Zavrieť

Porady

Rozvod na dialku-zijem v VB

Zijem v zahranici.Neviem ako mam postupovat pri rozvode.Manzel zije na slovensku,rozvod odmieta.Nemam na pravnika a nemozem cestovat na slovensko casto.Prisla by som o pracu.Rozvedu ma aj pocas mojej nepritomnosti?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    SLSP je offline (nepripojený) SLSP

    SLSP
    Na Slovensku je pri rozvode potrebné aspoň raz vypočuť obidvoch manželov a potom, keby ich nerozviedli na prvý krát, môže ich zastupovať právny zástupca.
    Nakoľko sa manžel odmieta rozviesť, nie je isté, že príde na pojednávanie, že? Potom by ste naozaj zbytočne cestovali... Najlepšia by bola dohoda, ale žiaľ to asi vo Vašom prípade nebude možné.
    Naposledy upravil SLSP : 05.04.09 at 17:45 Dôvod: .

    pystolka je offline (nepripojený) pystolka

    pystolka
    na vašom mieste by som podala aspoň návrh na rozvod manželstva na súde. Ak ste náhodou v hmotnej núdzi skúste to riešiť cez Centrum právnej pomoci a na jedno pojednávanie by ste mali prísť, aby vás sudca vypočul. V prípade, ak sa on nedostaví, sudca vás môže vypočuť, aj v jeho neprítomnosti. Možno to bude naťahovať, ale aspoň bude návrh na súde, a začne sa to riešiť, nie ako teraz.

    Rozvod na dialku-zijem v VB

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.