Zavrieť

Porady

Moja svokra

Idem sa vysťažovať. som , už skoro 4 roky vydatá za syna jednej ženy, ktorá ma nenávidela, ešte ma ani nepoznala. Nenávidela ma preto, lebo jej synáčik začal chodiť na rande častejšie ako 1 hodinu v týždni. Keď ma potom stretla ani neodpovedala na pozdrav. Keď sme sa mali brať, mala som zo života peklo a ešte mi aj v deň svadby nadala. Potom sa mal narodiť syn, ktorý zaručene nebol jeho otca. 3 roky toto trpím doslovne, snažím sa naše stretnutia eliminovať na minimum, ale niekedy sa to nedá. Zabudla som podotknúť, že nielen svokra, ale aj maželo sestra má obdobné, ba aj horšie postoje ku mne.
Tento rok oslavuje 60 rokov, "pozvala" nás na oslavu za hranice. Manželovi povedala, že jemu a synovi to zaplatí a že manželke to má zaplatiť on. čo si o tom myslíte? podľa mňa mi dala jasne najavo, že ma tam nechce. Manžel mi tvrdí, že jej správanie je normálne. Ale predsa keď niekoho niekam pozvem, tak to nedelím takýmto spôsobom.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tweety Pozri príspevok
Ale svokruša dala tým, že jej cestu nepreplatí, jasne najavo, že si ju tam neželá. Je to síce čudný postoj, ale je to tak.
Áno aj nie....nemôžeme presne vidieť do hlavy svokry. Ide podľa mňa len o taký truc podnik a zároveň podľa mňa , ak by nevesta nešla použila by to krásne na tej oslave proti nej, že jej bolo ľúto peňazí...
Ja som morálne na strane gabči... ale život ma veru naučil, že spravodlivosť víťazí len v rozprávkach a v skutočnom živote sa väčšinou zlo obráti na nesprávnu stranu.
Môj názor je taký, že ak sa Gabča bude tváriť, že dobre , tak svokra má málo peňazí, tak si doplatím a idem, tak tú pomyselnú morálnu facku dostane svokra. Ak by sa situácia následne začala ďalej priostrovať, tak by som uvažovala čo ďalej- prerušiť s äou kontakt?? alebo niečo iné. Myslím si však, že ak nepôjdu spolu na tú oslavu uškodí to veľa ich vzťahu, a to nechcú....to chce práve svokra, tak by som jej v tom nepomáhala
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evina Pozri príspevok
Áno aj nie....nemôžeme presne vidieť do hlavy svokry. Ide podľa mňa len o taký truc podnik a zároveň podľa mňa , ak by nevesta nešla použila by to krásne na tej oslave proti nej, že jej bolo ľúto peňazí...
Ja som morálne na strane gabči... ale život ma veru naučil, že spravodlivosť víťazí len v rozprávkach a v skutočnom živote sa väčšinou zlo obráti na nesprávnu stranu.
Môj názor je taký, že ak sa Gabča bude tváriť, že dobre , tak svokra má málo peňazí, tak si doplatím a idem, tak tú pomyselnú morálnu facku dostane svokra. Ak by sa situácia následne začala ďalej priostrovať, tak by som uvažovala čo ďalej- prerušiť s äou kontakt?? alebo niečo iné. Myslím si však, že ak nepôjdu spolu na tú oslavu uškodí to veľa ich vzťahu, a to nechcú....to chce práve svokra, tak by som jej v tom nepomáhala
Ak by mala svokra málo peňazí, nerobila by oslavu v Alpách. A prečo ostatným cestu preplatí, len akurát neveste nie? To tiež o niečom svedčí. Je to ťažký oriešok, ale Gabča by mala byť tiež hrdá, a nepoddávať sa niekoľkoročným terorom zo strany svokry, veď píše, že to je už dlhodobá záležitosť.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

...prípadne môžeš gabča, aby bol vlk sýty aj ovca celá, kúpiť svokre darček a poslať po manželovi s lístkom, na ktorom je popraješ všetko najlepšie a ospravedlníš sa, že si nemohla prísť, pretože vám to finančná situácia nedovoľuje....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tweety Pozri príspevok
Ak by mala svokra málo peňazí, nerobila by oslavu v Alpách. A prečo ostatným cestu preplatí, len akurát neveste nie? To tiež o niečom svedčí. Je to ťažký oriešok, ale Gabča by mala byť tiež hrdá, a nepoddávať sa niekoľkoročným terorom zo strany svokry, veď píše, že to je už dlhodobá záležitosť.
Tweety, to nám je asi všetkým jasné, že postoj svokry nie je správny. /to by som sa tvárila "akože" si myslím, že svokra nemá dosť peňazí/
V živote je dôležitý cieľ a pre ten treba niekedy i podliezť lavičku a tu je dôležitý cieľ - pokoj medzi Gabčou a jej manželom. Ak je citovo naviazaný na matku, práve absencia na tej oslave im ho určite neprinesie. Ja nevidím dôvod riešiť tie vzťahy práve na tejto konrétnej akcii...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No to je riadna jezibaba, ale aj ja si myslim, ze tu prave na nejaky odpor velmi nie je miesto. Ale kazdopadne, ja by som to riesila bud obaja,alebo nikto a synacik, ak sa nevie trochu vzopriet je tiez este decko, no nezavidim ti to.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Ja ti poviem niečo zo svojho života: bola som nechcenou nevestou, nenávidenou .... Svokra oslavovala 70-iny a pozvala iba svojho syna - ani našu dcéru nie - iba syna. Ten povedal NIE a nešiel. V ten večer, keď bola u svokry hostina, môj muž stál v logiii a potichúčky plakal. No a poviem ti, pridala som sa k nemu. Veľmi mi ho bolo ľúto. Vravím mu veď ešte nie je neskoro - choď, je to tvoja matka. A on na to - nie, vy ste moja rodina a ona to buď "zoberie" alebo nie..... No "zobrala". Dnes je to všetko inak. Nevravím, že to bolo len manželovým "trucom" ale určite jeho postoj prispel k takému vzťahu, aký je medzi mnou a svokrou dnes. Babka sa mi vyžaluje, ja ju poľutujem, ak potrebuje pomôžem a je to fajn. Práve túto nedeľu sme oslavovali 80-tiny mojej svokry.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Celkom tym nestastnym vztahom svokra-nevesta nerozumiem, vsak aj tie hrozne svokry boli nevesty, ja mam dvoch dospelych synov a uz sa tesim, ale zatial marne, ze ziskam dve dcery. Myslim si, ze dokazem tolerovat syna, aby stal za svojou rodinou, tak to ma byt, moja svokra bola ako moja druha mama, vzdy ma zastala, aj voci synovi, nemali sme ziadne vazne rozpory, ale na druhej strane musim povedat, ze moja svagrina takyto vztah s nou nemala.
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

No aby ste tomu presne rozumeli.
Tá oslava v alpách, to vlastne ani nieje oslava. Do álp chcú ísť na výlet pri príležitosti jej 60 narodenín. Má tam ísť oa, jej dcéra, môj syn a muž, a ak chcem aj ja. S inou rodinou sa nemajú radi.Okrem toho mne ona nikdy na narodeniny nebola a ja vždy. Darček k narodeninám som jej kúpila , zlaté náušnice , naozaj krásne a kupovala som ich ešte v januári, keď toto všetko ohlásila, no prídavok o mojom platení povedala až teraz. Ja by som to pochopila, keby povedala, preplatím Vám ako rodine polovicu (lebo deti ešte vo veku 3 rokov neplatia), to by som pochopila, ale keď jej príjem pracujúcej primárky na dôchodku si myslím, že nieje malý. Ale povedať synovi, tebe preplatím, ale manželke si zaplať ak chce ísť, to neviem pochopiť. Ja jej vždy kupujem darčeky, aj maželovi pripomínam že má sviatok, aj keď si na mňa nespomenie. Náušnice ma vyšli skoro na 4 tisícky, má to byť prekvapenie aj keĎ sa mi to momentálne protiví.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

V prvom rade je divné, že takéto oslavy robí v Alpách - ale možno sú všetci ostatní rodinní príslušníci na tom finančne dobre a nemajú s tým problém. Takže je teraz na Gabči a jej manželovi, ako sa rozhodnú. Ale mali by sa snažiť dospieť k spoločnému záveru, s ktorým budú obidvaja stotožnení. Ináč 4 roky spolužitia je v tomto prípade asi krátka doba, aby sa jej manžel "odstrihol" od svojej matky a zvlášť, ak vyrastal bez otca. Tam je veľký vplyv ženskej roly. Ak sa teda Gabča s manželom zhodnú v tom, že "obetujú" na túto oslavu peniaze a pôjdu tam, tak by sa mali tiež dohodnúť, že sa manžel bude Gabči zastávať v prípade útokov jeho rodiny.
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

Moja svokra urobila to, že zaplatila letenku do zahraničia sebe,dcére a vnúčikovi a zaťovi nie. Ak chce ísť aj on nech si zaplatí. Ale nerobil z toho tragédiu. Nebol. Ale ani svokra z toho nič nemala, lebo jej dcéra, jej celu dovolenku plakala ako veeeľmi jej chýba manžel.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

kkllc Pozri príspevok
Moja svokra urobila to, že zaplatila letenku do zahraničia sebe,dcére a vnúčikovi a zaťovi nie. Ak chce ísť aj on nech si zaplatí. Ale nerobil z toho tragédiu. Nebol. Ale ani svokra z toho nič nemala, lebo jej dcéra, jej celu dovolenku plakala ako veeeľmi jej chýba manžel.
Takže sa sama potrestala.
Len mám obavu, že Gabčin manžel by na tej oslave "netrpel" a ani by nedal najavo, že mu je za ňou ľúto...
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

Gabča čo na to všetko povedal Tvoj manžel? Myslím ako sa vyjadril k tej zaležitosti, nielen že je to normálne, ale aby si išla na tú oslavu alebo nie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Je to veľmi ťažké celé tie vzťahy svokra a nevesta. Vedia veru veľmi znepríjemniť život a rozvrátiť aj mladé manželstvo. A toto tie matky chcú? Aby urobili nešťastných svojich synov? Čo to je potom za láska ku svojmu dieťaťu? Opičia láska......sebecká. Ale zlo sa raz vráti ako bumerang. Gabča nevnucuj sa, ale ani nebuď nenávistná a zatrpknutá...ono sa jej to raz vráti.
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

On sa vyjadril asi tak , že mu je to ľúto, ale ja tomu nerozumiem. Pýtala som sa, že nech mi to teda vysvetlí, on nato, že nie som jej krv. Ja si to teda vysvetľujem tak, že nie som pre ňu rodina.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Gabča, Vaša matka má na Váš vzťah so svokrou aký názor , ak sa smiem spýtať ? Ak by ste moju otázku považovali za nesúvisiacu s témou , tak nemusíte odpovedať, nič sa nedeje .
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Zita5 Pozri príspevok
Gabča, Vaša matka má na Váš vzťah so svokrou aký názor , ak sa smiem spýtať ? Ak by ste moju otázku považovali za nesúvisiacu s témou , tak nemusíte odpovedať, nič sa nedeje .
Moju mamu to veľmi bolí, ona má s nevestinymi rodičmi výborbý vzťah a spolu s otcom chceli podobný nadviazať aj so zaťovou matkou. Ale tá ich ignorovala, ta už sa prestali snažiť. Videli ako sa trápim a pravdupovediac teraz ich tým nezaťažujem, lebo by ich to ešte veäčmi bolelo.
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

no pre mŇA JE TO STRAšNE PONIžJúCE
0 0
kkllc kkllc

kkllc je offline (nepripojený) kkllc

A vieš aj čo jej na tebe vadí? Si menej bohatá, menej pekná, menej spoločensky významná.... Alebo je to len v tom, že si jej "ukradla syna"?

Ty tam chceš ísť, alebo nie? Záleží manželovi na tom, aby si išla?
Naposledy upravil kkllc : 14.04.09 at 19:26
0 0
Darma111 Darma111

Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

neviem či tomu dobre rozumiem, ale ked som to spravne pochopila, tak Tvojmu manželovi je jedno, či tam pôjdeš alebo nie... ani sa nevyjadril ano ani nie... takže v podstate mu na tom nezáleží... asi je v tejto chvíli lepšie riešiť Váš vzťah s manželom ako Tvoj vzťah k svokre...
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

atka4 Pozri príspevok
No myslím, že by ste mali ťahať za jeden povraz, vy, vaša rodinka, v zložení manžel, ta a vaše dieťa. Manžel by ťa mal podržať a dať tým podľa mňa svojej mame jasne najavo, že on si ťa vybral a jednoducho ťa jeho mama musí akceptovať. Nie takýmto spôsobom manipulovať s vašou rodinkou a vlastne vytvárať pôdu na možno aj hádky a pod. Myslím, že je to asi hlavne o postoji tvojho manžela. Určite to preberte spolu....Nemá zmysel hrať urazenú, ale ani nechať po sebe "šliapať" Ako píšeš, aj ty máš svoju hrdosť, ale by ju mať aj tvoj manžel a podržať ťa, stáť pri tebe a s tebou....
držím palce.
viem, čo jej vadí. Že som jej ukradla syna, to je asi to podstatné. Že mne prerábame dom a jej byt tiež treba. Hoci chodí pomáhať, stále je to málo. Aj môj otec jej bol pomáhať. Že moji rodičia sú obyčajní ľudia bez vysokej školy, nezáleží na tom, že ja ju mám, ale oni nemajú. Podľa mňa vo veľkom tu panje aj záviť, najmä môjmu bratovi, lebosa mu darí a to ani nemá vysokú školu.......podľa mňa sú to úbohé výhovorky. A tiež jej vadí, že nemám 50 kg ako jej dcéra. Že vyžadujem o jej syna aj viac zodpovodnosti ako len chodiť do práce. Argument, že aj ja codím do práce neobstojí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať