Zavrieť

Porady

prerušenie živnosti a DP

Veľmi veľmi Vás prosím. Preštudovala som tu už asi všetky príspevky o prerušení živnosti a názory sa rôznia, takže aj tak mi to nie je jasné. SZČO prerušil živnosť od 1.11.2008 do 30.04.2009, čiže presahuje to termín na podanie DP. Pohľadávky má vyrovnané všekty okrem jednej. Zo záväzkov nemá uhradené iba odvody za október, ktoré boli uhradené v novembri. Zásoby žiadne. Teda:
1. keďže na bankovom účte je stále pohyb, (tj. poplatky, úroky a v novembri úhrada tej pohľadávky), je treba účtovať o týchto pohyboch alebo ich vôbec nebrať do úvahy a ak áno, tak ako VOZD a POZD alebo VNZD a PNZD?
2. o tieto záväzky a pohľadávku je treba upraviť v DP ZD?
3. ak zaúčtujem do záväzkov daň z príjmu za rok 2008, tak tiež bude potrebné o túto sumu upraviť ZD?
4. zostavujem riadnu alebo mimoriadnu ÚZ? a k dátumu 31.12. alebo 31.10.?
5. hodnoty vo výkaze o MaZ majú byť nulové alebo skutočné, aké boli ku dňu prerušnia?
Viem, že mám veľa otázok, ale mám málo skúseností, preto Vás prosíííím veľmi pekne o pomoc.
Usporiadat
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

ja som to myslela na základe tohto:

Postup daňovníka účtujúceho v JÚ, v účtovných výkazoch ( výkaz o majetku a záväzkoch ), keď účtovná jednotka má povinnosť ich daňovo vysporiadať v dôsledku prechodu z JÚ na paušálne výdavky a opačne v zmysle zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.

Účtovné výkazy, najmä výkaz o majetku a záväzkoch sa nevypĺňajú, pretože sú pohľadávky a záväzky vysporiadané v zmysle zákona o dani z príjmov. Pri prechode z paušálnych výdavkov na účtovníctvo sa tiež daňový subjekt vysporiada s rozdielom medzi pohľadávkami a záväzkami a v účtovníctve začína od začiatku t.j. od vzniku pohľadávky a od vzniku záväzku v zmysle ustanovenia § 2 ods. 1 Opatrenia MF SR č. MF/27076/2007-74,
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katka0208 Pozri príspevok
ja som to myslela na základe tohto:

Postup daňovníka účtujúceho v JÚ, v účtovných výkazoch ( výkaz o majetku a záväzkoch ), keď účtovná jednotka má povinnosť ich daňovo vysporiadať v dôsledku prechodu z JÚ na paušálne výdavky a opačne v zmysle zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov.

Účtovné výkazy, najmä výkaz o majetku a záväzkoch sa nevypĺňajú, pretože sú pohľadávky a záväzky vysporiadané v zmysle zákona o dani z príjmov. Pri prechode z paušálnych výdavkov na účtovníctvo sa tiež daňový subjekt vysporiada s rozdielom medzi pohľadávkami a záväzkami a v účtovníctve začína od začiatku t.j. od vzniku pohľadávky a od vzniku záväzku v zmysle ustanovenia § 2 ods. 1 Opatrenia MF SR č. MF/27076/2007-74,
Ja to chápem , že sa nevypĺňajú .
Ale som toho názoru , že sa asi vrátime k predchádzajúcemu ako sme sa bavili včera , len ja som ten príspevok vymazala .
Ja si myslím, že aj keď výkazy spravíte a odovzdáte samozrejme bez položiek , ktoré vysporiadate v peňažnom denníku t.j. bez pohľadávok a záväzkov , tak sa nič nestane .

Už sa nebudeme s tým trápiť , nakoľko toto je prvé vyjadrenie z tohto mesiaca , ktoré hovorí o výkazoch . Doposiaľ nebola ani zmienka o tom .
0 0
Katka0208 Katka0208

Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

áno, už dosť trápenia :-) veď už aj tak nemám veľa času, tak to tak urobím a dúfam, že to bude dobre. prípadne, dá sa urobiť opravné :-), ale nerada by som
tak ešte raz pekne ďakujem a prajem pekný deň
0 0
Leila Leila

Leila je offline (nepripojený) Leila

Po prestudovani tejto porady som sa dostala znova do pochybnosti. Prestudovala som snad vsetko, co k tejto teme na Porade bolo, a pochopila som to tak, ze ked mam zostatok na bankovom ucte (prerusena zivnost na 3 roky), tak tento zostatok nemam ako vynulovat, a uvediem skutocny zostatok do vykazu o M a Z.
Pohladavky a zavazky vysporiadam v DP - riadky vykazu M a Z budu nulove, pokladna pojde do osobnej spotreby - V o M a Z = nula.

Usmernite ma? Vdaka
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ak bola živnosť prerušená od 3.1.2012, tak DP za r. 2011 urobim normálne alebo treba už v r. 2011 riešiť neuhradené pohľ. a záväzky, nemala som takýto prípad ešte, dík
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať