Zavrieť

Porady

Moja svokra

Idem sa vysťažovať. som , už skoro 4 roky vydatá za syna jednej ženy, ktorá ma nenávidela, ešte ma ani nepoznala. Nenávidela ma preto, lebo jej synáčik začal chodiť na rande častejšie ako 1 hodinu v týždni. Keď ma potom stretla ani neodpovedala na pozdrav. Keď sme sa mali brať, mala som zo života peklo a ešte mi aj v deň svadby nadala. Potom sa mal narodiť syn, ktorý zaručene nebol jeho otca. 3 roky toto trpím doslovne, snažím sa naše stretnutia eliminovať na minimum, ale niekedy sa to nedá. Zabudla som podotknúť, že nielen svokra, ale aj maželo sestra má obdobné, ba aj horšie postoje ku mne.
Tento rok oslavuje 60 rokov, "pozvala" nás na oslavu za hranice. Manželovi povedala, že jemu a synovi to zaplatí a že manželke to má zaplatiť on. čo si o tom myslíte? podľa mňa mi dala jasne najavo, že ma tam nechce. Manžel mi tvrdí, že jej správanie je normálne. Ale predsa keď niekoho niekam pozvem, tak to nedelím takýmto spôsobom.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

qabca27 Pozri príspevok
Môj manžel, mi dal zapravdu, že je to divné, ale zároveň povedal, že je to tak a inak to nebude. Povedal, že som na vine, že sa naňho hnevajú, keď povedal, že nikam nejdeme, lebo na to nemáme. Bojí sa jej povedať, že ja nejdem, že on ak chce nech si ide. to je to on sa jej bojí.
Toto je presne o tom, čo som Ti písala. Nemyslím si, že sa jej to bojí povedať - je to jednoducho jeho matka a mrzí ho to z oboch strán - z Tvojej i maminej. Určite by bol veľmi šťastný a odrazilo by sa to i na vzťahu k Tebe, ak mu povieš - vieš neriešme to už ďalej, poďme /ja za naše peniaze/, ale ak Tvoja matka bude ďalej stále vo všetkom neústupná budeme to musieť riešiť spolu s ňou napríklad...

P.s.- ešte dodám, - chápem, že sa Ti ťažko s tým vyrovnáva a prekonáva ten pocit, že by si mala ísť, ke´d pozvanie bolo aké bolo. Si mladá a ver mi ja v Tvojom veku by som možno mala červené plátno pred očami , ale dnes viem, že to nikdy nič nevyrieši
Naposledy upravil evina : 15.04.09 at 09:20
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
qabca27 Pozri príspevok
Môj manžel, mi dal zapravdu, že je to divné, ale zároveň povedal, že je to tak a inak to nebude. Povedal, že som na vine, že sa naňho hnevajú, keď povedal, že nikam nejdeme, lebo na to nemáme. Bojí sa jej povedať, že ja nejdem, že on ak chce nech si ide. to je to on sa jej bojí.
On sa jej nebojí , on len nechce vyvolávať " ďalšie nezhody ". To je môj názor .

Môj manžel taktiež veľa vecí radšej nepovedal svojej matke , len pre pokoj rodiny a spravil si aj tak čo on uznal v tom momente za správnejšie .
Ja som zažila , že môj manžel sa bál povedať svojej matke , že čakáme tretie dieťa ! Jej názor bol ....na čo Ti je toľko detí , však v živote nebudeš nič mať ....... to nepotrebuje komentár .
A to je už čo povedať . A napriek tomu sa to všetko zvládlo .Len treba chcieť .
Keď si pomyslím , ako uvedené obdobie som prežívala ja a nebola by som sa držala spolu s manželom , možno už by sme ani neboli kompletná rodina .
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

evina Pozri príspevok
Toto je presne o tom, čo som Ti písala. Nemyslím si, že sa jej to bojí povedať - je to jednoducho jeho matka a mrzí ho to z oboch strán - z Tvojej i maminej. Určite by bol veľmi šťastný a odrazilo by sa to i na vzťahu k Tebe, ak mu povieš - vieš neriešme to už ďalej, poďme /ja za naše peniaze/, ale ak Tvoja matka bude ďalej stále vo všetkom neústupná budeme to musieť riešiť spolu s ňou napríklad...
My sme s manželom mali v prvých rokoch manželstva podobné (i keď miernejšie) problémy. Rodičia mu niečo nahovorili, na niečom sa s nimi dohodol, niečo im sľúbil a potom mi to doma oznámil ako hotovú vec. Mňa to samozrejme hnevalo, že prečo tak a nie inak... a boli z toho hádky. Potom mi raz povedal, že on je ako medzi dvoma mlynskými kameňmi. Má rád svojich rodičov aj mňa, nikomu nechcel ublížiť, nevedel, čo má robiť, komu čo povedať. Rokmi sa to "vystříbřilo" a je kľud. Ale napr. jeho mladší brat s tým má väčší problém, jeho manželka nie je až taká tolerantná a on potom vyzerá pred rodičmi ako pod papučou a tým pádom oni ešte viac do neho podrývajú.
Takže, ak manžel chce ísť na oslavu svojej mamy, chce tam aj svoju manželku so synom, je ochotný doplatiť zvyšok, tak by ste mali ísť. A potom postupne, pomaličky riešiť ostatné záležitosti (lebo asi toho máte viac nevypovedané, nedoriešené...).
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

..prepáčte, ale ja zasa trošku na pobavenie:
videli ste film http://www.moviemania.sk/1935-film-d...er-in-law.html ...viem, že je to film, ale je tam dosť poučného.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
qabca27 Pozri príspevok
...Tento rok oslavuje 60 rokov, "pozvala" nás na oslavu za hranice. Manželovi povedala, že jemu a synovi to zaplatí a že manželke to má zaplatiť on. čo si o tom myslíte? podľa mňa mi dala jasne najavo, že ma tam nechce....
Čo ak je to naozaj len Tvoj pocit?? Máš problém si so svokrou sadnúť na kávu a spýtať sa jej otvorene - či to je naozaj tak...? alebo len vyčlenila prostriedky, ktorými Vám na vycestovanie prispeje... Možno (pod vplyvom iných nedorozumení) naozaj hľadáš problém tam, kde nie je... Rovnako nemusí byť strach dôvodom... pre ktorý Tvoj manžel nedokáže svojej mame podať také vysvetlenie Tvojej neúčasti, na akom trváš Ty... Len rozdielny uhol pohľadu...
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Ajuška Pozri príspevok
Čo ak je to naozaj len Tvoj pocit?? Máš problém si so svokrou sadnúť na kávu a spýtať sa jej otvorene - či to je naozaj tak...? alebo len vyčlenila prostriedky, ktorými Vám na vycestovanie prispeje... Možno (pod vplyvom iných nedorozumení) naozaj hľadáš problém tam, kde nie je... Rovnako nemusí byť strach dôvodom... pre ktorý Tvoj manžel nedokáže svojej mame podať také vysvetlenie Tvojej neúčasti, na akom trváš Ty... Len rozdielny uhol pohľadu...
Ona so mnou nikdy nekomunikovala, ani keď bola moja snaha enormná. Mojmu manželovi to povedala takto, priamo. To mi povedal. Keby to bolo vyčlenené pre nás, vedela by som to pochopiť. No ona povedala, že jemu a ak chcem ísť ja má mi zaplatiť.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
Ona so mnou nikdy nekomunikovala, ani keď bola moja snaha enormná. Mojmu manželovi to povedala takto, priamo. To mi povedal. Keby to bolo vyčlenené pre nás, vedela by som to pochopiť. No ona povedala, že jemu a ak chcem ísť ja má mi zaplatiť.
A Tvoj manžel na toto povedal čo? Že máš ísť a že Ti to zaplatí? Alebo sa nevyjadril?
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
qabca27 Pozri príspevok
Ona so mnou nikdy nekomunikovala, ani keď bola moja snaha enormná. Mojmu manželovi to povedala takto, priamo. To mi povedal. Keby to bolo vyčlenené pre nás, vedela by som to pochopiť. No ona povedala, že jemu a ak chcem ísť ja má mi zaplatiť.
Aj tu sa mi natíska ešte iný uhol pohľadu (z pozície mami aj syna a teda tiež svokry)... možno má z Tvojho správania pocit, že rodinné stretnutie pri takejto príležitosti nepovažuješ za tak dôležité... ...prepáč... Je naozaj veľmi dôležité vedieť si hoc len na chvíľu presadnúť do kresla toho oproti nám...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Muška Pozri príspevok
..prepáčte, ale ja zasa trošku na pobavenie:
videli ste film http://www.moviemania.sk/1935-film-d...er-in-law.html ...viem, že je to film, ale je tam dosť poučného.

Muška to bol skvelý film, som sa dobre na ňom pobavila /hlavne, že sa netýkal mňa /.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

qabca27 Pozri príspevok
Ona so mnou nikdy nekomunikovala, ani keď bola moja snaha enormná. Mojmu manželovi to povedala takto, priamo. To mi povedal. Keby to bolo vyčlenené pre nás, vedela by som to pochopiť. No ona povedala, že jemu a ak chcem ísť ja má mi zaplatiť.
No vidíš, aj to je úspech- nepovedala, že si to máš zaplatiť sama, ale on Ti to má zaplatiť
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Gabča27, možno Ťa svokra proste ešte neprijala za "svoju", potrebuje na to dlhší čas, ale musíš jej dať aj Ty príležitosť - aby Ťa spoznala z tej lepšej stránky. Navzájom si hľadajte cestu k sebe... a ak to nepôjde, tak to nepôjde. Ale Ty budeš mať čisté svedomie.
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

ona ma nikdy ani nepríjme, delí nás od začiatku. Mne to prekáža, lebo aj ja mám ženatého brata. Pred mojimi rodičmi sme si rovní, môj brat, jeho žena, ja, a môj manžel. Je jedno kto z nás ma narodeniny, proste sme pozvaní všetci. Oni mne nikdy neboli, lebo nie som ich. A to som ich pozývala, zo začiatku. Neskôr už nie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
qabca27;1018299[B
]ona ma nikdy ani nepríjme, delí nás od začiatku.[/B
qabca27;1018299[B
] Mne to prekáža, lebo aj ja mám ženatého brata. Pred mojimi rodičmi sme si rovní, môj brat, jeho žena, ja, a môj manžel. Je jedno kto z nás ma narodeniny, proste sme pozvaní všetci. Oni mne nikdy neboli, lebo nie som ich. A to som ich pozývala, zo začiatku. Neskôr už nie.
Gabča nehnevaj sa , ja vidím veľkú chybu aj v Tebe .
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

evina Pozri príspevok
No vidíš, aj to je úspech- nepovedala, že si to máš zaplatiť sama, ale on Ti to má zaplatiť
ale to sú naše peniaze, náš rozpočet, to mala byť naša dovolenka v lete, na ktorú nepôjdeme.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

qabca27 Pozri príspevok
ona ma nikdy ani nepríjme, delí nás od začiatku. Mne to prekáža, lebo aj ja mám ženatého brata. Pred mojimi rodičmi sme si rovní, môj brat, jeho žena, ja, a môj manžel. Je jedno kto z nás ma narodeniny, proste sme pozvaní všetci. Oni mne nikdy neboli, lebo nie som ich. A to som ich pozývala, zo začiatku. Neskôr už nie.
Tvoja mama je Tvoja krv a Ty ju posudzuješ určite zhovievavejšie ako svoju svokru, ktorá nie je Tvoja krv. Možno aj to mal na mysli manžel.
Takých svokrov a svokier, ktorí /aj v našej rodine bol taký prípad/ tvrdili, že nikdy neprijmu nevestu alebo zaťa, a potom sa zmierili a veľmi si rozumeli sú na svete milióny - len musia chcieť obe strany...
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

zita 5,
akú kľudne mi to povedz, ja aspoň chcem vysvetlenie a vždy som sa nakoniec podriadila, ešte nikdy som si hlavu nepostavila. No veľmi ma to unavuje , 4 roky v kuse boj.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

qabca27 Pozri príspevok
ale to sú naše peniaze, náš rozpočet, to mala byť naša dovolenka v lete, na ktorú nepôjdeme.
Iste, ale svokra je zas len manželova mama. Pri troche snahy by ste mohli mať krásnu dovolenku aj v tých Alpách...a do leta možno došetríte i na tú v lete.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Na začiatku ste odsudzovali svokru a teraz útočíte na Gabiku?' Ja vidím chybu v svokre.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

qabca27 Pozri príspevok
zita 5,
akú kľudne mi to povedz, ja aspoň chcem vysvetlenie a vždy som sa nakoniec podriadila, ešte nikdy som si hlavu nepostavila. No veľmi ma to unavuje , 4 roky v kuse boj.
Možno práve to, že bojuješ....Dopredu si ju odsúdila, že nikdy nebude iná. Podaj jej pomocnú ruku...nie raz, viackrát -buď Ty tá silnejšia. Maj na mysli hlavne to, že je to manželova mama a on ju má rád a Ty si tiež matka svojho syna. Ak nebývate spolu, dá sa trocha premôcť...horšie by to bolo pri spoločnom bývaní...
Naposledy upravil evina : 15.04.09 at 10:18
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Gabča27, predovšetkým to chce trpezlivosť. Každá rodina je iná, v každej sú iné zvyky, vzťahy, predstavy... Hlavné je, že si rozumieš so svojou rodinou (svojimi rodičmi, bratom, jeho ženou...). Keď si si nesadla s manželovou rodinou, nemusíš sa vnucovať, len sa ich nauč rešpektovať. Ja som si tiež koľkokrát musela zahryznúť do jazyka, keď svokor na mňa útočil alebo povedal niečo na mňa/moju rodinu, čo sa mi nepáčilo. Povedala som si, že mi to za to nestojí.
Dôležité je, ako sa k tomu všetkému stavia Tvoj manžel. Nemyslím len k tejto oslave, ale celkove - či aspoň naznačí, že mu vadí správanie svojej mamy, alebo viní len Teba za všetko...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať