Zavrieť

Porady

Moja kuchyna - minikurz wwwarenia

K napisaniu tohto prispevku ma inspirovala AYYA svojou neprekonatelnou Svokrinou kuchynou. Rada by som uvarila nieco podobne v zelenom, malo by sa to tykat nie PU, ale www stranok.
Usporiadat
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ak skutocne subor vev.html na pevnom disku existuje, staci ho dvojnasobnym kliknutim po jeho nazve automaticky zobrazit v takomto (alebo podobnom) okne, v akom si prehliadame www.porada.sk
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Ak sa dostavi sklamanie nad dosianutym vysledkom (jedina vodorovna ciara na celej strane - dost malo na obdivovanie), pokusme sa doplnit nad nu i pod nu daky text. Zatial ma ziaden nenapada, mozno by som mohla pouzit etiketu??? Ak nepadne iny navrh, padne etiketa za obet. Na dnes sa vsak lucim pozdravom:

</html>
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No je to super, hneď Ti dávam *****.
0 0
maniny maniny

maniny je offline (nepripojený) maniny

Nevravim, ze pouzitie WordPdu je zle, ale urcite by som doporucil troska dospelejsi editor.

Napr.
http://infinity2.dnsprotect.com/%7Eevrsoft/1stpage2.zip

Je prehladny, uci sa v nom rychlo, da sa v nom nastavit zdatnost pouzivatela (cim prisposobi ponukane nastroje) a je zdarma.

Vrele doporucujem
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Ja navrhujem T602 a ... nemozem si spomenut, ako sa volal ten softik, co sme ho pouzivali na ENIAKu ten je uz isto dospely ak nie prestarnuty
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

maniny
Nevravim, ze pouzitie WordPdu je zle, ale urcite by som doporucil troska dospelejsi editor.

Napr.
http://infinity2.dnsprotect.com/%7Eevrsoft/1stpage2.zip

Je prehladny, uci sa v nom rychlo, da sa v nom nastavit zdatnost pouzivatela (cim prisposobi ponukane nastroje) a je zdarma.

Vrele doporucujem
Vevey, si skvelá. Vďaka.
Mám problém so stiahnutím 1stpage.zip. Hlási The file is already loading. Ale ja keď si dám hľadanie v mojom PC, tak ho nenájde. Alebo ho ukladá pod iným názvom a ja už ho niekde v PC mám? Čo mám urobiť, prosím, aby som si ho mohla stiahnúť?
Naposledy upravil Marína : 13.07.05 at 04:52
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Lenka, este nejasaj, este to nic nerobi
Este ste mozno mohli pojednat o editore vi

Skusme pridat do uz existujuceho text, velmi jednoduche, povodny text je hrubym fontom, pridany text je vlozeny bez akychkolvek dalsich tagov alebo uprav:

<html>

<head>

Porada Jozef Mihál: Etiketa

</head>

<body>

<hr>
1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.

2. Shoutbox je miestom voľnej zábavy a nie kladenia mojich otázok.

3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

5. Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.

7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.

8. V príspevkoch používam smajlíky . Používam ich s mierou a v kontexte príspevku.

9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.

10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.

11. Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
- vymažem celý príspevok.

</body>

</html>
Naposledy upravil Vevey : 12.07.05 at 18:04
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Zial zobrazeny text je bez akehokolvek riadkovania, cize malo citatelny:

www.porada.sk Jozef Mihál: Etiketa

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov. 2. Shoutbox je miestom voľnej zábavy a nie kladenia mojich otázok. 3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka. 4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí. Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..." 5. Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku. 6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil. 7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť. 8. V príspevkoch používam smajlíky . Používam ich s mierou a v kontexte príspevku. 9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému. 10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena. 11. Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné: - označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO - vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO - vymažem celý príspevok.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Preto zavedieme novy tag <br>, ktory nerobi nic ine, len zariadkuje:

<html>
<head>
Porada.sk Jozef Mihál: Etiketa
</head>
<body>
<hr>
1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.
<br> <br>
2. Shoutbox je miestom voľnej zábavy a nie kladenia mojich otázok.
<br>
<br>
3. Príspevok, ktorý napíšem, si po sebe prečítam. Ak mám v uloženom príspevku chyby, opravím ich cez "Uprav". Dodržujem "štábnu" kultúru a podľa možnosti i pravidlá slovenského jazyka.
<br>
<br>
4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.
<br>
Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."
<br>
<br>
5. Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
<br>
<br>
6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.
<br>
<br>
7. Nežiadam vo svojej otázke o odpoveď konkrétneho člena Porady, ostatných ochotných Poradcov, ktorí by radi pomohli, sa to môže dotknúť.
<br>
<br>
8. V príspevkoch používam smajlíky . Používam ich s mierou a v kontexte príspevku.
<br>
<br>
9. V príspevkoch - odpovediach na otázky, podľa možností uvádzam odkaz na príslušné paragrafy zákona. Umožním tak tomu, kto otázku položil, pozrieť si príslušný zákon a urobiť si vlastný názor na môj výklad nastoleného problému.
<br>
<br>
10. Porada slúži na to, aby sme si vzájomne poradili. V prípade, že mám iný názor, vyjadrím ho bez toho, aby som robil narážky na iného člena. Ak sa mi zdá otázka veľmi "jednoduchá" , odpoviem bez pripomienok na pýtajúceho sa, alebo odpoveď nechám na iného, trpezlivejšieho člena.
<br>
<br>
11. Nie všetci vieme všetko a preto je normálne keď sa pomýlim. Ak však zistím, že som sa pomýlil, urobím nasledovné:
<br>
- označím chybný text priamo v pôvodnom príspevku za nesprávny ALEBO
<br>
- vymažem časť príspevku, ktorá je nesprávna a prípadne uvediem, že som časť vymazal (aby sa nestratila logická nadväznosť príspevkov) ALEBO
<br>
- vymažem celý príspevok.
</body>
</html>
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Za poznamku stoji uz len, ze sa tagy mozu pisat za seba i pod seba ale pre vlastnu orientaciu v napisanom je dobre pisat ich prehladne. Zajtra nieco o farbach, fontoch a velkosti pisma, lebo som uz spominala, ze prave Times New Roman vyzera na www strankach malicko amatersky. Ale na poskytnutie informacie staci!
Cize ak ste sa dostali v citani az sem, odporucam prerusit pracu na tvoreni www a ist do svojho zivotopisu bud do oddelenia Odborne znalosti alebo este lepsie (skromnejsie a neprehliadnutelnejsie) do oddelenia Zaujmy dopisat tvorenie www stranok. Vas buduci zamestnavatel sa isto potesi .

</html>
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Uplne najlepsia www stranka na inspiraciu je www.digi-foto.sk obsahuje minikurz digitalneho fotografovania, milion rad na dobre digifotky, navod na schudnutie 38 kg a recepty s fotografiami, podla ktorych sa ziadne jedlo neda pokazit. A napisal ju chlap, ma moj obdiv. Je to pritom stranka absolutne nekomplikovana, prehladna a jasna. Po jej precitani si idem do zivotopisu pripisat, ze dobre fotografujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína
Maniny, si skvelá. Vďaka.
Mám problém so stiahnutím 1stpage.zip. Hlási The file is already loading. Ale ja keď si dám hľadanie v mojom PC, tak ho nenájde. Alebo ho ukladá pod iným názvom a ja už ho niekde v PC mám? Čo mám urobiť, prosím, aby som si ho mohla stiahnúť?
Už som ho stiahla ale POZOR! Je ZAVÍRENÝ vírusom VBS:Malware
0 0
maniny maniny

maniny je offline (nepripojený) maniny

Marína
Už som ho stiahla ale POZOR! Je ZAVÍRENÝ vírusom VBS:Malware
Ta linka je priamo na firmu ktora tento SW robi. Viac tu:
http://www.evrsoft.com/download.shtml
teda nepredpokladam, ze by to bolo zavirene.

Hlavne VBS: Malware nie je suborovy virus (nesiri sa parazitovanim na subore) je to script cerv, ktory sa k tebe mohol dostat pri navsteve akejkolvek stranky.
Tusim, ze tieto zalezitosti dost spolahlivo riesi avast.

Dufam, ze absolveni tejto kuchyne nebudu tvorcami takychto cervikov a spamikov : o ) ) )
Majte sa fajn
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Profesionalni webdizajneri odporucaju PHP Coder www.phpide.de

alebo http://editor.2b.cz

pri tazkej zavislosti na PHP i www.phpmyadmin.net
0 0
maniny maniny

maniny je offline (nepripojený) maniny

Vevey
Profesionalni webdizajneri odporucaju PHP Coder www.phpide.de

alebo http://editor.2b.cz

pri tazkej zavislosti na PHP i www.phpmyadmin.net
Je toto vlakno urcene pre profesionalnych webdizajnerov ???
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

maniny
Je toto vlakno urcene pre profesionalnych webdizajnerov ???
Nie je! To ty mi to moje vlakno posuvas do sfer, ktore som nemala v plane.
Je to urcene pre uctovnikov, ktory o tvorenie www este nezavadili. Dufam, ze idem dost pomaly a zrozumitelne, teda pomalsie si uz ani neviem predstavit ?
0 0
maniny maniny

maniny je offline (nepripojený) maniny

Vevey
Nie je! To ty mi to moje vlakno posuvas do sfer, ktore som nemala v plane.
Je to urcene pre uctovnikov, ktory o tvorenie www este nezavadili. Dufam, ze idem dost pomaly a zrozumitelne, teda pomalsie si uz ani neviem predstavit ?
Vobec to nebolo mojim zamerom niekam to posuvat. Viem tiez pre koho je to urcene. Islo o to doporucit jednoduchy nastroj, ktory by mohol dopomoct ludom ktori zacinaju a bol im napomocny aj ked sa v problematike trocha zorientuju a budu ho vediet vyuzit lepsie.
Naposledy upravil maniny : 13.07.05 at 06:59
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vratme sa vsak k www stranke, obsahuje diakritiku a nie je stopercentne, ze sa diakritika vzdy spravne zobrazi, tento problem vyriesime pridanim

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

hned za tag <head>.
Naposledy upravil Vevey : 13.07.05 at 07:11
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

špica !!! dávam si do "sledovaných" v auguste sa na to vrhnem... diky moc
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vevey
Vratme sa vsak k www stranke, obsahuje diakritiku a nie je stopercentne, ze sa diakritika vzdy spravne zobrazi, tento problem vyriesime pridanim

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250">

hned za tag <head>.
Vdaka Ayya, mas to u mna, pravidelne si chodievam citat tu tvoju kuchynu. Aj tam posielam nadejne adeptky na uctovnictvo:P.

Len prave pozeram ze Porada pouziva:

<META http-equiv=Content-Type content="text/html; charset=ISO-8859-2">

tak to si este budem musiet prekonzultovat, ktora sada znakov (CHAR.SET) je lepsia a hlavne univerzalnejsia. Pre nas uctovnikov je vsak dolezite len to, ze ak chceme mat dobre zobrazenu diakritiku, takyto riadok v kode svojej www znesieme. Zide sa to neskor, ked sa vrhneme na 2. alebo 3. sposob tvorby, cize nie rucne pisanie kodu, co odporucam, lebo toto rucne je zbytocna drina. Ale uctovat sa tiez uci na sibenickach, tak si dajme daku www-sibenicku :
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať