Zavrieť

Porady

Zamestnávanie manžela/manželky

nie som dokonalá
Podľa Vás, je možné, aby manželka zadarmo viedla manželovi účtovníctvo, alebo aj to môže napadnúť akcia "Vietor"? Neviem, či ste zaregistrovali v TV ten príspevok, že manžel v manželkinej firme len niečo vykladal a bol z toho problém. Tak teraz neviem... Ď.
Naposledy upravil maturantka : 09.11.05 at 14:19
Usporiadat
Helena Helena

Helena je offline (nepripojený) Helena

mohla by som poprosit zaslat tu dohodu o vypomoci na email : kollmann@kollmannsro.sk, bola by som Ti nesmierne vdacna.

Dakujem
Helena
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Chcela by som sa spýtať účastníkov tejto staršej témy, myslím účtovníkov /manželky/,krorí robia účtovníctvo /napr.manželovi/ "zadarmo" a nikde inde napracujú, ako riešia "roky zaratavajúce sa do dôchodku", keď sú neni prihláseny v soc.poi.? Je to aj môj prípad.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Soňula, ja teda neviem presne, ale pozor na akcie zamerané na čiernu prácu. Osobne by som sa išla spýtať na SP. Ostať na staré kolená bez dôchodku nie je sranda. Volila by som radšej možnosť oficiálne pracovať u manžela za základnú mzdu, prípadne na skrátený pracovný čas.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ja by som mala na Vás takúto otázočku: môže manželka pracovať vo firme, ktorú vlastní manžel? Myslim, že raz som počula, že manžel ako zamestnávateľ, nemôže zamestnať manželku-zamestnanec. Alebo som zle počula? Myslím, ak je manželka normálne prihlásená na SP, a je na TPP.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

nikulik
Ja by som mala na Vás takúto otázočku: môže manželka pracovať vo firme, ktorú vlastní manžel? Myslim, že raz som počula, že manžel ako zamestnávateľ, nemôže zamestnať manželku-zamestnanec. Alebo som zle počula? Myslím, ak je manželka normálne prihlásená na SP, a je na TPP.
Áno. môže pracovať v manželovej firme. Na TPP aj DOVP.
0 0
linko linko

linko je offline (nepripojený) linko

A unesie víchrica aj mňa, ak chodím občas pomáhať manželovi vykladať tovar do obchodíku?
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Ak nie si u neho oficiálne zamestnaná, tak, žiaľ, áno.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Soňula
Chcela by som sa spýtať účastníkov tejto staršej témy, myslím účtovníkov /manželky/,krorí robia účtovníctvo /napr.manželovi/ "zadarmo" a nikde inde napracujú, ako riešia "roky zaratavajúce sa do dôchodku", keď sú neni prihláseny v soc.poi.? Je to aj môj prípad.
V oblasti zamestnania máš dnes na výber:
1. si dobrovoľne nezamestnaná = neplatíš si žiadne poistenie(ani dôchodkové), z čoho vyplýva, že nebudeš mať žiadny (alebo veľmi malý) dôchodok,
2. zamestnáš sa u manžela na TPP, alebo skrátený úväzok = budeš platiť ty aj tvoj zamestnávateľ všetky druhy poistení, a podľa výšky mzdy (správnejšie vymeriavacieho základu) budeš v budúcnosti dostávať dôchodok (MOŽNO),
3. založíš si živnosť, budeš pracovať pre manžela ako SZČO, ale tiež budeš musieť platiť odvody, výhoda je, že na začiatku podnikania budú nižšie. Rovnako roky platenia sa započítajú do dôchodku, ale oveľa dôležitejšia je výška mzdového bodu, ktorý ovplyvňuje predovšetkým výška vymeriavacieho základu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať