Zavrieť

Porady

Bol si chorý? - tvoj problém!

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dúfam, že som zadala túto tému do správneho chlievika.

Mám dotaz na pána Mihála, prípadne na tých, ktorí majú skúsenosť priamu - so zákonom 273/94 Z.z.
Naposledy upravil ondrejvla : 15.08.05 at 15:31
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
čo je to "rozumne zdôvodniť" ?
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

rozumne = použiť správne a pádne argumenty Hm , ale neviem či je to tým , že mi nerozumie fyzicky = nechápe význam niektorých slovenských slov, nakoľko používa slovensko - nemeckú reč alebo psychicky = jednoducho nechápe
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Evaman
rozumne = použiť správne a pádne argumenty Hm , ale neviem či je to tým , že mi nerozumie fyzicky = nechápe význam niektorých slovenských slov, nakoľko používa slovensko - nemeckú reč alebo psychicky = jednoducho nechápe
Jój Evaman, niektoré zákony nechápeme ani my, a priznám sa, nie je to problém ani fyzický, no ale ani psychický. Aspoň zatiaľ som na sebe nezbadala, že by to bolo z týchto dôvodov!
Ale moja osobná rada, nerozčuľuj sa, uhraď! A to nie psychicky,( to je blbosť, veď to sa ani nedá!) ale skutočne z fyzických peňazí.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

veru tak. Uhradím fyzicky a psychicky sa s tým vysporiadam. lebo ma už prešla zlosť
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jozef Mihál
Neodpustím si reakciu na tú tetu z Nemecka - viete, aký majú v NSR komplikovaný napr. zákon o dani z príjmov? To je iné kafčo, ako náš-či naše!
Je mozne, ze danovy zakon v NSR je komplikovany. Ale je aj tak casto nemeny a novelizovany ako su nase zakony?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

ondrejvla
Jój Evaman, niektoré zákony nechápeme ani my, a priznám sa, nie je to problém ani fyzický, no ale ani psychický. Aspoň zatiaľ som na sebe nezbadala, že by to bolo z týchto dôvodov!
Ale moja osobná rada, nerozčuľuj sa, uhraď! A to nie psychicky,( to je blbosť, veď to sa ani nedá!) ale skutočne z fyzických peňazí.
Prečítala som si celú tému a jedému nerozumiem. Téma bola založená 8.7.2005 a ide o neuhradené poistné za 3-8/1995. Nech rátam ako rátam, mesiace 3-6/1995 boli už 10 rokov po splatnosti. Zákon 273/1994 Zb. podľa ktorého Vám dlžoba vznikla bol k 1.1. 2005 zrušený celý zákonom 581/2004 Zb. a naši zákonodarci nepovedali v prechodných ustanoveniach ako treba takéto poistné pre budúcnosť posudzovať. Logicky teda predpokladám, že sa malo nehradené poistné posudzovať podľa platného zákona 580/2004 Zb. a podľa toho bolo poistné 5 rokov premlčané (viď príspevok 28) Tak čím argumentovala pobočka VšZP, že ste sa rozhodli všetko zaplatiť? Toto vysvetlenie mi v téme chýba a dosť by ma to zaujímalo.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Katija
Prečítala som si celú tému a jedému nerozumiem. Téma bola založená 8.7.2005 a ide o neuhradené poistné za 3-8/1995. Nech rátam ako rátam, mesiace 3-6/1995 boli už 10 rokov po splatnosti. Zákon 273/1994 Zb. podľa ktorého Vám dlžoba vznikla bol k 1.1. 2005 zrušený celý zákonom 581/2004 Zb. a naši zákonodarci nepovedali v prechodných ustanoveniach ako treba takéto poistné pre budúcnosť posudzovať. Logicky teda predpokladám, že sa malo nehradené poistné posudzovať podľa platného zákona 580/2004 Zb. a podľa toho bolo poistné 5 rokov premlčané (viď príspevok 28) Tak čím argumentovala pobočka VšZP, že ste sa rozhodli všetko zaplatiť? Toto vysvetlenie mi v téme chýba a dosť by ma to zaujímalo.
Katija, len si myslíš, že si prečítala celú tému, množstvo mojich príspevkov som vymazala, mala som na to pádny dôvod!
A prečo som to uhradila? - aj pán minister mi napísal, že musím...
Prosím Ťa, viac sa nepýtaj, už nechcem aby sa problém môjho zdravotného stavu zopakoval, skrátka, nechcem urobiť radosť tým, komu moje príspevky prekážali.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

ondrejvla
Katija, len si myslíš, že si prečítala celú tému, množstvo mojich príspevkov som vymazala, mala som na to pádny dôvod!
A prečo som to uhradila? - aj pán minister mi napísal, že musím...
Prosím Ťa, viac sa nepýtaj, už nechcem aby sa problém môjho zdravotného stavu zopakoval, skrátka, nechcem urobiť radosť tým, komu moje príspevky prekážali.
Prepáč. V žiadnom prípade som ťa nechcela rozrušiť, len som tomu naozaj nerozumela. Netuším čo sa tu v lete dialo. Tak nič. Zdravie je aj tak nadôležitejšie. Prajem ti všetko dobré.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať