Zavrieť

Porady

Rodinný dom Alfa 105

Zdravim,

staval niekto tieto domy?
Alfa - 105
Alfa - 106

Povodne ma zaujal projekt Alfa 105, ale nakoniec sa priklanam k projektu Alfa 106 lebo ma uz v projekte schodisko do podkrovia.

Predajca nema ziadne fotografie z hotovej stavby. Zaujima ako to vyzera zvnutra, hlavne podkrovie.

Dalej ma zaujali domy SOLAR a Praktik 81 nad ktorymi tiez uvazujem.
Usporiadat
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

Dodo 30 Pozri príspevok
Zdravim ta,ja sa zapajam do debaty prvy krat,prosim ta,chcem sa ta spytat,kolko vide Alfa 105 s kupelnou a kuchynou cca-velmy by my to pomohlo.Chcem si to staviat svojpomocne-na urcite veci odbornika.Chcem mat vnutri krb v tej obyvackovej miestnosti cena cca.Katalog pise 1600000 v starych SK.Je to mozne postavit do tejto ceny.Pozemok mam projekt zatial nie.Ak by sa dalo aspon nieco velmy Dakujem.
Ten dom odhadovo vyjde 2120000sk bez dph na kluc - ratajte vyssi standard 25000sk bez dph na m2. Svojpomocne sa da usetrit taka tretina. Kto je stavebne zdatny postavi lacnejsie.
Naposledy upravil petmac : 26.11.09 at 21:47
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
altracboy, už si začal stavať? budeš sem písať stavebný denník. Pomohlo by to určite ďalším.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ja budem stavat az na jar..akurat som podal ziadosti o vyjadrenia na urady.
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

alltracboy Pozri príspevok
pocital som material na drevenny a keramicky strop (pri drevennom, len hranoly pri cene 7000sk za kubik a pri keramickom len stropne nosniky a miaka), a drevenny strop vychadza na 15 000sk (so zaklopmy nech to stoji dajme tomu 30tis a keramicky 70 000sk, ale neviem kolko pripocitat za karirohoz, betonovanie a pod.. Ma niekto skusenosti ake su cenove rozdiely medzi drevennym a keramickym?
No ja Vam odporucam monoliticky strop, po case nebudete lutovat. Dreveny strop - nevyhoda hluk sa prenasa - sef ma taky strop a lutuje to ze nedal zb dosku. Keramicky - tiez sa prenasa zvuk - neprijemne dutiny. Monoliticky je hutny, a v porovnani z keramickym, tak je cenovo porovnatelny.
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

chandler Pozri príspevok
tie stlpy musia byt z plne tehly aj keby bol cely dom z porobetonu
Mozu byt aj ocelove 2xU100mm a zateplit 50mm Nobasilom.
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

alltracboy Pozri príspevok
kedze tema sa nehybe, tak dam dalsiu otazku.

v projekte je pisana hydroizolacia fatrafol 803 medzi geotextilie. 121m2. mam to chapat tak ze sa cela zakladova doska prekryje geotextiliou, potom fatrafolom 803 a potom zasa geotextiliou? Ako sa potom bude chodit bez toho aby sa to preseklo a pod? Vacsinou vidim ako sa zakladova doska natrie na okrajoch penetrakom a na to sa natavia pasy asfaltu.
Ja by som dal Hydrobit alebo Glassbit a tam nemusis pod to nic davat, a dava sa to nad podkladny beton.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

petmac Pozri príspevok
No ja Vam odporucam monoliticky strop, po case nebudete lutovat. Dreveny strop - nevyhoda hluk sa prenasa - sef ma taky strop a lutuje to ze nedal zb dosku. Keramicky - tiez sa prenasa zvuk - neprijemne dutiny. Monoliticky je hutny, a v porovnani z keramickym, tak je cenovo porovnatelny.
bude tam povala na odkladanie.. pripadne nejaka hobby miestnost.. nic kde by sa bezne zilo.keby som mozno neskor robil nejaku rekuperaciu tak by sa na to vyuzila povala.. na rozvody a tak..
0 0
petmac petmac

petmac je offline (nepripojený) petmac

alltracboy Pozri príspevok
bude tam povala na odkladanie.. pripadne nejaka hobby miestnost.. nic kde by sa bezne zilo.keby som mozno neskor robil nejaku rekuperaciu tak by sa na to vyuzila povala.. na rozvody a tak..
Myslel som ze sa tam bude byvat, ale to je A 106. Tak potom tramovy strop je idealny, len tramy treba nadimenzovat na tu zataz co tam bude umiestnena, a jednoducho dat na hranolky debnenie, pod to tepelnu izolaciu 220mm nobasil.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Robili ste uz niekto na Alfe strechu? Tesari nam zahlasili 75000SKK+ubytovanie a stravu. Ten krov vidim tak na 3 dni, zda sa mi to dost prehnane.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ciners Pozri príspevok
Robili ste uz niekto na Alfe strechu? Tesari nam zahlasili 75000SKK+ubytovanie a stravu. Ten krov vidim tak na 3 dni, zda sa mi to dost prehnane.
kejka.. v podstate ma ten isty dom.
0 0
estrapko estrapko

estrapko je offline (nepripojený) estrapko

Zdravim, velmi by mi pomohol vykres krovu striesky nad vchodom. Staviam alfu 116, ale zvonku by som ju chcel ako alfa 105. Diky
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

tak páni, v pondelok mi dokončili základy....
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

tak hod nejake foto, ceny, postupy
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

cena 7300 komplet, problémy len s blatom, cca 30m po roli,foto dodám..
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

stava niekto projekt alfa 106?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Alltracboy, aby som nezabudol. Teraz nam spravili krov a komplet strechu. No a v projekte je vykaz dreva len na strechu nad domom, nie nad terasou a drevo na terasu samu o sebe. Len robit to treba naraz, tak si to kukni,ci to nevylepsili a nedorobili ten vykaz. Nam povedali,ze terasa je len na vizualizacii a to drevo ak chces,tak si spocitaj sam.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

myslim ze tam mam tu terasu aj kreslenu, aj vo vykazoch. Akurat je dost debilne kreslene to prepojenie z domom, tie krokvy pokracuju pod inym uhlom, co sa neda zrealizovat kedze su tam presahy.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Aj oni mali tu terasu vo vykresoch,len nebola vykazana v dreve. Take divne, daj si na to bacha. Uz mam fotky, ked bude cas,poslem.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

no ja to tam mam.. teda dufam. je tam pomurnica 13,8m 1x, stlpy, pasiky, celkovo 9,63m3. ked nemas moj mail tak napis RP a poslem.

PS:

STASTNE A VESELE VSETKYM
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

dala by sa alfa 105 bez nejakych vaznejsich problemov predlzit o meter? Ta obyvacka s kuchyna je dost mala. krokvy maju rozostup 90cm, zrejme by to nebolo tragicke prisposobit na mieste.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať