Zavrieť

Porady

Platit za smetie ak pracujem v zahranici??

Zdedil so po starkej byt kde mam trvaly pobyt ,byt je momentalne prazdny ziadny najomca ...platim najom,dan avsak pracujem v zahranici 3 -rokom. Doma na slovensku som max. 10 dni, minuly rok som ani nebol .
Mam zo zakona povinost platit za smetie ?,ked som v reale 355 dni v zahranici kde mi zamestnavatel strhava za byvanie v com je aj smetie....(council tax)
Neviete mi poradit ?
Usporiadat
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ak je v dome SVB § 7c odsek9.

(9) Zhromaždenie tvoria všetci vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie zvoláva rada podľa potreby, najmenej raz za rok, alebo keď o to požiada predseda alebo najmenej štvrtina vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome. Zhromaždenie

a) schvaľuje zmeny zmluvy o spoločenstve, stanovy spoločenstva a zásady hospodárenia,
b) schvaľuje rozpočet,
c) schvaľuje ročnú účtovnú závierku a vyúčtovanie úhrad za plnenia,
d) schvaľuje výšku mesačných úhrad za plnenia, mesačných platieb za správu a príspevkov do fondu prevádzky, údržby a opráv,
e) rozhoduje o použití prostriedkov fondu prevádzky, údržby a opráv,
f) volí a odvoláva členov rady,
g) volí a odvoláva predsedu,
h) rozhoduje o zrušení, zlúčení, splynutí alebo rozdelení spoločenstva,
i) rozhoduje o úvere a o zabezpečení pohľadávok vyplývajúcich z poskytnutého úveru a o vstavbe a nadstavbe bytov alebo nebytových priestorov,
j) rozhoduje o správe alebo o zmene spôsobu výkonu správy,
k) určuje odmenu predsedovi spoločenstva a členom rady
,


Ak je v dom v správe. § 8a, odsek 2.

(2) Správca je povinný najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinný vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome. Ak správca končí svoju činnosť, je povinný 30 dní pred jej skončením, najneskôr v deň skončenia činnosti, predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti týkajúcej sa tohto domu a odovzdať všetky písomné materiály, ktoré súvisia so správou domu vrátane vyúčtovania použitia fondu prevádzky, údržby a opráv a úhrad za plnenia. Zároveň je povinný previesť zostatok majetku vlastníkov na účtoch v banke na účty nového správcu alebo spoločenstva.

V zákone nie je uvedený termín výplaty preplatkov za plnenie služieb. Logicky by to malo byť hneď po 31.5., alebo do jedného mesiaca. V obchode platby vyúčtujú okamžite. Ale ak nie sú na fonde peniaze, Tak ???

Vydrž do mája, potom uvidíš a opýtaš sa. Do tedy to budú len dohady.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať