Zavrieť

Porady

Rakuska policia

Dobry den
neda mi nezareagovat, na situaciu ktora sa okolo nas deje , ak prekrocime hranice smerom do Rakuska, stavame sa obetou arogantnych rakuskych policajtov.
Dna 28/3/2009 popoludni sme sa vydali na bezny nakup drogerie a potravin do rakuskeho Hainburgu.Pocasie bola krasne, avsak fukal silny narazovy vietor.V Rakusku sme si spravili nakup a vybrali sme sa domov.Uz v Hainburgu sme si vsimli rakusku policiu ako sa mota po parkovisku pred Penny marketom a obzera si znacky slovenskych aut....My s manzelom sme v tej chvili vyrazali prave s uvedeneho parkoviska a nasi ,,rakusky,, priatelia sa nalepili hned na nas,co sa samozrejme nedalo prehliadnut.Rychlost sme dodrzali presnu 50tku celym Hainburgom, pri vychadzani s Hainburgu sme isli rychlostou cca 70km/hod, lebo bol skutocne velmi silny vietor.Medzi Hainburgom a Volfstalom je v jednom useku rychlost znizena na 70 a tak sme tam spomalili. Policajti isli stale za nami, a za nimi sa tvorila dalsia kolona aut.Tesne pred Volfstalom nas predbehli a zastavili...nasou slabou nemcinou sme pochopili, ze sme porusili rakuske zakony konkretne paragraf 20 odstavec1 nakolko sme isli medzi obcami rychlostou max.70km/hodinu.Normalne sme sa nestacili cudovat.Policajt na povedal ze 75good, 80,90,100 good noch 70 nedobre..zle...Skoro sme nestacili usta otvarat.
Nakoniec sme zaplatili pokutu 15EUR a policajti nasadli do svojho auta arogantne sa zasmiali a zareagovali...nicht slafen....fast go....
Jedine co nam zostalo je potvrdenka od pokuty ...a pocit , ze pre nich sme skutocne iba privandrovalci a oni su nieco viac ako my......Napr.na potvrdenke uviedli , ze sme boli zastaveni na B9 v Haiburgu, avsak skutocne nas zastavili az vo Volfstale...jedine co je tam presne uvedene je cas zastavenia 16,20.
Aj miesto pokuty si uviedli Hainurg.....zobrali nam papiere, vodicske preukazy a obcianske a ak nezaplatime, budu riesit...co nam ine zostavalo?? Nemali sme naladu a ani sme nevedeli ako spravne postupovat..TAk sme im to tam zaplatili na mieste...aj ked islo iba o 15 EUr, myslim si ze ich postup bol nezakonny a jasne nam dali na javo, ze tam nemame co hladat....
Zaujimave je , ze vsade sa hovori o jednotnej EU ale pre rakusku policiu to zrejme neplati.....jednaju stale s nami ako by sme boli nieco menej ako oni....
Prosim, ak sa Vam podari zistit aspon nieco ohladom ich vymysleneho paragrafu, ktory nam uviedli na potvrdenke, bola by som velmi rada, nakolko skutocne netusime...ako sme mali postupovat.
Dakujem pekny den
Julia
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Excise Duty Pozri príspevok
Pokiaľ ide o to parkovanie:
http://parkujemakodebil.blogspot.com/
Fotky su fajn, no najst slovo Poýcia v nadpise na webstranke je tiez dost rarita...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Fotky su fajn, no najst slovo Poýcia v nadpise na webstranke je tiez dost rarita...
Pod fotkami je aj vysvetľujúca poznámka...

Prečo sa ale niekto hnevá? Stále na nich iba nadávame akí sú hlúpi... a hľa ako múdro zaparkovali do tieňa .
http://2.bp.blogspot.com/_RC5TdT-vPz..._pred_KAIA.jpg
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Môžem hovoriť len za seba, v Rakúsku som už pár pokút zaplatila vždy za jeden a ten istý problém - rýchlosť, ale sťažovať sa nemôžem, pretože to bolo vo všetkých prípadoch oprávnene. Nestretla som sa ani s aroganciou polície, pretože som si vedomá, že moje pokuty mohli byť aj vyššie a vždy sa však pohybovali na tej dolnej hranici a policajti sa správali veľmi slušne. Môžem uviesť, že pred 5 - timi rokmi mi pokutu dokonca odpustili a bola práve veľkonočná nedeľa a padlo mi to veľmi dobre, par krát sa mi stalo, že na A21 som išla asi o 10 km/h viac ako môžem a vedľa mňa sa zjavili policajti a upozornili ma gestom alebo pohľadom a taktiež posledný raz pred rokom som medzi obcami prekročila rýchlosť o 35 km/h a zaplatila som len 20 Eur a to som obišla veľmi dobre, dokonca som dostala otázku kam sa tak ponáhľam a keď som odpovedala, že do práce pretože už nestíham tak sa ponúkli, že mi napíšu časenku, že ma na ceste zdržali. Ďalšia príhoda kolegyni sa v štvrtok v noci pokazilo auto na frekventovanej viedenskej ceste, zastavili sa pri nej policajti a odtiahli ju až k jej služobnému bytu.
No a ešte jedna perlička, ktorá sa mi prihodila 2 roky dozadu - pred Hainburgom som zaplatila pokutu za rýchlosť, ktorú som naozaj prekročila a cestovala som ďalej pekne rozčúlená a pred Wolfstahlom som zaplatila druhú zasa za rýchlosť od iných policajtov, takže to bol deň pes.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať