Zavrieť

Porady

Moja svokra

Idem sa vysťažovať. som , už skoro 4 roky vydatá za syna jednej ženy, ktorá ma nenávidela, ešte ma ani nepoznala. Nenávidela ma preto, lebo jej synáčik začal chodiť na rande častejšie ako 1 hodinu v týždni. Keď ma potom stretla ani neodpovedala na pozdrav. Keď sme sa mali brať, mala som zo života peklo a ešte mi aj v deň svadby nadala. Potom sa mal narodiť syn, ktorý zaručene nebol jeho otca. 3 roky toto trpím doslovne, snažím sa naše stretnutia eliminovať na minimum, ale niekedy sa to nedá. Zabudla som podotknúť, že nielen svokra, ale aj maželo sestra má obdobné, ba aj horšie postoje ku mne.
Tento rok oslavuje 60 rokov, "pozvala" nás na oslavu za hranice. Manželovi povedala, že jemu a synovi to zaplatí a že manželke to má zaplatiť on. čo si o tom myslíte? podľa mňa mi dala jasne najavo, že ma tam nechce. Manžel mi tvrdí, že jej správanie je normálne. Ale predsa keď niekoho niekam pozvem, tak to nedelím takýmto spôsobom.
Usporiadat
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Blankake Pozri príspevok
Ale keď on chce, aby si išla a vedel dopredu, že si časť výdavkov musíte hradiť sami, tak prečo na Teba vyskočil? Tomu nerozumiem. Pred tým telefonátom jeho mame ste boli dohodnutí, že teda idete všetci s tým, že si ten "zvyšok" doplatíte?
všetko to bolo na jeho rozhodnutí, nechala som to na ňom, ako sa rozhodne. Nerátala som že na mňa vyskočí.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
všetko to bolo na jeho rozhodnutí, nechala som to na ňom, ako sa rozhodne. Nerátala som že na mňa vyskočí.
Tak je to obyčajný slaboch, ktorý nevie, čo chce. Keby na mňa po takomto rozhodnutí ešte raz vyskočil, tak by som sa asi naštvala a na tú oslavu nešla. Lebo tu ide fakt o nemalú sumu a ak mu vadí, že tie peniaze máte "vyhodiť na výlet", tak prečo tam chce ísť? Vyzerá to tak, že svokra naozaj počítala s tým, že Ty kvôli tým peniazom neprídeš...
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Blankake Pozri príspevok
Tak je to obyčajný slaboch, ktorý nevie, čo chce. Keby na mňa po takomto rozhodnutí ešte raz vyskočil, tak by som sa asi naštvala a na tú oslavu nešla. Lebo tu ide fakt o nemalú sumu a ak mu vadí, že tie peniaze máte "vyhodiť na výlet", tak prečo tam chce ísť? Vyzerá to tak, že svokra naozaj počítala s tým, že Ty kvôli tým peniazom neprídeš...
ja už neviem, som z toho pomýlená, ani nie nahnevaná, ale pomýlená a trošku znechutená.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
ja už neviem, som z toho pomýlená, ani nie nahnevaná, ale pomýlená a trošku znechutená.
To Ti verím, je to určite ťažké. Tá neistota a nervozita sa potom prenáša všade (na dieťa, okolie). Ale nateraz sa tým netráp, nechala si rozhodnutie na manželovi, povinnosť si si splnila. Uvidíš, ako sa bude ďalej správať. Máš určite okolo seba dobrých ľudí, stretnutie s ktorými je potešením.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Gabika, nedá mi nereagovať. Vykašli sa na oslavu a korunky si užite ty, tvoj syn a manžel na peknej dovolenke.

PS: Je mi ľúto, že tvoj muž nevie zaujať jasné stanovisko a ty tým len trpíš.
0 0
szisza szisza

szisza je offline (nepripojený) szisza

podľa mňa to dosť záleží na manželovi. To on by mal byť taký, ktorý si Ťa vždy pred nimi zastane, a vysvetliť im, že si rovnocenná. On by mal byť ten, ktorý povie, ak spravia výnimku, tak nikam neide. Buď všetci alebo nikto.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

No ja to vidím tak (samozrejme sa môžem celkom mýliť), že manželovi vadí, že jeho matka nechce zaplatiť aj za gabiku (a myslím, že nielen kvôli peniazom, ale aj kvôli tomu, aby ju uznala ako nevestu). A sám sa nevie rozhodnúť, ako ďalej. Pretože chce mať pri sebe manželku, no svoju matku "nemá až tak rád", aby zaplatil nemalé peniaze naviac. (No sme rôzni.)

Gabika, navrhla si mu vôbec, že jej pôjdete zagratulovať bez oslavy?
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Gabi03 Pozri príspevok
No ja to vidím tak (samozrejme sa môžem celkom mýliť), že manželovi vadí, že jeho matka nechce zaplatiť aj za gabiku (a myslím, že nielen kvôli peniazom, ale aj kvôli tomu, aby ju uznala ako nevestu). A sám sa nevie rozhodnúť, ako ďalej. Pretože chce mať pri sebe manželku, no svoju matku "nemá až tak rád", aby zaplatil nemalé peniaze naviac. (No sme rôzni.)

Gabika, navrhla si mu vôbec, že jej pôjdete zagratulovať bez oslavy?
ale áno navrhla, aj sme darček vybrali. No jeho mrzí, že mu na veľkonočný pondelok nadávali, že nejde kôli peniazom, že ona má len raz 60 rokov... .
Vykašlať sa už na tie prachy, možno dostal daľšiu facku, ktorú zapamätá
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
ale áno navrhla, aj sme darček vybrali. No jeho mrzí, že mu na veľkonočný pondelok nadávali, že nejde kôli peniazom, že ona má len raz 60 rokov... .
Vykašlať sa už na tie prachy, možno dostal daľšiu facku, ktorú zapamätá
...a možno tajne dúfal, že sa jeho mamička zľutuje a zaplatí to všetko...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

qabca27 Pozri príspevok
ale áno navrhla, aj sme darček vybrali. No jeho mrzí, že mu na veľkonočný pondelok nadávali, že nejde kôli peniazom, že ona má len raz 60 rokov... .
Vykašlať sa už na tie prachy, možno dostal daľšiu facku, ktorú zapamätá
A prečo im nepovedal, že tu neide o prachy, ale o čudné praktiky jeho mamky? To sa nevie svojej ženy zastať?
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Tweety Pozri príspevok
A prečo im nepovedal, že to nie je kôli prachom? To sa nevie svojej ženy zastať?
ale podľa mňa tam ide aj o tie peniaze...a zastať sa jej asi nevie, keď to už trvá 4 roky
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

qabca27 Pozri príspevok
ale áno navrhla, aj sme darček vybrali. No jeho mrzí, že mu na veľkonočný pondelok nadávali, že nejde kôli peniazom, že ona má len raz 60 rokov... .
Vykašlať sa už na tie prachy, možno dostal daľšiu facku, ktorú zapamätá
Prosím, moje príspevky ber iba ako môj osobný subjektívny názor.

Podľa tvojho popisu si to ty však vzdala. Ja na tvojom miete by som viac stála na strane manžela. On si sám je vedomí, že nemáte peniaze na ten "výlet", ale presviedčanie jeho matky je silnejšie, ako tvoje presviedčanie. Nie, slovo presviedčanie nie je správne, skôr argumentovanie.
Keď už nijak inak, tak si na papier napíšte plusy a mínusy prečo ísť či neísť. Ale spoločne.

Už sa k tomu viac nebudem vyjadrovať, lebo to vy dvaja musíte vyriešiť. Ale držím palce, aby najmä vaše manželstvo utrpelo čo najmenej.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Blankake Pozri príspevok
ale podľa mňa tam ide aj o tie peniaze...a zastať sa jej asi nevie, keď to už trvá 4 roky
Aj keď ide, je to až druhoradé, bod číslo jedna je postoj jeho mamy.
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Blankake Pozri príspevok
...a možno tajne dúfal, že sa jeho mamička zľutuje a zaplatí to všetko...
to taško
to by som asi dostala infarkt haha ale prekvapila by ma
no keď jedinému vnúčikovi nedovolí si odniesť hračku čo od nej dostane domov a musí si ju nechať tam, tak to je blbosť
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

qabca27 Pozri príspevok
on chce ,aby som išla, bezo mńa by nešiel, zdá sa mušialené minúť cca 15 000 na oslavu matky, za 3 dni, aby bola jeho matkaq sestra spokojné. Mne sa tá suma zdá taktiež šialená, ale čo už, ja to pežijem a on sa snáď poučí.
Je to šialená situácia! Svokra je manipulátor,ktorá svojim konaním jasne povedala,koho chce na svojej oslave(komu platí cestu) a koho nechce.
Chce si neustále dokazovať, že ona má stále moc nad svojimi deťmi.
Podľa mňa jediný, kto môže situáciu vyriešiť je tvoj muž.
Mal by sa správať ako zodpovedný muž, ktorý má svoju rodinu! Mal by jasne matke vysvetliť, že sa správa nevhodne a buď bude matka rešpektovať celú jeho rodinu,alebo sa on nebude podriadovať jej manierom!
Ale po prečítaní Tvojich príspevkov som si nie istá ,či to dokáže...
Dokedy chce takto on "tajtrlíkovať" ? Načo si zakladal svoju rodinu, ked si ju nevie obhájiť a zastať? Týmto svokriným manipulátorstvom trpíš nielen Ty, ale aj vaše dieťa,aj manžel.
Kam to speje? Bud si Tvoj muž uvedomí, že na dvoch stoličkách sa sedieť nedá, alebo Váš vzťah speje k záhube...

Čítala som celú diskusiu,viem, že rady sú rôzne.
Ked pôjdeš aj Ty,vieš vopred, že tam budeš "navyše" a že sa budeš celú dobu pretvarovať a nasilu usmievať...a ešte Vás to bude stáť kopu peňazí.
Ked pôjde iba syn a Ty zostaneš doma,svokru tým jedine potešíš,lebo znovu vyhrala.Synáčik poslúchol ju... a "tá" zostala doma sama...

Svokra sa ťažko zmení, dokedy jej Tvoj muž dáva za pravdu,ked útočí na Teba.

Neviem, ako sa rozhodneš. Ja by som určite nešla tam, kde som nevítaná ,iba trpená.
Keď idem niekomu popriať a kúpiť darček k sviatku,malo by to byť úprimné a zo srdca. Určite nie nasilu, vydieraním , so zaťatými zubami,či stiahnutím žalúdkom...
Držím Ti palce a veľa síl!
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Gabi03 Pozri príspevok
Prosím, moje príspevky ber iba ako môj osobný subjektívny názor.

Podľa tvojho popisu si to ty však vzdala. Ja na tvojom miete by som viac stála na strane manžela. On si sám je vedomí, že nemáte peniaze na ten "výlet", ale presviedčanie jeho matky je silnejšie, ako tvoje presviedčanie. Nie, slovo presviedčanie nie je správne, skôr argumentovanie.
Keď už nijak inak, tak si na papier napíšte plusy a mínusy prečo ísť či neísť. Ale spoločne.

Už sa k tomu viac nebudem vyjadrovať, lebo to vy dvaja musíte vyriešiť. Ale držím palce, aby najmä vaše manželstvo utrpelo čo najmenej.
máš pravdu, vzdala som to, zmierila som sa s tým ... ako vždy
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

arizona Pozri príspevok
Je to šialená situácia! Svokra je manipulátor,ktorá svojim konaním jasne povedala,koho chce na svojej oslave(komu platí cestu) a koho nechce.
Chce si neustále dokazovať, že ona má stále moc nad svojimi deťmi.
Podľa mňa jediný, kto môže situáciu vyriešiť je tvoj muž.
Mal by sa správať ako zodpovedný muž, ktorý má svoju rodinu! Mal by jasne matke vysvetliť, že sa správa nevhodne a buď bude matka rešpektovať celú jeho rodinu,alebo sa on nebude podriadovať jej manierom!
Ale po prečítaní Tvojich príspevkov som si nie istá ,či to dokáže...
Dokedy chce takto on "tajtrlíkovať" ? Načo si zakladal svoju rodinu, ked si ju nevie obhájiť a zastať? Týmto svokriným manipulátorstvom trpíš nielen Ty, ale aj vaše dieťa,aj manžel.
Kam to speje? Bud si Tvoj muž uvedomí, že na dvoch stoličkách sa sedieť nedá, alebo Váš vzťah speje k záhube...

Čítala som celú diskusiu,viem, že rady sú rôzne.
Ked pôjdeš aj Ty,vieš vopred, že tam budeš "navyše" a že sa budeš celú dobu pretvarovať a nasilu usmievať...a ešte Vás to bude stáť kopu peňazí.
Ked pôjde iba syn a Ty zostaneš doma,svokru tým jedine potešíš,lebo znovu vyhrala.Synáčik poslúchol ju... a "tá" zostala doma sama...

Svokra sa ťažko zmení, dokedy jej Tvoj muž dáva za pravdu,ked útočí na Teba.

Neviem, ako sa rozhodneš. Ja by som určite nešla tam, kde som nevítaná ,iba trpená.
Keď idem niekomu popriať a kúpiť darček k sviatku,malo by to byť úprimné a zo srdca. Určite nie nasilu, vydieraním , so zaťatými zubami,či stiahnutím žalúdkom...
Držím Ti palce a veľa síl!
toto by som najradšej urobila, to hej, ale manželstvo by bolo v troskách, teda ono aj svojím spôsobom je.
len raz som si dokázala vydupať svoje a to vtedy, keď som povedlala, že v rovnakom meste nechcem bývať. To by sme už asi neboli spolu.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
to taško
to by som asi dostala infarkt haha ale prekvapila by ma
no keď jedinému vnúčikovi nedovolí si odniesť hračku čo od nej dostane domov a musí si ju nechať tam, tak to je blbosť
To myslíš tak, že Váš syn dostal od nej nejakú hračku (predpokladám, keď ste boli u nej na návšteve) a nemohol si ju zobrať domov? Ako to zdôvodnila?
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Blankake Pozri príspevok
To myslíš tak, že Váš syn dostal od nej nejakú hračku (predpokladám, keď ste boli u nej na návšteve) a nemohol si ju zobrať domov? Ako to zdôvodnila?
že aby sa mal s čím u nej hrať, ale ja mám tiež synovca a neter, vždy si hračky bralui domov a samozrej , keď išli ku nám si vždy niečo dovliekli
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Gabika a čo hovoria na tieto tvoje vzťahy Tvoji najbližší /kamarátky, mama, brat.../?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať