Zavrieť

Porady

PN-ka SZČO

Dobrý deň
potrebovala by som poradiť ako je to s PN-kou Szčo
Môj manžel je SZČO klampiar. potrebovala by som poradiť ako je to s PN-kou.
Kde to má nahlasovať, kto mu ju platí, či má vôbec nárok na Pn-ku, ako sa to počíta a vlastne aký je celý postup okolo toho. vytkol si členok a predpokladáme, že také 2-3 týždne sa na to nemôže postaviť.
ďakujem za rady
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

... píše, že odovzdala potvrdenie zo SP osobne.. ... predpokladám, že myslela potvrdenie o vyplatených ND
(treba odkladať potvrdené doklady o prevzatí... ... pre istotu)
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

Katy a R Pozri príspevok
... píše, že odovzdala potvrdenie zo SP osobne.. ... predpokladám, že myslela potvrdenie o vyplatených ND
(treba odkladať potvrdené doklady o prevzatí... ... pre istotu)
so ZP som sa natahovala cca rok,
vymahali odo mna cca 15000sk, ale nevedeli urcit, za ktore obdobie,
nakoniec som dala podnet na hlbkovu kontrolu, od roku 1998 do 2009, odkontrolovala som si s nimi ci maju nahrate vsetky PNS-KY, ktore som si este raz poziadala o vypis z SP, a cakala na vyjadrenie, ako to s tym nedoplatkom je, a za ktore obdobie,

skoncilo to preplatkom 29 €, ale aj s vyhrazkou, ze im mam zdokladovat rok 1995, lebo v opacnom pripade mi narataju naspat nejaky nedoplatok
0 0
NovaSib NovaSib

NovaSib je offline (nepripojený) NovaSib

Ďakujem, boli ste rýchle

veronikasad, PN-ku ani nechceli, vrátili mi ju. Samozrejme odovzdala som potvrdenie o vyplatených ND zo SP. Ďakujem za zákon.

Katy a R, dala som kópiu potvrdiť, že prevzali. Už túto potvrdenú kópiu som poslala e-mailom. robím to bežne, aj ja dám všetko potvrdiť

Mona091, dúfam, že sa mi to nesťane...naťahovať sa so ZP...potrebujem drahé lieky, ktoré musí ZP schváliť. Preto som sa zľakla, že ma dajú medzi neplatičmi

Tak som neurobila chybu, že som nezaplatila. Pondelok ešte raz zavolám. Budem ich bombardovať telefonátmi a e-mailmi... a asi ešte raz tam idem osobne odovzdať....
Naposledy upravil NovaSib : 11.06.10 at 20:17
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

... tiež som mala raz podobnú skúsenosť, že mi evidovali nedoplatok, ale mala som doklad, že som im potvrdenie zo SP odovzdala... tak sa to vyriešilo.
telefonovanie je podľa mňa zbytočné - ak máš ZP po ceste, radšej odovzdaj ( a samozrejme potvrdiť)
... už si pomaly budeme dávať potvrdzovať aj nos medzi očami
0 0
NovaSib NovaSib

NovaSib je offline (nepripojený) NovaSib

Katy a R ďakujem

Máš pravdu, utorok idem tadiaľ, odovzdám ešte raz ( a samozrejme dám potvrdiť )
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Prajem pekný deň, priateľ mal nepracovný úraz na dovolenke v zahraničí. Je SZČO a platí si pravidelne odvody. Keď prišiel na Slovensko, zašiel k svoju obvodnému lekárovi, ktorý mu vystavil PN, túto si zaniesol na SP. Teraz mu prišlo zo SP, aby vyplnil Hlásenie úrazu na účely nemocenského. Je to štandardný postup pri práceneschopnosti spôsobenej "nepracovným" úrazom? Asi sa spýtam hlúposť, ale nemôže si uplatniť nejaké "body" za sťaženie spoločenského uplatnenia, alebo bolestné? Alebo sa spýtam:
Má ešte niečo niekde vypisovať a posielať ohľadom tohto úrazu?
Ďakujem.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
dobrava Pozri príspevok
Prajem pekný deň, priateľ mal nepracovný úraz na dovolenke v zahraničí. Je SZČO a platí si pravidelne odvody. Keď prišiel na Slovensko, zašiel k svoju obvodnému lekárovi, ktorý mu vystavil PN, túto si zaniesol na SP. Teraz mu prišlo zo SP, aby vyplnil Hlásenie úrazu na účely nemocenského. Je to štandardný postup pri práceneschopnosti spôsobenej "nepracovným" úrazom? Asi sa spýtam hlúposť, ale nemôže si uplatniť nejaké "body" za sťaženie spoločenského uplatnenia, alebo bolestné? Alebo sa spýtam:
Má ešte niečo niekde vypisovať a posielať ohľadom tohto úrazu?
Ďakujem.
Áno, pri nepracovnom úraze sa vypĺňa tlačivo: Hlásenie úrazu:


Je to štandardný postup pri PN spôsobenej nepracovným úrazom. Body by si mohol uplatniť, ak si v nejakej komerčnej poisťovni platí úrazovú poistku.
Okrem Hlásenia úrazu ... už neposiela nič.
Naposledy upravil rodina1 : 21.09.10 at 09:56
4 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

rodina1 Pozri príspevok
Áno, pri nepracovnom úraze sa vypĺňa tlačivo: Hlásenie úrazu:


Je to štandardný postup pri PN spôsobenej nepracovným úrazom. Body by si mohol uplatniť, ak si v nejakej komerčnej poisťovni platí úrazovú poistku.
Okrem Hlásenia úrazu ... už neposiela nič.
Ďakujem za odpoveď, môžeš mi ešte napísať, aká je komerčná poisťovňa? Allianz-Slov.poisťovňa je takisto komerčná? Alebo ako sa posudzuje poisťovňa? Ďakujem.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Komerčné poisťovne sú napr. Allianz, Generali, Uniqa a pod.
0 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

Ano, je poistený v Allianz a platí si úrazové poistenie. Kde sa prosím dozviem, či má nárok na uplatnenie si nejakých bodov, pretože keď bol v Allianz, dali mu do ruky len tlačivo "Oznámenie o úraze" , čo predpokladám znamená, že mu vyplatia nejakú symbolickú almužnu a vec je vyriešená.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať