Zavrieť

Porady

Notebook HP Compaq 6830s alebo DELL?

Rozhodujem sa medzi kúpou notebooku HP a DELL. Hľadám notebook na prácu so 17-palcovým matným displejom, 3-4 GB RAM, 250-320 GB HDD, pevnou konštrukciou, odolnou povrchovou úpravou, nehlučný, neprehrievajúci sa. Cena - do 830 EUR. Najprv som sa prikláňala k značke DELL, najmä kvôli servisu NBD, ale nenašla som 17" s matným displejom. Ako alternatívu zvažujem HP Compaq 6830s s parametrami: Intel Core 2 Duo, 2.0 GHz, T5870, 17"+, 2GB DDR2, 250GB, DVD-RW, VGA integ., WiFi, Bluetooth, webcam, WIN Vista BU(http://www.datacomp.sk/default.asp?c...em&stiid=23906). Vie mi niekto poradiť, či je to dobrá voľba, či máte skúsenosti s týmto NB a ako je to u nás so servisom?
Usporiadat
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Blankake Pozri príspevok
Áno NB ma bude živiť a keďže budem na displej pozerať denne 8 - 10 hodín, potrebujem matný, a veľký preto, lebo pri práci mám otvorených viac okien a moje oči už nie sú ako za mladi.
Najprv som bola za DELL, ale keďže 17-palcové displeje majú len lesklé, vylúčila som to.
No u nás to máme vyriešené tak, aby sme zachovali portabilitu + užívateľský komfort, tak sú štandard notebooky a k nim sme dokúpili 23-palcové LCD + klávesy a myši. LCD sa pripojí k booku do video-out, klávesy do usb a fičíš ako na normálnom kompe. Síce kus navyše investícia, ale maximálne flexibilné riešenie. Rozdiel medzi 15- a 17- palcami síce je, ale nie taký, aby ti to zachránilo zrak.
Pri 17-palcovom NTB ťažko hovoriť o portabilite. Vezmi si ho na cesty, odpadne ti bok. Hej, a v malom aute musíš sklopiť sedačky aby si ho napchala do kufra (just kidding).


Servis mi až tak nesúri, pretože budem mať v zálohe môj starý NB, na ktorom pracujem teraz.
Aby ti to niekto nepripomenul keď prídeš o dáta, ktoré ti zarábajú na chlieb. Always back-up!
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok

Blankake, nemáš možnosť niekde v obchode vyskúšať a vidieť NB na živo? Ja som istejšia, ak vec, ktorú chcem kúpiť, vidím na vlastné oči.
Fotografia môže skresľovať....aby si nebola sklamaná.
Tak dnes som si kúpila ten NB, vyzerá super, som zvedavá, ako sa mi s ním bude pracovať. Ešte si musím dokúpiť chladiacu podložku (tá zo starého 15-palcového je mu malá )
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

dolfort Pozri príspevok

Aby ti to niekto nepripomenul keď prídeš o dáta, ktoré ti zarábajú na chlieb. Always back-up!
Zálohujem, zálohujem... mám externý HDD
A na cestovanie budem používať ten starý 15-palcový. Ináč ja pracujem doma, takže s NB veľa necestujem, akurát tak cez prázdniny, keď idem niekam s deťmi.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Blankake Pozri príspevok
Tak dnes som si kúpila ten NB, vyzerá super, som zvedavá, ako sa mi s ním bude pracovať. Ešte si musím dokúpiť chladiacu podložku (tá zo starého 15-palcového je mu malá )
super... ....preto si mala prvé miesto v písaní príspevkov o svokre? Testovala si NB ?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
super... ....preto si mala prvé miesto v písaní príspevkov o svokre? Testovala si NB ?
Nieeeee...pracujem ešte na starom. Ale manžel mi ho včera rozchodil, niečo sme už nainštalovali, ešte musím ja svoje programy a dáta... to budem asi až cez víkend.
S tou svokrou je to veľmi nepríjemná situácia, Gabča je podľa mňa mäkká a veľmi citlivá osoba. Ale keď napísala o tej hračke pre vnúčika, to ma dorazilo a zmenila som pohľad na celú situáciu.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66, Ty si kúpila NB aj s OS? Ak áno, dostala si aj inštalačné CD?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nie nekúpila...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ak prídeš na to, ako vypnúť touchpad..daj mi vedieť....dík
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
alla66 Pozri príspevok
Ak prídeš na to, ako vypnúť touchpad..daj mi vedieť....dík
spravíš si to cez kontrol panel. Klasický view, nájdeš si myš.
Odklikneš myš a v nastaveniach si najdi (mám to len v angličtine ale malo by to byť to isté) Device settings, kde je Touch pad enable,teda povoliť a miesto toho dáš disable, teda nepovoliť a dáš ok.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Ty máš aký NB ? Nič také tam nemám, len odinštalovať a to nechcem...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
Ak prídeš na to, ako vypnúť touchpad..daj mi vedieť....dík
Malo by to byť v Ovládacích paneloch (v ponuke Štart), klikneš na Myš a na karte zvolíš "Device Settings" (nastavenia zariadenia). V zozname Devices (zariadenia) bude Tvoj touchpad, vysvietiš ho a klikneš na Disable (vypnúť).
A prečo ho chceš vypnúť? Keď používaš klasickú myšku, tak touchpad nejako vadí?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
nič tam také nie je...preklikaj si to...ja už nvm

vadí...brnkám si po ňom a prepínam ...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
nič tam také nie je...preklikaj si to...ja už nvm

vadí...brnkám si po ňom a prepínam ...
Aký máš OS v notebooku?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
XP windows

mrkla si myš? Ty to tam máš?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
XP
No ja mám v starom notebooku XP. Neviem, či máš českú alebo slovenskú verziu, tak tie názvy nemusia presne sedieť. V ponuke ŠTART vyberieš Ovládacie panely. V nich vyberieš Myš. Otvorí sa Ti okno "Myš - vlastnosti". Tam sú záložky a posledná by mala byť "Device settings" (ja to mám v angličtine). Klikneš na to a otvorí sa Ti okno, kde bude "Devices:" a tam v zozname bude uvedené "Synaptics TouchPadV6.3" (alebo Ty máš možno iný typ). Klikneš na to, aby sa to vysvietilo a dole klikneš na "Disable".
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Nemám tam žiaden device settings...len toto
Naposledy upravil alla66 : 06.12.09 at 20:24
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
Nemám tam žiaden device settings...len toto
Aha... a keď klikneš na "Vlastnosti"?
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
vôbec...Ty to ako máš na svojom? pošli foto
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
vôbec...Ty to ako máš na svojom? pošli foto
Ako mám urobiť foto? Viem urobiť len PrintScreen.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
áno...vložiť do maľovania...uložiť ako jpg...a potom pridať prílohu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať