Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ked sa zaklady oblepia extrudovanim polystyrenom, nerozoreru to mravce? oni sa lubia nastahovat k zakladom.. a tam by mali aj teplo aj tam lahko vykusu chodbicky... druha otazka.. ked sa maju zaklady oblepit XPS tak sa musia salovat aby boli pekne rovne? Alebo sa robia zaklady z tych betonovych tvarnic na celu hlbku?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Par foto z tej pokaslanej 105ky.
P1030183.jpg  
P1030186.jpg  
P1030191.jpg  
P1030195.jpg  
P1030196.jpg  

P1030203.jpg  
P1030205.jpg  
P1030218.jpg  
1/1
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

je v tom venci vobec nejake zelezo? alebo to nieje previazane.. to snad nieje mozne..
Naposledy upravil alltracboy : 02.11.09 at 12:30
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
S prepáčením za výraz ale toto robili somári je tam priveľa chýb na jednej kope..
Naposledy upravil 220870 : 02.11.09 at 16:34
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
ked sa zaklady oblepia extrudovanim polystyrenom, nerozoreru to mravce? oni sa lubia nastahovat k zakladom.. a tam by mali aj teplo aj tam lahko vykusu chodbicky... druha otazka.. ked sa maju zaklady oblepit XPS tak sa musia salovat aby boli pekne rovne? Alebo sa robia zaklady z tych betonovych tvarnic na celu hlbku?
Môžete urobiť tak aj tak.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja som vam pisal,ze jednemu bezali oci krizom a druhy bol tiez nejaky divny
Ale pohoda, nakoniec ako debili vysli krovari a ja, takze to nestavali somari, to bol posudzovat somar a snazil sa chranit somarov (tesarov)
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ale nieje to az take zle.. poriadny hever, stiahnut dolu a natiahnut tam dolu retaze ktore sa schovaju do podlahy.. Inak ten krov nieje podla porjektu mam taky pocit.. moj ma uz caka zajtra po neho idem tak sa pozriem, ale podla tych prierezov co som sem dal to nieje ten krov.

edit:

alebo heverom dvihnut tie horne vazniky, vyburat tie tehly dva rady, vyliat to betonom a na to spustit vazniky. Ten odskoceny veniec, vyvrtat dieru, dat tam chemicku hmozdinku a skusit pritiahnut... ta trhlina nieje zasa tak velka aby sa to nedalo zaplatat. JA by som rozobral skrydlu, rozobral krov a tak opravoval. To je mozno praca na tyzden, ale len tak sa to da spravit poriadne podla mna. a bohvie ci mali veniec na vnutornych nosnych stenach
Naposledy upravil alltracboy : 03.11.09 at 13:02
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

alltracboy Pozri príspevok
ale nieje to az take zle.. poriadny hever, stiahnut dolu a natiahnut tam dolu retaze ktore sa schovaju do podlahy.. Inak ten krov nieje podla porjektu mam taky pocit.. moj ma uz caka zajtra po neho idem tak sa pozriem, ale podla tych prierezov co som sem dal to nieje ten krov.

navrhnute riesenie je zbytocne komplikovane. ta stavba sa jednoduchsie zvali bagrom ako retazami
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

uz som si aj vsimol tie vrchne vazniky., ze jeden je asi v strede tehly a druhy skor na spodu. boli polozene na spoji dvoch tehal? bez betonu? vyzera ze klesli tie vazniky a tym padom islo vsetko do venca. to je fakt sila..aj ked neviem ci sa ten stit nedomuroval potom. ciners , kedy posles foto, alebo nejaky nakres prosim? uz mam vlastny projekt
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ked mi svagor preposle tie foto, nie je to moj dom Som mu to "nakazal", musim mu to pripomenut. Poslem ich potom viac, zaklady, prestupy potrubi v spodnej deke a neviem co vsetko, ma toho nafoteneho dost.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ciners Pozri príspevok
Ked mi svagor preposle tie foto, nie je to moj dom Som mu to "nakazal", musim mu to pripomenut. Poslem ich potom viac, zaklady, prestupy potrubi v spodnej deke a neviem co vsetko, ma toho nafoteneho dost.
tak budeme čakať. mne už tiež príde tohto týždňa projekt a budúcu jar by sme chceli začať.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

alltracboy Pozri príspevok
ked sa zaklady oblepia extrudovanim polystyrenom, nerozoreru to mravce? oni sa lubia nastahovat k zakladom.. a tam by mali aj teplo aj tam lahko vykusu chodbicky... druha otazka.. ked sa maju zaklady oblepit XPS tak sa musia salovat aby boli pekne rovne? Alebo sa robia zaklady z tych betonovych tvarnic na celu hlbku?
ma niekto skusenosti s tymi mravcami? mam na pozemku kde sa bude stavat asi dve maraveniska

v projekte sa pise, ze sa maju zaklady strojne vykopat zacistit a naliat tam beton.. ako potom mozu byt zaizolovane zaklady?
Naposledy upravil alltracboy : 04.11.09 at 13:09
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tento dom je aj zvyseny, aj ma tramovy strop ocividne..ani nema vrcholovy vaznik a nerozpadol sa. Presne takto som si predstavoval moj dom.. aj s tym jednym oknom namiesto tych dvoch malych.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

alltracboy Pozri príspevok
tento dom je aj zvyseny, aj ma tramovy strop ocividne..ani nema vrcholovy vaznik a nerozpadol sa. Presne takto som si predstavoval moj dom.. aj s tym jednym oknom namiesto tych dvoch malych.
Vyzera, ze ma aj podkrovie... nepytal si sa na to?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

neviem kto to staval, to mi poslal bjuty smis.A jemu to poslala nejaka firma.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Niečo podobné.Podobné tipy domov sú aj mne sympatické.Tento je navyše dobre riešený.
P7270008.jpg  
P7270006.jpg  
1/1
0 0
Andrej012 Andrej012

Andrej012 je offline (nepripojený) Andrej012

Tiez som bol rozhodnuty stavat 105tku, no potom som sa rozhodol pre alfu 129 ktoru by som rad zacal stavat uz na jar. Neviete nahodou o niekom kto ho staval alebo ma nejake fotky? pripadne kde stoji? dakujem
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vecsinou som videl ako sa na betonovu deku natrel penetrak a na to sa natavila ipa. tu je pisana geotextilia, tatrafol a geotextilia. to sa bude murovat na handru?

pisu ze drevo na krov musi byt dobre vysisene s vyzrete

piliere medzi oknami sirky 250mm sa moaju murovat z plnych tehal..tam bude tepelny most nie?
Naposledy upravil alltracboy : 07.11.09 at 10:45
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Tak už aj ja mám projekt. Alfa 105.
Nechcem polystyrénové zateplenie základov ako je tam uvedené. Vie mi niekto poradiť konkrétnu alternantívu pre zateplenie základov z prírodného materiálu?
Moja alfa bude aj zpolovice podpivničená, pretože máme prevýšenie a tak miesto navážania hliny radšej vyberieme. A dole bude technická miestnosť s kotlom na TP a zeleninová pivnica.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Alltracboy tu mas ten tvoj strop. Toto je klasicke riesenie, my u sestry to mame trochu inak, nemame tam tu hornu nadmurovku a 2.veniec
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať