Zavrieť

Porady

Poskytnutie peňažného príspevku-Urad prace

Chcela by som sa opytat ci ste sa uz niekto stretli s tymto: mame jednu pracovnicku sluchovo-postihnutu a dnes mi dala takyto papier z urad prace, vobec neviem ako to vypisat, aby to bolo spravne. Stretli ste sa uz s niecim takym?????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Áno, s niečim podobným som sa už stretol, ale náš ÚPSVaR má na potvrdzovanie príjmov tlačivo. Ja potvrdzujem nasledovné: príjem za rok 2004 rozpísaný po mesiacoch, t.j. od 01-12/2004 v členení: hrubý príjem, poistné odovody (súhrnne), preddavok na daň, čistý príjem, náhrada príjmu pri DPN, resp. vyplatené DNP za obdobie do prevzatia agendy sociálnou poisťovňou. Mal by sa uvádzať aj vyplatený daňový bonus (v tom prípade, v stĺpci preddavok na daň nebude preddavok znížený o vyplatený daňový bonus). Jednoducho, čo sa považuje za príjem na účely zisťovania príjmu pre trvanie nároku na príspevky na kompenzáciu sú uvedené v § 4 zákona č. 601/2003 Z.z. o životnom minime a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    To im treba az tak porozpisovat? to im nestaci cisty prijem jedna suma a to je vsetko???

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Také majú tlačivo, ale ja ho nevypĺňam. Ja vytlačím z počítača zostavu "potvrdenie o príjem", kde sú údaje o hrubej mzde, odvodoch, dani, čistej mzde, rozpísané po mesiacoch, ak niečo chýba, len doplním ručne, opečiatkujem a podpíšem.
    Či treba rozpisovať alebo nie, záleží ako to poždauje ÚPSVaR. Na tvojom mieste sa opýtam na úrade, ako to potrebujú mať napísané.

    Poskytnutie peňažného príspevku-Urad prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.