Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ono to je tak, ze nepohne... v laickom ponimani sa to nepohne, pobuchas po tom rukou a drzi to,ale v statike sa pocitaju sily v kilonewtonoch, co len jeden kN je 100kil a to clovek nema. A tam tie sily byvaju desiatky az stovky kN. Predsatv si v NBS v stlpe je cca 10000kN, ze tu clovek je zanedbatelny. A pri takychto silach uz aj na tom RD je ten skrutkovy spoj poddajny, nie tuhy.
Trosku komicka situacia zo zivota: bol som u kamosa na stavbe a jeden dalsi kamos sa mu smial, ze ma tenku stropnu dosku. A ten hrdo poskakal po strope a vravi: kukaj aka je pevna...tak ked na tvojom dome niekto takto splechne, decentne ho upozorni ze oproti vlastnej tiazi toho stropu na meter stvorcovy je clovek zanedbatelny.
Dalej aby si mal trosku predstavu, v statike je to cele o malych deformaciach. pricom malym deformaciam prinaliehaju obrovske sily. To su deformacie co volnym okom nevidis. Si predstav 3cm sadne roh domu a urobi sa prasklina. Pricom 3cm je v nasom ponimani malo, ale v statike to sposobi tak obrovske sily, ze sa odtrhne kus domu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
no nechapem ako sa na A moze roztiahnut nozicky ked je tam ta - v strede ktora tie nohy spolu s vrcholom spoji do pevneho trojuholniku.. to je ako by si chcel roztiahnut pravouhle pravitko nie? pokial je vo vrchole bod v ktorom sa stretaju tie nohy a ta stredna - napevno spojena s nozickami ..tak mi logicky vychadza ze sa to nemoze pohnut. Pochopil by som ze za sa nozicky A roztiahnu keby tam nebol ten vaznik. alebo ked su tak dlhe ze sa jednosucho pod tym vaznikom prehnu ako som to nakreslil.. asi som fakt blby, ale nechapem to hod mi prosim nejaky typ na literaturu nech si to precitam. Podla toho co som cital si asi statik , tak sa nebudem hadat, ale jednoducho mi to nejak nesedi.
Vezmi si to prakticky.videl si už niekde starú strechu ktorá je poprehýbaná? určite áno.Potom ktorým smerom sú tie hrady poprehýbané?Do vnútra .Čiže tlačia na klieštiny ............,NIE ...ich ťahajú. Ak niekedy pôjdeš na stavbu kde je uložený nový krov a položená strecha tak si všimni že tie klieštiny sú poprehýbané do bokov.To znamená že na ne niečo tlačí.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
Vezmi si to prakticky.videl si už niekde starú strechu ktorá je poprehýbaná? určite áno.Potom ktorým smerom sú tie hrady poprehýbané?Do vnútra .Čiže tlačia na klieštiny ............,NIE ...ich ťahajú. Ak niekedy pôjdeš na stavbu kde je uložený nový krov a položená strecha tak si všimni že tie klieštiny sú poprehýbané do bokov.To znamená že na ne niečo tlačí.
ja som ti to plietol s tym ze nieco na ne tlaci zvrchu.. ako som to kreslil.. zboku na ne tlacia krokvy samozrejme pokial sa snazia prehnut.. cize niesu dostatocne vysoke.. mozno krokva s vyskou pol metra by kliestiny nepotrebovala. je to cele tak poprepletane vsetky tie sily, ze ja to asi rozumne nevyriesim na dome. jedine ze by som tam fakt dal ten nosny mur do stredu, a potom by tam mohla byt strecha s kliestinami tak vysoko ze sa tam bude dat chodit a drevenny strop. pocital som podla katalogovej ceny keramickych stropov ze by ma len tie preklady a miaka stali 99tis sk bez siete a betonu. Ale urcite sa bude dat vybavit nejaka zlava takze dajme tomu 99tis s pracou. Kolko stoji taky tramovy strop ked kubik dreva stoji cca 7500sk? inak mi pride divne ze na alfa105 strecha podla projektu roztlaci mur, len preto, ze tam nedali keramicky strop. A ratat vprojekte s tym ze niekto spravi nejaky super veniec.. proste si myslim, ze ta strecha bola odflaknuta tiez.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

neda sa to tak spravit lebo alfa106 ma nosny mur presne v strede a alfa 105 ho ma trochu bokom... teraz lutujem, ze som nekupil alfu 106 s tym ze by sa dolu prerobilo schodisko na izbu, bolo by to lahsie. Sa mi pacia tie reci architektov.. tu si len pridate jednu tehlu a kliestinu posuniete hore
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Klud, nemaj boja, ja ti to potom poslem na mail,ako sme to poriesili.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Mam u sestry na ten dreveny strop aj vykaz dreva, je to smiesna suma oproti keramike, tak ti to niekedy cez vikend preposlem, len ak tu budes,tak mi to pripomen. A usetris tolko,ze aj keby si si to mal dat staticky niekde za 50eur posudit,tak stale desattisice SKK usetris
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

len ty u sestry nerobis povalu po ktorej sa da chodit bez toho aby si preskakoval tramy, podla toho co si pisal by mala byt ta strecha dokonca nizsie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

obrazky alfy 105 co som nazbieral od roznych ludi.. ta pekna je od smitha


0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
len ty u sestry nerobis povalu po ktorej sa da chodit bez toho aby si preskakoval tramy, podla toho co si pisal by mala byt ta strecha dokonca nizsie.
Bude sa tam dat chodit bez prekracovania tramov, aj s tym sme vybabrali
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

CINERS
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

CINERS,
poprosím ta- ak je to možné - pošli aj mne podklady na ten drevený strop.
Já začínam stavať Alfa 105 a keramický strop mi tiež dosť narúša rozočet.
Dakujem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dajte si pozor ,nad stropom musia byť min dve tiahla, perfektne osadené vo venci domu .Armatúra venca na 300%, nie ako som tu na porade videl na pár fotografiách.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

bjuty smis Pozri príspevok
CINERS,
poprosím ta- ak je to možné - pošli aj mne podklady na ten drevený strop.
Já začínam stavať Alfa 105 a keramický strop mi tiež dosť narúša rozočet.
Dakujem.
Preposlem
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
ciners Pozri príspevok
Preposlem
Už dlhšie sledujem túto tému, aj miniškolenie zo statiky a myslím, že ten drevený strop by nás zaujímal viacerých.
Zavesíš to sem, prosím?
Ďakujem.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja by som to chcel hlavne odfotit,ked to bude hotove, malo by to byt do konca roka. Nejake kresbicky sem mozem dat,ale hlavne tie foto by som rad potom.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

bjuty smis Pozri príspevok
...a keramický strop mi tiež dosť narúša rozočet.
Dakujem.
lepsie ako drevenny steny
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Ja by som to chcel hlavne odfotit,ked to bude hotove, malo by to byt do konca roka. Nejake kresbicky sem mozem dat,ale hlavne tie foto by som rad potom.
mna a myslim ze aj mnoho dalsich by potesili aj foto domu..murov, zakladovky.. hocicoho
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
mna a myslim ze aj mnoho dalsich by potesili aj foto domu..murov, zakladovky.. hocicoho
zopár tisíc fotiek domu múrov základovky ...hocičoho ...by sa v mojom počítači našlo..
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

220870 Pozri príspevok
zopár tisíc fotiek domu múrov základovky ...hocičoho ...by sa v mojom počítači našlo..
no pokial je to alfa 105 ako ma ciners...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Taký ešte nemámlen podobné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať