Zavrieť

Porady

Dovolenkový lístok

Môže sem niekto prilepiť dovolenkový lístok. Súúúúúúrne ho potrebujem!!!!
Ďakujem......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ďakujem pekne. Je to výborné!!! Zachránila si mi život Mohla by si to dať i do témy TLAČIVÁ.....
    Naposledy upravil adam : 11.07.05 at 16:58

    maturantka je offline (nepripojený) maturantka

    nie som dokonalá maturantka
    Ozaj, a ako to je - musí vždy byť dovolenka takto písomne vyžiadaná a schválená? V malej firme s 3 zamestnancami - nestačí ústna dohoda? Ma vystrie ak to budem musieť podorábať so zamestnancami o ktorých už nič 3 roky neviem....

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Ja to vo firme pre zamestnancov nerobím. Žiada to odo mňa Úrad práce pre preplatenie dovolenky absolventa, ktorý je u mňa na absolventskej praxi.
    Naposledy upravil adam : 11.07.05 at 18:15 Dôvod: Opr.preklepu

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    maturantka
    Zatiaľ pozitívna informácia. Dík.
    Už som to medzitým doplnila do tlačív.
    Prečo si zamestnanec nevypisuje dovolenkový lístok? Ako potom sledujete, koľko čerpal dovolenky? Dovolenkový lístok je predsa dokladom na jej čerpanie a z toho vyplývajúci zostatok. Je to podklad pre výpočet miezd. Keď sa náhodou niečo zomelie, ako si zamestnanec so zamestnancom budú dokazovať, či mal byť v práci, či mal dovolenku, či mal absenciu atd.? Vypísať taký jednoduchý doklad a podpísať ho predsa nie je problém.

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Marína
    Už som to medzitým doplnila do tlačív.
    Prečo si zamestnanec nevypisuje dovolenkový lístok? Ako potom sledujete, koľko čerpal dovolenky? Dovolenkový lístok je predsa dokladom na jej čerpanie a z toho vyplývajúci zostatok. Je to podklad pre výpočet miezd. Keď sa náhodou niečo zomelie, ako si zamestnanec so zamestnancom budú dokazovať, či mal byť v práci, či mal dovolenku, či mal absenciu atd.? Vypísať taký jednoduchý doklad a podpísať ho predsa nie je problém.
    Na to mám dochádzkové listy, kde evidujem dovolenku, PN, OČR a pod.

    Zaira je offline (nepripojený) Zaira

    Zaira
    Ja súhlasím s Marínou, dovolenkový lístok je dôležitý z hladiska evidencie dochádzky a celkovo. U nás si ho všetci poctivo vypisujeme.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    A okrem toho sa predíde hádkam o vyčerpaní dovolenky, pretože si možno overiť podpis aj rok spätne. Je tam aj evidencia, za ktorý rok sa dovolenka čerpá, čo je dôležité pri prenášaní dovoleniek. Takže aj my poctivo vypisujeme. Ďakujem za prilepené tlačivko, zíde sa aj mne.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Prekvapuje ma, že to nie je všade zaužívané. Myslím, že je to dôležité aj keby došlo napr. k nejakému úrazu a boli by z toho trvalé následky. Zamestnanec by mohol povedať, že bol iba služobne preč a nešťastne stúpil na povedzme achilovku a že má následky, tak nech mu zamestnávateľ platí, lebo to bol prac. úraz... Myslím, že radšej je potrebné zvyknúť na jeho vypisovanie...

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Ja si tiež myslím, že je to doklad , ktorý potvrdzuje zamestnanec svojim podpisom, že
    žiada dovolenku. U nás je postup pri čerpaní dovolenky určený v Pracovnom poriadku.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ahojte. Ja som telefonovala na inšpektorát práce do B. Bystrice, informovala som sa či je povinnosť vypisovať dovolenkový lístok, alebo je to na firme, ako si eviduje dovolenky zamestnancov. Tam mi povedali, že vypisovať dovolenkový lístok nie je povinné, je to dobrovoľne a záleži na každej firme ako si bude evidovať dovolenky. Ja si vytláčam vždy na konci mesiaca tabuľku z programu, kde mám presnú evidenciu dovoleniek všetkých zamestnancov. Tú tabuľku si dám podpísať a nahrádza mi to dovolenkové lístky.

    Lucida je offline (nepripojený) Lucida

    dychtivá po informáciách Lucida
    Môže sa dovolenkový lístok vypísať aj na prelome dvoch mesiacov. Ci musi byt dalsi mesic na dalsom listku osobitne?
    Je to niekde napísane (v nejakom zákone)?

    Ď.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Lucida Pozri príspevok
    Môže sa dovolenkový lístok vypísať aj na prelome dvoch mesiacov. Ci musi byt dalsi mesic na dalsom listku osobitne?
    Je to niekde napísane (v nejakom zákone)?

    Ď.
    Nie je to nikde napísané ani upravené. Každý subjekt si to v prípade potreby upraví sám tak, ako to firme vyhovuje. Záleží od interných procesov, ako sa spracúvajú dovolenky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.