Zavrieť

Porady

Kontrola na DPH

Ahojte, nedarí sa mi nikde v zákone nájsť či je povinnosť mať uvedené moje IČ DPH na prijatej faktúre napr. z Orangu na uplatnenie DPH. Problém je v tom, že ho tam uvedené nemám a mám teraz daňovú kontrolu a bojím sa, že mi to teraz vyhodia. ďakujem.
Usporiadat
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ahojte
píšem s odstupom času k príspevku odpočítania dph z automobilu N1, ked firma ešte nevykonáva zdaniteľné plnenia a v súčasnom období sa len pripravuje na na vykonávanie zdaniteľných plnení
daňová kontrola do dnešného dňa nie je ukončená, dnes som bola ako splnomocnená za spoločnosť podať vyjadrenie kontrolórom na DU do zápisnice o ústnom pojednávaní
jedná sa o nadmerák za IV.Q. 08 v sume cca 400 tis. sk z obstarania auta N1, na výstupe nie je nič
zisťovali, že či už podnikajú v 1 resp. v 2 Q 2009, na čo to auto používajú,
firma sa pripravuje na výstavbu nehnuteľnosti, má už obstaraný pozemok a v súčasnom období sa snaží ešte prikúpiť ďalší, kde by mala zača výstavba v r. 2010
v zákone nie je nikde uvedené, že dovtedy a dovtedy musíš uskutočňovať zdaniteľné plnenia po uplatnení odpočtu, inak naň nemáš nárok
čím sa ešte môžme brániť ?? môj dojem z toho bol taký, že v protokole bude uvedené NO 0,- sk
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

optimistka Pozri príspevok
ahojte
píšem s odstupom času k príspevku odpočítania dph z automobilu N1, ked firma ešte nevykonáva zdaniteľné plnenia a v súčasnom období sa len pripravuje na na vykonávanie zdaniteľných plnení
daňová kontrola do dnešného dňa nie je ukončená, dnes som bola ako splnomocnená za spoločnosť podať vyjadrenie kontrolórom na DU do zápisnice o ústnom pojednávaní
jedná sa o nadmerák za IV.Q. 08 v sume cca 400 tis. sk z obstarania auta N1, na výstupe nie je nič
zisťovali, že či už podnikajú v 1 resp. v 2 Q 2009, na čo to auto používajú,
firma sa pripravuje na výstavbu nehnuteľnosti, má už obstaraný pozemok a v súčasnom období sa snaží ešte prikúpiť ďalší, kde by mala zača výstavba v r. 2010
v zákone nie je nikde uvedené, že dovtedy a dovtedy musíš uskutočňovať zdaniteľné plnenia po uplatnení odpočtu, inak naň nemáš nárok
čím sa ešte môžme brániť ?? môj dojem z toho bol taký, že v protokole bude uvedené NO 0,- sk
Zaujímalo by ma čím argumentuje DÚ?..
Podložené argumenty uviedol vyššie Skaspa a samozrejme §3 zákona
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

u nás tiež prebieha daňová kontrola, zdá sa, že pri všetkých dodávateľských faktúrach robia krížovú kontrolu. Žiaľ, s jedným dodávateľom sa nevedia spojiť, tlf. nedvíha, písomná korešpondenica sa vracia na DU neprevzatá...
pracovníčka kontrolu z DU preto navrhuje, aby sme tieto faktúry a k nim prislúchajúce výdavky z účtovníctva jednoducho vybrali, stornovali a "bude pokoj"... Majú na to právo? čím mám argumentovať, že to predsa nie je naša chyba, že ten pán s nimi nekomunikuje, neposkytuje súčinnosť či čo... sú to veci ešte z r. 2006 a ani my sme s ním odvtedy nespolupracovali, tiež nevieme čo je s ním... ale myslím si, že také riešenie - že teda všetko od jeho s.r.o.-čky z účta vyhodiť - to tiež nie je ok... tým pádom by sme museli doplatiť dph, daň z príjmu... nevidí sa mi to
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
napíšem ked budem mať v rukách protokol z kontroly, ja osobne som presvedčená o tom, že ten nárok je uplatnený v zmysle zákona
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Takže ak máte niekto trošku strpenia, prosím poradiť:

SZČO - FO má v ŽL miesto podnikania napr. ul. Hlavná 123, BA
Je platcom DPH. Má pridelené IČO, IČ DPH.
Na kartičke z DÚ má uvedenú adresu bydliska, napr. ul. Jarná 456, BA

1. Na vystavených faktúrach pre svojich odberateľov uvádza miesto podnikania aj adresu bydliska, čiže aj Hlavná aj Jarná, BA
- to by bolo v poriadku

2. Na došlých faktúrach od dodávateľov mu uvádzajú adresu podľa ŽL - čiže Hlavná 123, IČO, IČ DPH /zvyčajne býva iba jedna kolonka na adresu odberateľa/- adresu bydliska /tú, čo je uvedená na kartičke z DÚ/tam uvedenú nemá, sedí iba meno a obchodný názov

- čo s tým, je to množstvo faktúr???
- všetky faktúry dať opraviť /niektorí dodávatelia už neexistujú/?
- dopisovať ručne?

máta ma to slovíčko "alebo" v tom stanovisku DRSR a to čo je v zátvorke

3. bločky z ERP za drobné nákupy - maličký bloček od predávajúceho, na druhú stranu ešte dá predávajúci svoju pečiatku, on ako kupujúci pre uplatnenie odpočtu DPH tam zvykne dať ešte svoju pečiatku
- alebo stačí rukou dopísať iba svoje IČ DPH alebo tam musí byť aj pečiatka alebo aká adresa kupujúceho?
- veď sa to tam ani nezmestí

Alebo ísť na ŽO a zmeniť miesto podnikania na adresu bydliska?
Vďaka
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Monča,
nepoteším Ťa , my sme mali nakoniec na to kontrolu. Mali sme u niektorých doooosť veľký problém, aby nám prepísali faktúru, alebo stačilo hviezdička - doplniť a podpis.
U tých problémových som žiadala opravu listom, najväčší problém bol z mobil operátormi, dokonca jeden volal žene, ktorá robí kontrolorku na DU, lebo oni mali pokyn, že musia uvádzať adresu "podnikania" a neakceptovali "kartička DPH", ale až keď ona mu povedala, že áno my potrebujeme faktúru podľa "kartičky DPH", tak boli ochotní opraviť faktúry.
A úúúplne najväčší problém mám so ZSE, mailová korešpondencia, telefonická...a nie a nie..., teraz som požiadala listom , aj so žiadosťou o odpoveď prečo nie??....Tak čakám.

Tu je link , kde sme sa o tom bavili.
http://www.porada.sk/1015919-post26.html

A ešte poznámka:
Na bloky , ktoré nakúpiš sa už dááááááááávno nedáva pečiatka.
Ja mám nerve, keď mi tam aj predávajúci vrazí pečiatku.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Heni Pozri príspevok
u nás tiež prebieha daňová kontrola, zdá sa, že pri všetkých dodávateľských faktúrach robia krížovú kontrolu. Žiaľ, s jedným dodávateľom sa nevedia spojiť, tlf. nedvíha, písomná korešpondenica sa vracia na DU neprevzatá...
pracovníčka kontrolu z DU preto navrhuje, aby sme tieto faktúry a k nim prislúchajúce výdavky z účtovníctva jednoducho vybrali, stornovali a "bude pokoj"... Majú na to právo? čím mám argumentovať, že to predsa nie je naša chyba, že ten pán s nimi nekomunikuje, neposkytuje súčinnosť či čo... sú to veci ešte z r. 2006 a ani my sme s ním odvtedy nespolupracovali, tiež nevieme čo je s ním... ale myslím si, že také riešenie - že teda všetko od jeho s.r.o.-čky z účta vyhodiť - to tiež nie je ok... tým pádom by sme museli doplatiť dph, daň z príjmu... nevidí sa mi to
posuválujem...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

samozrejme, že na to nemajú právo. Ftákovina hrubého zrna, vyhádzať všetky náklady a účtovné doklady len preto, že miestnym zisťovaním nezistili nič....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

A ešte dodávam - viete preukázať, že to čo je na dokladoch sa naozaj stalo /a v roku 2006 by im možno telefón zdvihol / tak potom duplovane žiadne vyhadzovanie z účta ani z nákladov. Jedine, čo by Vám mohli prišiť DPH v prípade, že ju dotyčný neodviedol...
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

dakujem, na ústnom pojednávaní bol šéf sám, tak mu vraveli, že konateľa ani firmu nevedia nájsť, dokonca mu šemotili dačo o polícii... ale zaujímavé je, že ked som pána konateľa hodila do vyhľadávania na orsr.sk, tak má založených asi 9 s.r.o., predvolaný na DU je až na 31.7.2009, takže nechápem, že už 1.7.2009 radili doklady povyhadzovať... asi potrebujú nejaké euráčiky získať na doplatku daní
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať