Zavrieť

Porady

Porovnávací vzorec Exel

Dobrý deň
Dovolil som si založiť novú témičku, dúfam že to tu už nie je..
Ak som hľadal zle, tak poprosím Admina o presun do vhodnej témičky.

Jedná sa mi o to:
Mám vytvorené vzorčeky v Exeli na prekopírovanie údajov z listu na iný list za určitej podmienky: a to :
AK nájde zhodu v bunke XY na liste 1 a na druhom liste v bunke XY tak nech prekopíruje obsah bunky XY na list 3.. (porovnáva mi to dátumy a ak nájde zhodu tak prekopíruje obsah)..

Jedná sa mi o to, ako zapísať / dopísať / do vzorca to, že ak zhodu nenájde, nech neurobí nič, resp. nech tam nechá staré hodnoty..

Ďakujem

[hore]IF($A6


Hárok1!$K$2;Hárok1!C15;"")

[hore]IF($A6


Hárok1!$K$2;Hárok1!$D$15;" -")
Usporiadat
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Zdravím
Trošku sa vrátim k tabuľke do ktorej Ste mi urobili makierko.
Skúšal som všelijako pridať upozornenie - že ak užívateľ nezadá presne včerajší dátum (zabudne vyplniť políčko kde má vpísať dátum a nechá tam starú hodnotu) vyskočí mu MsgBox upozornenie že nezadal včerajší dátum.Bude mať možnosť rozhodnúť sa či chce pokračovať - a naozaj robí hlásenie za iný ako včerajší deň - tlačítkom áno, alebo chce akciu zrušiť a kliknutím na nie sa dostane do bunky M3 na Hárku2 a má možnosť opraviť svoje zadanie. Akosi mi to ale stále nefunguje a už to skúšam dosť dlho všelijakými spôsobmi..
Ďakujem
Schválne mám v riadku 36 na Liste ENG dátum aby som to mohol skúšať..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
vyskúšaj toto.

A pri tom kopírovaní načo používaš SELECT
2 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Jéžišky, to ma nenapadlo dať Else až za makro, ale logicky ak klikne na ano vyhodnotí makro až potom riešime nie.. ešte sa na to pozriem detalnejšie ako to funguje, ani sa radšej nepriznám ako dlho som to chcel sám poriešiť a čo všetko som s tým vystrájal a nešlo mi to.. Select mi tam zostal zo záznamníka makier, prečistím to. Ďakujem zatiaľ, teraz letím von ale vrátim sa..
Ďakujem ešte raz
Pekný deň prajem všetkým poraďákom
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Jéžišky, to ma nenapadlo dať Else až za makro, ale logicky ak klikne na ano vyhodnotí makro až potom riešime nie.. ešte sa na to pozriem detalnejšie ako to funguje, ani sa radšej nepriznám ako dlho som to chcel sám poriešiť a čo všetko som s tým vystrájal a nešlo mi to.. Select mi tam zostal zo záznamníka makier, prečistím to. Ďakujem zatiaľ, teraz letím von ale vrátim sa..
Ďakujem ešte raz
Pekný deň prajem všetkým poraďákom
V makre sa nastav myšou na MSGBOX a stlač F1.
Zobrazí sa ti popis funkcie.
2 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Pekná pomôcka, ďakujem.
V práci ma to nepustí na prepojenia ale doma vyskúšam.
Pozerám ale, že z makierkom nám to nevyšlo celkom dobre, pretože som to nevyšpecifikoval presne v zadaní.
Chcel som, že ak užívateľ zadá včerajší dátum tak sa nezobrazí nič, makro1 normálne prebehne po kliknutí na tlačítko "Kopíruj" bez akého koľvek upozornenia.
Iba v prípade že tam bude iný dátum ako včerajší, tak sa spustí po kliknutí na tlačítko "Kopíruj" upozornenie.
Je možné že užívateľ naozaj potrebuje urobiť hlásenie za iný ako včerajší deň, preto sa mu kliknutí na áno spustí makro1,v prípade že sa pomýlil a nechtiac tam má iný dátum ako včerajší, dostane možnosť na opravu vpísaním správneho dátumu do Hárok2 M3 alebo dialógovým okienkom ako si to vylepšil..teda po kliknutí na nie.
Teraz sa upozornenie zobrazuje aj keď sa zadá správny - teda "včerajší" dátum a točí sa to stále dokola kým tam užívateľ nezadá áno aby mohlo prebehnúť kopírovanie.
Chcel by som že keď zadá Cancel v okienku "zadaj dátum" aby celkom vybehol z makra...
Už som sa celkom domotal asi..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tak som to trochu upravil.
Makro kopíruj si trochu učeš.
2 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Moc mi to nefunguje,makro teraz nevyplní List ENG
(ani po oprave dátumu za aktuálny allebo proste zhodný z M3 Hárok2)
podmienka vyplnenia príslušného riadka - zhoda v dátume.

Skúsim učesať

Ešte raz skúsim popis
1.Ak je dátum včerajší - prebehne makro bez upozornení.
2.Ak nie je dátum včerajší a užívatel dá pokračovať (odp. áno)- prebehne makro).
3.Ak dá užívateľ nie - makro neprebehne - dostane možnosť zápisu do M3 na Hárku2 - nemusí to byť cez dialógové okienko, len zaznačiť Hárok2 M3
Naposledy upravil sances : 28.04.11 at 07:28
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Moc mi to nefunguje,makro teraz nevyplní List ENG
(ani po oprave dátumu za aktuálny allebo proste zhodný z M3 Hárok2)
podmienka vyplnenia príslušného riadka - zhoda v dátume.

Skúsim učesať

Ešte raz skúsim popis
1.Ak je dátum včerajší - prebehne makro bez upozornení.
2.Ak nie je dátum včerajší a užívatel dá pokračovať (odp. áno)- prebehne makro).
3.Ak dá užívateľ nie - makro neprebehne - dostane možnosť zápisu do M3 na Hárku2 - nemusí to byť cez dialógové okienko, len zaznačiť Hárok2 M3
Takto?
2 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Áno, takto, človeče kde ty na to chodíš?
Ešte presne neviem čo sa udeje po zadaní Cancel keď je užívateľ vyzvaný na zmenu dátumu ale asi to len vymaže obsah bunky Hárok2 M3 napriek tomu že sa to tvári akoby prebehla nejaká operácia
Takže ďakujem
Musím si to naštudovať, celkom dobre nechápem ako to teraz fachčí Super ďakujem..
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ahojte
Využívam vecičky ktoré som sa tu naučil a píšem si makierko do ďaľšej tabulečky.
Pri presúvaní hodnôt Cells.. som narazil na problémik ktorý som zatiaľ nevyriešil.
Potrebujem pred presunutím dát spočítať dve hodnoty ale nedarí sa mi to.Makierko nepochopí o čo mi ide a zastane..
Sheets("SVA KOPY").Range("G25+G26").Copy
Sheets("SK ČB").Cells(72, Den + 12).PasteSpecial , Paste:=xlValues, Paste:=xlFormats
Neviete aká je správna syntax takéhoto vzorčeka ?
Ďakujem
0 0
mepex mepex

mepex je offline (nepripojený) mepex

...RANGE("G25").Copy
Sheets("SK ČB").cells(72,Den+12).PasteSpecial Paste:=xlPasteValues, Operation:=xlNone, SkipBlanks :=False, Transpose:=False
...Range("G26").Copy
Sheets("SK ČB").cells(72,Den+12).PasteSpecial Paste:=xlPasteAll, Operation:=xlAdd, SkipBlanks:= False, Transpose:=False
0 0
mepex mepex

mepex je offline (nepripojený) mepex

Jednoduchšie:
Sheets("SK ČB").cells(72,Den+12).value=...RANGE("G25").Value +...RANGE("G26").Value
2 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Super ďakujem, na štýl toho jednoduchšieho to môžem prepísať celé lebo tých buniek je strašne veľa a makro je veľmi rozsiahle.
Aj preto lebo kopírujem riadky do stĺpca a transponse akosi neviem pri tom dobre použiť..
Hneď idem vyskúšať
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Tak funguje to výborne, učesal som to makierko na ten tvoj spôsob - "jednoduchšie" vyzerá to prehľadnejšie a aj chodí to rýchlejšie..Ďakujem veľmo krasne
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ahojte
Pôvodne som hľadal či tu niečo také nie je, tiež som pozeral či to dať napr. do témy - kurz Excel ale našiel som ich tu viacero a tak som nevedel do ktorého..tak som znovu tu

Potreboval by som do makra zapísať - aby našlo na liste bunku v ktorej je určitá hodnota (text) napr.v "Hárok1" G6 je "sucet". a aby spočítalo bunky ktoré sú od tejto o dva stĺpce v ľavo a dva riadky nižšie teda oblasť E9:E11 a zapísalo to napr. na Hárok2 do C5.

Problém je to že nikdy neviem kde na Hárku1 bude text súčet ale viem presne kde od tejto buky bude oblasť ktorú potrebujem spočítať, alebo dáta z tejto oblasti niekam prekopírovať..

Pomôžete?

A predsa som teraz našiel volačo co sa tu už podobne riešilo ale cez uja Googleho, ja som predtým použil vyhľadávač Porady.
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-146821.html


Ďakujem
Naposledy upravil sances : 05.07.11 at 20:39
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sances Pozri príspevok
Ahojte
Pôvodne som hľadal či tu niečo také nie je, tiež som pozeral či to dať napr. do témy - kurz Excel ale našiel som ich tu viacero a tak som nevedel do ktorého..tak som znovu tu

Potreboval by som do makra zapísať - aby našlo na liste bunku v ktorej je určitá hodnota (text) napr.v "Hárok1" G6 je "sucet". a aby spočítalo bunky ktoré sú od tejto o dva stĺpce v ľavo a dva riadky nižšie teda oblasť E9:E11 a zapísalo to napr. na Hárok2 do C5.

Problém je to že nikdy neviem kde na Hárku1 bude text súčet ale viem presne kde od tejto buky bude oblasť ktorú potrebujem spočítať, alebo dáta z tejto oblasti niekam prekopírovať..

Pomôžete?

A predsa som teraz našiel volačo co sa tu už podobne riešilo ale cez uja Googleho, ja som predtým použil vyhľadávač Porady.
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-146821.html


Ďakujem
No bunka E9 je o 3 riadky nižšie ako bunka G6, ale dobre.
2 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ďakujem veľmi pekne, presne niečo takého som potreboval.
Už sme sa tu s tým Offsetom pohrávali napriek tomu mi to nešlo..
Robil som viacero chýb v syntaxi, teraz mi to už bude fungovať.

Ďakujem
0 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Ahojte
Prosil by som zas o pomoc pri kopírovaní /presune hodnôt/ z jedného .xls súboru do druhého .xls súboru..
To som ešte neskúšal, znova tam ide o to, aby sa to nakopírovalo správne podľa dátumu.
Problémik je v tom že súbor z ktorého potrebujem vybrať hodnoty dostávam poštou a hodnoty za daný deň sú stále na novom liste.
Názov listu znamená za ktorý deň sú v ňom hodnoty, ďalej na každom liste v bunke B6 je dátum za ktorý sú v ňom hodnoty ( zhodne s názvom listu).
(Píšem to preto aby sme sa mali čoho chytiť pri určení podmienok kopírovania).
Takže zo súboru - Denný prehľad..v prílohe potrebujeme nakopírovať hodnoty do súboru Vytaznosti a vyroba..
Denny prehlad list 1.10 bunka I27 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F114
Denny prehlad list 1.10 bunka D26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F115
Denny prehlad list 1.10 bunka E26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F116
Denny prehlad list 1.10 bunka F26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F117
Denny prehlad list 1.10 bunka H26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F118
Denny prehlad list 1.10 bunka I26 patrí do Vytaznosti a vyroba Hárok2 bunka F119

Vyššie uvedené sa týka 1.10.2011 za druhého to ide z listu 2.10 na Hárok2 o jeden stĺpček v pravo (v riadku 4 a 81 sú označené dni pre lepší prehľad)a tak postupne..lenže ako prepojiť tie súbory a listy neviem..

Ďakujem všetkým ktorí dočítali do konca..
Ďakujem za všetky rady
Naposledy upravil sances : 02.10.11 at 15:33
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
skús toto makro

Code:
Sub Makro1()
Dim a(10)
j = Workbooks("Vytaznosti a vyroba HSM OFFSET_10.xls").Worksheets("hárok1").Range("Q2").Value
Set ws1 = Workbooks("DENNÝ PREHĽAD EXPED.MAT. TVa-10-2011").Worksheets(j)
a(1) = ws1.Range("I27").Value
a(2) = ws1.Range("D26").Value
a(3) = ws1.Range("E26").Value
a(4) = ws1.Range("F26").Value
a(5) = ws1.Range("H26").Value
a(6) = ws1.Range("I26").Value


    For i = 1 To 6
    Workbooks("Vytaznosti a vyroba HSM OFFSET_10.xls").Worksheets("hárok2").Cells(113 + i, 5 + j).Value = a(i)
    Next i
End Sub
2 0
sances sances

sances je offline (nepripojený) sances

Tak toto zas čumím jak vorel..
Funguje to bezchybne.
Pozerám na konštanty ktoré si si vytvoril, a aj to ako si sa elegantne chytil dátumu v Q2 na Hárku1.
Nie je mi celkom jasné, (okrem iného) ako makierko vie, kde hľadať súbor Denny prehlad..
Myslel som že bude treba nejako zadávať cestu k nemu.
No idem ho preštudovať.

Veľmi pekne ďakujem za rýchlu a presnú odpoveď.

Ostrá bude zajtra v práci a kedže toto je prehľad jedného závodu, mám presne niečo podobné na ďalší závod ale to musím najprv vytvoriť tú prvú stranu.
Uvidíme či to zvládnem ale najskôr sa tu zas uvidíme .
Celé makro k tomu je už plne automatické, ak všetko bude v poriadku pridám ešte k tomu automatickú tlač

PS:
Mám ešte pár otázočiek ohľadom makra ktoré si mi raz robil, ktoré odstraňovalo (a odstraňuje) nuly v grafe.
Robil som potom niečo ďalšie ale musel som použiť fintu s podmienkovým vzorcom aby som graf zmiatol.

Nevedel som použiť tvoje elegantné makierko, nerozumiem tam niektorým konštantám, čo sú a čo robia ale to až neskôr, teraz dotiahneme toto

Ešte raz VEĽKÁ vďaka
Naposledy upravil sances : 02.10.11 at 20:17
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať