Zavrieť

Porady

Uplatnenie DPH - nákup zo zahraničia

Ahojte Poraďáci, poradte.

V predchádzajúcom štvrťroku sme kupovali software zo zahraničia. Obe faktúry boli vystavené bez DPH. Ale obe sú rozdielne. Fa z Maďarska obsahuje všetky naše údaje (IČO, DRČ) a sumu. Faktura zo Spanielska je priam ukážková. Je tam len kontakt na firmu - adresa, telefón, stručný popis tovaru a naša poštová adresa bez identifikačných údajov. Peniaze sme im poslali. Šef vyplnil objednávkový formulár na internete (kópiu objednávky samozrejme nemáme). Zaujíma ma teda, či si môžme takúto "faktúru" dodaniť a odpočítať daň. Podľa nich je táto faktúra správna.
A ešte ma zaujíma ako správne postupovať pri DPH a ako správne zaúčtovať nákup odbornej literatúry v ČR. Na doklade z registračnej pokladne je 5% DPH. Je možné to riadne odpočítať, alebo nie?
Tomu DPH nerozumiem
Usporiadat
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

regále budeme používať vrámici podnikateľskej aktivity, teda ak by som kupovala na slovensku, tak DPH dám na riadok 21, či???
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

???
0 0
lbebjak lbebjak

lbebjak je offline (nepripojený) lbebjak

prosím o pomoc, šefovci priniesli 2 bloky z tankovania z Nemecka, bloky dlhé, že nedovidíš konca, ale registračné číslo k DPH nikde nemôžem nájsť. Minulý rok to bolo v pohode, ale teraz tam nie je nič, čo by sa na IČ DPH ani podobalo. Máte s tým niekto tento rok skúsenosť? Ak to číslo nenájdem tak nemôžem požiadať o vrátenie DPH z Nemecka, bude potom vyčíslená DPH pre mňa daňový alebo nedaňový náklad?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

lbebjak Pozri príspevok
prosím o pomoc, šefovci priniesli 2 bloky z tankovania z Nemecka, bloky dlhé, že nedovidíš konca, ale registračné číslo k DPH nikde nemôžem nájsť. Minulý rok to bolo v pohode, ale teraz tam nie je nič, čo by sa na IČ DPH ani podobalo. Máte s tým niekto tento rok skúsenosť? Ak to číslo nenájdem tak nemôžem požiadať o vrátenie DPH z Nemecka, bude potom vyčíslená DPH pre mňa daňový alebo nedaňový náklad?
Zdravím Vás, aj mňa táto téma zaujíma, nakoľko mám bloček z Poľska za tankovanie PHM zaplatenej platobnou kartou a neviem, ako ho zaúčtovať. Podľa mňa, nakoľko je to bloček zo zahraničia, ho priložím ako doklad k BV, z ktorého platba odišla a dám celú čiastku na BV do N. A na odpočet DPH nemám nárok, nakoľko je to nákup z Poľska. Či? Veľmi pekne Vás prosím o radu. Taktiež mám nejaké bloky za nákup materiálu resp. tovaru z Poľska zaplatený v hotovosti. Ako to mám zaúčtovať? Môžem kľudne vyplatiť z valutovej pokladne v hotovosti? Pretože som to aj tak urobila, ale si chcem potvrdiť, či je to správne. Program mi po zaplatení poľského bločku z valutovej pokladne automaticky prepočítal a výdaj urobil aj v eurovej pokladni. Je to OK? Vďaka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať