Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Ciners, ty si snad jediny co spravil ten vrchny veniec pod pomurnicami podla projektu. Je nutne znizovat ten veniec meter od krajov, alebo sa tam da dat jednoducho vyssia pomurnica o par cm po celej dlzke? Podla mna to bude lacnejsie, ako upravovat zelezne vystuze a tiez menej pracne.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Nechapem....sestra tam ma veniec rovnakej vysky po celom obvode. Ta pomurnica je potom tusim sirsia na krajoch. Nebol som tam,ked to robili,presne si to nepamatam,ale zda sa mi,ze takto je to riesene.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

je to riesene tak, ze pomurnica ma rozmer 150x150 a na kazdej strane je na koniec napojeny 1,8m kus 220x150 pre ktory treba znizit veniec. V statike je pisane: Veniec V10 sa v krajnych castiach dl. 1000mm znizi o 70mm na vysku 160mm - v tomto mieste je nutne upravit vystuz venca a vytvorit prechod do neznizenej casti venca vysky 230mm.

Co som doteraz videl alfy 105 tak tam dali tie krajove tramy jednoducho nalezato aby to bolo rovnaku vysku 150mm. Tych 220mm to ma mat proti prehybu, moja otazka bola, ci nedat celu pomurnicu 150x220, pripadne 220x200mm, lebo znizovat komplikovane veniec mi pride ako somarina. To uz lacnejsie snad bude ten vacsi rozmer dreva.

Tvoja sestra to ma spravene podla projektu, je to vidno na druhej fotke-este bez strechy ako je to zapustene do venca
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Nie nie, my mame veniec vsade konstantnej vysky, tam je asi to drevo upravene. Osobne by som volil tvoje riesenie, vacsi profil dreva, ako odskakovat veniec, je to pracne komplikovane a blbo sa tam bude riesit tepelny most.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
ale zasa si pisal , ze su tam velke rozpony medzi stlpmi. Skoda, ze ten dom kazdy stava s drevennym stropom.. by ma zaujimlo kolko stoji keramicky. Vlastne neviem ani kolko priblizne stoji drevenny, kedze ty si pisal cenu za komplet strechu.
Keramický strop stojí cca 33€/m2 + karisieť +nadbetonávka+ práca.cca 60-70€/m2
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

keby boli tie cisla co si pisal prvada, tak keramicky strop na kluc, je o 600E lacnejsi ako komplet strecha bramac na kluc s tramovym stropom.

ale nemam dovod ti neverit ked mas stavebnu firmu. Ina otazka, kolko cca stoji 100m2 betonoveho, keramickeho a tramoveho stropu na kluc? Ta otazka je smerovana vseobecne, kto ma skusenosti nech napise. Dik.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

ZB na tvoj dom cca 3000eur
drevo na tramy+horny a dolny zaklop cca 1500eur
Keramika sa mi pocitat nechce, nosniky+stropne vlozky+nadbetonavka+beton vyplnajuci rebra+doplnkove zelezo

Pri ZB treba este debnenie, pri keramike podopretie, pri dreve netreba nic na podopretie.
+praca,cena prace zavisi od toho,koho na to zozenies
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kermický je najdrahší.100m2 môžeš rátať niekde okolo 180 000 skk.
Betónový (dubnický ,nosníky+ vložky) 150 000 skk.
Predpätý cca 120 000 skk
Deka cca 100 000 skk
Drevenný asi 50 000 skk.(presne neviem v posledných rokoch som nerobil).
Do stropov treba zarátať aj vence,prievlaky ,tiahla na drevenný strop atd.V podstate od ukončenie múrov po vrch stropu..Iný je veniec na deku iný pod drevenný.Inak sa posudzujú aj preklady prievlaky ....
Neviem či som uviedol presné čísla cien môže sa to líšiť od lokality na Slovensku vzájomnej dohody trermínov a neviem čoho všetkého.
Ceny sú zhruba spred roka .Teraz najmä materiál môže byť lacnejší.Len drevo šlo dole o 20%.
Naposledy upravil 220870 : 17.01.10 at 11:39
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a co tak drevenny strop so zaklopom a na to beton alebo skvarobeton s karirohozou?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
a co tak drevenny strop so zaklopom a na to beton alebo skvarobeton s karirohozou?
Dovod? Toto je uz roky prekonane....ak by mal byt beton nosny, musel by byt s drevom spriahnuty, inak bude len ako pridavne zatazenie. Komplikovane, drahe a neucinne
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Ten dom je zufalo maly, na vacsi vsak nemam peniaze. chcel by som ho pripravit na pripadnu invaziu do podkrovia
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na tie dosky len položíte napr podlahový sadrkartón+ plávajúca podlaha .Ten betón sa tiež zdá zbytočný.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ako pise 220870, na toto su vhodne skor lahke plavajuce podlahy.
Co sa tyka velkosti domu, tak to sa ti len zda. Mas tam obyvacku +kuchyna, 2detske izby, spalnu a socialne miestnosti. Obytna plocha je cca 100 metrov stvorcovych,ak sa nemylim. Ani sa nenazdas a deti budu na internatoch a ty budes kukat, aky mas zbytocne velky dom
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ak chces velmi to podkrovie,tak kasli na dreveny strop. Zelezobeton+ nadmurovka s vystuznymi stlpikmy+ nezabudni na schodisko. Schodisko ti zrusi dole priestor cca 2x3m, s tym by si mal uz teraz ratat.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja som to skor myslel tak ze ked sa ten tenky beton previaze s vencom, tak to bude staticky lepsie ako len tramy ktore budu len volne polozene. Este jedna alternativa ma napadla, ze kombinovat beronove preklady a drevo. Po sirke domu by sa spravili betonove preklady ktore by boli previazene s prvym vencom a stlpikmi s druhym vencom. Cize ked su v projekte 3 stlpiky medzi vencami a previazene s keramickym stropom, tak by neboli previazene so stropom, ale len s prekladmi. cize by sa dalo userit na betonovom lebo keramickom strope a v podstate by to bol drevenny tramovy strop, a nemusel by som sa bat, ze mi padne strecha na hlavu.

chcem podkrovie len pripravit, nevravim , ze ho budem potrebovat, bude to minimalne odkladaci priestor. Len ked ho tam nedam, tak neskor ho uz nedorobim. PS: obytna plocha je 57m2 uzitkova 83
Naposledy upravil alltracboy : 19.01.10 at 10:06
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Aka by mala byt vyska betonu (roznasacieho) v zakladoch? Zakladovy pas mam v projekte 750mm. chcel by som kvoly zatepleniu zakladu dat co najviac debniacich tvarnic (na beton naliaty do vykopu si neviem prestavit lepit XPS).
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Teraz ste presne trafili klinec po hlavičke.Pekne to vyzerá nakreslené na papieri ,ale urobiť to je iná sranda.A to ešte styrodur musíte oddeliť od okolitého terénu nopovou foliou.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

podla projektu by som musel vykopat aspon metrovu jamu ma sirku, spravit debenie, odliat zaklad-presne na obvodove mury, potom to izolovat a zasypat- nereralne. Viem, ze ked tu pri BA dam len 30cm pod teren+ sokel, tak to bude dobre izolovat, alebo tu mrazy niesu navyse sa to da riesit aj horizontalnou izolaciou, ale ten projekt je proste blby. Ten kto ten dom spravy presne podla projektu a bude splnat aspon zaklady zdraveho rozumu, tak by mal dostat zlatu medailu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Urobiť sa to dá .Poznáme systémové debnenia DOKA a pod aj klasickým šalungom sa to dá urobiť....len potom cena takéhoto domu vyletí strmo hore.Navyše izolácie základov pod úrovňou terénu sú podľa mňa vyhodené peniaze ,ktoré sa nikdy nevrátia.

Robí sa to tak .Vykopete tú metrovú jamu zašalujete vložíte nopovú fóliu ,styrodur a zalejete .Potom to stačí odšalovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať