Zavrieť

Porady

Moja svokra

Idem sa vysťažovať. som , už skoro 4 roky vydatá za syna jednej ženy, ktorá ma nenávidela, ešte ma ani nepoznala. Nenávidela ma preto, lebo jej synáčik začal chodiť na rande častejšie ako 1 hodinu v týždni. Keď ma potom stretla ani neodpovedala na pozdrav. Keď sme sa mali brať, mala som zo života peklo a ešte mi aj v deň svadby nadala. Potom sa mal narodiť syn, ktorý zaručene nebol jeho otca. 3 roky toto trpím doslovne, snažím sa naše stretnutia eliminovať na minimum, ale niekedy sa to nedá. Zabudla som podotknúť, že nielen svokra, ale aj maželo sestra má obdobné, ba aj horšie postoje ku mne.
Tento rok oslavuje 60 rokov, "pozvala" nás na oslavu za hranice. Manželovi povedala, že jemu a synovi to zaplatí a že manželke to má zaplatiť on. čo si o tom myslíte? podľa mňa mi dala jasne najavo, že ma tam nechce. Manžel mi tvrdí, že jej správanie je normálne. Ale predsa keď niekoho niekam pozvem, tak to nedelím takýmto spôsobom.
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
qabca27 Pozri príspevok
...akú kľudne mi to povedz...
...možno prehnane (?) tomuto všetko podriaďuješ...
qabca27 Pozri príspevok
ale to sú naše peniaze, náš rozpočet, to mala byť naša dovolenka v lete, na ktorú nepôjdeme.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

alla66 Pozri príspevok
Na začiatku ste odsudzovali svokru a teraz útočíte na Gabiku?' Ja vidím chybu v svokre.
Nikto na nikoho neútočí. Všetci sa jej snažia odovzdať svoje životné skúsenosti, aby si zbytočne neznepríjemňovala život. Neviem, či vôbec je teraz podstatné kto je na vine...O.i. ja hovorím vždy, že každý pokazený vzťah je remíza, t.j. 50%-tný podiel oboch zúčastnených strán. Jeden vždy začne, druhý pokračuje a obaja nevedia prestať a na konci je zatrpknutosť a nešťastie... Myslím, že hlavne my "17"nástky sa to gabči snažíme vysvetliť, že niektoré veci vyhrocovať je dopredu prehratá bitka....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

qabca27 Pozri príspevok
On sa vyjadril asi tak , že mu je to ľúto, ale ja tomu nerozumiem. Pýtala som sa, že nech mi to teda vysvetlí, on nato, že nie som jej krv. Ja si to teda vysvetľujem tak, že nie som pre ňu rodina.
Gabči si vo veľmi ťažkej situácii. Toto vyjadrenie NIE SI MOJA KRV sa u nás v rodine používa dosť často. Ibaže pri nás sa takto vyjadruje stará mama, moja mama ticho trpí to, že viac menej je ignorovaná. A to nielen ona ale všetky nevesty, i zaťovia, lebo nemajú JEJ KRV. Nás ako vnúčatá berú do rodiny, lebo máme ich krv. A celá rodina je rozhádaná je tam faloš, závisť, neúprimnosť, nikto nikomu neverí. A najlepšie na tom všetkom je, že z neúprimnosti obviňujú nevesty a zaťov, namiesto toho aby sa pozreli na seba
Proste netráp sa svokra sa nezmení, nikdy ( vidím na starej mame ). Určite jej správanie nie je tvoja chyba. To je vo svokre, asi bola nechcená nevesta a preto sa odmietavo správa ku tebe ako neveste. Čo sa týka tej dovolenky a oslavy v Alpách tak rozhodnutie je len a len na Vás. Či pôjdete, a obetujete časť peňazí, ktoré šporíte na letnú dovolenku alebo pôjdete v deň narodeninýn zagratulovať k svokre domov s kyticou , tortou a darčekom ( náušnicami ) s tým , že momentálne nemôžete ísť do Alp ,ale že jej prajete krásny pobyt.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
Na začiatku ste odsudzovali svokru a teraz útočíte na Gabiku?' Ja vidím chybu v svokre.
Z toho prvého príspevku od Gabči27 to naozaj vyzeralo tak, že na vine je hlavne svokra... ale postupne zisťujem, že nejaký podiel na celom vzťahu má aj Gabča. Nemyslím ale, že treba niekoho viniť. Skôr sa jej snažíme predať skúsenosti nás dlhšie vydatých a ukázať jej, že nie je jediná, ktorá takúto rodinu "vyženila". A ak sa teraz v začiatkoch neposnažia všetci (svokra, jej syn a jeho manželka), tak sa to bude len zhoršovať, svokra úplne zatrpkne, deti sa nebudú stretávať so starou mamou, Gabča sa bude hádať s manželom...
Moja babka tiež nemala rada jednu svoju nevestu, aj sme to všetci videli. Ale nevesta vždy prišla na oslavu, na návštevu, Vianoce, aj pomohla umyť riady, okná, navarila, napiekla... podľa mňa to robila kvôli manželovi (babkinom synovi).
Rodinu si bohužiaľ nevyberáme, priateľov áno.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Nechcem nikoho nahnevat ani urazit ale pri citani tejto temy mi prisla na um jedna fraza z filmu Kamenak ked Marek Vasut hovori: Ked to v manzelstve neklape, chyba je na oboch stranach. Ako na strane zeny tak na strane svokry.
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

No uvidím, či nakoniec niekam pôjdeme alebo nepôjdeme. Napíšem Vám ako to nakoniec dopadlo. Ja sľubujem, že sa prekonám a budem sa chovať tak ako sa má chovať právna nevesta. Ak budem zasa odmietnutá, tak to asi zabalím.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
No uvidím, či nakoniec niekam pôjdeme alebo nepôjdeme. Napíšem Vám ako to nakoniec dopadlo. Ja sľubujem, že sa prekonám a budem sa chovať tak ako sa má chovať právna nevesta. Ak budem zasa odmietnutá, tak to asi zabalím.
Gabča27, neber to tak, že sme Ťa tu chceli súdiť. Nadhodila si tému, vyjadrili sme každá svoj názor zo svojho pohľadu, zo svojich skúseností. Z Tvojho prvého príspevku to vyzerá tak, že Ťa svokra odmietala od začiatku (píšeš, že sa Ti neodzdravila, na svadbe Ti vynadala...). Čo na to všetko Tvoj manžel? Vôbec mu to nevadilo? Vôbec sa Ťa nezastal?
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Blankake Pozri príspevok
Gabča27, neber to tak, že sme Ťa tu chceli súdiť. Nadhodila si tému, vyjadrili sme každá svoj názor zo svojho pohľadu, zo svojich skúseností. Z Tvojho prvého príspevku to vyzerá tak, že Ťa svokra odmietala od začiatku (píšeš, že sa Ti neodzdravila, na svadbe Ti vynadala...). Čo na to všetko Tvoj manžel? Vôbec mu to nevadilo? Vôbec sa Ťa nezastal?
Nikdy pred ňou, keď sme tam boli všetci traja. Nikdy. Ona mu predo mnou ani nič nehovorí, len mu zavolá, aby prišiel "sám". "Aby chodil sám" to mu hovorila od začiatku, keď chcela dávať kázania. Niekedy som aj chcela ísť, mala som zakázané. Odtiaľ chodí s novinkami, kôli ktorím sa hádame. Vtedy neviem, či si ma zastne, to neviem.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

qabca27 Pozri príspevok
Nikdy pred ňou, keď sme tam boli všetci traja. Nikdy. Ona mu predo mnou ani nič nehovorí, len mu zavolá, aby prišiel "sám". "Aby chodil sám" to mu hovorila od začiatku, keď chcela dávať kázania. Niekedy som aj chcela ísť, mala som zakázané. Odtiaľ chodí s novinkami, kôli ktorím sa hádame. Vtedy neviem, či si ma zastne, to neviem.
Tak potom je veľká chyba v manželovi, že to dopustí. Mal od začiatku ukázať, že patríte k sebe. Možno si príliš mäkká a tak ho to podvedome ťahá tam, kde bol zvyknutý na kázanie a organizovanie života. Keby si si dupla nohou a bola ráznejšia a silnejšia ako jeho mama, možno by sa chlapec zbadal... ale ťažko je teoretizovať, keď nepoznáme povahu.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
qabca27 Pozri príspevok
... Ja sľubujem, že sa prekonám a budem sa chovať tak ako sa má chovať právna nevesta. Ak budem zasa odmietnutá, tak to asi zabalím.
Gabi... ani jedna z nás sa nechovala či nechová ako správna nevesta. Pretože žiadny patent k tomu neexistuje... ...a tento vzťahový problém (bohužiaľ?) roky pretrváva. Je potrebné (a zrejme ťažké) si uvedomiť, že aj Tvoj manžel má rád svoju mamu i Teba. Ale každú inak... preto je nezmyselný boj (z ktorej koľvek strany začatý) o to... že ktorú viac. Sľúb si sama sebe... že sa naučíš v tomto pohybovať tak, aby sa ostré hrany časom obrúsili... aj Tvojou zásluhou... ...Neľutuj peniaze na cestu... aby si časom neľutovala viac. Je v hre totiž aj tá možnosť... že Tvoju svokru už rovnako boj zunoval a urobila Ti priestor (možno spôsobom aký ona uznala za najlepší) na prejavenie sa... že čo s tým. Ak Ti na rodine a dobrých vzťahoch záleží, máš jedinečnú príležitosť im to na striebornom podnose predniesť... s nadhľadom a s úsmevom na perách...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Blankake Pozri príspevok
....Možno si príliš mäkká ...
...alebo rovnako tvrdá ako jeho mama... a on už je z Vás udupkaný... ...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Ajuška Pozri príspevok
...alebo rovnako tvrdá ako jeho mama... a on už je z Vás udupkaný... ...
Veď práve, nemôžeme to objektívne posúdiť, keď nevidíme do ich duší, kto aký je...
Chce to trpezlivosť a čas...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Gabča27, vieš čo by som asi urobila teraz ja? Nechala by som to na manželovi, nech rozhodne, či idete a či Ti to zaplatí - tak to chcela predsa jeho mamička. Nech sa raz rozhodne aj sám a nie že za neho bude rozhodovať jeho mama alebo Ty.
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

Blankake Pozri príspevok
Gabča27, vieš čo by som asi urobila teraz ja? Nechala by som to na manželovi, nech rozhodne, či idete a či Ti to zaplatí - tak to chcela predsa jeho mamička. Nech sa raz rozhodne aj sám a nie že za neho bude rozhodovať jeho mama alebo Ty.
Ale ja ho nebudem do ničoho nútiť, to nie. Ani som nikdy niekoho , nikam nenútila chodiť. Priznám sa , že občas som mu naznačila, že keď chce mamičku so setrou zobrať s nami na výlet, tak fajn- no vadilo mi to, že to bol každý vílet. A keď sme išli náhodou sami, tak bol oheň na streche, že ich nevolal.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

"Tak tu pomôžu len nožnice na prestrihnutie pupočnej šnúry."
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

hej , slobodná a sama. Má 27 rokov, frajer ju nechal pred dvomi rokmi, nezvládol tento nátlak. Ja si s ním občas napíšem. Povedal mi o ohováraní mojej rodiny a mňa z ich strany. Vyhlásili ho za teplého.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

A čo na to všetko svokor
0 0
qabca27 qabca27

qabca27 je offline (nepripojený) qabca27

jozka56 Pozri príspevok
A čo na to všetko svokor
svokor neexistuje, manžel svojho otca nikdy nepoznal, vie len ako sa volá s že platil naňho 500 Sk mesačne
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Tak svokrička je generál, aj vo Vašej mladej rodinke. Synátor by mal zapracovať na obhajovaní svojho ja, svojej rodiny. A Ty Gabča sa neboj presadiť svoje názory, nebuď slaboch. Život si organizovať nenechaj, máš svoj rozum, plány. Ty si robíš starosti s darčekom a ona na Teba nemyslí pri oslave v AU. Zo slušnosti by som jej v deň narodenín zavolala a popriala všetko najlepšie.
Naposledy upravil jozka56 : 15.04.09 at 13:33
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
qabca27 Pozri príspevok
Ale ja ho nebudem do ničoho nútiť, to nie. Ani som nikdy niekoho , nikam nenútila chodiť. Priznám sa , že občas som mu naznačila, že keď chce mamičku so setrou zobrať s nami na výlet, tak fajn- no vadilo mi to, že to bol každý vílet. A keď sme išli náhodou sami, tak bol oheň na streche, že ich nevolal.
Tu je naozaj ťažké robiť záver , to vie len tvoj muž a on čo na to??? Súhlasím s tým, že kým muž neprestrihne pupočník s mamičkou, nič sa robiť nedá( je to ako cikať proti vetru kto asi bude ocikaný?).
Z mojich štúdii vychádza, že 99,5% neviest nespĺňa požiadavky svojej svokry. Ešte taká dokonalá sa pre jej syna nenarodila a určite by musela byť aspoň z kráľovskej rodiny - lebo syn je dobre vychovaný a čokoľvek zlé urobí za to môže jednoznačne jeho žena..... mohla by som pokračovať, ale spracovala som to z naozaj mnohých a nie len z malej skupinky . Dokonca sa mi začína potvrdzovať, že ešte aj tá z nás čo si myslí, že je to OK medzi svokrou a ňou..... stačí hraničná situácia .... jednoznačne už to nie je dobrá nevesta....
Ja som škorpion, ja by som to riešila asi tak, že ak by som nešla ja, nešli by ani moje deti. Mužovi by som nebránila, je to jeho mama, ale deti sú naše spoločné.
Je smutné ak si muž neuvedomuje, že už má vlastnú rodinu ( manželka a deti)a v prvom rade by mal myslieť na ňu ako na celok. Je egoistické, aby toto robili mamy svojim deťom a citovo ich vydierali a tlačili k rozhodnutiu - či sa prikloní k mame alebo manželke.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať