Zavrieť

Porady

Moja svokra

Idem sa vysťažovať. som , už skoro 4 roky vydatá za syna jednej ženy, ktorá ma nenávidela, ešte ma ani nepoznala. Nenávidela ma preto, lebo jej synáčik začal chodiť na rande častejšie ako 1 hodinu v týždni. Keď ma potom stretla ani neodpovedala na pozdrav. Keď sme sa mali brať, mala som zo života peklo a ešte mi aj v deň svadby nadala. Potom sa mal narodiť syn, ktorý zaručene nebol jeho otca. 3 roky toto trpím doslovne, snažím sa naše stretnutia eliminovať na minimum, ale niekedy sa to nedá. Zabudla som podotknúť, že nielen svokra, ale aj maželo sestra má obdobné, ba aj horšie postoje ku mne.
Tento rok oslavuje 60 rokov, "pozvala" nás na oslavu za hranice. Manželovi povedala, že jemu a synovi to zaplatí a že manželke to má zaplatiť on. čo si o tom myslíte? podľa mňa mi dala jasne najavo, že ma tam nechce. Manžel mi tvrdí, že jej správanie je normálne. Ale predsa keď niekoho niekam pozvem, tak to nedelím takýmto spôsobom.
Usporiadat
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
on chodí za prácou do ČR nechodí domov každý deň, preto si píšeme
Aha, lebo toto by som riešila radšej osobne - alebo Vám to už súri?
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Blankake Pozri príspevok
Aha, lebo toto by som riešila radšej osobne - alebo Vám to už súri?
hej súri, mne je to lešie napísať, nik po mne nevrieska, nik mi neskáče do reči, a nemusím bojovať s tým, že ma nepočúva
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
qabca27 Pozri príspevok
...
aj keď to je pre mňa dosť ponižujúce ja do toho AU pôjdem. Len nemám žiadne peniaze naviac, tak to záleží na tvojej peňaženke...
Gabca27... zámerne som vybrala len túto časť Tvojho príspevku... Zamysli sa na ich podstatou... či Ti neuniká zásadnejší problém ako svokrina oslava... ...
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

[quote=Ajuška;1018128][quote=qabca27;1018077]... aj keď to je pre mňa dosť ponižujúce ja do toho AU pôjdem. Len nemám žiadne peniaze naviac, tak to záleží na tvojej peňaženke...
Gabca27... zámerne som vybrala len túto časť Tvojho príspevku... Zamysli sa na ich podstatou... či Ti neuniká zásadnejší problém ako svokrina oslava... ...
ja viem, ale sú to jeho peniaze na mojom účte
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
qabca27 Pozri príspevok
...ja viem, ale sú to jeho peniaze na mojom účte
Skús prehodnotiť svoj postoj skôr kým sa ocitneš trebárs pred vetou... je to jeho dom... v ktorom "môžeš" s dieťaťom bývať... (alebo vypadnúť? ak...)
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

[quote=qabca27;1018130][quote=Ajuška;1018128]
qabca27 Pozri príspevok
... aj keď to je pre mňa dosť ponižujúce ja do toho AU pôjdem. Len nemám žiadne peniaze naviac, tak to záleží na tvojej peňaženke...
ja viem, ale sú to jeho peniaze na mojom účte
A to máš odkiaľ, prosím ťa???? Sú to vaše peniaze na vašom účte.
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

s peniazmi a financovaním je to unás zložité, pre mnohých nepochopiteľné. Niekedy aj pre mňa. Moja celá výplata ide na všetko, na hypotéku, na energie, na škôlku, na telefóny, živobytie, mne na konci mesiaca nezostane ani chechták. Peniaze, ktoré zarobí manžel v ČR sa odkladajú. My ich definujeme ako naše, no často o tom hovorí ako o jeho. Mňa to mrzí, ale pomaly aj on o nich hovorí ako o našich.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
s peniazmi a financovaním je to unás zložité, pre mnohých nepochopiteľné. Niekedy aj pre mňa. Moja celá výplata ide na všetko, na hypotéku, na energie, na škôlku, na telefóny, živobytie, mne na konci mesiaca nezostane ani chechták. Peniaze, ktoré zarobí manžel v ČR sa odkladajú. My ich definujeme ako naše, no často o tom hovorí ako o jeho. Mňa to mrzí, ale pomaly aj on o nich hovorí ako o našich.
Tak to máte celé divné. Sú to Vaše spoločné peniaze a spolu z nich platíte spoločné veci (hypotéku, škôlku, živobytie...). Máte ich predsa na jednom účte, nie?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

salsa Pozri príspevok
Toto je najhoršie rozhodnutie aké so kedy od niekoho počula . Drž sa rady mzdárky renči , vo všetkom má pravdu . Moja 20 ročná skúsenosť s mojou svokrou je podobná , samé podrazy a úklady . Tiež som preplakala veľa noci. Teraz už nie ! Jedna psychologička mi poradila " vždy urob tak aby bolo dobre tebe " a toho sa držím . Keď sa mám rozhodnúť ,tak sa vždy opýtam sama seba . Toto naozaj chcem ja ? bude to dobré pre mňa ?
Odkedy žijem podľa tejto rady , som spokojnejšia ale dostala som sa do mnohých konfliktov s rodinou , susedmi.... . Bez konfliktov nie je život !
No neviem, či človek má žiť len tak, aby jemu dobre bolo...najmä ten, ktorý nežije sám a má deti....Z môjho pohľadu by mi určite nebolo dobre pri tomto pocite...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

evina Pozri príspevok
No neviem, či človek má žiť len tak, aby jemu dobre bolo...najmä ten, ktorý nežije sám a má deti....Z môjho pohľadu by mi určite nebolo dobre pri tomto pocite...
Veru, veru, pochopí to až ten, kto má deti. Veď kvôli nim robíme aj také veci, ktoré by sme ináč nerobili. Robíme ústupky, kompromisy. Proste nemyslíme len na seba, aby bolo len nám dobre.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

qabca27 Pozri príspevok
s peniazmi a financovaním je to unás zložité, pre mnohých nepochopiteľné. Niekedy aj pre mňa. Moja celá výplata ide na všetko, na hypotéku, na energie, na škôlku, na telefóny, živobytie, mne na konci mesiaca nezostane ani chechták. Peniaze, ktoré zarobí manžel v ČR sa odkladajú. My ich definujeme ako naše, no často o tom hovorí ako o jeho. Mňa to mrzí, ale pomaly aj on o nich hovorí ako o našich.
Nechcem byť zbytočne rýpavá, ale zdá sa, že u vás je zložitých viac vecí, než len svokra.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pýtala si sa na konkrétnu situáciu a z môjho pohľadu si sa rozhodla správne že pôjdeš /aj keď by som to manželovi nepredložila ja osobne ako obetu a záchranu nášho vzťahu/...ale po oslave by ste sa asi krôčik po krôčiku mali zamerať sami na seba /to je už však o inom/, aby svokra "neprekryla" iné problémy.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Kazu Pozri príspevok
Nechcem byť zbytočne rýpavá,ani ja ... ale zdá sa, že u vás je zložitých viac vecí, než len svokra.
Ponižujúce sa (mne) zdá byť... že Ti manžel zaplatí "zo svojich peňazí"... Svokrine peniaze skús vnímať ako jej podiel na Vašich cestovných výdavkoch... aj keď to dakto nazýva inak. Úbytok z Vášho účtu zase vnímaj ako vhodne použité prostriedky... pokiaľ si pobyt v Alpách dokážeš vychutnať so svojou rodinou.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Môj názor:
veľmi sa mi páčilo riešenie zagratulovať jej v jej dome v deň narodenín vaša kompletná rodina, t.j. ty, manžel a váš syn.
Cestovať niekam len pre jej potešenie a vaše trápenie asi nemá význam. A hlavne keď si peniaze odkladáte na inú, spoločnú dovolenku. Ešte by som "pustila" manžela (možno aj so synom?), keď uhradí všetko svokra zo svojho a vás to nebude nič stáť. No tu už by mal manžel rozhodnúť, či si pôjde užiť bez manželky, alebo ostane doma (dávajúc najavo aj to, že drží so svojou manželkou).

PS: Ešte stále neviem postoj tvojho manžela.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

Som vydatá 31 rokov - za jedináčika. Musím však povedať, že svokrovci nám neprispeli ani korunou, len vyžadovali akúsi vďačnosť za to, že ho vychovali a vyštudovali... Každú sobotu sme sa museli dostaviť "na panské" a porobiť všetko,čo treba - poorať, posadiť... Pred 5 rokmi manžel išiel do výsluhového dôchodku, lebo zrušili vojenskú školu. Zamestnanie si nenašiel. Svokrovci dúfali,že sa naťahujeme k ním do 3-izbového domu. Postavili sme si vlastný. Tým okamihom sme im veľmi ublížili a začali sa strániť. Po troch rokoch - už v dome bývame pochopili a prijali pozvanie na Veľkú noc a správali sa slušne. Dúfam, že aj nám po rokoch príkoria svitá na lepšie časy. Mali sme šťastie, že pochopenie nám chýbalo len od jedných rodičov, kým druhí všemožne pomáhali. Čas je najlepší lekár
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Prečo musí len ustupovať? Mám pocit, že ustupuje a ponižuje sa od zaciatku ich vzťahu. Dokedy má trpieť? Až zostane z nej troska, ktorá chodí na pravidelné kontroly k psychologičke, alebo nebodaj k psychiatričke ?
Roky utekajú a všetky krásne chvíle má pred sebou. Gabika neponižuj sa, chyba nie je v tebe, ale v manželovi a jeho rodine. Žijeme len raz a rob rozhodnutia, ktoré Ti neubližujú.
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Môj manžel, mi dal zapravdu, že je to divné, ale zároveň povedal, že je to tak a inak to nebude. Povedal, že som na vine, že sa naňho hnevajú, keď povedal, že nikam nejdeme, lebo na to nemáme. Bojí sa jej povedať, že ja nejdem, že on ak chce nech si ide. to je to on sa jej bojí.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

qabca27 Pozri príspevok
Môj manžel, mi dal zapravdu, že je to divné, ale zároveň povedal, že je to tak a inak to nebude. Povedal, že som na vine, že sa naňho hnevajú, keď povedal, že nikam nejdeme, lebo na to nemáme. Bojí sa jej povedať, že ja nejdem, že on ak chce nech si ide. to je to on sa jej bojí.
Hmmm, to mi znie, ako by bol tvoj manžel medzi dvoma mlynmi. Skús stáť najmä pri ňom.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

alla66 Pozri príspevok
Prečo musí len ustupovať? Mám pocit, že ustupuje a ponižuje sa od zaciatku ich vzťahu. Dokedy má trpieť? Až zostane z nej troska, ktorá chodí na pravidelné kontroly k psychologičke, alebo nebodaj k psychiatričke ?
Roky utekajú a všetky krásne chvíle má pred sebou. Gabika neponižuj sa, chyba nie je v tebe, ale v manželovi a jeho rodine. Žijeme len raz a rob rozhodnutia, ktoré Ti neubližujú.
Nikdy nezabúdajme, že vieme len o postoji jednej strany. otázkou je, že keď sa cítime ponížení sme aj naozaj ponížení...? alebo v duchu trváme len na svojom riešení.
Vybudovať vzťahy nie je jednoduché, musíme to robiť každý každučký deň a patrí k tomu raz ustúpiť, inokedy trvať na svojom- vždy závisí od cieľu, čo tým chceme dosiahnuť...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
Môj manžel, mi dal zapravdu, že je to divné, ale zároveň povedal, že je to tak a inak to nebude. Povedal, že som na vine, že sa naňho hnevajú, keď povedal, že nikam nejdeme, lebo na to nemáme. Bojí sa jej povedať, že ja nejdem, že on ak chce nech si ide. to je to on sa jej bojí.
Gabča27, rozprávali ste sa vôbec o možnosti, že by si išla, ale či ste ochotní (Vy dvaja ako rodina) vraziť do toho tie peniaze? Tak ako napísala Ajuška, potom by som brala svokrine peniaze ako časť Vašich výdavkov - ale nie že to je pre manžela, ale pre Vás spolu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať