Zavrieť

Porady

darovacia zmluva

Pred nedávnom mne a mojej družke darovala jej mama svoj byt s tym,že ked bude nás syn jej vnuk dospely prepíšeme byt na neho.Najprv sme s tým nesúhlasily povedali sme jej,že ked bude náš syn dospelý nech si to prepíše potom na neho sama a ak by sa jej do v tedy niečo stalo aj tak to zdedí jej dcéra ktorá mu to može potom dat.Ale ked aj potom trvala na tom aby sa to prepísalo na nás tak v poriadku.Zavolal som právnikovy poprosil som ho o zpísanie darovacej zmluvy dal som mu vsetky podklady až na jeden jednalo sa o doklad ked,že sa jednalo o 1 izbový byt v bytovke bolo treba doložit doklad od správcu domu,že voči nemu nemá darca žiaden dhl.Ked som prisiel správcovy nastal problém dozvedel som sa,že je tam dlh cca 750Eur.Isiel som za svokru oznámyl som jej to ona sa samozrejme začala vyhovárat,že ona si všetko platý ale nokonec neuspela a tak nám povedala,že ten byt má omnoho vačšiu hodnotu aby sme dlh zaplatily mi.Ako prvé sme s dalí otázku,že ked to prepíšeme a dáme jej tam vecné bremeno doživotného užívania tak ona v byte ostane bývat a my budeme platit nájom.Nakonec sme sa dohodli,že nič prepisovat nebudeme a nech si to svokra rieši sama lebo keby sme je na dlh požičaly nikdy by nám to nevrátila.Svokre sme to oznámily a ona povedala že mozme jej verit a žiadne vecné bremeno tam nemusíme dávat.Tak dobre zmluvy sa napísali overili na matrike na kaster sa dal návrh na vklad.Len že ked toto bolo všetko urobené tak milá svokrička utekala na kataster v domienke,že ked má dlh voči správcovi bytu zaplateny,že na katasry všetko zruší na katasry si zmluvu peštudovali a zistily,že zmluvu je možné pozastavit
na základe,že nebolo presne definovane,že obdarovany 1.dostáva majetok v jednej polovici a odarovaný 2.dostáva druhú polovicu z jedného celku.Tak som volal právnikovy ten mi povedal,že toto sa v živote nestalo,že pri dvoch vlástníkoch si kataster toto vyžiadal ale dobre napísal dodatok na kataster kde bola chyba opravená tak som zavolal svokru bolo treba dodatky znovu overit svokra dodatky podpísala to som v tedy este nevedel,že ona na tom katasry sa to bola snažit zrušit a na základe toho to pozastavily co by inak podla právnika normálne prešlo.Ale jediné štastie bolo v tom,že ona si myslela,že ked podpíše tie dodatky tak nám to nepomože no mala to trošku pomotané.Dodatky so zavkladoval po nejakej dobe sme dostaly list vlastníctva tak som volal svokre,ze už je to vybavevené a,že či zaplatila do teraz nájom ako sme boli dohodnutý.Ona mi na to že čo nás po jej nájomnom,že ona je vlastík bytu ,že ona to všetko na katasry zrušila a vtedy sa prezradila že vlastne chcela spravit podvod aby jej niekdo zaplatil dlh a nie že ona bude velkodušne niekomu niečo darovat mam sa starat o seba a nie o jej nájomné tak som jej vysvetlil,že nech si ide pre list vlastnícta a nech sa mi ozve.Zistila že jej podvod nevišiel od jedu ju skoro rostrhlo a teraz sa vyhráža súdom a žiadem nájom platit nebude a ze neodide ani z bytu.Prosím poradte mi čo urobit aby nájom platila či ju mozme z bytu vyhodit ked je to darované a či jej músíme hladat náhradné ubytovanie.Vecné bremeno tam nemá.Dokonca sme jej ponúkly,že ken nám vrati všetok dlh čo sme do toho investovali tak jej byt vrátime a ona nato že sme ju okradly ona to dá na súd a nič nám nevráti.Dakujem dúfam že mi niekdo poradí
Usporiadat
Watson Watson

Watson je offline (nepripojený) Watson

Chobot Pozri príspevok
Som veľmi rád, že súd dal za pravdu tebe a žalobu zamietol. Takže moje tušenie sa naplnilo.



A za teba som rád, že sa Watson zmýlil na plnej čiare, hoci si bol na 100% istý.



A taktiež ti ďakujem, že si nám dal vedieť, ako to dopadlo a že si neposlúchol túto radu:
Ujo Chobot, vy ste videli tú darovaciu zmluvu? Ujo Chobot, vy ste videli ten žalobný návrh? Ujo Chobot, vy ste videli to súdne rozhodnutie? Ak nie, tak vaše vyjadrenia a vyjadrenia zadavateľa témy, považujem za irelevantné a vašu infantilnú škodoradosť vám úprimne doprajem
0 0
Ssilviaa Ssilviaa

Ssilviaa je offline (nepripojený) Ssilviaa

Dobry den, mam skoro podobny problem. Asi pred rokom som dostala od svojho uja darovacou zmluvou 4-izbovy byt, kedze je sam, zdal sa mu pre jednu osobu zbytocne velky. Vsetko bolo v poriadku az doteraz. Ujo zacat pit a vykrikovat my, ze mi nic nedaroval, ze chce byt naspat. Ked je triezvy vsetko je v poriadku. Ale ja to uz takto nezvladam. Chcela by som mu byt vratit. Je to mozne, ako mam postupovat, co k tomu treba. Proste nechcem ten byt a nechcem mat s ujom nic spolocne. V byte nemam nahlaseny trvaly pobyt, ani tam zatial nebyvam. Ujo tam ma nahlaseny trvaly pobyt ale nebyva tam, prestahovala som ho do 2-izboveho bytu o ulicu dalej. Chcela som zacat s rekonstrukciou 4 -izboveho bytu, ale takto to nejde.

Dakujem za pomoc.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Môžeš mu byt vrátiť darovacou zmluvou (a počkať, kým ho neskôr zdedíš ).
Môžeš ho presťahovať späť do štvorizbového bytu a povedať, že je jeho (rekonštruovať budeš neskôr).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať