Zavrieť

Porady

Moja svokra

Idem sa vysťažovať. som , už skoro 4 roky vydatá za syna jednej ženy, ktorá ma nenávidela, ešte ma ani nepoznala. Nenávidela ma preto, lebo jej synáčik začal chodiť na rande častejšie ako 1 hodinu v týždni. Keď ma potom stretla ani neodpovedala na pozdrav. Keď sme sa mali brať, mala som zo života peklo a ešte mi aj v deň svadby nadala. Potom sa mal narodiť syn, ktorý zaručene nebol jeho otca. 3 roky toto trpím doslovne, snažím sa naše stretnutia eliminovať na minimum, ale niekedy sa to nedá. Zabudla som podotknúť, že nielen svokra, ale aj maželo sestra má obdobné, ba aj horšie postoje ku mne.
Tento rok oslavuje 60 rokov, "pozvala" nás na oslavu za hranice. Manželovi povedala, že jemu a synovi to zaplatí a že manželke to má zaplatiť on. čo si o tom myslíte? podľa mňa mi dala jasne najavo, že ma tam nechce. Manžel mi tvrdí, že jej správanie je normálne. Ale predsa keď niekoho niekam pozvem, tak to nedelím takýmto spôsobom.
Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Buchac, vieš čo si tu už dosť dlho, aby si takýmto spôsobom vyjadril svoj vzťah k Vlastičke, nejaké odkazy. To čo je Veď si chlap na mieste.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Buchac, vieš čo si tu už dosť dlho, aby si takýmto spôsobom vyjadril svoj vzťah k Vlastičke, nejaké odkazy. To čo je Veď si chlap na mieste.
Jožka - nem-chápem...... veď ja predsa nepýtam pero a potom, ja už iného zaťka mať nebudem, ale zato budem mať nevestu. A peknú a dobrú a šikovnú...Takú by som si určite na mieste môjho syna aj ja vybrala
Len verím, že nebude mať nikdy dôvod dať ma do presýpacích hodín
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Vlasti Ty si naša milá poetka, poradkyňa. Preto si Ťa chcem rada mojkať. Si správna ženská.jožka
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Vlasti Ty si naša milá poetka, poradkyňa. Preto si Ťa chcem rada mojkať. Si správna ženská.jožka

Jožka ďakujem, keby si ma teraz videla, tak som celkom šmrnc, od pýchy som svoju šírku natiahla do výšky, takže už nemám nadváhu, ale podvýšku
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

ondrejvla Pozri príspevok
Jožka ďakujem, keby si ma teraz videla, tak som celkom šmrnc, od pýchy som svoju šírku natiahla do výšky, takže už nemám nadváhu, ale podvýšku
ďakujem, potešila si ma jožka
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
ondrejvla Pozri príspevok
Jožka ďakujem, keby si ma teraz videla, tak som celkom šmrnc, od pýchy som svoju šírku natiahla do výšky, takže už nemám nadváhu, ale podvýšku
Nehovorí sa tomu nadváha, ale ako som v jednej téme napísala a dostala som aj pochvalu, tak ja tomu hovorím: váhu mám akurát, len mi výška chýba.

Ale aby to nebolo celkom , kým som so svokrou nebývala v jednej domácnosti, resp. kým svokra jedného krásneho dňa svojho syna a môjho manžela nepresvedčila, že už ďalej doma nevydrží a on ju nenasťahoval k nám
verila som jej každé slovo. Každé 1-2 mesiace prišla k nám aspon na týždeň, aby si oddýchla, posťažovala sa na nevestu s ktorou bývala v jednej domácnosti a znova sa vrátila. Keď prišla bývať k nám, tak mi pomaly ale iste začala obracať domácnosť naruby. Ak s niečim nebola spokojná, riešili sme to spolu s manželom, aby som predišla tomu, že prekrúti moje slová. Navádzala ma, aby som za každú cenu robila po svojom a že tak manžel bude musieť pristúpiť na moje rozhodnutia ............ bolo toho veľa a ja to tu nebudem všetko rozpisovať. Nakoniec, keď videla, že ja do hádok s ňou nepôjdem, jedného dňa odišla domov akože na návštevu a už sa nevrátila. Vtedy som pochopila, aká v skutočnosti je. Nevesta sa na ňu nikdy nesťažovala, bývala s ňou od prvého dňa ako sa vydala a tak si na ňu zvykla. Môj manžel dodnes neverí, že jeho matka je taká ako ju vidím ja, lebo o jej navádzani proti nemu som mu vtedy pre pokojv rodine nepovedala. Jeho sestra aj brat potvrdili moje slová, lebo mali s ňou svoje skúsenosti, ale manžel to nechce pripustiť a ja ho nemienim stále presviedčať. Na návštevu k nej chodíme aj keď nie tak často ako voľakedy, ale už to nie je čo prv. Rozdiel je v tom, že niekedy som manžela sama volala na návštevu jeho matky a teraz čakám, kedy on povie že ideme za ňou. Len tak naokraj -keď bola u nás, tak mala 71 rokov a bola čula a zdravá primerane svojmu veku. Ja som chodila do roboty a ked som prišla domov, tak som musela variť, lebo však ona dáva peniaze na domácnosť tak už robiť nebude nič. Ale všetko prešlo a je za nami. Tým som chcela povedať, že záleži na veľmi veľa veciach, ako sa vzťahy formujú. Je rozdiel či žijeme so svokrou od začiatku manželstva, kedy mladý človek sa celkom ľahko vie prispôsobiť, alebo či žačneme so svokrou žiť v čase ked máme zabehnutú vlastnú domácnosť, alebo či každý máme svoje bývanie a navštevujeme sa navzájom hoci aj denne, ale aspon večer máme každý pre seba. Viem o čom to je, lebo svokru som mala pri sebe dlhú dobu občas zhruba na týždeň a neskôr na trvalom pobyte a teraz mám u seba vlastnú matku o ktorú sa starám už 6 rokov a má 80 rokov, chodí o barle, na jedno oko nevidí a na druhom má 13 dioptrie. Sú ľudia, ktorí sa vedia a chcú prispôsobiť podmienkam a sú takí, ktorí sú tvrdohlaví a všetko sa musí točiť len okolo nich.
Naposledy upravil tutiola : 18.07.09 at 21:01
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
tutiola Pozri príspevok
Nehovorí sa tomu nadváha, ale ako som v jednej téme napísala a dostala som aj pochvalu, tak ja tomu hovorím: váhu mám akurát, len mi výška chýba.
Preto mám podvýšku...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ondrejvla Pozri príspevok
Preto mám podvýšku...
Ja mám tiež potom podvýšku, lenže keby som mala výšku primeranú váhe, tak by museli začať vyrábať vyššie zárubne na dverách.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Buchac, vieš čo si tu už dosť dlho, aby si takýmto spôsobom vyjadril svoj vzťah k Vlastičke, nejaké odkazy. To čo je Veď si chlap na mieste.
Milé dámy , 17-ky , svokričky , zastali ste sa teda poriadne Vlastičky .....
Nečítali ste však , pre zmenu , asi celkom , príspevôčky ohľadom mojej svokričky ...

Nemal som , nemám záujem na nikoho útočiť !!!!Nebol to žiaden odkaz , akurát jednoslabičná odpoveď .

Keďže si zároveň nezvyknem veľmi kydať do vlastného hiezda , tak s veľkou pravdepodobnosťou neviete , o čo som v mojich príspevkoch naznačoval .

Možno si vravíte , že som nejaký odľud , nakoľko nie som ochotný ani odniesť to pero svokre . Lebo tu nejde o pero , tu ide o princíp ...
To pero , o ktoré si nevie POPROSIŤ od sestričky ...? ... nechce , nakoľko sa nikomu prosiť nebude ....!!!!!
Podotýkam , že túto službu by som neurobil ani vlastnej mame , s ktorou mám aj s jej nevestou dobrý vzťah a nehovoriac ani o tom , že ona by takú nezmyselnú požiadavku odo mňa ani nepožadovala ...
Ozaj , svokra ma za tých pár rokov / len 30 / poprosila len zopár krát , popritom sa tak tvárila , ako keby jej minimálne trhali stoličku bez injekcie .
arizona
Buchač, od mojej matky viem, že tie babenky si v špitále počítajú a potom závidia, kto mal koľko návštev
Aj malá 5minútová návšteva sa počíta...
Nie som ochotný a ani schopný ani toľko minút ....
Dôvod je prozaický , totižto v týchto zariadeniech som si užil svoje a tak sa im vyhýbam okľukou . Manželka ide do budovy , ja jej pomôžem poprípade s taškou , ale inak som vonku v aute ...
Zároveň len tak na okraj , keď som sa pomaly odporúčal na onen svet , tak svokra svojej dcére obzvlášť nejak nepomáhala ....

tutiola
Sú ľudia, ktorí sa vedia a chcú prispôsobiť podmienkam a sú takí, ktorí sú tvrdohlaví a všetko sa musí točiť len okolo nich.

Presne o to ide .....

Keď si tak vzpomeniete na mladé časy rozprávok , určite ste nezabudli tú " O troch grošoch "
Pointa príbehu je , že :
-prvý groš sa vracia
-druhý užíva
-tretí požičiava
V prípade mojej svokričke existuje len ten druhý variant , proste si užíva ...

Možno vás moje príspevky , poprípade reakcie urážajú , možno nie , veď ste už svokry ...no vedzte , že svoje názory som nepozdvíhal len tak zo zeme ..
Koniec , koncov , aj ja som v podstate nejaký ten piatok takpovediac svokor .
A aj preto sa vyhýbam vzájomným nedorozumeniam . Mám aj tú výhodu , že mládež býva od začiatku sama , do vzťahu sa im nemiešame , takže nie je čo riešiť . A aj keby , tak to by ozaj museli byť závažné problémy ...

P.S. :
Príspevky som necitoval úplné .
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Buchač čakala som Tvoju reakciu už včera, prepáč...prsty sa nechceli zastaviť. Viem, že život nie je pěříčko.....jožka
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Buchač čakala som Tvoju reakciu už včera, prepáč...prsty sa nechceli zastaviť. Viem, že život nie je pěříčko.....jožka
Ajajáááááj , to keby som písal včera v tom hice , to by bolo iné kafe .
Dnes je fasa chladnúčko , porozmýšľal som / bolelo ma to / a uvážil každé slovo .....
No a čo , veď , hm , diskutujeme ....síce každý svojím spôsobom , ale predsa .

Veď nikto nie je dokonalý !!!
Síce ja áno , ale asi tak , ako Oliver Andrássy s Heňou ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
List od švekry

Drahý žecu,


bizovňe še čuduješ, že po teľo rokoch še ozývam. Ale obecala som dzifčeťu, že ci napíšem. Keľo je to už rokov, čo ce ochabila? Das pejc? Možno i vecej budze.

Jak še hutorí, čas najlepší dochtor, šicke rany zahojí. I mne še už noha zahojela, čo si ma raz ožartý zdrilil z garadyčoch.

Teraz už znám, že to veľká chyba bula, kedz som še k vám do domu nascehovala. Do šickoho som še starala a ľem mojej Ruženke som stranu trimala. Musel si poriadne cerpec.

Nečudo, že si si občas čerknul betehy a neraz pozdno do večera v karčme šedzel. Vedz každý poriadny chlop sebe vypije, no ňe? Dakto ľem dakus, iný vecej, no a ty si vypil vecej. Ale ani še ci nedzivím.
Ta vedz tá moja Ružena poriadna ľompa bula. Vidzela mi, jak še o tebe stará! Na frištik chľeba so šmaľcom, na obid si harčok trepanky musel vylygac, dobre si hvarel, že chucí jako koňské šiky. Na večir ci uvarela kendericu, alebo ľem postné bandurky si mal.
A kedz še jej zochcelo na poľo zajsť, tak i hryžacu dziňu si dostal. Vedz ani poriadny kavej ňeznala uvaric, chucil jako krochmaľ.
Veru nerada še okolo šporheltu obracala. Ľem by še parádzila a hodiny pred džveredlom vystávala. A ani čistotná bárs nebula. Brudny budar vyčuchac? Ta dze! Prac ani pigľovac še jej nechcelo, aj gráty si musel sám umyvac. No, piľná pčola to nebula, do roboty še bárs nešarpala.

Ale ani ja ci nebula bárs dobrou švekrou. Právom si každému vo valale hvarel, jak ci tá stará rapucha ničí život. Šľepé sme buli, nevidzeli sme jak cerpíš. Keľo razy som sebe želala, aby me guta ulapela za to, že som še k vám nascehovala. Verabože, šaľena ja bula. Šicko mohlo buc inak.

Ale vidzíš, drahý žecu, že ani po teľo rokoch sme na tebe nazapomnuli. Ruženka hutorí, že si ce predstavuje s veľkym bembeľom, určite ti už kosci nečerkajú. A že by še rada stala nadraguľou. Už še jej i snívalo o malym kandratym bauľe.

Ňemala ce ochabic, teraz to už zná i ona.

Jak v tebe zostalo choľem falatočok ľubosci, friško odpíš, budzeme ci blahoslavic. Vedz stará láska nehardzavie, jak še hutorí. Naša kapura budze pre tebe stále otvorená.


Tvoja švekra Amála

Dodanok:

Skoro by mi zapomnula. K tomu džegpotu, co ši ulapel v lote, ci zo šerca blahoželáme.

P.S.:
Ak by niekto nerozumel , podám vysvetlenie ....preklad do spisovnej slovenčiny ...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

buchač Pozri príspevok
List od švekry

Drahý žecu,


bizovňe še čuduješ, že po teľo rokoch še ozývam. Ale obecala som dzifčeťu, že ci napíšem. Keľo je to už rokov, čo ce ochabila? Das pejc? Možno i vecej budze.

Jak še hutorí, čas najlepší dochtor, šicke rany zahojí. I mne še už noha zahojela, čo si ma raz ožartý zdrilil z garadyčoch.

Teraz už znám, že to veľká chyba bula, kedz som še k vám do domu nascehovala. Do šickoho som še starala a ľem mojej Ruženke som stranu trimala. Musel si poriadne cerpec.

Nečudo, že si si občas čerknul betehy a neraz pozdno do večera v karčme šedzel. Vedz každý poriadny chlop sebe vypije, no ňe? Dakto ľem dakus, iný vecej, no a ty si vypil vecej. Ale ani še ci nedzivím.
Ta vedz tá moja Ružena poriadna ľompa bula. Vidzela mi, jak še o tebe stará! Na frištik chľeba so šmaľcom, na obid si harčok trepanky musel vylygac, dobre si hvarel, že chucí jako koňské šiky. Na večir ci uvarela kendericu, alebo ľem postné bandurky si mal.
A kedz še jej zochcelo na poľo zajsť, tak i hryžacu dziňu si dostal. Vedz ani poriadny kavej ňeznala uvaric, chucil jako krochmaľ.
Veru nerada še okolo šporheltu obracala. Ľem by še parádzila a hodiny pred džveredlom vystávala. A ani čistotná bárs nebula. Brudny budar vyčuchac? Ta dze! Prac ani pigľovac še jej nechcelo, aj gráty si musel sám umyvac. No, piľná pčola to nebula, do roboty še bárs nešarpala.

Ale ani ja ci nebula bárs dobrou švekrou. Právom si každému vo valale hvarel, jak ci tá stará rapucha ničí život. Šľepé sme buli, nevidzeli sme jak cerpíš. Keľo razy som sebe želala, aby me guta ulapela za to, že som še k vám nascehovala. Verabože, šaľena ja bula. Šicko mohlo buc inak.

Ale vidzíš, drahý žecu, že ani po teľo rokoch sme na tebe nazapomnuli. Ruženka hutorí, že si ce predstavuje s veľkym bembeľom, určite ti už kosci nečerkajú. A že by še rada stala nadraguľou. Už še jej i snívalo o malym kandratym bauľe.

Ňemala ce ochabic, teraz to už zná i ona.

Jak v tebe zostalo choľem falatočok ľubosci, friško odpíš, budzeme ci blahoslavic. Vedz stará láska nehardzavie, jak še hutorí. Naša kapura budze pre tebe stále otvorená.


Tvoja švekra Amála

Dodanok:

Skoro by mi zapomnula. K tomu džegpotu, co ši ulapel v lote, ci zo šerca blahoželáme.

P.S.:
Ak by niekto nerozumel , podám vysvetlenie ....preklad do spisovnej slovenčiny ...
Verejne sa priznávam, že nerozumiem reči tvojho kmeňa...

...
Jááj, už som pochopila (musela som viackrát čítať)... Bývalý zať po tom, čo vyhral jackpot je ten najsamlepší a milá svokra nakydá aj na vlastnú dcéru
Naposledy upravil calawen : 02.12.09 at 17:26 Dôvod: Doplnenie
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

buchač Pozri príspevok
List od švekry

Drahý žecu,


bizovňe še čuduješ, že po teľo rokoch še ozývam. Ale obecala som dzifčeťu, že ci napíšem. Keľo je to už rokov, čo ce ochabila? Das pejc? Možno i vecej budze.

Jak še hutorí, čas najlepší dochtor, šicke rany zahojí. I mne še už noha zahojela, čo si ma raz ožartý zdrilil z garadyčoch.

Teraz už znám, že to veľká chyba bula, kedz som še k vám do domu nascehovala. Do šickoho som še starala a ľem mojej Ruženke som stranu trimala. Musel si poriadne cerpec.

Nečudo, že si si občas čerknul betehy a neraz pozdno do večera v karčme šedzel. Vedz každý poriadny chlop sebe vypije, no ňe? Dakto ľem dakus, iný vecej, no a ty si vypil vecej. Ale ani še ci nedzivím.
Ta vedz tá moja Ružena poriadna ľompa bula. Vidzela mi, jak še o tebe stará! Na frištik chľeba so šmaľcom, na obid si harčok trepanky musel vylygac, dobre si hvarel, že chucí jako koňské šiky. Na večir ci uvarela kendericu, alebo ľem postné bandurky si mal.
A kedz še jej zochcelo na poľo zajsť, tak i hryžacu dziňu si dostal. Vedz ani poriadny kavej ňeznala uvaric, chucil jako krochmaľ.
Veru nerada še okolo šporheltu obracala. Ľem by še parádzila a hodiny pred džveredlom vystávala. A ani čistotná bárs nebula. Brudny budar vyčuchac? Ta dze! Prac ani pigľovac še jej nechcelo, aj gráty si musel sám umyvac. No, piľná pčola to nebula, do roboty še bárs nešarpala.

Ale ani ja ci nebula bárs dobrou švekrou. Právom si každému vo valale hvarel, jak ci tá stará rapucha ničí život. Šľepé sme buli, nevidzeli sme jak cerpíš. Keľo razy som sebe želala, aby me guta ulapela za to, že som še k vám nascehovala. Verabože, šaľena ja bula. Šicko mohlo buc inak.

Ale vidzíš, drahý žecu, že ani po teľo rokoch sme na tebe nazapomnuli. Ruženka hutorí, že si ce predstavuje s veľkym bembeľom, určite ti už kosci nečerkajú. A že by še rada stala nadraguľou. Už še jej i snívalo o malym kandratym bauľe.

Ňemala ce ochabic, teraz to už zná i ona.

Jak v tebe zostalo choľem falatočok ľubosci, friško odpíš, budzeme ci blahoslavic. Vedz stará láska nehardzavie, jak še hutorí. Naša kapura budze pre tebe stále otvorená.


Tvoja švekra Amála

Dodanok:

Skoro by mi zapomnula. K tomu džegpotu, co ši ulapel v lote, ci zo šerca blahoželáme.

P.S.:
Ak by niekto nerozumel , podám vysvetlenie ....preklad do spisovnej slovenčiny ...

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
...kua ...po včerajšku ????

Buď ...

alebo ...

0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Buchač, tá svokra Ťa zas riadne naštvala
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
buchač Pozri príspevok
...kua ...po včerajšku ????

Buď ...

alebo ...



...a čo bolo včera?
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Lenka1979 Pozri príspevok
...a čo bolo včera?
... ta čo asi, keď to je na odstrel...
Možno Juraj veľa stavil v stávkovej kancelárii a je v mínuse ...
0 0
milláčikk milláčikk

milláčikk je offline (nepripojený) milláčikk

buchač Pozri príspevok
...kua ...po včerajšku ????

Buď ...

alebo ...

Dnes o 24,00 hod. pošli fotku, ako "elegantne" si to vyriešil .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
milláčikk Pozri príspevok
Dnes o 24,00 hod. pošli fotku, ako "elegantne" si to vyriešil .
Zatiaľ len trénujem .....

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať