnikanie tak ho nemusí nahlasovať
dan Pozri príspevok
Ja len poopravím , pokiaľ súkromný účet nepoužíva v súvislosti s podnikaním a nezdržiava na účte peniaze dosiahnuté z podnikania vtedy nie je povinný účet oznámiť .
1 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Dobrý deň prajem, prosim vas o váš čas,
- založený podnikatelsky ucet v suvislosti s otvorením živnosti - predaj syrových výrobkov.
Na uvedený ucet, ktory je nahlaseny na prislusnych institúciach a využíva sa v suvislosti s prevádzkovaním živnosti, "chodí" i provizia z činnosti, ktorá nie je činnsťou vykonavanou na základe živnostenského opravnenia.
Prosim vas, konkrétny príjem- teda províziu, zaúčtujem z príslušného bankového výpisu ako PNZD.
Na konci roka v dan. priznaní, na základe podkladov /potvrdenia o príjme/ od príslušnej inštitucie - kooperatívy - provízie - uvediem v príslusnych kolonkach daňového priznania, ako príjem z činnosti, ktorá nie je podnikaním a nie je vykonávaná na základe živnostenského oprávnenia. Teda v bankovom výpise to bude PNZD, ale na konci roka sa v dan. priznaní v príjmoch preukáže.

Sedí?
Naposledy upravil janulka : 30.09.10 at 19:13
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

janulka Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, prosim vas o váš čas,
- založený podnikatelsky ucet v suvislosti s otvorením živnosti - predaj syrových výrobkov.
Na uvedený ucet, ktory je nahlaseny na prislusnych institúciach a využíva sa v suvislosti s prevádzkovaním živnosti, "chodí" i provizia z činnosti, ktorá nie je činnsťou vykonavanou na základe živnostenského opravnenia.
Prosim vas, konkrétny príjem- teda províziu, zaúčtujem z príslušného bankového výpisu ako PNZD.
Na konci roka v dan. priznaní, na základe podkladov /ročného zúčtovania/ od príslušnej inštitucie - kooperatívy - provízie - uvediem v príslusnych kolonkach daňového priznania, ako príjem z činnosti, ktorá nie je podnikaním a nie je vykonávaná na základe živnostenského oprávnenia. Teda v bankovom výpise to bude PNZD, ale na konci roka sa v dan. priznaní v príjmoch preukáže.

Sedí?
.. prečo by to mal byť PNZD? Veď je to príjem podľa § 6 (aj keď nie priamo zo živnosti)
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Prosim vas a keby som to uctovala ako POZD - povedzme v členení za predaj výrobkov a služieb? a čo potom s tým ročným zúčtovaním čo mi na konci roka posle - zamestnávatel- kooperatíva.

Neviem sa akosi zorientovat.

dakujem za ochotu
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
janulka Pozri príspevok
Prosim vas a keby som to uctovala ako POZD - povedzme v členení za predaj výrobkov a služieb? a čo potom s tým ročným zúčtovaním čo mi na konci roka posle - zamestnávatel- kooperatíva.

Neviem sa akosi zorientovat.

dakujem za ochotu
To znamená, že od poisťovne dostávaš provízne listy?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

janulka Pozri príspevok
Prosim vas a keby som to uctovala ako POZD - povedzme v členení za predaj výrobkov a služieb? a čo potom s tým ročným zúčtovaním čo mi na konci roka posle - zamestnávatel- kooperatíva.

Neviem sa akosi zorientovat.

dakujem za ochotu
.. ja síce neučtujem .. podľa mňa by si si to mohla zaradiť ako príjem podľa Ods 2 , prípadne iné príjmy.. a neviem prečo by mal byť problém s potvrdením o príjme za celý rok - veď to bude predpokladám suma za celý rok, prípadne rozpísaná na jednotlivé mesiace - to musí sedieť s tým, čo bude na účte. (ak by náhodou nesedelo .. bude niekde chyba)
.. hádam sa vyjadria aj odborníci
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
janulka Pozri príspevok
Dobrý deň prajem, prosim vas o váš čas,
- založený podnikatelsky ucet v suvislosti s otvorením živnosti - predaj syrových výrobkov.
Na uvedený ucet, ktory je nahlaseny na prislusnych institúciach a využíva sa v suvislosti s prevádzkovaním živnosti, "chodí" i provizia z činnosti, ktorá nie je činnsťou vykonavanou na základe živnostenského opravnenia.
Prosim vas, konkrétny príjem- teda províziu, zaúčtujem z príslušného bankového výpisu ako PNZD.
Na konci roka v dan. priznaní, na základe podkladov /ročného zúčtovania/ od príslušnej inštitucie - kooperatívy - provízie - uvediem v príslusnych kolonkach daňového priznania, ako príjem z činnosti, ktorá nie je podnikaním a nie je vykonávaná na základe živnostenského oprávnenia. Teda v bankovom výpise to bude PNZD, ale na konci roka sa v dan. priznaní v príjmoch preukáže.

Sedí?
Vyjadrím sa ako radový účtovník (nie odborník).

Ak je sprostredkovateľom poistného tak zdaňuje príjem v súlade s § 6 odst.2 písm.d) .

Zákon o účtovníctve hovorí :

§ 1
Predmet úpravy
Na začiatok

(1) Tento zákon upravuje

a) rozsah, spôsob a preukázateľnosť vedenia účtovníctva


1. právnických osôb, 1) ktoré majú sídlo na území Slovenskej republiky,
2. zahraničných osôb, 2) ak na území Slovenskej republiky podnikajú alebo vykonávajú inú činnosť podľa osobitných predpisov, 3)
3. fyzických osôb, ktoré podnikajú alebo vykonávajú inú samostatnú zárobkovú činnosť, ak preukazujú svoje výdavky vynaložené na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov na účely zistenia základu dane z príjmov podľa osobitného predpisu, 4).



Ja by som si spravila v SW ak sa dá (zrejme áno) strediská, aby som rozlíšila poisťovaciu činnosť s podnikateľskou činnosťou .

Ale rozhodne príjem provízie účtovať ako príjem OVZD .

Predpokladám že je registrovaný v NBS , IČO sprostredkovateľa a podnikateľa je totožné a rovnako aj DIČ .
Naposledy upravil Zita5 : 30.09.10 at 12:17 Dôvod: Vyjadrím sa ako radový účtovník (nie odborník).-doplnenie
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
janulka Pozri príspevok
Prosim vas a keby som to uctovala ako POZD - povedzme v členení za predaj výrobkov a služieb? a čo potom s tým ročným zúčtovaním čo mi na konci roka posle - zamestnávatel- kooperatíva.

Neviem sa akosi zorientovat.

dakujem za ochotu
Vysvetlite prečo zamestnávateľ -Kooperatíva? Resp. objasnite na akom základe pracuje pre Kooperatívu a v akom vzťahu?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. asi sa len pomýlila ... píše, že ide o činnosť, ktorá nie je podnikaním .. či?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Neviem, som si to všimla neskôr , že tam napísala zamestnávateľ.Počkáme, určite sa vyjadrí k tomu
0 0
janulka janulka

janulka je offline (nepripojený) janulka

28 rokov,vydatá, zamestnaná,momentálne na MD ...viac
Dobrý večer prajem, ospravedlňujem sa, že tak neskoro, fyzická osoba pred otvorením živnosti, vykonávala činnosť na základe Osvedčenia o zápise do registra finančných agentov a finančných poradcov, do zoznamu viazaných finančných agentov, register poistenia a zaistenia vedeného Národnou bankou Slovenska pod registračným číslom: .................. Viazaný fiančný agent je oprávnený vykonávať svoju činnosť výlučne pre Kooperatíva poisťovňu. Zápis do registra bol vykonaný 26.01.2010 v BA.
Keď som robila dp za rok 2009, okrem ostatných zamestnávateľov, kde bola zamestnaná na zmluvu a aj na dohodu, taktiež Kooperatíva zaslala Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti / za 9,10,11,12 2009/.
Áno uvedomujem si ze je to POZD - myslim tie provizie, len tu mi nastal problem, účtujem v alfe.
- príklad: došiel mi výpis z úctu - používaný na podnikanie, nahlaseny na príslusych institúciách - okrem uhrad fa, poistného, prijatých úhrad pohladavok a ostatnych položiek, je tam i príjem - provizia za sprostredkovanie poistenia. V analytike som si vytvorila strediska: 1. podnikateľská činnosť
2. finančný poradca
Takmer vsetky vydavky i prijmy som vedela zatriedit podla strediska, ale stále mi vrta v hlave - mam príjem napr. 300,00 € proviziu - vypis z bu. zaúctujem POZD a rozmyslam ake druhove clenenie - za vyrobky a služby?
a este napr. ked mam poplatky za vedenie uctu napr. do ktoreho strediska ich mam priradit, ked sa tykaju obidvoch stredisk, ked vediem ten ucet aj pre potreby predajneho stanku, aj preto ze mi nan prichádzaju provizie.
Ďakujem zo srdca za ochotu a venovaný čas.

Musím prezistit v akom vzťahuje je daná fyzická osoba s kooperativou, či sa v roku 2010 niečo nezmenilo. Minulý rok ma to ani nenapadlo, vsetci zamestnavatelia zaslali potvredenia o príjmoch...., spravili sme dp a vybavená vec, neriesila som účet danej fyzickej osoby.
Naposledy upravil janulka : 30.09.10 at 19:35
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať