Zavrieť

Porady

Robí niekto JÚ v obchode s potravinami???

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ahojte. Chcem sa spýtať, či niekto z Vás, poraďákov robí účtovníctvo pre takého živnostníka, ktorý má obchod s potravinami?! Robím PÚ a rozhodla som sa prijať ponuku jednej známej. JÚ mi moc neide, lebo som v ňom neúčtovala. Neviem, či je obchod s potravinami a možno aj s drogériou zložitejší z hladiska účtovania, ako iné obchody, ale ak by ste mi poradili, na čo všetko treba dbať, a tak, bola by som vďačná. Alebo ak by som niekoho, kto sa v tom vyzná, mohla poprosiť o radu cez súkr.správy. Obchod funguje od 1.júla. Pomôžete začiatočníčke???
Usporiadat
AlenaK AlenaK

AlenaK je offline (nepripojený) AlenaK

a tá smernicu...na nutné straty....tá by pomohla...ďakujem
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Anonymka-najskôr sa treba prihlásiť na Colnom úrade ako odberateľ.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
A potom treba podať oznámenie do 25 teho nasledujúceho mesiaca - ako pri DPH.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Zákon č. ? paragraf ? Díky.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Anonymka
Zákon č. ? paragraf ? Díky.
Porada príspevok č. 23 a 24
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zákon č. 105/2004 Z.z. o spotrebnej dani z liehu, par. 44 - Oznamovacie povinnosti
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

A čo s predajom cigariet? Je tam tiež nejaké špecifikum?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Musíš predávať v pevne stanovených cenách(štátom určených).
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

A netreba to tiež hlásiťm, ako alkohol?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Netreba to hlásiť, iba určité firmy ako výrobcovia, daň.sklad, zákon č. 106/2004 Z.z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov.
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

K tomu vykazu pre colnicu... robime to tak ze odpiseme vsetok alkohol co sa kupil, podľa blockov... musel by byt totiz na to zamestnany este jeden clovek co by to spisoval, ak chce byt niekto sikony moze vypisat aj predaj a zasoby...ale to sme este nerobili a nikto sa zatial nestazoval...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

A to si alkohol nedávate na sklad?Ak to je v počítači nemal by byť problém vyhodiť štatistiku príjmu a výdaju za mesiac.
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

no kto by sa s tym piplal robime to tak v restauraciach... a poviem pravdu-tam sa take nieco ako sklad vobec nerobi, pretoze tovar ide rovno za pult a predava sa. Jasne ze ked je sklad vedeny v PC, tak sa to robi ovela lahsie. A ked tak nad tym premyslam tak potraviny by mohli mat sklad, ale to tiez zavysi od ich velkosti, ci sa im to oplati. Predsa len odpisovat zo skladu kazdy jeden chlieb, rozok,... Ale zase je to lepsie mat sklad.evidenciu pre pripad kradeze...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať