Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cize mam dat hydroizolaciu a penetraciu aj pod nenosne priecky? Preco sa potom priecky tiez neprevezuju vencami? myslel som ze priecky sa montuju ked je strop a podlaha.. aby sa mohli v buducnosti presunut. Alebo sa priecky vymuruju az ked je strop? ale este nie podlaha?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Priečky sa murujú až po montáži stropu.Na priečky sa nedáva veniec s nosnou konštrukciou domu musia byť spojené pružne.Strop je nosná konštrukcia domu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

co v pripade drevenneho stropu?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To samé ,ako u keramického.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

cize by som uz musel mat spodny zaklop pred tym ako budem robit priecky..

este jedna otazka ohladom penetraku. To sa dava na spevnenie podkladu a lepsiu prilnavost, alebo to musi byt dokonale nanesene (vsetky miestecka) lebo to aj izoluje proti vlhkosti?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dáva sa to na zlepšenie prilnavosťi,na polepenie jemných prachových častíc.Ak dokonale pozametáte tak penetrovať pod múry nemusíte.Nemusí to byť dokonale nanesené.Takmer vôbec to neizoluje proti vlhkosti.Spodný záklop nemusí byť.Ale ak sa bude realizovať tak je lepšie ho namontovať pred priečkami.Je to menej pracné a menej odpadu.Nemusia sa robiť dodatočné ,pomocné hrady na uchytenie záklopu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

zatial som to poriesil takto: penetrak na obvode cca 60cm s tym ze to bude na mur 38 + 20 cm presah dovnutra a 10-20cm presah von ktory sa potom zahne dolu. vnutorne nosne priecky 250+15cm presah na kazdu stranu. Dam tam jednu vrstvu protiradonovej izolacie.
07062010082.jpg  
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

este jedna vec. kedze sa priecky muruju na zakladovu platnu, mozu sa murovat rovno s obvodovymi a nosnymi murmi a prevazovat s nimi? Videl som to na jednom dome z ytongu .
0 0
Janyke Janyke

Janyke je offline (nepripojený) Janyke

Myslim ze samotna firma Ytong prevazovanie neodporuca. Priecky by mali byt pruzne spojene s nosnymi castami. Na druhej strane ak budte tahat priecky rovno s obvodovymi murmi, zbytocne vam budu pri stavbe zavadzat, lepsie sa pracuje ak je viac miesta.
Este sa opytam: Na fotke zo dna 11-04-10, 06:41 PM mas na palete naukladane betonove stlpiky, po betonovani zakladov ich ale velmi vyrazne z palety ubudlo...To si ich daval do zakladu? A ked uz mam tu moznost opytam sa rovno tu: Mam k dispozicii velke mnozstvo betonovych podvalov spod kolajnic. Ak by som ich pouzil do zakladov usetril by som tak nemale financne prostriedky na betone...ale bolo by to z hladiska unosnosti zakladov dobre riesenie? Viem ze mnoho ludi hadze popri betonovani zakladov rozne betonove nepodarky, obrubniky a kamene...nezoslabuje to celkovu konstrukciu zakladu?
Naposledy upravil Janyke : 09.06.10 at 15:49
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

stlpiky som daval do zakladu , aj nejake betony, ale tak dietne. dva stlpiky do obvodu a par betonov. Teraz co nejakeho chlapca zabilo ked podkopavali zaklad, tak bolo vidiet, ze tan zaklad je sama skala. Cize ano zoslabi to zaklady ked to prezenies.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners, mam dilemu ohladom prekladov a venca. Najradsej by som pouzil tie U profily od ytongu, alebo 5cm vencovky, ale tym padom sa dost zmensi priestor pre armaturu a beton. povodny veniec mal mat v priereze 260x230 v tej ytong tvranici by mal cca 200x170. Porad prosim ako dalej. salovat alebo tvarnice?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

natretie penetrakom, nalepenie pasov, zalozenie rohov a ukladanie prveho radu.
06062010080.jpg  
15062010086.jpg  
15062010087.jpg  
15062010092.jpg  
15062010094.jpg  

16062010097.jpg  
1/1
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
ciners, mam dilemu ohladom prekladov a venca. Najradsej by som pouzil tie U profily od ytongu, alebo 5cm vencovky, ale tym padom sa dost zmensi priestor pre armaturu a beton. povodny veniec mal mat v priereze 260x230 v tej ytong tvranici by mal cca 200x170. Porad prosim ako dalej. salovat alebo tvarnice?
My sme dali tie U profili a lutujem to. Neni to ako zateplit, jedine potom zvonka. Budeme to musiet poriesit. Armatura sa tam sice v pohode zmestila, no teplotechnicky je to nanic.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

a to ste robili z 375mm. ja budem zateplovat. Pokial by bol ten vtch pekne na mm rovny, tak by som tam dal mozno veniec z veloxu, ale je tiez pekne drahy. Este som rozmyslal cementostiepkove dosky spojene sponami velox.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
a to ste robili z 375mm. ja budem zateplovat. Pokial by bol ten vtch pekne na mm rovny, tak by som tam dal mozno veniec z veloxu, ale je tiez pekne drahy. Este som rozmyslal cementostiepkove dosky spojene sponami velox.
No my to teraz budeme musiet zateplit. Lebo... mne sa tazko s rodinou hada, ze to je na nic
Ake mas obvodove steny? Tiez 375? Tam by som dal vencovky s normalnou izolaciu.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja mam 300 ytong. Ak by som robil salung tak by som dal 80cm EPS a zvysok beton. Mam statiku na vence 200x250 pre ten dom. Len by som rad spravil preklady a veniec v jednom rade cize veniec by bol aj preklad. Asi dam tie zeleza co mali byt v preklade po celom obvode.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Neblbni, to je zbytocne drahe zelezo, daj len v mieste otvorov viac a hlavne aj viac strmienkov.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Ahojte, moja Alfa 105 je vo fáze HS + takmer dokončené podkrovie.
Steny - betonové tvárnice - sú ešte neomietnuté, v sobotu mi montujú okná + vonkajšie dvere.Poprosím Vás, aký je postup dalčích prác, lebo už to asi budem dokončovať jednotlivými partiami? Dakujem
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak uz to leti..
27062010108.jpg  
27062010107.jpg  
1/1
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Majstrov z Ytongu neučili ,že rohy domov sa zakladajú perom von?Ste si istý že tý chlapi vedia čo robia?Ja som ešte takto stavať dom nevidel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať